Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

ABA liga 2019/2020


Preporučeni postovi

@Vuko Pa da, mogli su da dodaju samo ime Cedevita i to je to, naravno da sve ostalo ostane isto, nema smisla menjati bilo šta drugo, i onda uliješ neke privatne pare u Cibonu i napraviš konkurenta na Jadranu, da opet bude vruće gostovanje, a ne da ih npr Mega tuče sa 40 razlike u sred Zagreba, da si to nekome rekao pre koju godinu pa svi bi umrli od smeha.

@Milan Pa da im je grad dao pare za EL za tu sezonu i to je to, samo da uspeju da učestvuju, što odmah znači da bi dobili nekog sponzora, doveli bolje igrače, možda i ostvarili neke rezultate, što da ne? Ovako su trenutno rupa bez dna

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 932
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@sin_mitar Vidim krenuo si jako.. Nije tacno da Partizan trazi titulu, pogotovo neodigranu!!! Ostoja je sns kadar i kao takav los ali je za gmizavca majka Tereza.. Drugo, Partizan nikad nije igra

@Vuko nemoj mi reći da si se upecao na provokaciju za Zagreb ? Pošto je Partizan obezbedio prvo mesto, mislim da im je totalno nebitno sa kim će igrati u polufinalu a sa kim u finalu jer mislim da nij

@Milan Cimnite ih za neko prijateljstvo 😉😂

Posted Images

@Milan Pa nijesam bas siguran da su u top4 Aba lige, recimo igraju EC i bore sa za EL da ih bas niko ne bi gledao..

A spajanje Cibona/Cedvita bi im garantovalo minimum top4 Aba i siguran EC..

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko @Toza Ako su oni klub kao sto je Split pustili niz vodu, dzabe prica o Ciboni. Cak i u drugim sportovima ne blistaju sa te strane, Hajduk za malo da se ugasi, Medvescak gotov...pitanje koliko bi u kosarku ulagali, a jos je vece pitanje ko

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Milan Ne mogu da verujem da ne može da se nađe jedan jedini čovek sa kešom koji će da uloži u Cibonu. Mislim da li je moguće da će dozvoliti da im najveći klub u državi svake godine sve više i više propada dok se jednog trenutka ne ugasi pa će onda biti kuknjave, a već godinama se priprema takav scenario samo što se svi izgleda prave mutavi, ne znam samo zašto, ili im možda nije u interesu da Cibona bude konkurentna?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Milan Pa Cibona je veci klub od Splita u drugom najvecem gradu u ex-yu a imali su ponudu Tedskija da udje u Cibonu.. Nijesu je prihvatili i sad imaju sto imaju..

Ne gasi se Hajduk nego je Dinamo prejak a dobili su i dva tima Rijeku/Osijek koje na statiraju..

Sto se Medvescaka tice to je bila jedna fantasticna sportska prica i pratio sam je u detalj.. Ali to je moralo da se ugasi, name sanse da iz nehokejaske sredine i zemlje sa 4mil stanovnika pariras u hokeju cijelom Sovjetskom savezu..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko Problem sa Hajdukom je sto je trebao da proglasi bankrot, sve je bilo zavrseno ali je neko doneo pare koje nisu pokrili sve dugove, ali je bilo dovoljno da produze agoniju. Medvescak je mogao da parira u Erste ligi u kojoj je nastupao posle KHL-a, ali nekome to nije bilo u interesu.

@Toza Ocigledno je moguce, uz kupovinu kluba, moras platiti dugove koje drzava ne zeli da otpise, hala, igraci, strucni stab, pomocno osoblje, ucesce u ligama...preveliko je to ulaganje da bi ti se u hali pojavilo 500 ljudi...

Iz svega ovoga, cini mi se da je problem sto u Hrvatskoj ne postoje sportska drustva kao kod nas, nego je svako za sebe

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Milan Osnovni problem Hajduka je taj sto 15+ godina nema titule.. Nesto ne znam da bi Czv/Par poslije tolikog posta stajali bolje.. 

Medvescak ni prije KHL nije bio dominantan u Ebel ligi, ni blizu, tako da su oni preskocili razred kad su otisli u KHL..

Ja mislim da ti imas krivu percepciju o njihovom sportu.. To sto nema sportskih drustva im ne uzima nista jer osim kosarke ne vidim da su nesto losi..

Njihov jedini "problem" je sto se politicari ne dodvoravaju navijacima i sl..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko Split je pustio da mu propadnu dva velika kluba, da su na vreme ispratili sta Mamic radi sa Dinamom, ne bi bilo tolikih problema i sve bi bilo drugacije. Isto tako, da Dinamo i Cibona cine sportsko drustvo, ne verujem da bi se ovo desilo sa Cibonom. Imali bi i publiku i imali bi odakle da prespu pare za EL...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
Guest Бели вук

Što se Cibone tiče, osim Medveščaka, treba imati u vidu da je Zagreb dosta uložio i u rukometni klub Zagreb. Dok recimo u Beogradu u ta dva sporta se mizerno ulaže, a u košarku dosta. Nemam neko konkretno objašnjenje što to nije naišlo na otpor kod ljudi, ali tako je kako je. Po našim ljudima koji žive u inostranstvu sa hrvatima sam čuo kad je reprezentacija u pitanju, mnogo su više zagriženi za rukomet nego košarku. Znači suprotno od nas kojima je tragedija ako košarkaška reprezentacija ne uradi ništa , a totalno smo ravnodušni prema rukometu. Ovim samo hoću da kažem da se prosto kod njih mentalitet u odnosu na osamdesete i devedesete promenio, da ih prosto košarka ne zanima toliko. Čak je o tome Rađa pričao jednom prilikom kad je gostovao kod Edina i Koleta

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Spajanje Cibone i Cedevite trenutno je nemoguce. Jer niti ce grad dati klub Tedeskiju, niti ce doticni da baca pare u propali drzavni klub!!

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
Guest Бели вук

Možda može i sad , ali kao nacionalini sportovi njima su bitni rukomet i vaterpolo i to je to. Nemaju nameru da se pomaknu u klupskoj košarci ni malo.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
Guest Бели вук

Inače kamo sreće da u svakom sportu nemamo veze sa njima

hqdefault.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Vlada locked i unpinned this tema
  • Vlada unlocked this tema
  • Vlada locked this tema
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...