Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

UEFA Champions League 2020/2021


Vuko

Preporučeni postovi

Istanbulska noc. 25.05.2005. 

Jedno od najboljih, najemotivnij, najdramaticnijih finala u istoriji LS. Poveo je Milan 3:0 i vec posle 30 minuta cinilo se da je sve gotovo. 

Ali onda na scenu stupa Stivi Dzi i ekipa. Carlsberg crvena furija je za samo 15 minuta stigla do 3:3.

Doslo je finale do penala. Penal seriju koju je obelezio Jirzi Dudek. I cuveno igranje na gol liniji. Poslednji penal izveo je Sevcenko. Sve ostali je istorija. Vratio je Milan kasnije u finalu pobedom, ali i dan danas ih boli taj poraz, kakva generacija je to bila Milana. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 207
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@Vlada Aha, znači sva dešavanja su otkazana, nisam to baš ispratio, video sam za Ligu 1 i Ligu 2, nisam znao da je baš sve zabranjeno, mada to mi je i logično, što ne može Liga 1 a može LŠ gde ti dola

Izabrana najbolja slika,izabralaa je svetska fotografska novinarska asocijacija :)

Mislim da svi navijamo za Atalantu da prođe ove cirkuzante, sad koliko je to realno, verujem da bi im bila ogromna prednost da je normalno stanje, odnosno da ima publike ali videćemo, ja baš navijam z

Posted Images

Prica se da Istanbul odustaje od domacinstva zq finale LS,sastanak je 17 juna i tad ce se sve sigurno znati,kandidati su LiL i neki stadionu u Nemackoj 

 

EZMepnqUcAAg3-g.jpeg.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@SaLe Pa i realno sta ce im im finale ako ne moze doci 50ak hiljada navijaca dva tima.. Bez publike moze da se igr gdje god..

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...

Završnica fudbalske Lige šampiona igraće se u Lisabonu, a finale će biti na programu 22. ili 23. avgusta, preneo je danas nemački Bild.

Ovosezonsko finale Lige šampiona trebalo je da se igra u Istanbulu, a finale Lige Evropa u Gdanjsku.

U Ligi šampiona tek treba da se odigraju revanš mečevi osmine finala u četiri duela - Juventus treba da ugosti Lion, Mančester siti treba da igra protiv Real Madrida, Bajern Minhen će braniti 3:0 protiv Čelsija, dok će Barselona biti domaćin Napoliju.

Kako piše Bild, ti mečevi bi mogli da se igraju 8. i 9. avgusta prije nego što se svi učesnici završnice presele u Lisabon.

U četvrtfinalu Lige šampiona su već Atletiko Madrid, Pari Sen Žermen, Atalanta i Lajpcig.

Kada je reč o Ligi Evropa, u tom takmičenju je odigrano samo šest prvih utakmica osmine finala

20200613_134133.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 4 weeks later...

Man City/Real M.-Lyon/Juve

Atalanta-PSG

Napoli/Barsa-Bajern/Čelzi

Atl. Madrid-Lajpcig

Teske utakmice,pise se kao lak posao za Atletiko,a ja mislim da ce ih Lajpcig ubiti,Barsa i Bajern opasna utakmica u najavi,Siti ce razbiti bio to juve ili lion,a PSG ce se igrati sa Atalntom 😊

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Mislim da svi navijamo za Atalantu da prođe ove cirkuzante, sad koliko je to realno, verujem da bi im bila ogromna prednost da je normalno stanje, odnosno da ima publike ali videćemo, ja baš navijam za njih. Mada mi je najrealnije da vidim Bajern i Real u finalu kako god okreneš, pa tamo šta bude. 

@SaLe i ja mislim da je bezveze reći lak posao za Atletiko, mada će Lajpcig igrati bez Vernera, tako da mislim da će ipak Atletiko proći ali naravno ne lako, moraće da zapnu

  • Svidja mi se 1
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ja iskreno navijam Atalantu da dogura sto dalje mada je PSG već ogroman problem za njih ! Po meni najveće šanse ima Man Cyti 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@SaLe Nastavak LŠ se igra na jednu utakmicu koliko sam ja shvatio, tako da tu bukvalno bilo ko može da osvoji, odnosno veća je šansa da neko napravi iznenađenje u jednom meču nego u dva.

