Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

FK Partizan - Nastupi u Evropskim takmicenjima


Preporučeni postovi

  • Vuko changed the title to FK Partizan - Nastupi u Evropskim takmicenjima
  • Odgovori/odgovora 331
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Partizan - Real  Madrid 0:0 Beograd, 4. novembar 2003. - U utakmici 4. kola "F" grupe evropske Lige šampiona beogradski Partizan i madridski Real iz Madrida odigrali su bez golova na krcatom i du

Na današnji dan 1998 godine na tadašnjem Sent Dzejms Parku, Alan Sirer u sendviču između Vladimira Ivica i Sase Ilica!   

@Nemanja Dosta ljudi je razocarano igrom i sl. ali ne kapiraju koliko je vazna utakmica igrana sinoc.. Prvo igrao si za proljece u Evropi a nije da smo 50 puta to ostvarili u istoriji, drugo igra

Posted Images

 

Partizan - Real  Madrid 0:0

Beograd, 4. novembar 2003. - U utakmici 4. kola "F" grupe evropske Lige šampiona beogradski Partizan i madridski Real iz Madrida odigrali su bez golova na krcatom i dupke punom Jna. 

Izuzetno sadržajno prvo poluvreme. U prvih pola sata susreta terensku inicijativu i izglednije prilike imao je nas Partizan. Nakon dobre akcije napadačke linije "crno-belih", Malbaša je šutirao iz povoljne pozicije, ali je loptu izblokirao Pavon. Nedugo zatim, fauliran je Luis Figo na oko 20-tak metara od gola domaćina. Slobodan udarac je izveo Roberto Karlos, bez opasnosti po gol domaćina. Tom prilikom brazilski reprezentativac je povredio mišić leve noge, pa ga je ubrzo zamenio Guti.

Malbaša se u jednom kontranapadu Partizana ponovo našao u povoljnoj poziciji, ali je šutirao pored leve stative gola golmana Kasiljasa. Agilni Ivica Iilev je u 20. minutu poveo kontranapad "crno-belih" i sa 20-tak metara uputio sjajan šut ka samom donjem desnom uglu gola. Iker Kasiljas je, međutim, fantastično reagovao i loptu izbio u korner.

Obe ekipe su imale po jednu idealnu priliku. Prvo se Nađ obrukao pred golom Madriđana, iako je bio potpuno sam pred golom gostiju, a onda je na drugoj strani lukavi Ronaldo ukrao loptu odbrani Partizana i krenuo prema, činilo se, nemoćnom Pantiću. Mladi čuvar mreže Beograđana sjajno je reagovao i krajnjim naporom, nogom spasao svoju mrežu. Nešto kasnije, odbrana Partizana se ponovo našla u matnoj poziciji, ali je Luis Figo, nakon kornera Bekama, bio zamalo neprecizan.

Onda slede trenuci u kojima je Ivica Iliev odigrao simultanku sa igračima Reala. Vižljasti napadač Partizana "promešao" je odbranu Madriđana, dodao petom Iliću, koji je idealno centrirao ka daljoj stativi. Andrija Delibašić je uleteo u peterac i u padu šutirao, ali je Iker Kasiljas mačijim refleksom "skinuo" loptu već viđenu u mreži. Najbolja prilika za Partizan u prvom poluvremenu. 

Strasti su se uzburkale krajem prvog dela. Bekam je ušao u verbalni duel sa Nađom, kada ga je pozrtvovani i besprekorni borac cini se pljunuo ali srećom glavni arbitar to nije primetio,a Delibašiću je u jednom vazdušnom duelu sa Elgerom pukla arkada, pa je mladi napadač Partizana bio iznesen sa terena. 

Početak drugog poluvremena protiče u znaku neuspelih pokušaja igrača obe ekipe da ugroze gol protivnika. Nešto konkretniji je bio odlični Iliev koji je sa 23 metra poslao pravu bombu ka Kasiljasu. Lopta je fijuknula pored desne stative.

Real preuzima inicijativu i sve opasnije ugrožava gol domaćina. Prvo Zidan izlazi sam pred Pantića, ali je golman Partizana ponovo na visini zadatka, a onda Ronaldo, iz pozicije iz koje je mogao i da šutira, greši u pokušaju da uposli Raula. Ronaldo je ponovo jedan-na-jedan sa Pantićem, ali je neravan teren u ovoj akciji bio saveznik domaćina.

