Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Superliga Srbije 2019/2020


Preporučeni postovi

@NemanjaNis 

Cekaj, ne pricamo o snazi drzava i ekonomijama istih, kao ni reprezentacijama..

Rijec je o interesantnosti borbe za titulu a tu je Srbija kao i sve zemlje na svijetu. Ni manje ni vise zanimljiva. Evo ti jos primjera: Grcka (Oimpijakos 17 od poslednjih 20 titula), Dinamo Zagreb (14/15).. Dalje imas Bate Borisov, Salzburg, Ludogorec.. Sve lige u kojima se ne pitaju oko titule cak ni dva tima nego jedan!

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 1,5k
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@BeconiWR @Milan Podrzavam pricu o navijacima ali zaobidjite spominjanje nazalost prminulih i ko ih ima manje ili vise.. Teska je tema, preteska..

@BeconiWR Samo nek Madjari ulazu kad vec mi necemo.. TSC je pozitivna prica Srpskog fudbala pa kako god okrenes.. Da ne zaboravim, stadion napreduje i u vrijeme korone..

@DelijaMomak smiri se malo ?? imate vi puno mladje braće i bez Grafičara ?

Posted Images

Sam naziv nase lige sve opisuje,i na koje je grane Srpski klupski fudbal,moze slobodno da se dodeli pobednik i bez nastavka,jer se vec to odavno zna,jos pred pocetak prvenstva,ali dobro,sta je tu je,pozitivna stvar je jedino Teleoptik,koji i dalje nastavlja da izbacuje bisere i talente koji nazalost vrlo brzo napustaju klub,za taj Teleoptik najvise zasluga ima Ivica Osim,koji je dao preporuku i savet kako bi to trebalo da izgleda,pogledajte koliko je igraca taj trening centar izbacio, i to kakvih igraca,da je polovina bar ostala 2 do 3 godine,Partizan bi konstantno igrao Evropu i ostvarivao vece prihode od prodaje te doslovno receno dece,evo vec se planira prodaja Stevanovica,a decko posteno nije odigrao ni celu sezonu,ali nije to problem Partizana nego generalno naseg fudbala,da nam duze deca ostaju kvlitetniji bi i fudbal bio i imali bi vecu posetu,ovako zbog lige pati i nasa Reprezentacija,cist primer je Jagodina,pratio sam svaku utakmicu,u pocetku je bila prosecna poseta od par hiljada gledalaca na svakoj utakmici,bilo da je Borac,Vojvodina,Ofk Beograd,a pravi spektakl je bio kada su dolazila dva najtrofejnija srpska kluba,dupke pune tribine,praznik za oci,medjutim posete su svake godine sve manje i manje bile,u konstantnom opadanju,dosta mutnih utakmica sam gledao,Ofk,Javor,Vojvodina,Zvezda,i onda dolazi do naglog bogacenja jedne porodice,da ne imenujem sada,a klub u sve dubljim dugovima,na kraju rezultat je gasenje kluba,menjanje naziva i fuzija sa lokalnim klubom,nije samo Jagodina,pogledajte Ofk,Banat,Mladi RadniK,Borac...Puno problema je u srpskom fudbalu,malo je svetlih ttrenutaka nazalost,imate trenera koji preti da ce sve reci,pa nista,to sve govori kakve se igre i igrice igraju u LingLong Ligi.Sto bi bili puni stadioni,da bi gledali raznorazne sarlatane i manekene na polju,svaki kontakt se sudi vecitima,a onda kad dodje Evropa,nasi navikli da ih sudije stite,pa na i najmanji kontakt padaju i ocekuju da im se svira,a to ne prolazi u Evropi,svetlosnim godinama su ispred nas Evropa i evropski klubovi,kakva nam je infrakstutura,nikakva,doduse sad je jos i dobra kakva je do skora bila,ali kaskamo vec odavno,mislite da ce se mladi Gavric zadrzati u Zvezdi,ocekujem da ga ako ne sada na zimu sigurno utope,a nama ce igrati Van la pare,Kanjas,Zander,Asano i ostali magovi fudbala,problem je veoma dubok i slozen,jedini spas je privatizacija klubova,svidelo se to nekome ili ne,a i ja ne znam klub u Srbiji sem Cukarickog,mozda Tsc da su im plate redovne i na vreme,mislite da se tako lako isplacuju ugovori,koji su vremenom dostigli i prestigli cifru od mIlion godisnje,ne racunajuci bonuse...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
8 minuta , NemanjaNis rekao/la:

Eeee to selektivno pamcenje... zar mislis da zvezda nije srecno dobila liverpul? Mislis da kad dolaze u beograd dolaze ful motivisani i da znaju gde dolaze? Po meni uspeh nije zadovoljiti se ucescem i to kada se na jedvite jade prodju kvalifikacije. Da nije uspeh primiti samo 5 od bajerna, jer moglo je i vise....