@Nemanja Ja ne bih otpisao Real tek tako u tom duelu sa Sitijem, mislim da je Realu prijala pauza i uopšte mi ne bi bilo iznenađenje da pobede Siti u Engleskoj i prođu dalje 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Nemanja Nadam se da si u pravu, ne volim Real nikako, tako da bih voleo da što pre ispadnu 

  • Svidja mi se 1
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Odluka CAS - kraj uefinog pravila o finansijskom fer-pleju

Ponedeljak će u fudbalskom svetu biti obeležen reakcijama na preinačenje kazne Mančester sitiju. U klubu su, naravno zadovoljni, UEFA je dala blag komentar, a veliki broj je onih koji se slažu da je odluka CAS udarac na Evropsku kuću fudbala.

Sud za sportsku arbitražu (CAS) doneo je u ponedeljak odluku kojom se ukida kazna koju je Mančester sitiju izrekla Evropska fudbalska federacija (UEFA). UEFA je Mančester sitiju izrekla dvogodišnju suspenziju iz evrospkih kupova i na to dodala novčanu kaznu od 30 miliona evra. Odlukom CAS po žalbi Mančester sitija, kazna je preinačena na novčanu kaznu od deset miliona evra.

Mančester siti zadovoljan je ovom odlukom, UEFA je dala blago saopštenje, a brojni ljudi iz sveta fudbala reagujući na ovu odluku iznose stav da je odluka CAS priličan udarac na UEFA pravilo o finansijskom fer-pleju.

Sportski urednik BBC Den Roan ocenio je da je ovo "najveći rezultat Mančester sitija u sezoni" i dodao da odluka CAS "dovodi kredibilitet UEFA pravila o finansijskom fer-pleju u veliku sumnju".

Njegov kolega, Sajmon Stoun slaže se da je ovo velika pobeda za Mančester siti i da opravdava "optimizam Pepa Gvardiole pre i posle meča sa Brajtonom, ali da je sa UEFA i ceo koncept finansijskog fer-pleja, kao i ideju o jednakosti klubova veliki udarac".

Geri Linaker rekao je da "je jako teško videti način na koji će pravilo o finansijskom fer-pljeu opstati nakon ovoga" i da je "teško zamisliti kako će se UEFA oporaviti od posledica ove odluke CAS".

Ima i onih koji se ne slažu sa stavom da je ovo kraj ideje o finansijskom fer-pjelu.

Urednik fudbalske rubrike Tajmsa Henri Vinter pozvao se na deo saopštenja UEFA u kome se navodi da je pravilo o finansijskom fer-pleju do sada štitilo manje klubove i da UEFA od njega ne odustaje i dodaje da je ovo težak udarac za celu ideju, ali ne i njen kraj.

Stjuart Brenan, zadužen za praćenje Mančester sitija u Mančester ivening njuzu naveo je da je smešno smatrati da je ovo kraj pravila o finansijskom fer-pleju:

"Naravno da nije tako. Kada neko bude oslobođen optužbi za neki zločin to ne znači da taj zakon prestaje da važi. UEFA samo treba da prilagodi pravilo o finansijskom fer-pleju kako bi ono zapravo služilo svrsi".

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

2020/21 UEFA Champions League raspored kalendar takmičenja

 

AUGUST
8/9/10/11 August: Preliminary round
18/19 August: First qualifying round
25/26 August: Second qualifying round

SEPTEMBER
15/16 September: Third qualifying round
22-30 September: Play-offs

OCTOBER
1 October: Group stage draw (Athens)
20/21 October: Group stage, Matchday 1
27/28 October: Group stage, Matchday 2

NOVEMBER
03/04 November: Group stage, Matchday 3
24/25 November: Group stage, Matchday 4

DECEMBER
01/02 December: Group stage, Matchday 5
08/09 December: Group stage, Matchday 6

FEBRUARY
16/17/23/24 February: Round of 16, first leg

MARCH
9/10/16/17 March: Round of 16, second leg

APRIL
6/7 April: Quarter-finals, first leg13/14 April: Quarter-finals, second leg
27/28 April: Semi-finals, first leg

MAY
4/5 May: Semi-finals, second leg
29 May: Final – Atatürk Olympic Stadium

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...