Nakon dužeg vremena "crno-beli" su prešli centar igrališta, Duljaj je dodao do Ilića, ovaj je u prazan prostor izbacio hitronogog Drulovića. Iskusni srpski internacionalac prihvatio je loptu u stopostotnoj šansi, ali je njegova lopta, koja nije bila ni šut ni centaršut, praćena uzdasima publike, završila u gol-autu. 

Poslednjih desetak minuta uzbuđenja pred oba gola su se smenjivala kao na filmskoj traci. Šansu meča je propustio kapiten Partizana Saša Ilić u 83. minutu kada je lako mogao da se proslavi i postane drugi "Sale nacionale" (prvi je, naravno, košarkaš Aleksandar Đorđević), ali je svojom nespretnom reakcijom devalvirao sve ono dobro što je tokom susreta učinio. Drulović je prodirao levom stranom, sjajno šutirao, Kasiljas je ispustio loptu, a Ilić je sa šest metara uspeo da promaši čitav gol. Neverica i veliko razočarenje na stadionu kako ta lopta nije uspela da nadje put do mreže Kasiljasa

Isti fudbaler je mogao da se iskupi nekoliko sekundi pre kraja susreta. Požrtvovani Savić je gotovo već izgubljenu loptu sa desnog krila poslao u šesnaesterac Reala, Iilć je neometano šutirao sa 7-8 metara, ali je Kasiljas, poput njegovog kolege Pantića na suprotnoj strani, ove večeri bio jednostavno nesavladiv.Kakav je ovo mec ljudi moji bio, nadmeni galaktikosi protiv ratnika u crno beloj boji. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga lepo si započeo ovu temu sažetkom te čuvene utakmice protiv najvećeg kluba na svetu, madridskog Reala. Naravno, svima nam prvo padne na pamet promašaj Saše Ilića, i ono pitanje šta bi bilo kad bi bilo. Ali treba obratiti pažnju i na druge stvari u tom meču, šanse koje je Partizan imao i mogućnost da se nosi sa takvim timom, odbrane Pantića koji je zaista branio fenomenalno u tom trenutku. Po imenima, verujem da je taj tim Reala najjači u istoriji fudbala, ne i po rezultatima. Kad pogledaš imena, naježiš se.. Dovoljno je reći da je u špicu bio Luis Nazario de Lima, ili jednom rečju čuveni RONALDO, onaj pravi, brazilski. Tako da većini nam je ta utakmica ipak u lepom sećanju iako se desio taj promašaj Ilića, iako je propuštena verovatno i jedina prilika da se pobedi takav tim.
U ovoj temi ima baš baš mnogo da se piše, što je super, svako od nas može da navede najdražu uspomenu i utakmicu sa Partizanovih evropskih utakmica, ili da se priseti neke iz prošlih vremena. Meni uvek prvo padne na pamet utakmica sa Seltikom i 5:4 i ona čuvena rečenica BRAVO PARTIZAN LAVLJEG SRCA! Posle pobede u Mostaru od 2:1, pa do tog čuvenog gola Slađana Šćepovića u Glazgovu. Da mogu da biram jedan trenutak da se vratim u prošlost i doživim - imao bih dilemu između tog duela i one pobede protiv QPR u Beogradu od 4:0. A tako redom kad bih krenuo da nabrajam sve sjajne pobede i bolne poraze, nikad im ne bi bilo kraja, što je dokaz da je Partizan klub bogate istorije.
Od relativno novijih i svežih poraza bih izdvojio čuvenu Artmediju, koju ne treba dodatno komentarisati jer svi znamo kako je i šta bilo.. E moj Boja! Pa onda i taj Šamrok i čuveni konobari koji su nas izbacili, pa sve preko Augzburga, AZ-a. Meni je nekako i onaj Olimpijakos bio bolan jer sam očekivao da ta generacija može da uđe u LŠ, ali bez Marka Nikolića to nije bio taj Partizan i to zajedništvo, što se i videlo..
A pobede, uf.. Meni je iskreno poseban utisak i jaka emocija bila utakmica protiv Steaue na JNA i pobeda od 4:2 posle preokreta, mislim da je goreo ceo stadion bukvalno, osetila se totalna euforija. Onda pobeda protiv Augzbura u sred Nemačke, što je tad bilo skoro pa i nezamislivo. Da ne pominjem Njukasl i Anderleht, verovatno dve najvažnije utakmice Partizana u ovom veku. Čuveno Ajmoooo Milivoje i čuveni Kleo koji je sam izbacio Belgijance i uveo Partizan u elitu. To su dve definitivno najdraže uspomene, ne samo moje, već gotovo svakog navijača Partizana. Verovatno sam mnogo toga izostavio, ali dobro ovo je tek početak.
PARTIZAN JE NEVEROVATAN TIM!

