Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

FK Partizan - Istorija, legende, bivsi treneri i igraci


Preporučeni postovi

  • Vuko changed the title to FK Partizan - Istorija, legende, bivsi treneri i igraci
  • Odgovori/odgovora 208
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@Toza Mnogo jaka slika ?

Neka nam je sa srecom braco grobari 

-2 puta najbolji strelac prvenstva Jugoslavije  -9 golova u jednom prvoligaškom susretu  -7 golova za redom od 38 do 88 minuta -8 golova u jednoj kup utakmici  -41 gol u kupu

Posted Images

Uf, ovo je veoma zanimljiva tema gde ima da se piše, piše i piše.. Partizan je kao klub kroz svoju bogatu i slavnu istoriju iznedrio mnogo,malo je reći odličnih, igrača, a posle i trenera. Cela Evropa zna za Radomira Antića, legendu koja nas je napustila pre neki dan, čoveka koji je vodio tri najveća španska kluba. Izlišno je nabrajati sve legende, jer će uvek neko biti izostavljen, ne namerno, već zato što ih ima mnogo ? počevši od Plave Čigre, Bobeka, Moce Vukotića, velikog Dragana Mancea, Hasanagića pa do Saše Ilića. Mnogi klubovi neke igrače zovu legendama iako to nisu, ali to nije slučaj kod Partizana i njegovih navijača, oni znaju da prepoznaju istinsku legendu svog kluba, koji su ostavili dubok trag i zadužili Partizan. Poslednji u nizu je baš Sale Ilić #22, čovek koji je najveći deo karijere proveo u svom Partizanu i kojeg navijači obožavaju. Verovatno je i poslednji koji će tako nešto uraditi, jer ko će danas ostati u Srbiji, u Partizanu kad može da igra preko za mnogo veće pare?? Toti je legenda Rome, ali nije isto biti legenda tamo sa milionima i ovde, zar ne? ? Svako od nas naravno ima svog favorita od novijih igrača, za koje bismo voleli da su zauvek ostali u klubu za koji navijamo, ali takvih primera danas ima zaista malo, ili ih uopšte i nema. Da mogu, legenda po mom izboru bi bio Aca Mitrović! ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Iznedrili smo i dali velika imena u fudbalu,kako u Srbiji tako i svetu,ima zaista puno legendarnih fudbalera koji su ponosno nosili i predstavljali dres Partizana,Mijatovic,Jokanovic,Moca Vukotic,Dragan Mance,Fahrudin Jusufi,Milan Galic,Mustafa Hasanagic,Fadilj Vokri,Milutin Soskic,Velibor Vasovic,Radomir Antic,Dragan Ciric,Igor Duljaj,Aleksandar Mitrovic,Ivica Kralj,Stevan Jovetic i rekorder po broju odigranih meceva u dresu crno belih Sasa Ilic.Odigrao je preko 800 zvanicnih meceva,ja mislim da je najbolji strelac Srj_SCG sa 101 golom u prvenstvu.Za reprezentaciju nase zemlje je odigrao 37 utakmica i postigao 4 gola,od toga jedan na Sp 2006 godine protiv Obale Slonovace za vodjstvo plavih 2;0,nazalost tu utakmicu smo izgubili rezultatom 2:3,malo je igrao za reprezentaciju iako je bio klasicna desetka koja spaja napadace sa golom protivnika,to  je vec pitanje za selektore koji su bili,zasto nije dobijao vise sansi.Dosta je dao Partizanu,mada mene i dalje proganja ona cuvena utakmica protiv galaktikosa u Beogradu,kako ono nije dao,ja i dalje ne verujem,bilo bi lepo videti ga opet u klubu na nekoj rukovodecoj poziciji sa Mijatom.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Istorije se secam po pricama, dokumentarcina, snimcima. Ja sam poceo sa nekom generacijom curcica, milosevica, cirica, cakara, pandurovica...a prvi mec mi je bio '98 kad smo cepnuli njukasl 1:0 vuk rasovic iz penala. Prvi mec, cale me vodio, jos na jug...divnog li detinjstva. Iste godine isao i na partizan lacio..izgubili 3:2, a za lacio mihajlovic, stankovic, salas, kouto, almeida, nedved, mancini, boksic... od tada bilo je dosta utakmica i to su mi bila divna vremena, bez obzira na sveopsti haos tih godina. U partizanu su bili ljudi od sporta i igrao se lep fudbal. Poslednjih godina vode klub oni koji loptu nisu sutnuli i ne znaju tezinu i velicinu Partizana. A toliko imena, igraca, trenera imamo...

Mali tb..

20200415_115253.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Partizan je kroz istoriju imao mnogo legendi kojih se danas ne stidi, pre svega mislim na igrače koji nisu srpske nacioalnosti ali su ponos Partizana, pre svega na Štefa Bobeka. Jer je Partizan bio i biće jugoslovenski (mnogi se neće složiti sa mnom), ali je tako. Svaki igrač koji je ostavio trag u Partizanu je zaslužio da mu se ime upiše zlatnim slovima. A ne kao neki, da izmišljamo da mu je keva iz Čačka i raznorazne gluposti, ako znate na šta mislim.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Jedan od boljih igraca i svakako najbolji navijac Partizana. Covek koji je bio i bice, ono sto Partizanu treba. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza

Da kad se samo setim, strasno su se dopunjavali, jedino malo ostaje zal za onim izbacivanjem iz Evrope,tada smo igrali mozda i najlepši fudbal, kada smo u dva meca tukli Zrinjski ukupnim rezultatom 11:1,tada je Ivan Tomic odradio strasan prelazni rok,uporan pregovorac je bio, znam da je tek iz trećeg pokušaja tog leta uspeo da dovede Moreiru, igraca koji je imao dobar fudbalski CV u Evropi, zatim Jucu,Brazilca koji je bio besprekorno pripremljen i koji nije stedeo sebe na svakom meču, i Diarra, igrac koji je tiho dosao i usao u legendu i srca svih navijača Partizana, secam se da je Diarra bio ponudjen i drugoj strani Topciderskog brda, ali su rekli da takve igrace imaju u celoj Srbiji i da im nije potreban.To je bio pocetak dominacije Partizana u narednom periodu u domacim okvirima. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga ostaje ogroman žal za tom sezonom kada smo izbačeni od strane UEFA iako smo razmontirali Zrinjski i tamo i ovamo, prelep fudbal smo igrali, milina za gledati, prosto ne mogu da verujem da takav tim Partizana nije imao priliku da pokaže koliki su mu dometi u Evropi a verujem da bi bili baš visoki. Što ti kažeš, Tomić je odradio strašan prelazni rok, možda najbolji u novijoj istoriji FK-a. Sigurno najbolji. I svi ti igrači koje si nabrojao su pored toga što su bili i dobri igrači bili i borci, bukvalno ratnici. Seti se kad je Moreiri umrla majka, a on igra i daje gol Apoelu! Žuka sa polomljenom rukom daje gol ciganima u derbiju. E to je bio Partizan i pravi duh Partizana! I sva trojica nabrojanih, Juca - Moreira - Diara su ostavili dubok trag i svaki navijač Partizana ih se rado seća, a vala i navijači ovih drugih ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza @Conga vazda nas je uvek krasila borbenost, igranje na gol vise. Nesto sto je Stanojevic ustolicio, pre njega Djukic i Jokanovic. Pa cuveni transfer Juca, Dr. Mo, Dijara. Redovno ponizavanje zvezde u derbijima, onda sjajan potez uorave i dolazak Klea, Potom Princ Tagoe, Vasington... Kad smo vec kod  Moreire i Dijare. 

 

Edited by BeconiWR
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Kada smo kod vecitih derbija, na današnji dan pre 3 godine u rupi smo slavili rezultatom 3:1,licno meni je to jedan od drazih derbija u istoriji našeg tima, jer smo u direktnom duelu odlucivali o tituli, iako je imalo jos da se igra. Meni je ta titula jedna od najdraže osvojenih.Prisetimo se ovog meca... 

 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR Toliki delirijum posle Moreirinog gola, neverovatno, kao da nam je titulu doneo. Te sezone je Partizan ostao neporažen celu sezonu u prvenstvu, što niko do sada nije uspeo da ponovi. Dijara spušta glavom i ovaj van šesnaest šmekerski gađa preko Stamenkovića i paf. Upravo ta borbenost što ti kažeš, do poslednjeg trenutka. I još mi je upešatljivo što Moreira nosi loptu na centar, iako svi znamo da nije bilo više vremana da se preokrene. To je upravo ono - Partizane napadaj!

@Vlada @Conga imao sam sreće da sam uživo ispratio sve derbije te sezone, a pogotovo taj prvi je bio upečaljiv, kad je Partizan izlazio iz perioda loše igre i onda slomio zvezdu u 90. minutu golom Leonarda, koji je posle toga počeo da rešeta gde je stigao. A ovaj što se odigrao pre tri godine je sigurno najznačajniji derbi u poslednjih nekoliko godina. Zapravo, svaki te sezone je bio značajan. Setite se gola Uroša Đurđevića isto na kraju meča, kada nas je gamad pokrala i priznala onaj gol iz auta. Ko zna šta bi bilo da nije bilo tog Đukinog gola. Da se vratimo na 154. derbi - jednom rečju DO MI NA CI JA. Ubijanje protivnika u pojam, jedino mi je krivo što im nismo dali pet komada, a sećam se po šansama da smo mogli i mnogo više. Što bi rekao Lola Smiljanić, trebalo je da bude 0:9. Bukvalno smo ih ubili, u svakom segmentu igre. Leonardo, Tavamba pa opet Leonardo. Kakav je to delirijum bio od gola Tavambe pa do kraja meča, au. Derbi i cela sezona za pamćenje. Na kraju je došlo i to finale Kupa gde je 80% našeg stadiona navijalo za Partizan, bukvalno se osetilo u vazduhu da ćemo ih dobiti po treći put te sezone (ili četvrti, ako ne računamo aut ?). I onda Bleki Milenković ostvaruje svoj san i rešava derbi svojim golom i donosi trofej Partizanu. DUPLA KRUNA PARTIZANA SLAVIĆE SE MESEC DANA!

1269493_3853--filip-plavcic_ls.jpg

Edited by Toza
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Evo najlepih golova u 21 veku Fk Partizan,vredi se podsetiti i pogledati,zaista ima spektakularnih pogodaka,uostalom,uzivajte.

Evo i drugog dela

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vlada danasnji dan je sjajan istoeiski gledano. I prva titula u ABA ligi. Ali definitivno najsladja titula. Ma da hoce i ovu da izgube da mofu dumrem na miru. Ne moramo vise ni osvojiti

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Evo legende u poseti,vidi se koliko mu je Partizan prirastao k srcu,ni jezik nije zaboravio,ovo je bilo u Beleku,na prvi deo priprema za prolecnu sezonu ove godine.

 

Edited by Conga
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Jedan je Lamin ? onaj video kod Marke Žvake mi je hit od pre par godina, kad ga snima kako ide u radnju, javlja se komšijama, priča za neke devojke ? 

 

Srećan Uskrs! 

 

FB_IMG_1587284855891.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...