Potvrdjeno je da Mbape neće igrati protiv Atalante , tako da je po meni sad favorit za prolaz Atalanta i iskreno drago mi je sto je tako ispalo ,ne zbog povrede nego zbog vecih sansi da prodje Atalanta 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Obavljen žreb za preliminarnu rundu kvalifikacija za LŠ

Žreb za kvalifikacije za novu sezonu u Ligi šampiona i Ligi Evrope biće obavljen 9. avgusta, a UEFA je već obavila žreb za preliminarnu rundu svog elitnog takmičenja.

Žreb Liga šampiona

Preliminarne kvalifikacije za Ligu šampiona biće odigrane od 8. do 11. avgusta, a pobednik mini turnira izboriće mesto u prvom kolu kvalifikacija. To znači da će moći da bude rival Crvenoj zvezdi ukoliko srpski šampion krene od ovog kola. To će biti poznato 8. avgusta kada će revanš mečeve osmine finala odigrati Juventus i Lion i Barselona i Napoli.

U polufinalu preliminarne runde sastaće se Tre Fiori iz San Marina i Linfild iz Severne Irske i Drita iz takozvanog Kosova i Inter iz Andore. Ti mečevi zakazani su za 8. avgust.

Pobednici ova dva meča u međusobnom duelu će 11. avgusta odlučivati o tome ko će u prvo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Zlatna lopta

Frans fudbal ove godine neće dodeliti Zlatnu loptu. Prvi put od 1956. godine. Možemo da se složimo oko razloga kojima je ovakva odluka obrazložena, a i ne moramo. Ova godina je dovoljno čudna i bez rasprave da li je onaj ko je dobio Zlatnu loptu istu i zaslužio.

Ballon d'Or

I zasta, kada dođe taj period godine da se dodeljuju igračima razne nagrade, a nekako se pogodi da je Zlatnu loptu dobio baš igrač koji je po "vašem ukusu", koliko je vaših prijatelja koji se ne slažu sa izborom, koji kreću sa onim čuvenim "sigurno nije bolji od ...", "dobio je samo zato što igra za ..." (dopunite ime i klub po želji). Ili ste vi sa te druge strane koja je "navijala" baš za onog drugog ili trećeg u izboru?

Kada je 1955. godine novinar Gabrijel Ano (koji je tada radio za L'Ekip) odlučio da uz pomoć svojih kolega izabere najboljeg fudbalera u Evropi sigurno nije znao koliko će nagrada koju je zapravo ustanovio postati cenjena u svetu fudbala. Frans fudbal je sledeće godine, kako bi obeležio deset godina svog postojanja, odlučio da ustanovi nagradu nazvanu Balon d'or. Istorija se dalje pisala sama. Tada je glasalo svega 16 novinara. Prvi dobitnik Zlatne lopte bio je Englez Stenli Metjuz. Recimo da Francuzi nisu bili presrećni što to nije bio neki njihov zemljak. I recimo i da su već tada krenule ove rasprave koje i mi danas vodimo.

U početku je ideja bila da novinari koji prate fudbal za neke od najboljih evropskih sportskih redakcija jednom godišnje biraju najboljeg evropskog fubalera iz evropskih klubova. Igrači poput Pelea i Dijega Maradone niakda nisu ni bili u konkurenciji za ovu nagradu. Sigurna sam da ne treba ni da nabrajam sve one za koje većina nas smatra da su bar jednom morali da dobiju ovu nagradu, a nisu joj bili ni blizu. Ili su joj bili nadomak kao Frank Riberi ili Ćavi ili Andres Inijesta...

Tako je bilo sve do 1995. kada su pravila promenjena i kada je dozvoljeno i glasanje za igrače koji dolaze sa drugih kontinenata, ali igraju za evropske klubove. Te godine Zlatnu loptu osvojio je Džordž Vea.

Do promene pravila ponovo je došlo 2007. Od tada ne postoje ograničenja, u konkurenciji za nagradu su svi profesionalni fudbaleri. Te godine promenjen je i broj novinara koji glasaju za najboljeg na svetu - 2007. godine glasalo je 96 novinara, samo godinu ranije o najboljem igraču odlučivala su svega 52 novinara i samo iz evropskih redakcija.

Nove promene useldile su 2010. kada su Frans fudbal i FIFA udružili snage i počeli zajednički da dodeljuju nagradu, ali to je trajalo samo do 2015. kada su nagrade ponovo razdvojene i od tada Međunardona fudbalska federacija samostalno dodeljuje FIFA Best nagradu.

