Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

ABA liga 2019/2020


Preporučeni postovi

47 minutes ago, Uginho said:

Citao sam i ja o tome,cak sam negde procitao da postoji verovatnoca da ABA nece imati mesto u Evroligi, cime po meni opada kvalitet Aba lige , kontam da ce ulaziti ekipe koje imaju novca,kao sto se spominje London .. 

Upravo tako sam i ja procitao,mislim da im je veci interes da jace drzave igraju Evroligu,naravno zbog para,a sto se tice Aba lige to vec postaje smesno,sve manje para imaju klubovi,Cedevita Olimpija neuspeli projekat..Videcemo sta ce biti ali sam siguran da Aba liga nece imati predstavnika u Evroligi.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 932
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@sin_mitar Vidim krenuo si jako.. Nije tacno da Partizan trazi titulu, pogotovo neodigranu!!! Ostoja je sns kadar i kao takav los ali je za gmizavca majka Tereza.. Drugo, Partizan nikad nije igra

@Vuko nemoj mi reći da si se upecao na provokaciju za Zagreb ? Pošto je Partizan obezbedio prvo mesto, mislim da im je totalno nebitno sa kim će igrati u polufinalu a sa kim u finalu jer mislim da nij

@Milan Cimnite ih za neko prijateljstvo 😉😂

Posted Images

U evroligi se odavno sve vrti oko para. Njima nije u interesu kosarka niti unapredjenje iste, tako da tih pita ja oko mesta i propusnica ce tek biti i koliko bi uopste onda aba liga imala smisao?

Sto se tice ove sezone, nisam znao da fmp2 ? czvbgd moze ostati bez f4, ali isto tako pitanje je i ko ce ispasti, a ko uci. I taj zavrsni deo se mora igrati kada se u svim drzavama resi situacija oko pandemije, a to je pitanje kada ce biti. Realno Partizan je, na moju srecu ?, najvise pokazao ove sezone.  E sada kako god oni resili tu zavrsnicu sampionata (f4, ili kao pre samo bez publike, dodeljena titula), sigurno ce biti nezadovoljnih, a na nama je da cekamo. Isto tako pitanje je i sa ostalim prvenstvima i evro takmicenjama. Mnogo pitanja, a odgovori u mesecima koji predstoje ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

 

18 minutes ago, Conga said:

Na osnovu cijih podataka si zakljucio da Buducnost nije mogla da garantuje bezbednost C. Zvezdi,jel to beše izjavio vas Covkins, kao i sto je rekao da niko nikome ne može da zabrani kako ce se ko zvati, zar ne? 

Jedno od retkih takmicenja gde jedan vlasnik ima dva kluba i gde nije u sukobu interesa ? gde npr. Covic junior u aba igra za jedan klub, a u kupu za drugi ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
6 minutes ago, NemanjaNis said:

U evroligi se odavno sve vrti oko para. Njima nije u interesu kosarka niti unapredjenje iste, tako da tih pita ja oko mesta i propusnica ce tek biti i koliko bi uopste onda aba liga imala smisao?

Sto se tice ove sezone, nisam znao da fmp2 ? czvbgd moze ostati bez f4, ali isto tako pitanje je i ko ce ispasti, a ko uci. I taj zavrsni deo se mora igrati kada se u svim drzavama resi situacija oko pandemije, a to je pitanje kada ce biti. Realno Partizan je, na moju srecu ?, najvise pokazao ove sezone.  E sada kako god oni resili tu zavrsnicu sampionata (f4, ili kao pre samo bez publike, dodeljena titula), sigurno ce biti nezadovoljnih, a na nama je da cekamo. Isto tako pitanje je i sa ostalim prvenstvima i evro takmicenjama. Mnogo pitanja, a odgovori u mesecima koji predstoje ?

