Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Preporučeni postovi

Deluje prilično jednostavno, sto sa šest rupa, 15 crvenih i šest šarenih kugli, dva štapa...
A, zapravo, snuker je prilično komplikovana kombinacija geometrije i lukavosti ?


Murdoch Mysteries Billiards GIF by Ovation TV

Nažalost, zbog pandemije virusa COVID-19 prvi put od 1977. godine odložen je Svetski šampionat. ?

Ipak, vesti se i dalje prate - interesantno mi je predviđanje Ronija O'Salivena da bi Tramp mogao da dominira snukerom i narednih DESET godina... ?

Šta vi mislite o tome?

 

Pratite li snuker? Ko su vaši omiljeni igrači? ?

Edited by AnnabelLee

U carstvu na žalu sinjega mora
pre mnogo leta to bi -
življaše jednom devojka lepa
po imenu Anabel Li -
i samo joj jedno beše na umu:
to da se volimo mi.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 63
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Deluje prilično jednostavno, sto sa šest rupa, 15 crvenih i šest šarenih kugli, dva štapa... A, zapravo, snuker je prilično komplikovana kombinacija geometrije i lukavosti ? Nažalost, zbo

@Flaki Snuker mi je za Škote i Irce... ? svaka čast Kinezima, ima fenomenalnih igrača među njima, ali ne vidim nikakvu strast. Tipično kinesko - vežbaš do ludila, uvežbaš, primeniš... zaluđenici.

Kada jedan Roni O'Salivan koji je kralj ovog sporta nesto ovako izgovori svakako da ima tezinu ostvarilo se ili ne. Kao covek koji drzi veliki broj rekorda (vecinu niko nece dostici) i koji je vec pri

Posted Images

Kada jedan Roni O'Salivan koji je kralj ovog sporta nesto ovako izgovori svakako da ima tezinu ostvarilo se ili ne. Kao covek koji drzi veliki broj rekorda (vecinu niko nece dostici) i koji je vec pri zalasku karijere,logicno je da trazi dostojnog naslednika. Dzad Tramp je cini mi se dostojan naslednik. Najmladji igrac koji se kvalifikovao na neki ranking turnir,medju najmladjim igracima koji su se plasirali na svetsko prvenstvo,prvi je na tabeli i jos mnogo toga da ne nabrajam. Ukratko,morace jos mnogo da "guli" laktove na stolovima da dostigne (a zasto da ne i prestigne) Ronija. Za sada jedan je Roni the Rocket O'Saliven.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Meni se sviđa što O'Saliven igra kao da ga baš briga za sve... Totalno ima vajb nekoga ko je ušao u pab u selu na pintu-dve piva i partiju bilijara. ?

Sviđa mi se i Nil Robertson kako igra, ali on ima potpuno drugačiji stav pa deluje pomalo izveštačeno.

Zaista, u pravu si, @DelijaMomak, jedan je The Rocket! ?

U carstvu na žalu sinjega mora
pre mnogo leta to bi -
življaše jednom devojka lepa
po imenu Anabel Li -
i samo joj jedno beše na umu:
to da se volimo mi.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@AnnabelLeeRobertson je isto sjajan igrac,mislim da je drugi na listi,ali sto ti kazes,nekako je izvestacen, a ja bih dodao i plastican.krut,klasican britanski snob (iako je iz Australije). Mislim da on nema tu dusu kao Tramp (sa Ronijem da ga i ne poredim),cak i da bude prvi,mislim da nece biti postovan kao Tramp i Roni. Ipak pored talenta profesionalnom sportisti je potrebna i harizma.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Paaa, ne slažem se baš... on jeste krut, ali ga poštuju prilično - i igrači i navijači.
Samo čovek ima drugačiji pristup igri... ?

Drugi omiljeni igrač mi je Pocket Dynamo - Grejem Dot. On je 21. trenutno na listi, ali kad se uzme u obzir šta je sve lik preživeo do sad... ne znam... meni je on gotivan skoro kao O'Saliven ?