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi

 

Sve do 1995. nisu postojali "širi" i "skraćeni" spisak nominovanih. Od te godine uvedeno je novo pravilo. Urednički tim Frans fudbala je taj koji sastavlja listu od 50 imena. Kriterijumi su sledeći - individualni i timski uspesi u toku godine, talenat i sportsko ponašanje, karijera i lični uticaj i primer koji se daje drugima. Činjenica da se svaki detalj uzima u obzir koštala je recimo Zinedina Zidana Zlatne lopte 2006. jer niko nije mogao da mu oprosti "ono" udaranje Marka Materacija glavom. U praksi to znači da se biraju igrači koji su konstantni i koji "nose" igru nekolicine najuspešnijih timova u toku godine.

Nova promena se dogodila 2010. kada je odlučeno da će prvi spisak, onaj koji određuje redakcija Frans fudbala umesto 50 imena sadržati 23, koliko broji reprezentativna selekcija.

Najviše puta, čak šest, Zlatnu loptu dobio je Lionel Mesi. Odmah iza njega je Kristijano Ronaldo sa pet nagrada iz 12 nominacija. Dva fudbalera, oba genijalna na terenu, svaki na svoj način, zapravo su u poslednjih 12 godina i najveći povod za rasprave na temu "ko je bolji"? Meri se sve, gleda se svaki njihov treptaj i potez na terenu. Meri se koliko su puta šutirali da bi dali toliko golova, šta su uradili u reprezentaciji, ko je koliko novca donirao u humanitarne svrhe, ko ima kakvu frizuru, ko je obukao kakvo odelo... Čini se su navijačima i to neki od kriterijuma kada "drže stranu" svom favoritu.

Statistika i region
Dragan Džajić je prvi igrač iz ondašnje Jugoslavije koji se našao u samom vrhu Frans fudbalove liste. Bila je 1968, a Džajić je ostao iza Džordža Besta koji je dobio 61 bod i Bobija Čarltona koji je imao 53. Džajić je imao 46.

Zanimljiva je bila i dodela 1991. kada su trojica igrača podelila drugo mesto. Neprikosnoven je te godine bio Žan Pjer Papen sa 141 bodom, a po 42 su imali Dejan Savićević, Darko Pančev i Lotar Mateus. Svega šest godina kasnije, a dve godine od kada su u konkurenciju uvršteni svi svetski fudbaleri, Ronaldo je postao prvi Brazilac koji je prigrlio Zlatnu loptu. Iza njega je ostao Predrag Mijatović. Velika je bila razlika u bodovima, između njih dvojice, ali tih godina ceo svet bio je opčinjen Ronaldom kao malo kojim igračem ranije. Iza Mijatovića je ostao Zindin Zidan koji je već sledeće godine bio najbolji fudbaler sveta ispred Davora Šukera i Ronalda.

Najveći uspeh je na izboru za Zlatnu loptu, kada je region u pitanju, imao Luka Modrić koji je proglašen najboljim igračem sveta 2018. nakon što je sa Hrvatskom osvojio drugo mesto na Svetskom prvenstvu u Rusiji. Iza Modrića su ostali Kristijano Ronaldo i Antoan Grizman. Da li da vas podsećam na to koliko je tek rapsrava izazvao ovaj izbor?

Uz Mesija i Ronalda koji se ističu najvećim brojem osvojenih nagrada, svakako je važno pomenuti i podatak da je Mišel Platini, jedan od trojice igrača koji su nagradu osvojili po tri puta, jedini kome je to pošlo za rukom u tri vezane godine (1983, 1984, 1985.).

Jedini golman koji je dobio nagradu za najboljeg igrača na svetu je Lav Jašin davne 1963. godine. Samo su trojica defanzivaca ponela titulu najboljeg na svetu - Franc Bekenbauer, Matijas Samer i Fabio Kanavaro. Nakon njih najbliži je osvajanju laskavog priznanja bio Virdžil van Dajk prošle godine, ali on je ostao drugi, iz Lea Mesija. Pre Van Dajka, a uz trojicu osvajača, samo su još dvojica igrača zadnje linije bila u top tri kadnidata - Paolo Maldini (1994.) i Roberto Karlos (2002.).

