Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

ABA liga 2019/2020


Preporučeni postovi

@gazda gruja

Pa nekada su svi bili slozni,pogotovo ovi sada sto se najvise mrze,neko je nekome cini mi se bio i sponzor,zajedno u lozi su se gledali mecevi Eurolige itd...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 932
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@sin_mitar Vidim krenuo si jako.. Nije tacno da Partizan trazi titulu, pogotovo neodigranu!!! Ostoja je sns kadar i kao takav los ali je za gmizavca majka Tereza.. Drugo, Partizan nikad nije igra

@Vuko nemoj mi reći da si se upecao na provokaciju za Zagreb ? Pošto je Partizan obezbedio prvo mesto, mislim da im je totalno nebitno sa kim će igrati u polufinalu a sa kim u finalu jer mislim da nij

@Milan Cimnite ih za neko prijateljstvo 😉😂

Posted Images

Bilo sta da resimo i dogovorimo se, mada sumnjam, nemojmo se nadati da ce nama EL izaci u susret i davati vaild karte, kad ni oni ne znaju sta ce sa ligom. A narocito nece priznati titulu i pobednika Aba lige u smislu direktnog plasmana osvajaca u El. Ne znam sto se uopste ona i igra kad nigde ne vodi. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

e to je vec mnogo vece i slozenije pitanje. mada po meni ubuduce ce EL igrati samo onaj ko ima dovoljno kvalitetan kofer sa sobom i nista, ama bas nista drugo

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
3 sati , Bole_1981 rekao/la:

Bilo sta da resimo i dogovorimo se, mada sumnjam, nemojmo se nadati da ce nama EL izaci u susret i davati vaild karte, kad ni oni ne znaju sta ce sa ligom. A narocito nece priznati titulu i pobednika Aba lige u smislu direktnog plasmana osvajaca u El. Ne znam sto se uopste ona i igra kad nigde ne vodi. 

Pa slazem se, prvo treba reci da je kao nacelno za Aba ligu rezervisano jedno mesto u Evroligi. Ja ne verujem mnogo Bartomeuu ali da kazemo da je tako. Sta je ovde bitno primetiti, upravo ovo sto si rekao, rezervisano mesto ne nuzno sampion lige, ovaj moze da da vajld kard kome hoce. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
5 sati , NemanjaNis rekao/la:

Koji su to argumetni da se recimo czvbgd (najskuplja ekipa koja je jedva usla u plej of, i koja je generalno imala losu sezonu) oseca prevarenom ako ne ode u el?


1. pozicija u nedovršenom prvenstvu znači samo prednost domaćeg terena i tu se priča završava. Nema titule, džaba se digla galama na sva usta kako se zaslužuju titule, džaba se stvara klima iz svih politički obeleženih medija da je to još i normalno. Nema koga se nisu setili da pozovu da kaže kako je to još i normalno.
Može da se ukrade ženina Škoda pa pokupi osiguranje, ovde su ipak malo veće oči uprte u njega.

Ne samo da je Gospodin Ostoja obezbedio sve najskupljem timu u istoriji Partizana  preko dobro znanih izvora, već bi da što pre na sve moguće načine da preskoči stepenike i opravda te novce.  Prvenstvo bi da završava i uzima titule, a Evrokup bi da nastavlja da igra kako je i sam izjavio, pa ne ide to tako.

Time se on ne razlikuje nimalo od mnogo starijeg, iskusnijeg i kudi kamo namazanijeg Limara, a što mi je još gore, mnogi se poistovećuju sa njim zaslepljeni tim istim starijim Limarom.

To u vezi ovog 'najskuplje ikada', 'milijarde', 'milioni' i ostala nagadjanja iz ko zna kojih izvora i kafanskih naklapanja...

Ali argument.... nedovršeno prvenstvo, bez play offa nema niko pravo da nam oduzme šansu da se borimo za trofej. Ni Mornaru ni Budućnosti.
Zvezda druže nigde nije tražila titule i Evroligu, Zvezda je kao i Budućnost i Mornar je tražila da igra.