U carstvu na žalu sinjega mora
pre mnogo leta to bi -
življaše jednom devojka lepa
po imenu Anabel Li -
i samo joj jedno beše na umu:
to da se volimo mi.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@AnnabelLee Ma jedno je postovanje za njegove igre i rezultate,to nikako ne sporim,ali mislim da nikad nece imati harizmu kao ova dvojica.  Sto bi mi Srbi rekli,dzabe ti i pare i uspeh i sve ako nemas ono nesto. E pa to ono nesto (sto jos niko nikad nije provalio sta je) nema i mislim da nece imati.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Snuker je strasna igra,mene moji po kući uvek smaraju sto ga gledam njima je svima dosadan,ne znaju pravila,a ne zele ni da ih cuju.Slazem se sa konstatacijom da Robertson ne moze biti voljen kao ova dvojica ali prosto ja mislim da je to iskljucivo zbog stila igre.Kako igraju Tramp i Roni je poezija u pokretu.Tramp sa svojim nevaljalim snukerom kako ga nazivaju to sto on moze da uradi sa kuglom i gde da je postavi je neverovatno,sa druge strane tu je Roni sto komentatori kazu trepni i propustices njegov potez koliko je brz.Primer da je bitan stil igre je Mark Selby,covek je bio dva puta svetski prvak,bio je prvi mozda i 3 godine za redom na listi ali uvek su vise voleli Trampa a pogotovo Ronija.Problem je bio u tome sto Selby ima stil davljenja igre i taktickih poteza za razliku od ova dva lika koja igraju da sto pre pociste sto.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Tesla je govorio za bilijar (moze se reci i za snuker posto je slicna vrsta igre) da je jedna od najinteligentnijih igara na svetu, tako da je daleko od jednostavnog ? sto se tice ronija, coveka prosto ne mozes ne gotiviti ili ne postovati. Mnostvo rekorda i titula, igra podjednako dobro i levom i desnom rukom, igra napadacki snuker, plus problemi van sporta, porodicni, te problemi sa depresijom, konzumacija kanabisa... sve u svemu jedan jedini, faca, sinonim za snuker

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Gde su po Vama kineski igraci? @NemanjaNis @Kneza90 @DelijaMomak@AnnabelLee Po meni najbolji stil igre imaju kineski igraci,pa otuda i moj omiljeni snooker igrac Junhui Ding aktuelni osvajac UK Championshipa,dobar kineski igrac je i Yan Bingtao koji zna da bljesne protiv najboljih.Odlican kineski igrac je i Liang Wenbo...kineski igraci su u stanju da pobede najbolje igrace koji su u prvih pet a isto tako su u stanju da izgube i od igraca koji nije ni u prvih 100.Vidim da svi pricate o igracima u prvih 5,neko je spomenuo i Dota sto je za pohvalu.Jos jedan stari lisac koji zna snuker i drzi ga u malom prstu je Welsanin Mark Wiliams,onda Piter Lins,Antoni Hamilton...ima jos puno dobrih igraca koji se ne smeju zanemariti.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Flaki Snuker mi je za Škote i Irce... ?

svaka čast Kinezima, ima fenomenalnih igrača među njima, ali ne vidim nikakvu strast. Tipično kinesko - vežbaš do ludila, uvežbaš, primeniš... zaluđenici... a kod Ronija ili Dota vidiš da im je to u krvi. ?

U carstvu na žalu sinjega mora
pre mnogo leta to bi -
življaše jednom devojka lepa
po imenu Anabel Li -
i samo joj jedno beše na umu:
to da se volimo mi.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@AnnabelLee e to je ono što Dinga udaljava od boljeg plasmana.Pratim njegove igre,on je cinimi se uvek jednolican i kad pobedjuje i kad gubi isti izraz lica.Ali ne znam nekako mi je omilljeni i ja verujem da ce on jos koji put blhesnuti i to bas jako..mozda vec na svetskom prvenstvu!

Ding_Junhui.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
Pre 1 sat, Flaki rekao/la:

Gde su po Vama kineski igraci? @NemanjaNis @Kneza90 @DelijaMomak@AnnabelLee Po meni najbolji stil igre imaju kineski igraci,pa otuda i moj omiljeni snooker igrac Junhui Ding aktuelni osvajac UK Championshipa,dobar kineski igrac je i Yan Bingtao koji zna da bljesne protiv najboljih.Odlican kineski igrac je i Liang Wenbo...kineski igraci su u stanju da pobede najbolje igrace koji su u prvih pet a isto tako su u stanju da izgube i od igraca koji nije ni u prvih 100.Vidim da svi pricate o igracima u prvih 5,neko je spomenuo i Dota sto je za pohvalu.Jos jedan stari lisac koji zna snuker i drzi ga u malom prstu je Welsanin Mark Wiliams,onda Piter Lins,Antoni Hamilton...ima jos puno dobrih igraca koji se ne smeju zanemariti.