Fudbaleri iz Nemačke, njih petorica, osvajali su ovu nagradu sedam puta. Slede igrači iz Holandije - njih petorica su takođe sedam puta osvajali Zlatnu loptu, a isti uspeh imaju i Portugalci. Gledano po klubovima, šestorica igrača Barslone 12 puta su pobeđivala u odnosu na sedmoricu igrača Real Madrida koji su trofej odneli 11 puta.

Najkontroverzniji izbori
Da se vratimo onoj priči o raspravama sa početka. Iako će se svake godine svakako voditi rasprava oko toga, ipak se neki izbori "ističu" po tom pitanju.

Pavel Nedved, 2003.

Pre Meisja i Ronalda sezona u kojoj neko postigne 42 gola i na to doda 26 asistencija svakako je bila veliki izuzetak. Njih dvojica su učinila da to izgleda tako lako i normalno. Ali, te 2003. Tijeri Anri je sa ovakvom stastistikom zadivio sve ljubitelje fudbala i svi su bili uvereni da će on osvojiti Zlatnu loptu. A, ako ne on onda Paolo Maldini koji je imao sjajnu sezonu. Ipak, svi su bili iznenađeni kada je za najboljeg te godine proglašen Pavel Nedved.

Igor Belanov, 1986.

Te godine je Dijego Maradona bio sigurno ponajbolji pojedinac na svetu, ali on nije mogao da bude u konkurenciji. Zato su svi bili uvereni da će za najboljega biti proglašen Geri Linaker koji je bio najbolji strelac Svetskog prvenstva, ali umesto njega Zlatnu loptu dobio je Igor Belanov koji je sa Dinamom iz Kijeva osvojio Kup pobednika kupova.

Kristijano Ronaldo, 2013.

Ronadlo je briljirao u dresu Reala te godine. Na 56 utakmica postigao je 66 golova, ali kada je Pele na dodeli nagrada otvorio kovertu i pročitao njegovo ime mnogi su imali šta da kažu protiv takve odluke. Ni svi ti golovi nisu bili dovoljni da ubede mnoge da je Ronaldo bio bolji od Franka Riberija koji je sa Bajernom osvojio tri trofeja. Riberi je te godine bio treći, iza Ronalda i Mesija.

Luka Modrić

Andrej Ševčenko, 2004.

Da, Ševčenko je bio sjajan te godine, osvojio je Seriju A sa Milanom, ali svi su smatrali da je nagrada trebala da pripadne Deku koji je sa Portom osvojio četiri trofeja te sezone - bio je šampion Portugalije, osvojio je portugalski Superkup, Interkontinentalni kup i Ligu šampiona.

Lionel Mesi, 2010.

Sećate se na koji je način Španija te godine osvojila Svetsko prvenstvo? Andres Inijesta i Ćavi zaludeli su glave svih ljubitelja fudbala u tih mesec dana i bilo je očekivano da jedan od njih bude najbolji na svetu. Ipak, nagradu je "pokupio" Lionel Mesi koji je, kao i uvek, bio sjajan, ali su mnogi mislili da je čak četvrti izbor za Zlatnu loptu jer je te godine briljirao i Vesli Snajder koji je sa Interom osvojio četiri titule.

Luis Figo, 2000.

Čak je i sam Figo godinama kasnije poručio Frančesku Totiju: "Izvini što sam ti ukrao Zlatnu loptu, trebalo je ti da je dobiješ". To valjda govori dovoljno o izboru koji je napravljen te godine.

Majkl Oven, 2001.

Oven je te godine u dresu Liverpula postigao 24 gola na 46 mečeva, osvojio je sa Redsima FA Kup, Liga Kup i UEFA Kup, bio je dobar i u dresu reprezentacije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Na trećem mestu je te godine bio Oliver Kan, ali ono što je zbunilo mnoge je što je Oven pobedio Raula koji je te godine sa Realom osvojio Ligu šampiona i bio najbolji strelac takmičenja.

Za kraj imam za vas dva pitanja.

Prvo, koga biste dodali na ovu mini listu najkontroverznijih dobitnika Zlatne lopte?

A drugo, ko je po vama ove godine zaslužio Zlatnu loptu? A ko bi bio na drugom i trećem mestu?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Vuko changed the title to UEFA Champions League 2020/2021
  • Vuko locked this tema
  • Vuko unpinned this tema
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...