Limar, a kasnije i cela brigada oko njega, od prvog dana plače da mu se titula dodeli.

Edited by sin_mitar
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
4 sati , Conga rekao/la:

@gazda gruja

Pa nekada su svi bili slozni,pogotovo ovi sada sto se najvise mrze,neko je nekome cini mi se bio i sponzor,zajedno u lozi su se gledali mecevi Eurolige itd...

Da razumeju ostali, ovo se odnosi na B.Tadića zavrnutih rukava u Areni...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@sin_mitar Vidim krenuo si jako.. Nije tacno da Partizan trazi titulu, pogotovo neodigranu!!! Ostoja je sns kadar i kao takav los ali je za gmizavca majka Tereza..

Drugo, Partizan nikad nije igrao ono sto nije zasluzio na terenu dok je CZV dvije Evrolige igrala na foru/mufte kupovinu ili sl (jedna preko Igokee, druga preko Cibone)

Trece, pokazivao je misice Tadic u Areni ali je na Marakanu sutirao penale u uvalio desetine miliona eura preko Gazproma.

I za kraj, hipoteticki, da korona potraje i da se prvenstvo ponisti, ko po tebi zasluzuje da igra Evroligu 2020/2021?

  • Svidja mi se 2
  • Haha 1
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@sin_mitarKošarkaši Crvene zvezde u ponedeljak nisu otputovali u Podgoricu na meč 13. kola ABA lige. 

 

Igrači Budućnosti iz Podgorice i sudije izašli su na parket, lopta je podbačena, a protivnika na terenu bilo nije. To bi u najmanju ruku trebalo da bude 20:0 službenih za šampiona Crne Gore. Crvena zvezda je u Podgoricu odbila da ode zbog procene da u Crnoj gori igrači, stručni štab, prijatelji kluba i navijači ne bi bili bezbedni(ko i kako je to procenio, jel svemoguci mag, moralni gmizavaca, mezimce svih vlasti od 2000,pa do danas ) . Pravila ABA lige nisu precizno definisana kada se protivnik ne pojavi na utakmici. Tim slučajem bavi se član 31, a ozbiljni prekršaji se sankcionišu na sledeći način: Novčanom kaznom u iznosu od 15.001 do 70.000 evra. Gubitkom utakmice i, kada je to primenjivo, nemogućnošću prolaženja u dalje krugove takmičenja.Oduzimanjem bodova ili ranga ekipi.Privremenom diskvalifikacijom iz takmičenja na period od jedne do tri uzastopne sezone.Trajnom diskvalifikacijom iz takmičenja. O cemu više da govorimo, i pticama na grani je jasno ko je ovde povlascen!!! Svaki dalji komentar je suvisan, procitaj pravilnik, prouci, pa se onda javi.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko  Nisam ja krenuo, već pre nego što sam se uključio malo sam ispratio unazad neke stavove samo jedne strane, pa čisto da napravim balans.

 Za mene Ostoja nikada ne može da bude majka Tereza u odnosu na Čovića, više mi deluje kao sitan prevarant, neko ko je nečiji pijun na poziciji gde jeste.
To na šta se sumnja čiji je pijun i odakle odjednom novac Partizanu, to je posebna tema, možda ne za ovaj forum.

Ostoja je rekao i tražio titulu ako se ne odigra do kraja prvenstvo, nikoga od vas nisam čuo da to nije pošteno, niko jednu reč nije rekao!
Zbog toga delujete da tiho priželjkujete i podržavate taj njegov pokvareni stav.  Zamisli samo da je obrnuta situacija, za šta bi vi nas smatrali i koliko na Čovića kukali.

To za Tadića je tačno, ali nemoj da pričamo da je donosio samo jednima, donosio je on i te kako i drugima, imali se uvek para, ali je umela da se napravi dobra priča i klima kako se od ničega pravi nešto.

