Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Superliga Srbije 2019/2020


Preporučeni postovi

@Toza o cemu pricamo kad se na celu komisije nalazi bivsi savezni sudija Mihajlo Jeknic koji se 8 godina tuzio sa Vojbodinom,jos pokojni Butorovic ga je tuzio jer je licno Jeknic i njegov pomocnik Kasanski namestio kao glavni sudija mec protiv Mladosti iz Lucana.U normalnoj zemlji taj ne bi imao pristup radu a ovde u nasoj odlucuje u izvrsnom odboru FSS-a pa onda zakljuci sam sta je ovde moguce a sta nije.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 1,5k
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@BeconiWR @Milan Podrzavam pricu o navijacima ali zaobidjite spominjanje nazalost prminulih i ko ih ima manje ili vise.. Teska je tema, preteska..

@BeconiWR Samo nek Madjari ulazu kad vec mi necemo.. TSC je pozitivna prica Srpskog fudbala pa kako god okrenes.. Da ne zaboravim, stadion napreduje i u vrijeme korone..

@DelijaMomak smiri se malo ?? imate vi puno mladje braće i bez Grafičara ?

Posted Images

@Flaki Nisam imao pojma o tome, stvarno, ali eto ako je tako, o čemu onda da pričamo? Sad me je to što si ti napisao podsetilo na Antića iz Vranja koji je isto bio umešan u nameštanja, da li u Nemačkoj čini mi se, i onda dođe ovde i glumi poštenjačinu. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza Antic pa to je zlo fudbala,ja Dinamu zelim sve najgore i da se ugase da ne postoje...

  • Svidja mi se 1
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

GENERALNI SEKRETAR FSS: Ovo je španski model i sprečava malverzacije

 

FSS.jpg

Povodom različitih medijskih tumačenja odluke Odbora za hitna pitanja FSS u vezi sa popunjavanjem fudbalskih liga, oglasio se generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Jovan Šurbatović.

Pre svega, hteo bih da naglasim da se ovaj model primenjuje u slučaju da neki klub, iz bilo kog razloga, odustane od takmičenja. Mera se apsolutno ne odnosi na klubove koji su rezultatima na terenu obezbedili plasman u viši rang i ne remeti postojeći sistem takmičenja, već sprečava ‘prodaju’ mesta u ligama, motivisanu ličnim interesima pojedinaca – kaže Šurbatović i dodaje:

Već dugi niz godina svedoci smo da postoji kupoprodaja statusa a ona je posebno izražena u nižim rangovima takmičenja. Gašeni su klubovi sa višedecenijskom tradicijom, a osnivani novi ‘instant’ klubovi. Locirali smo problem koji je pretio da eskalira i odlučili da primenimo sistemsko rešenje koje je poznato u evropskoj praksi. Nismo izmislili ništa novo, već samo primenili ‘španski model’ koji se pokazao kao dobar.

Šurbatović podvlači da je nova mera donešena u cilju zaštite integriteta srpskog fudbala.

Efekti ove odluke su višestruki. Najpre, na ovaj način destimulišemo neleganu trgovinu takmičarskim statusom klubova. U isto vreme, obezbeđujemo da na upražnjena mesta (ukoliko ih bude) dolaze zdravi klubovi koji imaju sredstava da finansiraju troškove takmičenja. I što je najvažnije, novac će ići u legalne tokove, odnosno u fondove za razvoj fudbala, a ne u sivu zonu i privatne džepove.

Suština je da ovaj model sprečava nefudbalske transakcije, a stimuliše klubove koji posluju i funkcionišu na zdravim osnovama da napreduju u viši rang.

Tačno tako. Dolazi vreme visoke profesionalizacije klubova Super i Prve lige Srbije. Iz godine u godinu se pooštravaju zakhtevi za licenciranje, a iskreno se nadam da smo blizu i privatizacije profesionalnikh fudbalskih klubova po modelu dobrovoljne vlasničke transformacije na kojoj Savez aktivno u saradnji sa klubovima i Zajednicom Super i Prve lige Srbije – ističe Šurbatović.

Imajući sve ovo u vidu, jasno je da se radi o strateškoj odluci u cilju zdravijih odnosa u srpskom fudbalu.