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza2005 godina, Partizan je posle dugog cekanja konačno prezimio u Evropi u nekom evropskom takmičenju, prva utakmica 16 finala kupa uefa se igrala na stadionu u humskoj ulici a gost je bila ekipa Dnjepra, ne toliko atraktivan rival po imenu,utakmica je bila specifična zbog ogromnog snega koji je to vece bukvalno zatrpao Beograd i celu Srbiju,tada je u zimskom prelaznom roku Partizan iz Javora doveo Obioru Oditu, koji je odmah po dolasku dobio priliku da pocne mec kao starter,lopta je morala biti drugačije boje zbog vremenskih uslova, Partizan i Dnjepar su odigrali nerešeno 2:2,nije bilo pobednika, pa je prednost pred revanš imala ekipa iz Ukrajine, kome bi i nerešen ishod bez golova ili 1:1 odgovarao, takodje i u Ukrajini je bila zima, ali bez snega uz neverovatno hladno vreme, secam se jedne anegdote da su neki navijači otisli Ficom da bodre klub, a zatim taj isti auto posle meca nije mogao da upali, pa su fudbaleri Partizana pomogli navijačima da se vrate kući a auto je zauvek ostao u Ukrajini, nego vratimo se na mec, Vermezovic je cini mi se ako me sećanje ne vara izveo ofanzivan sastav, sa dva napadaca, međutim i pored negativnog rezultata Partizan ostaje i sa igračem manje, Sasa Ilic dobija crveni karton, tada se cinilo svima da je takmičenje zavrseno i da Partizan ne može izvući pozitivan rezultat,ali je jedan igrač Partizana mislio drugačije, Miroslav Radovic, ne znam ko je pricao da je Vermezovic Radovicu bukvalno rekao da mu je ovo zadnja prilika da se dokaže u suprotnom više nikada neće zaigrati za Partizan dok je on trener, i onda magija Radovica spoljnom  sa nekih 18 metara za odusevljenje malobrojnih simpatizera crno belih i komentar Nedeljka Kovinjala cudo se dogodilo. 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga Upravo to je jedna od tih istorijskih utakmica i taj čuveni trans Kovinjala posle gola Mireta Radovića u sred Ukrajine i izbacivanja Dnjepra. Retko ko je verovao da se tako nešto može uopšte dogoditi, baš zbog tog rezultata sa JNA koji je bio povoljniji po Dnjepar, a onda je Mire Radović uzeo stvar u svoje ruke.. Sećam se tog duela u Beogradu pod snegom i Obiore Odite koji radi salto nakon gola pa pada na sneg ? Partizan je nakon Dnjepra igrao protiv moskovskog CSKA i ispao iako je bio neporažen u Beogradu, a CSKA je čini mi se onda te godine i osvojio Ligu Evrope iliti Kup UEFA. To je i dalje najveći uspeh koji su naši klubovi ostvarili u Evropi u ovom veku, naravno sem ulaska u grupnu fazu LŠ, jer se izgleda mi i time zadovoljavamo. Zaista je CSKA te sezone imao respektabilan sastav, a boga mi i Partizan. Zaista mnogo draga generacija našeg kluba. ČUDO SE DOGODILO U DNJEPRU!

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza

Da,tad je Cska osvojio Kup uefa,imali su oni u to doba strasne igrace,Wagner love,Carvaljo,svemocni Igor Akinfejev koji je tada cinio cuda na golu i koji je bio najzasluzniji sto se Cska vratio sa pozitivnim rezultatom iako je bio vrlo mlad,Ignasevic,Berezucki,Rahimic,znam da je posle te utakmice bila prica da mi uzmemo njihovog desnog beka Odiah,a da im damo Emegharu,ali na kraju nista od toga,znam da su Ivica Kralj i Bata Mirkovic najmanje srecni bili sto smo izvukli Cska jer su bili izuzetno zimogrozljivi.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga Da da, CSKA je tad baš imao timčinu, nije ni čudo što su osvojili. Partizan, zapravo ne samo Partizan već i naši klubovi nikad nisu znali da igraju sa klubovima iz Rusije, Ukrajine i te takozvane sovjetske škole fudbala, uvek su nas izbacivali makar i sa jednim golom razlike, kao da nam smeta ta zima tamo, bukvalno. Zato se nikada ne obradujem kad vidim da je Partizan za rivala dobio klub iz Rusije. Ali svakako taj evropski pohod Partizana se može nazvati i više nego uspešnim, nije se moglo dalje od ovoga.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza

Generalno svim srpskim klubovima a i reprezentaciji ne odgovaraju i ne leze ekipe iz Istocnog dela Evrope,zato sto te ekipe igraju tvrdo,sa puno kontakata i puno trce,nama po prirodi i tradiciji najvise odgovaraju ostrvske ekipe i njihov stil igre...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga baš tako. Svaki put navijam da Partizna putuje na ostrvo, seti se Seltika, Njukasla, baš lepa sećanja. Ostaje mi žal zbog ovogodišnje LE i utakmice protiv Mančestera u Beogradu gde smo im mogli dati barem tri komada, a nismo uspeli nijedan, i onda primiš onaj gol iz bezveznog penala. Onaj šut Sadika što je završio na stativi sam već video u golu, onu biciklicu Sume protiv najskupljeg štopera na svetu Megvajera itd itd.. Baš baš šteta, ali je Partizan tad pokazao da hoće i može da igra fudbal. Taj duel protiv ostrvskih ekipa mi je nekako u najsvežijem sećanju pa ga zato i pominjem. A naravno da je svima u najdražem sećanju izbacivanje Njukasla i prva Liga Šampiona. Malo ko je očekivao da će Partizan uspeti da nadoknadi minus iz Beograda i to u sred Engleske, ali eto, čudo se još jednom dogodilo, i onda ta penal serija. Čuveno Ajmo Milivoje ali i onaj penal Saleta Ilića gde se zaleće na onu loptu malo brže od kornjače i lagano je smešta u mrežu ? kakva je to ekipa bila, i luda glava Taribo Vest koji je verovatno već tada imao jedno 50 godina jer sada izgleda kao da ima 70 ? Na golu legenda Ivica Kralj, Duljaj koji je maestralno čuvao Zidana u grupnoj fazi, Albert Nađ, Ivica Iliev koji je i postigao gol, Andrija Delibašić i njegova čuvena proslava gola, i naravno trener Lotar Mateus, ekipa koja je mogla da igra protiv svakog bukvalno. Jedina mrlja na tu sezonu bili su derbiji, ali ajd. A šta tek reći o Njukaslu te sezone, dovoljno je pomenuti da im je u špicu igrao Širer, što je dovoljno da se svakom protivniku tresu noge. Sigurno jedno od najlepših sećanja!

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza

Najzasluzniji za podvig na Sent Dzejms Parku je uz Mateusa definitivno Taribo West i njegova natprirodna moc i magija vraceva, koji je bio ubeđen da cemo proci Newcastle i koji je ceo put pricao da su mu se "Bogovi" javili da Partizan prolazi, evo delic atmosfere posle meca,prevashodno u prvom planu je Taribo West 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Da se ukljucimu temu iako sam postovalac kluba sa druge strane topčiderskog brda. Bez velikog rivala i konkurenta naravno ne bi bilo ni dobrog fudbala, a ni drugog kluba. Mislim da ce svi navijači i simpatizeri kluba veci deo svog života više pamtiti onu čuvenu utakmicu u Njukaslu, kada je Milivoje svojim golom iz penala, matirao Saj Givena (stidljivka) i omogućio prvom srpskom klubu plasman u Ligu šamiona. Mada tu ima i neke magije Taribo Westa sa njegovom čuvenom frizurom i kikicama, taličan je bio za uspeh, plus čelična Nemačka disciplina Mateusa. Nećete verovati i ja sam se radovao, jedan od retkih trenutaka zbog uspeha crno belih. Na utakmicu te sezone protiv Galaktikosa bio sam redar na utakmici, kao i protiv Marseja. Kakava je ono zverina onaj Drogba bio, stajao sam na atletskoj stazi iza reklame kad je on šutnuo loptu mislio sam da puče puška. Protiv Reala je baš upekao neki minus, pa su se malo Španci smrzli, ali to ne umanjuje lepu igru i borbenost Sase Ilića i drugova, dobra je to bila utakmica. Figo nije imao mesta baš za svoje centršuteve, strpali su ga što se kaže u dzep, a veliki Real nemoćan. Ta sezona je po meni jedna od najboljih u Evropi FK Partizana, pored naravno čuvenog finala 1968 i čuvenog Velibora Vasovića koji nije hteo da naravi faul i zaustavi napadača Reala da postigne gol. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Congahahaha stvarno je bio stoper prve klase i retko ce se pojaviti opet takav stoper na nasim livadama...

