Jump to content
Vuko

Srpski fudbal - opste diskusije, novosti, transferi

Preporučeni postovi

TSC lagano skinuo ciganima pojačanje. Mada će oni verovatno sad reći da nisu ni bili zainteresovani za njega. Baš sam čitao da je Banjac izjavio da bolje da ide tamo gde će igrati nego u veliki klub da greje klupu a moguće i tribine 

Podeli ovu temu/post

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Srpski fudbal će sledeće sezone biti potpuno drugačiji od dosadašnjeg. Superliga Srbije će se u sezoni 2020/21 igrati sa 20 klubova, dok će Prva liga Srbije imati 18, a kako  se saznaje iz više izvora to neće biti jedine novine u domaćem fudbalu. Na Izvršnom odboru FSS razmatraće se još dve stvari o kojima se konstruktivno razgovaralo na sednici Zajednice Superlige i Prve lige Srbije prošlog četvrtka.

Prva odluka koja će biti potvrđena je pravilo o dva mlada fudbalera (starosti do 21 godine) u startnoj postavi u Superligi, koje je zapravo usvojeno još prošlog jula i bilo je predviđeno za narednu sezonu 2020/21. Iako se u svetlu novonastale situacije oko koronavirusa očekivalo da U21 pravilo bude odloženo, saznaje se da će definitivno biti na snazi tokom sledeće sezone!

Treneri će tako morati da u početnu postavu uvrste najmanje dvojicu igrača rođenih posle 1. januara 1999. godine, što je pravilo koje već važi u Prvoj ligi Srbije. Cilj ove mere je bolja pozicija mladih fudbalera u Superligi, da bi se to pozitivno odrazilo i na (mladu) reprezentaciju, kao što je slučaj u Rumuniji. S obzirom na to da su treneri u Kini našli način da "varaju" ovo pravilo, i da izvode igrače već u 1. minutu, FSS je pronašao način i kako da slične stvari unapred predupredi.

"Ukoliko se za vreme prvog poluvremena utakmice vrši zamena igrača uzrasta do 21 godine, a nakon njegovog izlaska iz igre u toj ekipi ne ostane obavezan broj igrača uzrasta do 21 godinu, umesto njega u igru može ući samo igrač uzrasta do 21 godine" - stoji u pojašnjenju novog pravila koje će i te kako zanimati srpske klubove.

Druga novina koja bi mogla da bude usvojena je povećanje maksimalnog broja igrača u protokolu sa dosadašnjih 18 (11 startera i sedam izmena) na čak 23, što je pravilo koje se već osam godina koristi u Seriji A.

18430079935ebd2b09cd7fb593274528_w640.jpg

Podeli ovu temu/post

Link teme/posta

Pa to jeste zanimljivo pravilo ali je pitanjae kako ce proci kod nas i sta ce se desavati sve i kakve ce rupe traziti po zakonu i ostalo

Podeli ovu temu/post

Link teme/posta

@Đunisimus Uvedeš pravilo da moraš imati mladog igrača i u isto vreme povećaš broj stranaca. Da pričaš nekome pomislio bi da je vic. 

Podeli ovu temu/post

Link teme/posta

@Toza realno i sta sprecava sad nase da dovedu dva mlada stranca i ubace ih u postavu ili bar jednog i onda imas sve propise tu gde jesu i opet trpe nasi mladi igraci

Podeli ovu temu/post

Link teme/posta

@Đunisimus E sad ne znam da li ti igrači do 21. godinu moraju biti naše nacionalnosti, ja nešto mislim da moraju biti, ako je suprotno onda je totalno bezveze. A fora je što svake godine povećavaju broj stranaca ili bolje rečeno povećavaju kako zvezdi treba, i onda od sledeće sezone kao moraju da se forsiraju naši igrači. Jedno sa drugim veze nema, onda smanji broj stranaca a ne da ga povećavaš

Podeli ovu temu/post

Link teme/posta

Broj stranaca mora da se poveća kako bi Zvezda bila konkurentna u Ligi Sampiona. Npr 4 stranca su dovoljna ako zelis da ispadneš u 3 kolu kvalifikacija za Ligu Evrope od Šamroka. 

Podeli ovu temu/post

Link teme/posta

@Gretna Ma i zvezda i partizan, isto je to kada je rec o strancima, nike to uvedeno zbog  Rada, Javora ili Indjije, vec zbog vecitih i Evrope.

Podeli ovu temu/post

Link teme/posta

Šamroku moj pa zašto zvezda mora da bude konkurentna?? A kad je Partizan osvajao titule onda se moglo i sa dva stranca a? Eto sad se našao neki pametnjaković pa odlučio da stub srBstva mora da bude konkurentan pa da umesto 30 primi 25 golova u grupnoj fazi. A Partizan LŠ napadao sa Šćepovićem. "Neko" se boji da se ne ponovi neki Slovan, Kairat i njima slični ali daće Bog. 

Podeli ovu temu/post

Link teme/posta

@Toza igrac do 21 godine mora da bude domaci ne moze stranac..mislim moze ali se ne racuna kao igrac do 21 godine vec popunjava mesto stranca.

Podeli ovu temu/post

Link teme/posta

Duško Tošić napadnut nožem, srećom bez posledica

Srpski fudbaler Duško Tošić napadnut je nožem na Kalemegdanu dok je trenirao zajedno sa svojim kondicionim trenerom Andrejom Milutinovićem, potvrdilo je MUP. Ni Tošić ni Milutinović nisu povređeni, a policija trenutno istražuje slučaj.

Duško Tošić

Povodom incidenta, Tošić se oglasio i na Instagramu želeći da predupredi glasine.

"Da bih sprečio nagađanja, tačno je da smo mojke kolege fudbaleri (od kojih su trojica stranci) i ja jutros napadnuti tokom treninga na Kalemegdanu. Napala nas je veća grupa huligana koja je bila naoružana noževima i elektro-šokovima. Srećom, sve se završilo bez većih posledica, a policija je blagovremeno reagovala i pohapsila napadače. Oni su nažalost uspeli da ozbiljnije povrede jednu ženu koja je slučajno prolazila", napisao je Duško Tošić.

Tošić ima 35 godina, a ovaj Zrenjaninac je u bogato karijeri nastupao za OFK Beograd, Sošo, Verder, Portsmut, Kvins Park Rendžers, Crvenu zvezdu, Betis, Genčlerbirli, Bešiktaš i Gvangdžou R&F. Za reprezentaciju Srbije odigrao je 26 utakmica i postigao je jedan pogodak.

Podeli ovu temu/post

Link teme/posta