Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Serie A


Preporučeni postovi

  • Vuko pinned this tema
  • Odgovori/odgovora 585
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Igrac meseca Januara

3 komada za poluvrijeme u Seriji A, nije loše.. Treći gol majstorija!  

Na današnji dan je kopačke o klin okačio Francesco Totti. "Varao sam sve svoje devojke, ali Romu nisam i nikada ne bih"!  Bio sam 80% spreman za prelazak u Real Madrid. To nije bio najbolji

Posted Images

Srbin vredi više od Brazilca: Viola traži 40 miliona

Pre nekoliko dana pojavila se mogućnost da dva kluba razmene igrače, da Nikola Milenković pređe u Milan, a Lukas Paketa u Fiorentinu, ali iz Firence smatraju da srpski defanzivac vredi više od brazilskog veziste. Ceo posao bi mogao da pokvari Inter

Nikola Milenković

Činilo se da je dogovor na pomolu. Fiorentina ceni da nekadašnji fudbaler Partizana danas na tržištu vredi 40 miliona evra, a Milan je isto tražio za Brazilca Paketu, koji je na San Siro stigao 2018. iz Flamenga za 35 miliona evra plus bonuse.

Međutim, u Firenci sad tvrde pazar pošto su videli da je Rosonerima baš stalo do Milenkovića. Navodno, u Milanu su već dali pristanak i ne odustaju od reprezentativca Srbije, ali problem je nastao što ljubičasti tvrde da je cena Brazilca samo 35 miliona evra, što znači da bi Rosoneri morali da dodatno keširaju ako žele

Zagovornik ove razmene je bivši trener Fiorentine, a sada Milana, Stefano Pioli. Nije nimalo zadovoljan Brazilcem, a izuzetno ceni talentovanog Srbina. On je sedeo na klupi Viole kad je Milenković doveden iz Partizana i dobro poznaje njegove kvalitete.

Ceo posao bi Milanu i Pioliju mogao da pokvari gradski rival Inter, koji je takođe zainteresovan za Milenkovića.

Mladi Beograđanin je za tri sezone u ljubičastom dresu skupio ogromno iskustvo u Seriji A i očekuje se da sa 22 godine može samo još više da napreduje.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@NemanjaMislim da mu je realnija opcija i bolja da predje u Inter. Mada je Milan veliki klub trenutno su u krizi nece to trajati doveka. Sad je trenutno uspesniji plavo crni deo Milana, ali sve to moze da se preokrene. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 1 month later...

Milik stiže u Rim, Džeko u Juventusu

Napadač Napolija Arkadijuš Milik na korak je do prelaska u Romu, a ukoliko Poljak zaista poštiše ugovor iz Rima će se u Juventus preseliti Edin Džeko.

Edin Džeko, Aleksandar Kolarov

Italijanski novinar Fabricio Romano je u ponedeljak uveče preneo da je Roma postigla dogovor sa rukovodstvom Napolija o transferu 26-godišnjeg Milika vrednom 25 miliona evra, plus bonusi. 

Ostalo je još da se klub iz prestonice Italije dogovori sa igračem oko ličnih uslova.

Istovremeno, Romano tvrdi da dolazak Milika u Rim automatski znači da će 34-godišnji Džeko obuči dres Juventusa. Crno-belima je angažovanje napadača iz Bosne i Hercegovine bio prioritet u prelaznom roku.

Milik je prošle sezone odigrao 35 utakmica u svim takmičenjima i postigao je 14 golova, dok je Džeko, koji ima ugovor sa Vučicom do leta 2022, upisao 19 pogodaka i 14 asistencija u 43 utakmice.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Gravina menja format takmičenja: Serija A sa plej-ofom?

Predsednik Fudbalksog saveza Italije Gabrijele Gravina otkrio je da razmišlja o promeni sistema takmičenja u Seriji A.

Gabriele-Gravina

Prvi čovek italijanskog fudbala smatra da interesovanje za Seriju A opada, te da zbog toga radi na novom projektu koji podrazumeva promenu formata.

