Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

FK Crvena Zvezda - Nastupi u Evropskim takmicenjima


Preporučeni postovi

  • Vuko changed the title to FK Crvena Zvezda - Nastupi u Evropskim takmicenjima
  • Odgovori/odgovora 157
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@NemanjaMozda nas bratski puste treci put u LS 

Posted Images

Ovo je veoma opsirna tema,navijaci generalno nikada nisu zadovoljni,kada nema evrope neuspela sezona,kada ima evrope onda se brukamo tamo bolje i da nismo usli,moje misljenje je da je Milojevic napravio cudo u ove 3 godine sa zvezdom,a to cemo tek videti koliko je cudo kada prodje odredjeno vreme,tesko cemo mi ponovo u ligu sampiona i to treba da nam bude jasno.Mnogi osporavaju ove titule Miloju zbog "namestenih" utakmica u prvenstvu ali evropu ne moze niko da mu uzme,jer i najveci njegovi protivnici ne mogu da kazu da je namestao u evropi,za evropu kazu imao je srece,pa moze jednom a ne sto puta da ima srece.Sve u svemu i pored velikih poraza realno velikih i ova sezona se mora uzeti kao uspeh a koliki je taj uspeh tek ce te videti u godinama koje dolaze.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Na moju veliku srecu obisao sam skoro celu Evropu sa Zvezdom (nisam bio u Engleskoj i u Kopenhagenu). I mislim da je utakmica u Salcburgu najbolje nesto sto se desilo Zvezdi od Tokija na ovamo. Tolika euforija pred utakmicu, u samom gradu, tokom utakmice, mislim da utakmica nije nikako mogla da se zavrsi drugacije. I kad smo gubili 2:0 vladala je ista euforija.  Za dalji tok utakmice svi znamo sta je bilo. Ali ukratko, toliko me je tukla euforija da sam to vece spavao samo 2 sata i da sam ujutru vozio Salcburg-Beograd 16h bez odmora (sem na granici i 2 puta na pumpi), a kad sam dosao kuci spavao sam 2 dana, ustajao sam samo da jedem i obavim sta imam u wc ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...

svako ucesce u grupi se, s' obzirom u situaciji u kakvoj smo bili 20god, mora uzeti kao uspeh. Ako pritom jos uspes da pobedis neku utakmicu, to je fantazija. U prilog tome najbolje govori cinjenica, da smo sa 3 uzastopna grupna ucesca, sa 2 pobede u grupi LS, i prolaz grupe LE, sa 144. mesta, dosli na prag prvih 50 po UEFA koeficijentu, i na toj listi napokon pretekli franjevce. Dakle samo malo truda i srece, rezultati ce doci!!!

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

U Salcburgu je bolja bila atmosfera nego u Bazelu jer je to ipak bila utakmica za prolaz,za razliku od one u Bazelu gde je se cekao revans,a takodje i zbog Austrije,tamo ima mnooogo nasih ljudi koji obozavaju Zvezdu.Meni se svidja sto je Stankovic dosao ako nista zna sta je velicina kluba i sta je zvezda a i svako ko dodje ima da takvu Legendu gleda kao Boga.Ova titula je osvojena a sada da se uzme kup pa sa duplom krunom da se jurne na evropu,krećemo od drugog kola a da nas malo sreća pogleda mozemo biti nosioci i u narednim kolima.Da se udje i u Ligu evrope nije neuspeh.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 3 months later...

Mečevi prvog kola kvalifikacija na programu su 18. i 19. avgusta.

Žreb za drugo kolo na programu je već u ponedeljak od 12 časova, a Crvena zvezda će ponovo biti povlašćena.

Ostali parovi prvog kola su:

Ferencvaroš - Jurgorden,

Seltik - Rejkjavik,

Legija Varšava - Drita/Linfild,

Budućnost - Ludogorec,

Ararat - Omonija,

lorijana - Kluž,

Makabi Tel Aviv - Riga,

Karabag - Sileks,

Dinamo Tbilisi - Tirana,

Dinamo Brest - Astana,

Molde - Kups,

Flora Talin - Suduva,

Celje - Dandalk,

Klaksvik - Slovan Bratislava.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ko je FK Evropa, "zelena mašina" sa Gibraltara?

Žreb je hteo da Crvena zvezda prvi put u bogatoj i trofejnoj istoriji, odmeri snage sa jednim klubom sa Gibraltara. Fudbalski klub Evropa, rival crveno-belih u prvoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona, ovogodišnji je predstavnik svoje zemlje u elitnom evropskom klupskom takmičenju.