Jeste dobila je srecno 2:0 a Liverpool se silno ispromasivao.  Obicno kada dolaze u Beograd, bar sto se Mare tice znaju gde dolaze ili poput Firmina cini mi se lupe glupost kako je na Enfieldu najbolja atmosfera i da nemaju cega da se plase, tako da ako neko i ne zna gde dolazi onda je zapamtio odakle odlazi? Apsolutno se slazem slazem da nije uspeh zadovoljiti se samo ucescem, pa moj klub je osvojio to takmicenje, ili na primer igra protiv Real Madrida vodi 3:0 i napada, eeeejjj, al to je na zalost davno proslo vreme.  Sada ti jedan fudbaler PSGa ili Bayerna vredi vise od Zvezde i Partizana zajedno i realno je da trenutno moramo da se zadaovoljavamo samo ucescem u ligi sampiona. Trenutno.....

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko

Jeste ali sve to ima uticaj na uspeh, posecenost i gledanost i odlazak na stadion.

Dobro da, interasantnost je stvar sezone. A za uporedjivati lige petice i nasu je smesno. Kod nas je, nazalost u poslednje vreme tas na strani onog ko je miljenik drzave u tom trenutku i tu nece biti nikakvog napretka niti pomaka u kvalitetu lige.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Aleksa

Ne citaju se stare novine nazalost. Mislis da taj firmino sada pamti beograd i atmosferu. Covek u jednoj sezoni odigra pregrst utakmica u takvoj atmosferi. I moji su protiv galaktikosa bili neporazeni, a u madridu izgubili golom iz ofsajda, izgubili finale '66, ali sve je to bilooo.  I steaua ga je osvojila pa mislis da evropa zna za bukurest i rumuniju, not forest je osvajao pa je u cempionsipu... lepo je imati istoriju, ali je trenutno stanje daleko od idealnog

@Conga

Da nam nije tog teleoptika pitanje je koliko bi partizan i sta postigao poslednjih decenija

Edited by NemanjaNis
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
10 sati , Toza rekao/la:

Da se posvetimo i ovoj "veoma interesantnoj" temi ? šalu na stranu.. Naša liga bi lagano mogla sada da se završi jer verujem da će poredak do kraja sezone ostati isti. Zvezdu niko neće stići (iz više razloga ?), ali to je posebna tema.. Što se mog Partizana tiče, oni neće ni gore ni dole, jer nije realno da ih Vojvodina pretekne. TSC je najpijatnije iznenađenje sezone, jer nemaju nijednog igrača koji je neko veliko ime, a igraju dosta napadački i lep fudbal, imao sam priliku da ih gledam uživo ove sezone protiv Partizana, i u Senti i u Beogradu, gde se uopšte nisu povlačili, tako da definitivno zaslužuju Evropu ove sezone. Mačva je sigurno u Prvoj ligi jer ove sezone bukvalno nisu pokazali ništa, čim je počela sezona videlo se u kojem će se smeru stari odvijati po njih, a šteta je za Šabac da ostane bez predstavnika u najjačoj ligi, ali šta je tu je. Nedostaju Užice, Čačak, Kragujevac, gradovi gde ima publike.. Mislim da je stvarno sezona u našem fudbalu gotova, samo ne znam šta će biti sa Kupom, ali njega mogu da dodele Partizanu svakako, kao i svake godine ?

Slazem se sa tobom u vecini, TSC najprijatnije iznenađenje, Macva ispala, Macva je i usla u ligu samo da bi uzela pare od Uefe za 100 godina postojanja, cim su uzeli pare sada ispadaju a isli su iz lige u ligu dok nisu usli, Ivica Kralj dosao kao predsednik da ukrade pare, mene je generalno nerviralo kod naseg fudbala sto ljudi grade reflektore a igra se po oranicama, svuda blato i uzas al moze da se igra u 8 uvece, evo ove godine su poceli da prave i terene, da zamenjuju travu i po meni se vidi razlika, nije to toliko crno koliko svi predstavljaju

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Slazem se u potpunosti sa @Kneza90 sto si napisao za Macvu samo bih dodao da bi druga ekipa koja ispada definitivno trebao da bude Rad.Ekipa koja se godinama unazad spasava stalno,kao da ne mogu da ispadnu ove godine ce se tesko spasiti ako ovi strucnjaci koji vode super ligu ne odluce da prosire ligu pa niko ne ispadne,sve je moguce.Ostalo je manje vise sve poznato.Jedino zanimljiva borba za 4.mesto izmedju TSC i Čukaričkog i ti medjusobni susreti bi bili jako zanimljivi.Nadam se da ce se sezona ipak nastaviti.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Flaki Ovo za reflektore si totalno u pravu. Može da se igra u osam uveče, ali to što nema gde da se igra, to nikome ništa. Ali dobro, zato su to čari našeg Linglonga ? TSC je naprijatnije iznenađenje i tu nema šta. A ovo za Mačvu sam zaboravio da slave 100 godina pa da će dobiti pare. Vidiš ti čime se oni bave, umesto da se potrude da sad i ostanu u ligi zbog svega toga, verovatno će pare podeliti međusobno kao što se radi u većini slučajeva i dođivenja Mačvo i doviđenja Šabac. Kao što je bilo sa OFK Beogradom pa eno ih u trećoj ligi, Bogu iza nogu.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Mene od svega ovoga najviše interesuje ko ce da udje u prvu ligu, prvi je Grafičar filijala zvezde i samo gledam kako Terza ima da ga ugura u prvu ligu samo cekam da vidim kako ??