Veoma je važno istaći da je ova odluka u interesu svikh: klubova, igrača, nadležnikh saveza… Imaćemo manje odustajanja u ligama, manje klubova koji naprasno nestaju, a više mogućnosti napredovanja za solventne klubove sa realnim izvorima finansiranja. Takođe, očigledan je i interes države, jer će novac iz sive zone preći u legalne tokove – jasan je generalni sekretar FSS Jovan Šurbatović.

     

 

 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Hahahah da da baš će ovo nešto da promeni klasične fore i fazoni stoji na papiru ali se ne poštuje u praksi kao i većina stvari i zakona kod nas kakva država takav i fudbal

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR Meni je najvise privuklo paznju: "na ovaj nacin destimulisemo nelegalnu trgovinu takmicarskim statusom klubova." Dakle, problem su resili tako sto su legalizovali trgovinu takmicarskim statusom klubova...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Milan takodje ocigledan je interes drzave, jer ce novac iz sivih zona ulagati se u normalne tokove?

Legalizuj kupovinu pozicija, cekaj, da li to znaci da Niko ko ima para ne moze da ispadne iz lige? Ili sam pogresno protumacio

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
41 minuta , Milan rekao/la:

@BeconiWR Meni je najvise privuklo paznju: "na ovaj nacin destimulisemo nelegalnu trgovinu takmicarskim statusom klubova." Dakle, problem su resili tako sto su legalizovali trgovinu takmicarskim statusom klubova...

Hahahahah, pa to kao kada bi drzava resila problem narkomanije tako sto bi legalizovala drogu. Ma kakav god da je slucaj ja sam i dalje za to da je bolje da udje klub koji ima pare pa iako nije zasluzio nego ekipe koje zasluzuju a nemaju ni teren kako treba. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Inace izvučeni parovi za Kup Srbije, Zvezda gostuje Indjiji, nisam zadovoljan, Indjija nam nikako neodgovara. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@VukoMoze se i tako reci,a i onaj teren mi je uzasan ne moze da se razmase Zvezdina leprsava igra.Mada prvenstvo smo osvojili,bacamo sve na kup,oni ne moraju da se sklanjaju nisu nam ni do kolena,mada bi bilo bolje da je neko drugi da budemo sigurni za prolaz.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Kneza90 Nadam se derbiju u finalu kupa mada to bez publike neće biti ni 10% kako treba da bude..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Pa derbi bi bio prava poslastica za finale kupa,barem ce se izbeci ove godine ona vecita raspravka gde da se igra finale,svejedno je kada nema publike.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko @Kneza90 Ljudi meni je iskreno totalno nebitno da li će se u finalu igrati derbi ili neće, bez publike je sve to velika nula.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza Jer su nazalost navijaci zanimljiviji od nasih fudbalera

 

@Kneza90 Zamisli tek onda razliku izmedju prvoligasa i tek promovisanih. Jacina ekipe u tom trenutku vise nece biti bitna

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Milan Nije mi toliko do toga, već sport, svuda ne samo kod nas, se igra zbog publike i ljudi koji će doći to da gledaju. Ovako će se finale jednog takmičenja igrati pred prazim tribinama, nebitno da li će u finalu biti derbi ili neće.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
Guest Бели вук

I to za publiku mi nije jasno, mogu ovi ispred skupštine da se skupljaju, a nama ne daju na stadion

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Evo sada bas citam da ce LLSL od sledece sezone imati 20 klubova. Pratimo trendove liga petice (sem Svaba koji imaju 18). Ako se to stvarno bude uvelo,sem "borbe" za Evropu necemo imati takmicarsku ligu ova 4 kola. Tako da ce preostala 4 kola igrati partizan,vosa,tsc i cuka,eventualno radnicki ali tesko,ostalima je ovo cisto otaljavanje. I na kraju ali ne i najmanje bitno,od sledece sezone bice tu gostovanja i po Gornjem Milanovcu,Backoj Palanci,a bogami i na Zlatiboru (ako Graficar stvarno proda mesto u LLSL). 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Vuko locked i unpinned this tema
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...