Liam Walker

Namerno kažemo predstavnik, a ne šampion, jer je Liga prekinuta u martu zbog pandemije koronavirusa, pa prvak nije ni proglašen, a Evropa je zbog liderske pozicije, dobila mogućnost nastupa u Ligi šampiona.

Zvezdin protivnik je osnovan još davne 1925. godine, pod imenom Koledž Kosmos, koje je promenjeno 2013, nakon što je klub napustila sekcija FK Koledž, sa kojim je izvršena fuzija 1980.

Klub koji se od 2015. godine zove „samo” Evropa Fudbalski klub, ima sedam šampionskih titula i devet osvojenih „Rok kupova”. Od nadimaka, najpoznatiji su kao "zelena mašina" i "delfini", a kao i svi klubovi sa Gibraltara, domaćini su na stadionu Viktorija, kapaciteta 5 hiljada mesta.

Oni su ujedno i prvi klub sa Gibraltara, koji je zaigrao u UEFA Ligi Evrope, i to u sezoni 2014/15, kada su u prvoj rundi kvalifikacija eliminisani od Vaduca iz Lihtenštajna sa ukupnim rezultatom 4:0 (1:0 i 3:0).

Veliki uspeh predstavljala je osvojena titula 2017. godine, prva od 1952, a u istoj sezoni upisan je trijumf i u Rok Kupu, posle 3:0 u finalu nad Linkoln Red Impsom.

Od prvog meča protiv Vaduca, "zeleno-crni" su na evropskoj sceni odigrali 16 utakmica, izvojevali tri pobede (protiv Pjunika 2:0 - 2016, Nju Sejntsa 2:1 - 2017. i Sent Julije 4:0 - 2019), dva remija (drugi protiv Legije iz Varšave prošle sezone u kvalifikacija za LE - 0:0) i doživeli 11 poraza.

U već pomenutoj „korona” sezoni, dominirali su u Ligi Gibraltara, jer su u trenutku prekida Šampionata imali 49 od mogućih 51 bodova, uz impresivnu gol-razliku 85:9!

Jedini remi odigrali su u 4. kolu protiv drugoplasiranog Sent Džozefsa (2:2), koji je u trenutku prekida prvenstva imao pet bodova manje od lidera.

Aktuelni trener kluba je malo poznati Rafa Eskobar, 50-godišnjak iz Kordobe, koji je na klupu seo u februaru 2019. godine. Pre toga je vodio nižerazredne španske klubove, Linense, Los Barios i Arkos.

Zanimljivo, pre njega ekipu su vodili sve sami španski treneri, ali i Zeničanin Bruno Akrapović, koji je bio na kormilu u sezoni 2014/15, kada je osvojen Gibraltar Premijer Kup.

Prva zvezda tima je Lajam Voker, 32-godišnji kapiten, srce i duša tima, vezni igrač, rekorder po broju nastupa za reprezentaciju ove prekomorske teritorije Ujedinjenog Kraljevstva na Pirinejskom poluostrvu. Igrao je i za Portsmut, Nots Kaunti, ali i izraelsku Bnei Jehudu.

Image

Na poziciji desnog beka je i 32-godišnji Senegalac Ibrahim Ajuv, rođeni brat Džordana i Andrea Ajuva, koji je igrao za Zamalek, ali i Lirs...

Njegov zemljak Kvadko Poku (28) je najvredniji Evropin fudbaler na tržištu. Ovaj snažni vezista, koji je u jednom periodu nosio dres ruskog Anžija, nedavno je došao u klub i predstavljaće veliku opasnost za Crvenu zvezdu.

Na desnom krilu je Egipćanin Mohamed Badr Hasan, koji već ima pasoš Gibraltara, a u špicu su Španci Manu Dimas i Huanpe.

Naravno, razlika u klasi između Crvene zvezde i Evrope je ogromna, ali samo pod uslovom da Beograđani shvate ozbiljno prvu prepreku na putu ka novoj Ligi šampiona. Neka im dovoljna opomena bude prošlosezonski remi Legije i Evrope (0:0).