ne znam da li si procitao vest skoro je bila da je postao svestenik negde u Nigeriji?

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2020&mm=04&dd=12&nav_id=1674608

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Hvala ti za '66 kada falilo je malo! To nikada neću prežaliti, pa da mogu da zapušim usta onima sa druge strane brda svaki put. Što je @Bole_1981 rekao, samo da je Vasović napravio faul.. Ali to je ono, šta bi bilo kad bi bilo, na žalost.
Što se tiče Vesta - totalni ludak. Ono ludovanje u svlačionici je hit hitova, ali opet to pokazuje da je vladala fenomenalna atmosfera u ekipi i da taj ulazak u LŠ nikako nije bio slučajan. Ko zna koliko je godina tad imao, a danas ode u svešetnike, na slici od pre neki dan stvarno izgleda da ima, pa jedno 70 sigruno. Ali u suštini nije ni bitno, bitno je da je doneo Partizan ono što je trebao i to je to. MALO MESTA ZA TARIBO VESTA! A Partizanova grupa je tad bila baš izuzetno jaka. Real Madrid sa onakvim timom, i jeste bilo baš zima, verovatno je to i pomoglu Partizanu, ili odmoglo Saši Iliću? ? Tako isto ostaje i žal za porazom u Madridu posle onog gola iz ofsajda. Daleko od toga da Real nije kvalitetniji, ali zašto ne uzeti bodove sa jednog od najpoznatijih stadiona na svetu, baš baš šteta. A Marsej je tad u špicu imao životinju, pola čovek pola zver.. Sećam se kako je Drogba uništio Partizan u Marseju, neverovatno dominantan igrač i fizički jak, ubica u šesnaestercu. Što se tiče utakmica protiv Porta, ne mogu da se otmem utisku da je Partizan bio makar ravnopravan rival u Beogradu, ako ne i za nijansu bolji, a Porto potom ode i osvoji LŠ!! Sve golove za Partizan postigao je Andrija Delibašić. Niko iz Beograda nije odneo pobedu, JNA je bio prava tvrđava tad. Sve u svemu mislim da je Partizanov izlet u LŠ 2003. bio i više nego uspešan!
 

Andrija-Delibasic.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza

Ne zaboravi i Mida spomenuti,Egipcanina,koji je u tandemu sa Drogbom bio strah i trepet za protivnicke defanzivce i golmane,Marsej je te sezone igrao Finale kupa Uefa,a Porto,predvodjen Murinjom na klupi,sa igracima poput:Deco,Costinha,Derlei,Vitor Baia,Paulo Fereira,Ricardo Carvallo te sezone osvojio titulu najboljeg tima Starog kontinenta,Partizan te sezone moze da se ponosno dici rezultatom,pre svega na domacem terenu,jer ne izgubiti od osvajaca Ls i finaliste Kupa uefa te sezone je ogroman uspeh,pritom ako se zna da je na Jna Partizan bio bar ravnopravan sa svim tim timovima,a mogu se i svi sloziti sa konstantacijom da je Partizan te sezone na svom stadionu po prikazanoj igri i sansama zasluzio mnogo vise od tih neresenih ishoda.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Evo jos jednog zanimljivog podatka vezano za Partizan i njegovo učešće u sezoni 2003/2004 u Ls, ako racunamo i kvalifikacije za gore pomenuto takmičenje cak 3 golmana su se smenjivali na gol liniji crno belih, kvalifikacije je branio Ivica Kralj(moj idol), Radovan Radakovic i Djordje Pantic, retkost je to cuti i procitati da u kratkom intervalu se promene 3 cuvara u jednoj polusezoni!!! 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga zaboravih na Mida. I na kraju kad pogledaš tu grupu, nije moglo jače te sezone, bukvalno najjače evrospek ekipe u tom momentu, baš zato to čini Partizanov rezultat još značajnijim. To što se tiče golmana je baš retko i zanimljivo, sve se desilo igrom slučaja, a niko nije očekivao od Pantića onakve odbrane, ali eto, čovek se baš pokazao, šta je sve skidao, šteta što posle nije napravio bolju karijeru. I na kraju priče o LŠ 2003. - Zinedin Zidan u prelepom Superfund dresu ?