Samo se nadam da neće ni u jednom slučaju biti poništavanja takmičenja jer rešenje definitivno nije da se cela ova godina odbaci jer nijedan igrač se neće odreći primanja za ovu godinu pa zašto bi klub  morao da se odrekne svega što je postigao ove godine

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
5 minutes ago, Step said:

Samo se nadam da neće ni u jednom slučaju biti poništavanja takmičenja jer rešenje definitivno nije da se cela ova godina odbaci jer nijedan igrač se neće odreći primanja za ovu godinu pa zašto bi klub  morao da se odrekne svega što je postigao ove godine

Po meni, tesko da ce biti ponistavanja prvenstava. Dosta je tu odigrano, mnogo para kao sto kazes...bice nekog resenja i bice nezadovoljnih sigurno ?

ja prvi ako Partizan igra bez publike i prednosti domaceg terena ? ali kako jednom, tako svima ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
37 minutes ago, joca_scar said:

Pa zbo čega i da se cimaju ako već ne idu EL???? ?

Pa ako ABA liga ne daje Evroligu onda se nece vise ni igrati jer niko vise nece hteti da igra ligu koja ne daje uvesnika Evrolige.

  • Svidja mi se 1
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
20 minutes ago, Flaki rekao/la:

Pa ako ABA liga ne daje Evroligu onda se nece vise ni igrati jer niko vise nece hteti da igra ligu koja ne daje uvesnika Evrolige.

To je sigurno u tom slučaju Aba liga samo stvara probleme i gužvu u rasporedu a klubovi bi mogli da igraju domaću ligu što bi za posledicu imalo i jačanje drugih timova kod nas i ubedjen sam da za dve tri godine naša liga nebi mnogo zaostajala za ovom Aba ligom kakva je sada

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Negde i ne bi bilo uredu da se nastavi takmičenje..I situacija u kakvoj smo sad ne dopusta to..  Kada bi gledali soluciju da se takmičenje ponisti to ne bi bilo fer prema klubovima koji su se trudili da ostvare dobar rezultat. Isto tako imamo i predlog da se takmičenje nastavi na neutralnom terenu, sto po meni uopste nije dobra ideja, jer svakako dolazi do kontakta igrača, sto nije dobro. A kako sve vise citam jako je mala sansa da se ABA liga nastavi. I dolazimo do toga da se prema trenutnim rezultatima na tabeli proglasi sampion ABA lige, sto bi  bio Partizan, koji je svojim trudom i igrom dospeo na prvo mesto. 

Sta god da odluce, na prvom mestu treba da bude sigurnost i zdravlje igraca i njihovih trenera. 

  • Svidja mi se 1
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
6 sati , Lord Flashheart rekao/la:

Duletova deca, idealni tim Partizana u ABA ligi ⚫⚪?

vote-2019-20-alltime-sh-img.jpg

ne moze veseli na trojci tu ide haubica vertans ili tripkovic a na cetvorci lazme ili velicko mozda cak i roberts, jeste zo prvi kapitemn u istoriji ali bilo je jacih cetvorki od njega 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Коме је битна Аба лига, ионако ће нас зезнути Еуро лига, тј ко зна да ли ће и како она да се заврши, према томе да ли ћемо уопште моћи да се пласирамо из Абе у Еуро лигу. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
Pre 1 sat, Flaki rekao/la:

Pa ako ABA liga ne daje Evroligu onda se nece vise ni igrati jer niko vise nece hteti da igra ligu koja ne daje uvesnika Evrolige.

pa ja mislim da je sve izvesnije da nece tu biti mesta samo se kes gleda u evroligi a to realno nema niko da ponudi sa ovih prostora koliko god se cimali

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
2 sati , Vuko rekao/la:

Da li mislite da je posteno da se igra f4 na neutralnom terenu i bez publike a odigrano je 21/22 kola? 