"Razmatram opciju da prvenstvo bude podeljeno u tri faze i da se na kraju najboljih osam bori za titulu", rekao je Gravina.

"Postoji strah da bi plej-of mogao da 'kazni' klubove koji su navikli da pobeđuju i više ulažu. Ali nije tako, ako napravite prvenstvo koje je zanimljivo svakog dana. Mi sada rizikujemo da izgubimo gledaoce jer u nekom fazama apsolutno nije bitno koji će rezultat biti, pošto su timovi već obezbedili opstanak ili slično. U tom momentu nije bitno ko pobeđuje, a onda utakmica gubi smisao".

Titulu u Seriji A poslednjih devet godina osvojio je Juventus

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Tomović za SK: Odbio sam Veronu, moj klub je SPAL

Bajkovit grad na severu Italije, čuven po izuzetno vrednom i dobro očuvanom istorijskom jezgru, okružen devet kilometara dugim zidinama iz 15. i 16. veka. Grad palata, crkava, muzeja i umetničkih galerija. Grad u kojem je svaki gost oduševljen prošlošću i opčinjen sadašnošću. Ferara.

Nenad-Tomovic

Dom srpske porodice Tomović, odlučne da, zasad, odbije sve predloge za promenu adrese, što znači da i poslednji „udar“ Verone, nije naišao na odobravanje.

„Verona je skinuta s dnevnog reda“, potvrdio je Nenad Tomović (SPAL) u razgovoru za Sport Klub.

Mediji sa Apenina registrovali su Veronu kao već gotovu stvar, spakovali vam kofere za selidbu iz Ferare i najavili potpis dvogodišnjeg ugovora?

„Požurili su, ne znam šta drugo da kažem“.

Možete da otkrijete zašto je Verona morala da se povuče iz pregovora, gde je zapelo, gde se stvorio jaz?

„Zvao me Ivan Jurić, trener Verone, s kojim sam svojevremeno igrao u Đenovi, moj odličan prijatelj. Išli smo korak po korak da bismo zajedno shvatili da uzalud trošimo vreme na temu transfera. I, nije, kako bi, verovatno, mnogi pomislili, presudio materijalni momenat, ovo je porodična odluka, pre svega zbog dece koja su u Ferari krenula u školu.“

Vi ste srećan čovek, u braku sa Marijom, otac tri princeze, Đine, Julije i Nine?

„Bogami, srećan. Jasno kao dan.“

Nejasno je zašto se nedavno niste dogovorili sa Grcima, AEK je bio u igri?

„Direktora Iliju Ivića upoznao sam kada se u Zvezdi bavio istim poslom, on je i bio inicijator sastanka, neke stvari se, jednostavno, nisu poklopile, tako da je sve ostalo po starom.“ 

SPAL je izdašniji od Atinjana?

„Imam dobar ugovor u Italiji.“

Preko hleba se ne traži pogača?

„Uvek bilo. I biće!“

Vaša godišnja plata predstavlja opterećenje za klupski budžet, na stranu pouzdanost, sigurnost u odbrani?

„Za SPAL sam vezan do sledećeg leta, znam i da bi me klub u tekućem prelaznom roku pustio bez obeštećenja, tu sam, ipak, ne žuri mi se, ali u slučaju da iskrsne ponuda koja se ne odbija... O tome, iskreno, ne razmišljam u ovom trenutku, interesuje me kakva će da bude sezona u drugoligaškom društvu Italije, da li SPAL može da se vrati u elitu i da li će moj doprinos da bude dovoljno uverljiv da zaintrigira neke nove potencijalne kupce kako bih dosegao uslove čak i bolje od aktuelnih.“

Image

Načeli ste priču o Drugoj ligi, šta očekujete?