Titulu da dobijete ne možete. Da li ste je zaslužili u to ne zalazim, ali ovako se ona ne osvaja, ovako se samo dobija, časti, poklanja....

Da li ste zaslužili Evroligu? Realno preskakali su vas više puta, nisu vam davali A licencu kada je trebalo, ja bih vas pozvao na Wild Card. Ali ne kao Šampiona nego kao prebijanje starih dugova.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
11 minuta , Conga rekao/la:

@sin_mitarKošarkaši Crvene zvezde u ponedeljak nisu otputovali u Podgoricu na meč 13. kola ABA lige. 

 

Igrači Budućnosti iz Podgorice i sudije izašli su na parket, lopta je podbačena, a protivnika na terenu bilo nije. To bi u najmanju ruku trebalo da bude 20:0 službenih za šampiona Crne Gore. Crvena zvezda je u Podgoricu odbila da ode zbog procene da u Crnoj gori igrači, stručni štab, prijatelji kluba i navijači ne bi bili bezbedni(ko i kako je to procenio, jel svemoguci mag, moralni gmizavaca, mezimce svih vlasti od 2000,pa do danas ) . Pravila ABA lige nisu precizno definisana kada se protivnik ne pojavi na utakmici. Tim slučajem bavi se član 31, a ozbiljni prekršaji se sankcionišu na sledeći način: Novčanom kaznom u iznosu od 15.001 do 70.000 evra. Gubitkom utakmice i, kada je to primenjivo, nemogućnošću prolaženja u dalje krugove takmičenja.Oduzimanjem bodova ili ranga ekipi.Privremenom diskvalifikacijom iz takmičenja na period od jedne do tri uzastopne sezone.Trajnom diskvalifikacijom iz takmičenja. O cemu više da govorimo, i pticama na grani je jasno ko je ovde povlascen!!! Svaki dalji komentar je suvisan, procitaj pravilnik, prouci, pa se onda javi.

 

Previše čitaš Tegeltiju, nemam šta da ti drugo kažem.


Da, ti bi voleo da je ovo ovako, ali nije . To da se ekipa izbaci iz daljeg kruga takmičenja važi samo ako ekipa usred play offa ovo isto uradi, da ne izadje na teren, e onda se izbacuje iz daljeg kruga takmičenja.

Zato što nismo igrali jednu utakmicu u decembru, da budemo izbačeni iz Play offa?? To samo Tegi kao zvanični Ostojin portparol,  može pojedincima da servira.
Jednako kao i priču da je Sergej Belov hteo da igra za Partizan ali mu zaboga nisu dali. Za Partizan koji pre 90' godina nije imao 3 krštene titule u košarci... i u to će neko da poveruje....

 

 

Edited by sin_mitar
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@sin_mitar Pa nije majka Tereza ali si dobro napisao da je sitan prevarant, dok je coravi prevarant svjetskog kalibra.

A posteno je da se trazi f4 bez publike u Zagrebu? Ne zaboravi da svi navijaci Partizana zele da se igra kako je i planirano, sto znaci 1-4 i 2-3 sa prednoscu domaceg i navijacima. To je ono sto se zeli, nista manje, nista vise. A razumjet ces sto se nema povjerenja u duo covic/bokan i sto Partizan ne zeli da ga zeznu kao vise puta do sad.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Covic je svetlosnim godinama daleko od cvecke. Ali je od kluba koji je bio pred gasenjem i ispadanjem u B-ABA ligu, napravio stabilnog Evroligasa. I ono u sto sam 100%tno siguran Covic nikad sebi ne bi dozvolio ovako nesto 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@gazda gruja On je napravio? On je davao lovu svih ovih godina? On dovodi sponzore? Inace svi znamo da je Ostoja sns..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@VukoNaravno da Zagreb nije pošteno rešenje i tu se potpuno slažemo. Nije pošten nijedan grad osim Beograda za tako nešto. Ali lično mislim da sada ne postoji pošteno rešenje i da sezona ne može da se završi, te je najpoštenije poništiti je.