Image

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Zvezda može na Mitjilend, ali i na Sarajevo i Albance

Nekoliko sati pošto je saznala da će evropske kvalifikacije početi od predstavnika Gibraltara Europe, Crvena zvezda je saznala i spisak potencijalnih rivala za drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Žreb Liga šampiona

Najopasniji među tim timovima je novopečeni danski šampion Mitjilend. Doduše, Zvezda je i prošle sezone igrala sa danskim šampionom Kopenhagenom i prošla ga tek na penale, tako da ima pozitivna iskustva.

Po rejtingu daleko slabiji potencijalni rivali su pobednici tri meča prvog kola kvalifikacija Konahs Ki - Sarajevo, Dinamo Tbilisi - Tirana i Šerif - Fola Eš. Od svih ovih timova Zvezda je u bližoj prošlosti igrala samo sa Dinamom iz Tbilisija u kvalifikacijama za Ligu Evrope 2009/10. To je bio epski dvomeč, pošto je Zvezda posle poraza u Tbilisiju 2:0 gubila na Marakani 2:1, ali je na kraju na krilima Dejana Lekića, koji je postigao het-trik, pobedila 5:2 golom upravo Lekića u 88. minutu.

Žreb za drugo kolo je u ponedeljak od 12 časova, a meč je na programu je 25. ili 26. avgusta.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Zvezda protiv Tirane u drugom kolu kvalifikacija za LŠ

Potencijalni rival Crvene zvezde u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampina biće Dinamo Tbilisi ili Tirana, odlučeno je žrebom u Nionu.

FK Crvena zvezda

Mečevi druge runde kvalifikacija na programu su 25. ili 26. avgusta.

Podsećamo, srpski šampion je u nedelju saznao sa kime će igrati u prvom kolu kvalifikacija. Reč je o ekipi Evrope (Gibraltar). Taj duel igraće se 18. avgusta na stadionu 'Rajko Mitić.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...

"Neće uvek biti lepo, ali cilj je isti - Liga šampiona"

Mirko Ivanić, dvostruki strelac u pobedi Crvene zvezde na startu kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona protiv ekipe Evropa (5:0) nada se još boljim igrama u nastavku sezone.

ImageImage

Image Image

Klub iz Ljutice Bogdana želi ponovo u grupnu fazu Lige šampiona, ali porazom Astane od beloruskog Dinamo Bresta srpski prvak je obezbedio ulogu nosioca i u trećoj rundi kvalifikacija.

"Mislim da nismo ušli najbolje u utakmicu. Videlo se da smo nervozni, jer su ovo kvalifikacije za Ligu šampiona i svesni smo da se svaka greška skupo plaća. U drugom poluvremenu smo se stabilizovali i što je najvažnije ubedljivo smo pobedili i prošli dalje. Siguran sam da ćemo se za sledeću utakmicu pripremiti još bolje," rekao je Ivanić.

Vezni igrač crveno-belih ističe da nije mnogo razmišljao o tome da li će postići gol.

"Uvek želim da dam svoj doprinos ekipi i danas je to bilo sa dva gola, a nadam da će ih biti još. Svi ovde imamo isti cilj, a to je plasman u grupnu fazu Lige šampiona i zato dajemo maksimum. Nekada utakmice neće biti lepe za gledanje, kao što je slučaj sa prvim poluvremenom današnjeg meča, ali verujem da ćemo uspeti u onome što smo zacrtali. Mi smo već navikli na ovakav ritam utakmica, ne žalimo se, to je naš posao, tako da spremno čekamo petak i duel sa Proleterom," dodao je Ivanić.

Crvena zvezda će u drugom kolu kvalifikacija gostovati pobedniku meča Dinamo Tbilisi - Tirana, a taj meč na programu je 25. ili 26. avgusta.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ben i Ivanić za "petardu" Zvezde

Šampion Srbije Crvena zvezda opravdala je ulogu favorita pobedom nad šampionom Gibraltara Evropom 5:0 i izborila plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ben

Crveno-beli su rutinski odradili ovaj meč, a briljirao je novopromovisani špic Ben, koji je postigao het-trik. Doduše, kod prvog gola u 35. minutu bio je u ofsajdu, ali to ne umanjuje konačnu ocenu njegove partije, koja je bila izuzetna i to ne sa aspekta golova. Učestvovao je u mnogim napadima i pokazao Dejanu Stankoviću da može da računa na njega na toj poziciji.