Зашто не би било поштено, то је најправедније. Да се све лепо заврши безбедно по све учеснике. Јесте да је утакмица без публике као супа без резанаца, али ако се рецимо игра у Загребу, можда је тако и боље. Само да не буде после, Еуро лига не признаје победника АБА лиге, е онда ће по оној старој поаловици бити, ЏАБА СТЕ КРЕЧИЛИ. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
2 minuta , Đunisimus rekao/la:

pa ja mislim da je sve izvesnije da nece tu biti mesta samo se kes gleda u evroligi a to realno nema niko da ponudi sa ovih prostora koliko god se cimali

Slazem se.Naravno pare su glavne svuda.Nije bitno da li ekipa dolazi iz dobre kosarkaske zemlje ako nema para.Negde sam cuo da se planira da se u evroligu ubaci ekipa iz engleske.Davno pre sigurno 15 godina igrala je jedna engleska ekipa i to bila stalni ucesnik London Tauers.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
1 minut , Flaki rekao/la:

Slazem se.Naravno pare su glavne svuda.Nije bitno da li ekipa dolazi iz dobre kosarkaske zemlje ako nema para.Negde sam cuo da se planira da se u evroligu ubaci ekipa iz engleske.Davno pre sigurno 15 godina igrala je jedna engleska ekipa i to bila stalni ucesnik London Tauers.

da da i ja sam cuo istu pricu da ce da ubace engleze sledece godine da se ulozi ozbiljan kes u tu ekipu i da se dovede par bivsih nba igraca. Sve je pocelo sad oko para i da se vrti koliko god bila kosarkaska zelja ako nemas kes nisi interesantan zato ce da igraju neki zenit asvel i takvi slicni

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
9 minuta , Bole_1981 rekao/la:

Зашто не би било поштено, то је најправедније. Да се све лепо заврши безбедно по све учеснике. Јесте да је утакмица без публике као супа без резанаца, али ако се рецимо игра у Загребу, можда је тако и боље. Само да не буде после, Еуро лига не признаје победника АБА лиге, е онда ће по оној старој поаловици бити, ЏАБА СТЕ КРЕЧИЛИ. 

Najpravednije iz ugla ekipa na 3-4 i mjestu na tabeli a ako pitas 1-2 onda nije ni u snu!!

Evo zapitaj se na trenutak recimo sta bi radje Zvezda? Buducnost u punoj Moraci ili na neutralnom u Zagrebu? I onda ti bude jasno kome to odgovara kome ne..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
2 sati , Step rekao/la:

To je sigurno u tom slučaju Aba liga samo stvara probleme i gužvu u rasporedu a klubovi bi mogli da igraju domaću ligu što bi za posledicu imalo i jačanje drugih timova kod nas i ubedjen sam da za dve tri godine naša liga nebi mnogo zaostajala za ovom Aba ligom kakva je sada

nasa liga bi bila odlicna kada bi se odustalo od aba lige imass 4 jaka kluba i proberes jos lepo 6 komada iz kls. Onda dozvolis kao u turskoj koliko sme stranaca da igra u ekipi i time teras da se razvijaju nasi igraci malo razdelis budzete i sve bude ful. Koji praznik je kad gostuju u Cacku beogradjani a onda pogledas fmp zvezda ima 140 ljudi na tribinama. Od Aba lige nema nista u naredne 2 godine

  • Svidja mi se 1
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Mislim da sam sistem lige sa F4 ne dozvoljava da se proglasi odma sampion, sto je po meni realno nemoguce. Mislim da bi najprarvednije bilo da se odigra jos F4 i da se odigra negde na neutralnom terenu. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko Navijam za Zvezdu, al objektivno gledano sistem je takav da ti ne moras tokom cele sezone vijati prvo mesto, pogotovo ako imas utakmice na svaka 2,3 dana kao Zvezda npr i mozes da koristis negde da se opustis i da odmoris neke igrace u domacoj ligi, zar ne? Svima je cilj uci u F4 i odatle vijati titulu, to je i partizan radio kad je u jednom trenutku namerno izgubio mec da ne bi igrao sa Zvezdom u polufinalu F4, sve je to dozvoljeno, jer sistem lige je takav, zar ne?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Vlada locked i unlocked this tema
  • Vlada locked i unpinned this tema
  • Vlada unlocked this tema
  • Vlada locked this tema
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...