Što se tiče bitnijeg dela, ko će u EL. Ni sa kompletnom sezonom to nismo znali, zavisilo je od Bartolomeua jer se ogradio.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko brate nije problem sto je vucicev mali, ni nas nije mnogo daleko od izvora. Ali je problem sto dozvoljava tako javno ponizavanje. Eeeeej bre, tebi neko pred 300-400 kolko god ljudi i tv kamerama kaze, ajde mars odavde, boli nas bas za tvoje misljenje, idi radi ono gde sam te turio??!! Covic svakako iz svog dzepa nije davao pare, da li je nasao ili nije nasao sponzore licno, to ne znam. Ali svakako u kosarkaskom svetu, neuporediva su imena Covica i Mijailovica. Ovaj je nas spasao, pa sad moze i nesto da zahteva, a ovaj je dobio gotov proizvod, u doduse ne mnogo, ali ipak boljem stanju od nas 2014-15,, i rezultate ne mogu da mu sporim, sporim mu sto on koji je do juce bio niko i nista sad se nadje pametnim da on kaze kako bi trebalo.

Plus, COvic je u FMPu i Zvezdi proizveo mnogo kosarkasa, s druge strane Ostoja za ove 2god....tanko

 
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@sin_mitar Bartomeu je rekao da Aba ima jedno mjesto a Aba kazala da je to sampion. Losa je prica da se ponisti sezona, da nema sampiona, poslije truda i novca koji svu svi Aba ligasi ulozili. Ali evo recimo kao sto ti kazes ponisti se sezona, nema sampiona, ko ide u EL onda?

@gazda gruja brate nemoj da si naivan.. Pa ovog premijer drzave zove sefe, ponizava premijera, ministre i sve zive a nece Ostoju.. Pa problem je sto je vecina navijaca Zvezde zbog trofeja i Evrolige izgleda zaboravila ko je covic.. @gazda gruja a sto se igraca tice onda Vujosevicu podici spomenik ispred Pionira i Arene..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@sin_mitar@gazda gruja

Znaci pravila ne vaze, nisam citao Tegeltiju vec pravilnik Aba lige, koji ti toplo preporučujem da pročitas,a kako je podigao moralni gmizavac Zvezdu, pomocu Uppr, Zvezdin dug od 16miliona ispario, od te sume novca je jedino vracen porez, i to ne na sumu od 16 miliona, vec od 2,3miliona,pa od tih 2,3 miliona porez 2,5%,zaista smesno i zalosno. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
1 minut , Vuko rekao/la:

@sin_mitar Bartomeu je rekao da Aba ima jedno mjesto a Aba kazala da je to sampion. Losa je prica da se ponisti sezona, da nema sampiona, poslije truda i novca koji svu svi Aba ligasi ulozili. Ali evo recimo kao sto ti kazes ponisti se sezona, nema sampiona, ko ide u EL onda?

@gazda gruja brate nemoj da si naivan.. Pa ovog premijer drzave zove sefe, ponizava premijera, ministre i sve zive a nece Ostoju.. Pa problem je sto je vecina navijaca Zvezde zbog trofeja i Evrolige izgleda zaboravila ko je covic..

@sin_mitar

Ne zaboravimo da ako se sezona ponisti,kao da nije ni postojala, ko ce vratiti novac za karte, kako godišnje tako i pojedinacne, ko ce vratiti novac od Tv prava, ko ce vratiti klubovima novac za ugovore igraca, i ko ce opstati onda, to ni Real niti Barca ne mogu da vrate, a kamoli Aba i njeni klubovi??? 

  • Svidja mi se 1
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Vlada locked i unlocked this tema
  • Vlada locked i unpinned this tema
  • Vlada unlocked this tema
  • Vlada locked this tema
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...