Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Serie A 2019/2020


Preporučeni postovi

Italijani su sinoc zavrsili ovu po meni uzbudljivu sezonu, a dobili smo i 3 tima koji idu u nizi rang, to su Spal, Bresa i Lecce, a Đenova je uspela i ove godine da se izvuce i da ne ispadne.

 

20200803_064439.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 188
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da ,da,Atalanta na celu sa Ilicicem i Gomezom odlicna ? kod kuce melje , svaki mec goleada. Bas prijatno iznenadjenje.

@SaLe Suarez prop'o 🤣

@Vuko u pravu si ti to za ofsajd sve ,samo ne možeš reci da Var koriste podjednako za sve ekipe nikako !

Posted Images

@Vlada po meni svaka ekipa na zasluzenom mestu ... samo Milan je odskocio pred kraj sezone i vezao dosta dobrih utakmica .popravili su utisak mnogo pred kraj 

  • Svidja mi se 1
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Nisu ni zavrsili jedva čekam da krene nova sezona ,podigli su sve na visi nivo od mrtve uspavane lige do lige sa najvise golova i najboljim utakmicama !

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Roma prodata za 600 miliona evra

Italijanski prvoligaš Roma prodat je američkom milijarderu Denu Fredkinu, objavljeno je na zvaničnom sajtu kluba. Iz Rome nisu naglasili po kojoj ceni je prodat klub, ali italijanski mediji spekulišu o cifri od 600 miliona evra.

AS Roma

Mesecima je bivša vlasnička struktura razmatrala prodaju kluba, a brzo su pregovori sa Amerikancem bili gotovo. 

Zvanično preuzimanje kluba bilo je usporeno zbog pandemije virusa korona, a pošto se situacija malo smirila, prodaja je i zvanično kompletirana. 

Novi vlasnik ima imperiju koju je izgradio kao jedan od najvećih distributera kompanje "Toyota" na svetu, a vlasnik je i nekoliko luksuznih resorta širom sveta. 

Roma je u američkom vlasnišstvu od 2011. godine, kada ju je porodica Sensi prodala Amerikancu Tomasu di Benedetu. On je tada za 70 miliona evra kupio 40 odsto vlasništva, ali se ubrzo povukao. Nakon njega, klub je preuzeo Džejms Palota, pod čijom je upravom Roma 2018. godine stigla do polufinala Lige šampiona. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Vlahović za SK: Uramio sam Ibrin dres!

Putnik namernik je zapisao: Firenca? Čista magija. Imate utisak da ste u drugoj dimenziji, iznad običnih tokova života, opija vas nekakvo blagostanje... Divno.

Dušan Vlahović

U rodnom mestu renesanse, gde se umetnost razliva ulicama, gde sve odiše posebnom aromom, gde se većina odmah snađe, gde je utočište pronašao i mladi srpski reprezentativac Dušan Vlahović (20), zaljubljenik u lik i delo Zlatana Ibrahimovića, današnji sagovornik Sport Kluba.

„Moj idol Ibra“, naglašava Vlahović, napadač Fiorentine, rođeni golgeter, čiji repertoar udaraca (leva noga, desna noga, glava) izaziva pažnju na svakom koraku.

Ni Mesi, ni Ronaldo, ni Nejmar?

„Svaka im čast, oni su fantastični igrači, ali već u svojoj sedmoj-osmoj godini izabrao sam svetionik, odlučio da tadašnji prvotimac Intera bude moja vodilja. Sad zamislite kako je to kada se ostvari san, kad sretnete idola, kad s njim popričate, kad podelite megdan na terenu...“.

Posle utakmice Fiorentina – Milan 1:1 televizijska kamera zabeležila je trenutak iz miks zone, gledali ste u Ibrahimovića kao u Boga i snimak okačili na svoj Tviter nalog, uz poruku: „Morate da nađete nekoga ko će vas gledati isto kao što ja gledam Zlatana. San.“.

„Odmah sam obukao Ibrin dres i u njemu otišao kući. Dres je uramljen!“.

Da li je, možda, još neko zaslužio da „visi“ na zidu?

„Kristijano Ronaldo je pored Ibrahimovića!“, otkriva Vlahović za Sport Klub.

Mnogi će se boriti i za vaš dres?

„Daj Bože!“.

Svojevremeno je Emilijano Biđika, trener mladog tima Fiorentine, govorio da podsećate na Mandžukića, uz ocenu da ste tehnički potkovaniji od Hrvata, dok je šef  Montela izjavio da ćete sigurno otići daleko u karijeri?

„Šta drugo da kažem osim da su to obavezujući komplimenti, uzgred i podstrek da slučajno ne zastanem“.

Utakmice Fiorentine u Primaveri su došle kao kec na deset, zahvaljujući njima vratili ste se u sazvežđe odabranih ljubičastih?