Mrežu gostiju sa Gibraltara reprezentativac Komorskih Ostrva tresao je u 45. i 52. minutu, a konačnih 4:0 postavio je Mirko Ivanić golovima u 78. i 88. minutu. Rezultat je očekivan s obzirom da je u pitanju velika razlika u klasi, a što se igre tiče ona svakako može da bude i bolja i tečnija, posebno za dalja evropska iskušenja.

Crvena zvezda će u drugom kolu kvalifikacija gostovati pobedniku meča Dinamo Tbilisi - Tirana, a taj meč na programu je 25. ili 26. avgusta.

 

FK Crvena zvezda 

2' Prva opasna situacija pred golom gostiju. Ben je iznudio faul blizu šesnaesterca, Ivanić je izveo "skraćeni korrner", ali je golman Munjoz izbio loptu iz šesnaesterca.

8' Kanga je veoma aktivan od samog starta. Traži loptu, kreće se svuda po terenu, a pružila mu se prilika i za prvi udarac sa distance, međutim loše je zahvatio loptu, koja je išla po zemlji do golmana Munjoza.

12' Prva velika prilika za Zvezdu. Odlično je prošao Mirko Ivanić po levoj strani, sjajno centrirao u srce šesnaesterca, gde je sam bio Ben, koji je nesmetano šutirao glavom, ali tik pored stative.

17' Evo i prvog pokušaja gostiju. Lopta je došla do Vilija, koji je šutirao iz prve, ali pravo u Borjana. Ipak, beleži se šut u okvir gola

27' Velika prilika za Evropu. Izgubio je loptu Milunović, potom i Sanogo nije dobro raščistio i lopta je došla do najisturenijeg igrača gostiju Galjarda, koji je šutirao iz povoljne pozicije tik iznad gola Borjana.

35' GOOOLLLL!!!! Crvena zvezda konačno dolazi do gola. Prvo je veliku priliku stvorio sebi Spiridonović, ali je šutirao pravo u Munjoza i izborio korner. Posle njega odlično je skočio u šesnaestercu Gejlor Kanga, lepo spustio na drugoj stativi Benu, koji sa par metara nije imao težak zadatak i Zvezda je konačno povela.

40' Veliku priliku imao je Mirko Ivanić. Odlično ga je proigrao Rodić, ali Ivanić je napravio potez više i nije uspeo čak ni da šutira.

41' Zvezda se oslobodila. Veoma raspoloženi Katai odlično je prošao, zavrnuo loptu u sredinu, tamo je naišao Kanga i šutirao opasno, ali pogodio je spoljni deo mreže.

45' GOOOLLLL!!!! Zvezda vodi 2:0. Posle karambola u šesnaestercu Evrope, lopta je došla do Kataija, koji je spustio loptu Degeneku. Reprezentativac Australije ju je loše zahvatio, ali ona je došla do Bena, koji ju je maestralno skrenuo i to je bilo neodbranjivo za Munjoza.

Poluvreme. Crvena zvezda je sa dva gola Bena potvrdila ulogu favorita i došla do rutinskih 2:0

46' Prva izmena u Crvenoj zvezdi. Umesto Rodića u igru ulazi Gajić. On odlazi desno, a Gobeljić ide sada na levu stranu

52' GOOOLLLL!!!!! Odlično je Milunović izneo loptu, uposlio Spiridonovića, koji sjajno prolazi po levoj strani i na tacni poslužuje Bena, koji postiže i treći gol na meču.

55' Mogao je Ben lako ido četvrtog gola. Sjajno je prodro Gajić, lepo ubacio u srce šesnaesterca, ali Ben nije očekivao loptu, pogodila ga u nogu i otišla tik pored stative.

67' Druga izmena u Zvezdi, umesto Spiridonovića ušao je Tomane.

73' Prvi žuti karton za fudbalere Zvezde, dobio ga je Sanogo. Odmah posle toga je izašao iz igre i ušao je Vulić.

78' GOOOLLLL!!!!! Mirko Ivanić postiže pogodak. Zaslužio ga je. Imao je jednu sjajnu šansu, a u ovoj situaciji sam se izborio za loptu posle pritiska izbio pred Munjoza i rutinski ga matirao.

84' Lepu partiju umalo da kruniše golom Aleksandar Katai, ali posle solo akcije šutirao je pravo u Munjoza.

88' GOOOLLLL!!!! Za promenu Ben je bio asistent, a strelac je ponovo bio Mirko Ivanić, koji se odlično kretao i našao na par metara od gola i nije mu bilo teško da matira Munjoza.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...