Sto se tice kineskih igraca primetna je velika zelja snuker organizacije da se sto vise probije na kinesko trziste. Sve je vise mladih kineskih igraca koji dolaze i ja ocekujem da kinezi postanu ozbiljna velesila u snukeru. Sto se tice igraca koji se ne smeju zanemariti tu je slazem se Mark Vilijams koji je pretprosle godine uzeo svetsku titulu ali takodje i Dzon Higins, kriptonit za Ronija  i neverovatan igrac. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Kineze nesto i ne gotivim (subjektivno) ali najvise cenim dinga. Verovatno zato sto sam ga najduze i gledao. Inace kao sto je neko napisao iznad kinezi su stvarno zaludjenici postali sto se tice skola, vezbanja i ucenja snukera. @Kneza90 gde spomenu higinsa ?‍♂️ uopste ga ne volim, ali ne zato sto je los igrac (bas naprotiv), nego sto sam gledao meceve gde je ronija tako lepo pobedjivao i meni kao navijacu rakete je to bio dovoljan razlog ? inace vredi pomenuti i hendrija i stiv dejvisa iako su ljudi u penziji...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@NemanjaNisNi ja ne volim Higinsa upravo zbog toga, uvek me je nervirao?. Stiven Hendry se i dan danas vodi kao najbolji snuker igrac ikada ima najvise titula svetskog prvaka 7,dominirao je devedesetih godina.Naravno sto se mene tice Roni ne mora da osvoji vise nista on je presao igricu sto se tice snukera. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@NemanjaNis spomenu Ronijev privatni život, muke i borbe, pa me je to asociralo na Dota.

Njegov, kako kaže, "drugi otac" je bio čovek koji ga je i naučio da igra snuker, Aleks Lembi. Grejem je oženio Lembijevu ćerku... ali je doživeo da mu drugi otac - trener - tast umre od kancera bubrega, da mu nekoliko sedmica kasnije žena pobaci i to pošto su joj rekli da ima maligne ciste na jajnicima (a nije bio kancer, kasnije se pokazalo)... sve to je dovelo do žestoke depresije i zato je i skliznuo na listi, mučenik je izgubio 15 mečeva za redom k'o ništa ? 

U carstvu na žalu sinjega mora
pre mnogo leta to bi -
življaše jednom devojka lepa
po imenu Anabel Li -
i samo joj jedno beše na umu:
to da se volimo mi.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Kazu da se sezona nastavlja 21.jula do 26.jula igrace se u Welsu(Liandudno) Tour Chapionship u okviru CORAL serije turnira.

20200421_125906.jpg

20200421_130041.jpg

Edited by Flaki
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@AnnabelLeeNisam znao za to, ali meni je roni njuska ?  da covek igra odlicno obema rukama, igrao bez cipela zbog zuljeva, ima opsesivno kompulsivni poremecaj pa izbegava rukovanje, pusi travu, kaze da pije antidepresive zbog snukera, a sa druge strane zbog njega sam i poceo da gledam snuker i mislim da kad je na vrhuncu i u svom najboljem izdanju (kao recimo novak u tenisu) da je nepobediv i da je to nesto najbolje, po mom ukusu, sto sam gledao. A i podseca malo na roana etkinsona ?

 

Roni-O-Saliven.jpeg.jpg

Edited by NemanjaNis
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
7 sati , Flaki rekao/la:

Kazu da se sezona nastavlja 21.jula do 26.jula igrace se u Welsu(Liandudno) Tour Chapionship u okviru CORAL serije turnira.

20200421_125906.jpg

20200421_130041.jpg

Uu, super. Prvi par pa neverovatan duel, Higins i Tramp, dva različita stila igre, Higins kako je dobijao Ronija moze i sada Trampa, jedva čekam. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Kneza90 sve je ovde moguce ovo su sve vrhunski igraci...ja sam juce pisao o kineskim igracima,videcemo kako je ova pauza uticala na svakog od njih ,sve su ovo zanimljivi dueli.Mark Alen severni irac mi je neki favorit ovde iz senke,ako dobije Marfija onda on zaigra u narednoj rundi jos bolje...jedva cekam i nadam se vrhunskim mecevima.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...