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Kneza90 Nek uđe bilo ko, samo ne Grafičar, bukvalno. Mada znajući ko vedri i oblači u srpskom fudbalu ne bi me iznenadilo. Eto Terzi prilike za još šest sigurnih bodova, a i da uzme koju kintu u dilu sa ostalim klubovima, što da ne.. Sem Grafičara ovi ostali timovi su baš ujednačeni. Voleo bih da su gradovi kao što su Užice, Čačak, Kragujevac vrate u najjaču ligu, ali izgleda da je i to daleko.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Naša liga ako se bude igralo treba da odigraju samo regularni deo ono sa play of i play out je u ovakvoj situaciji potpuno bez veze jer bi morali da igraju na svakih tri dana  a i ovako je realno muka gledati a kako bi bilo bez priprema ne smem ni da pomislim

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Kneza90 cek cek. Da li ti zaista mislis da je TSC tu gde jeste bez spoljnih uticaja? Ne znam da li su istinite price da se gradi ozbiljan sportski kompleks za njih, sigurno da je Madjarska solidno pogurala ceo taj projekat. Da budem iskren, ocekivao sam da ce pasti u formi, a oni su krenuli solidno u drugom delu

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR Samo nek Madjari ulazu kad vec mi necemo.. TSC je pozitivna prica Srpskog fudbala pa kako god okrenes.. Da ne zaboravim, stadion napreduje i u vrijeme korone..

07441AAF-24E9-486C-8E06-EE87A9E114CC.jpeg

B6215106-47F8-4BD0-B193-D26B5EA89E04.jpeg

  • Svidja mi se 3
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko hvala ti za ove slike. Ovo nisam uopste ispratio. Deluje skroz fino. Malo sad sale, jel to sa lica mesta ? vidis ti sta je Madjar, svaka cast

Edited by BeconiWR
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko samo da im mi ne budemo odskocna daska pa da zaigraju u madjarskom prvenstvu. I ovo govorim iskljucivo sa gledista politike. Duboko i u sve sfere sporta je politika pustila korenje

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR Nemoj teorije zavjere.. Madjarska nacionalna politika je takva da podrzava svoju manjinu u okolnim zemljama i ja tu ne vidim problem.. Pa nece stadion preseliti preko Horgosa..

Pogledaj kakav je stadion napravljen FK DAC iz Dunajske Strede u Slovackoj.. Sledeci veliki projekat im je uz TSC i Nk Osijek a tamo prave stadion za nepunih 13.000..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Jeste ovo skroz pozitivna prica sa TSC-om i za svaku je pohvalu.Malo su sada svi bacili fokus na njih odigrali su dobro,novi je klub u eliti.Saseceni su u korenu od sudija u cuvenoj Surdulici ima li bi i vise bodova da su imali postenije sudjenje.Mada ima jos klubova koji dobro rade.Primer je Čukaricki prodao je Tedica u Man city,Ovusua u Saudijskoj Arabiji,Stojanovica u Cikago,pre toga Mudrinskog u Poljskoj.Klub ne kasni sa platama,stadion lepo uredjen,i imaju bas dobru politiku vodjenja kluba.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@FlakiCukaricki je tim koji jedino moze sam da posluje i to radi na vrhunskom nivou, ni zvezda ni partizan to ne mogu, samo kukaju za pare od drzave ona im siroko daje a plate opet kasne, Lalatovic kada je trenirao Cukaricki je bas apostrofirao to da njegovi igrači moraju da trče jer tamo plata ne kasni ni minut, samo treba zadrzati takve ljude u sportu koji ovako rade, ali vecina takvih vidi mulj i brzo ode, ovaj se jos drzi. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Superliga kao i ostale naše lige su stvarno toliko tužne za gledanje od kako je politika počela da nam diktira tempo  i igra utakmice umesto nas samih . Igrao sam u nekoliko liga i mogu slobodno da kažem da sam razočaran u 90 % stvari koje se dešavati u istim tim ligama.od namještanja utakmica , kupovine sudija, trgovina igračima i još mnogo toga . Fudbal nam je davno izgubio na značaju i mislim da smo jedna od najgorih u Evropu pa i šire ...i sto je najgore od svega nema ni najmanjih znakova da će nešto da se promeni na bolje već samo tonemo ,a to pokazuju i rezultati naših najboljih klubova na Evropskom nivou ...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Vuko locked i unpinned this tema
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...