cec58827a338c614aa5ab75de184a72a16a6f1d987c62dc029134ffd8975c373.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza

Mislim da je razmenio dres sa Duljajem, a evo i trenutka kada Albert Nadj prebija doslovce najveću "marketing zvezdu" fudbala, cisto da se zna ko je gazda na Jna!!! 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga ?? Albert Nađ iliti kostolomac, ali neka ga je, verujem da je ceo život čekao ovakvu priliku ? Obožavao sam takve igrače koji su spremni da bukvalno ubiju protivnika, možda sam lud ali takvog igrača Partizan nema danas. A Alberta pamtim i po onom srednjem prstu koji je pokazao ka severu.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Partizan i Liga šampiona 2010 - Pjunik, Helsinki, Anderleht pa Arsenal, Šahtjor i Braga. Sve je počelo protiv relativno lakog protivnika, jermenskog Pjunika i tu ne treba trošiti reči jer je Partizan realno kvalitetniji i to se očekivalo da prođe s pola gasa. Sledeća prepreka je bio Helsinki koji je pregažen u Beogradu sa laganih 3:0, koliko se sećam Iliev (prvi gol posle povratka) pa Saša Ilić i onda Kleo sa jedno 30m overava pobedu. Usledio je revanš u Finskoj gde je Partizan isto slavio, golom Klea u poslednjim minutima sa 2:1. I onda taj čuveni Brisel i Anderleht i još čuveniji KLEO. Prvi duel u Beogradu - 2:2, posle slabog prvog poluvremena, goleada u drugom. Anderleht je poveo, da bi naravno ubrzo Kleo (naravno, ko će drugi) doneo izjednačenje, zatim i preokret autogolom ali se meč završava nerešenih ishodom. Revanš u Briselu - Kleo dva puta matira Protoa za 0:2 i euforiju ali se Anderleht vraća, pa se došlo do penala. I čuvene penal serije, gde Radiša Ilić tri lopte pogledom šalje iznad gola i uvodi Partizan u Ligu šampiona! ? Baš neizvesna penal serija, kao i ona protiv Njukasla. Sećam se penala Voje Stankovića, kojim je ubio pauka ? Kad pogledate sastav, Partizan je nastupio sa većinom srpskih igrača, što je danas nezamislivo. Ilić, Stevanović, Jovanović, Krstajić, Lazevski, Petrović, Smiljanić, Bogunović, Iliev, Tomić.. + Kleo i Moreira od stranaca. Retko ko je od tih igrača posle napravio neku karijeru, Marko Jovanović je bio u Poljskoj, pa se posle bolesti vratio u Voždovac, sad je u borcu BL. Lazevski je negde oko treće lige, Smiljanić se vratio u Partizan ali uopšte ne igra. Bogunović iskreno nemam pojma gde je. Tomić se posle Turske vratio u Srbiju, u Zemun, pa Niš i sad Surdulica. Ali su svi zajedno činili timčinu koja je uvela Partizan u LŠ i terorisala zvezdu na svakom koraku.

U grupnoj fazi Partizan je zabeležio svih šest poraza, iako se stiče utisak da baš nije moralo tako da bude. Pamti se spektakl protiv Arsenala, gol Klea i odbrana penala Stojkovića, atmosfera za pamćenje, ali na žalost poraz, ispostaviće se identičnim rezultatom koji je bio i u Engleskoj - 3:1. Očekivalo se da Partizan može kod kuće da se nosi sa Šahtjorom i Bragom, ali na kraju porazi od 0:3 i 0:1. U gostima 1:0 od Šahtjora i 2:0 od Brage. Ali dobro, što bi se reklo - putuj Evropo, lepo smo se družili! Još jedna sezona za pamćenje i ulazak u srce navijača KLEA koji je i obeležio ovu Ligu Šampiona.

 

grobari_fk_partizan-rs.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...