Dušan Vlahović

„Postigao sam više od 20 golova u tih šest meseci i, bez dileme, zaslužio da konkurišem za mesto u 11, na terenima Serije A. Interesantno je što sam upravo ja bio zagovornik ideje da igram u Primaveri, kako bih se kalio za najveću italijansku scenu. Dobro sam poznavao sebe, nisam tada, jednostavno, bio spreman za Seriju A, iako sam dobijao šansu. Onda sam jednog dana prišao Stefanu Pioliju, sjajnom čoveku i odličnom treneru: ’Gospodine, rano je za mene, dozvolite da igram za mladi tim, mnogo će da mi koristi, potrebne su mi utakmice’. Pioli je prihvatio. Realnost, znajući da za svakog novopridošlog napadača mora da protekne duži period adaptacije nego za ostale pozicije u timu. Ispostavilo se kao pun pogodak. Za sve“.

Kad već pričamo o mladosti, da li smatrate da ste prerano otišli iz Partizana, u transferu, koji je Beograđanima doneo bezmalo dva miliona evra?

„ Da, bilo je prerano, mogao sam u Humskoj da se zadržim još neko vreme, godinu, dve. Da sazrim mentalno, fizički...Na brzinu se sve izdešavalo“.

Najmlađi ste debitant u istoriji Partizana, najmlađi učesnik derbija...Ostaju uspomene?

„Za sva vremena“, jasan je Vlahović, „Hvala svim trenerima Partizana, hvala Milanu Ristiću i pogotovo Ivanu Tomiću, koji me prekomandovao u najjači sastav crno-belih, pružio šansu da debitujem, naučio mnogo čemu, naučio da razmišljam... Ko bi zaboravio i debitantski gol u dresu Partizana... Podsetiću, Partizan je igrao protiv Radnika i gubio 2:0, došla je pauza između dva poluvremena, pa novi izlazak ekipa iz svlačionica, zatekao sam se pored tunela. Pojavljuje se Tomić, ide ka meni i kaže: ’Šta ćeš tu, hajde, brzo se zagrevaj, ulaziš u igru’. I, ušao sam, ubrzo se upisao u strelce. Šut glavom, iskosa, sa šest metara, za 2:1. Usledio je potpun preokret, Partizan je pobedio 3:2“.

Dušan Vlahović

Po prelasku u Fiorentinu, u leto 2018. godine, nije se dugo čekala prilika za debi u novom dresu?

„Ne sećam se tačno da li je bilo treće ili četvrto kolo, Fiorentina je delila megdan sa Interom“, dodaje Vlahović, „Ma, nisam, ponoviću, u to vreme bio spreman za tu ligu, nisam stasao... Bilo mi je potrebno i samopouzdanje, koje sam kasnije stekao u Primaveri. Očito, ništa ne može preko noći. Jasno kao dan“.

Inter kao sudbina, u vašem sledećem obračunu sa ekipom iz Milana postigli ste gol u nadoknadi vremena, izjednačili rezultat, završeno je 1:1, taj pogodak, s pravom, često apostrofirate, o tom projektilu pričala je cela Italija?

„Sevnula je levica, sa ivice kaznenog prostora, Handanović je savladan, radost do neba, utakmica za ponos, moj najdraži gol u Italiji“.

Ostajemo u društvu golova, u protekloj sezoni osam, od toga šest u Seriji A i dva u Kupu Italije. Golovi i igra za preporuku najvećim italijanskim klubovima, priča se i piše o interesovanju Milana, Juventusa, Rome, Lacija i Napolija?

„Ne vodim brigu, ne razmišljam o tome, uopšte se ne opterećujem. Nastojaću da treniram što bolje, da što više napredujem, to mi je u glavi. Uostalom, ugovor sa Fiorentinom vezuje me do 2023. godine. Ovo je, ipak, vreme za odmor, zato sam izabrao Sardiniju, od ponedeljka sam  u ovom raju, prikupljam energiju za povratak obavezama, prozivka je 22. avgusta...“.
Dušan Vlahović

Opet na okupu Vlahović, Milenković i Terzić?

„Stari, dobri trio“.

Nikola Milenković je zauzeo posebno mesto u vašem srcu?

„Čovek koji se rađa jednom u 100 godina, mnogo mi je pomogao kad sam napustio Beograd i preselio se u Italiju, ne mogu da mu se odužim za toliko stvari učinjenih za mene. Pravi prijatelj. I fudbaler. Profesionalac. Primer!“, zaključio je Dušan Vlahović u razgovoru za Sport Klub i potrčao da se osveži u moru.

Trči Vlahović, za njim trče italijanski velikani... Ni Fiorentina, po navodima medija sa Apenina, ne sedi skrštenih ruku – planira da ga zadrži do 2025. godine, pritom i da njegova sezonska primanja u visini od aktuelnih 300.000 evra, pojača na milion. Zanimljivo. I neizvesno. Do kraja.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Vuko unpinned this tema
  • Vuko locked this tema
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...