„Napad na mesta koja vode u Seriju A. Uvek su nekako klubovi koji ispadnu iz društva najboljih, predstavljali blage favorite u novoj sezoni, SPAL, Breša i Leće su kandidati za najviši plasman, ne zaboravljam ni Berluskonijevu i Galijanijevu Moncu, pristiglu iz trećeg ranga, lista kandidata će postepeno da se širi, dugo je prvenstvo...“

Šta je adut vašeg kluba?

„Sačuvan je igrački kadar. I ne samo to, SPAL se i pojačao, na pozajmicu je, iz Intera, došao talentovani napadač Espozito, mogao je da bira sredine u Seriji A, ali izabrao je klub iz Druge lige, verujući da će baš ovde da pruži najviše. Espozito je budućnost italijanskog fudbala, smem da potpišem“, istakao je Nenad Tomović za SK, zaljubljenik u majstorije Dibale, čovek koji će kraičkom oka biti i na stadionima Serije A, uveren da Inter može ozbiljno da pripreti Juventusu u borbi za Skudeto, realan, kako kaže, u proceni da jedino Juventus, Inter, Milan i Napoli mogu da reflektuju na tron.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Zvanično: Godin napustio Inter, igraće u "tazbini"

Urugvajski fudbaler Dijego Godin zvanično je postao član Kaljarija.

Image

Iskusni štoper (34) klub sa Sardinije pojačao je posle samo jednu sezone u Interu.

Iako je prošlog leta stigao kao veliko pojačanje iz Atletiko Madrida, trener Antonio Konte mu je rekao da više ne računa na njega. Ugovor je sporazumno raskinut, pa je Godin u Kaljari otišao bez obeštećenja.

Ugovor je potpisan na tri godine, uz godišnju platu od 2.5 miliona evra. To je duplo manje od onoga što je bivši igrač Atletika zarađivao u Milanu.

Inače, Italijani navode da je jedan od razloga Godinovog prelaska u Kaljari taj što je njegova supruga Sofija upravo iz tog grada.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Preokreti, goleada: Inter - Fiorentina 4:3

Inter je u utakmici koja je obilovala golovima i preokretima savladao Fiorentinu sa 4:3 i uspešno otvorio sezonu na svom stadionu.

Kristijan Kuame je već u trećem minutu doneo prednost "Violi" za koju je od prvog minuta igrao Nikola Milenković.

U poslednjem minutu poluvremena Lautaro Martinez je doneo izjednačenje Neroazurima, da bi u 52. minutu Inter preokrenuo zahvaljujući autogolu Federika Čekerinija.

Samo pet minuta kasnije bilo je 2:2, pošto je strelac za goste bio Gaetano Kastrovili.

Već u 63. minutu novi preokret na utakmici, ovoga puta u režiji Fiorentine, a strelac je bio Federiko Kjeza.

U 87. minutu, Romelu Lukaku šalje loptu u praznu mrežu za 3:3, da bi konačan rasplet lude utakmice usledio golom D'Ambrozija minut pre kraja, nakon asistencije Aleksisa Sančeza. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Inter igra sjajan fudbal, kao i Lazio danas. Ovo ce biti jako teska godina za Juve, a sutra gostuju Romi, sto ce za njih biti veoma zeznuto gostovanje. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vlada Ne bih baš rekao da je sjajan fudbal kad od Firence primiš na Meaci tri komada i kad Riberi od 37 izgleda kao Riberi od 27..

Naravno Konte i dalje luta sa timom i izmjenama..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vlada Fiorentina je suvi prosek i onda da Interu tri komada..Juventus npr tri gola primi na pet utakmica a ovi na jednu...mozda prvenstvo bude zanimljivije,ali je Juve i dalje glavni kandidat za titulu.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Fiorentina ima dobar kvalitet i napadački su vrlo nezgodni za svaku ekipu pokazali su to i sinoc , Inter je odigrao slabiju utakmicu a opet pobedio , imaju stvarno ogroman igrački kadar i biće malo problem naci pravu 11-toricu za pravu postavu koji će nositi ekipu kroz ovu sezonu 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Vuko changed the title to Serie A

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...