Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Crvena Zvezda u Evroligi


Preporučeni postovi

  • Odgovori/odgovora 118
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Dobrić za SK o novoj ulozi, Davidovcu, Obradoviću...

Košarkaš Crvene zvezde Ognjen Dobrić govorio je u intervjuu za Sport klub o očekivanjima u novoj sezoni, o ulozi u timu Saše Obradovića, kao i tome ko mu najviše pomaže na terenu među saigračima.

Dvadesetpetogodišnji košarkaš sada je već starosedelac u klubu sa Malog Kalemegdana, s obzirom na to da je crveno-beli dres obukao još 2013. godine.

Promene trenera, saigrača i okolnosti uticale su i na promenu njegove uloge u ekipi, a ove sezone se odlično snalazi i u pomaganju novajlija i mlađim saigračima da se uklope u sistem Crvene zvezde.

„Ne bežim od te uloge, došlo je i dosta mladih igrača kao što su Uskoković i Radanov. Trudim se da im svojim iskustvom pomognem jer je ovo moja peta sezona u Zvezdi i prošao sam dosta toga u Crvenoj zvezdi i mislim da mogu da ih usmerim na pravi put“, rekao je Dobrić za Sport klub i dodao:

„Ne možemo da znamo da li će moja uloga biti veća u igračkom smislu, ali ja se nadam da će tako biti“.

Dobrić je objasnio i šta izdvaja trenera Sašu Obradovića od ostalih sa kojima je do sada u karijeri sarađivao.

„Mislim da su red, rad i disciplina ono što ga izdvaja. Stvarno je sve na jednom višem nivou. Gleda se svaki detalj, sve je bitno. Mislim da tako i treba da se radi jer ovo je Evroliga, sve je važno, jedan detalj može da presudi i preokrene utakmicu. Mislim da je to pravi način za vođenje tima“, rekao je Dobrić.

On je jednu sezonu u Zvezdi posebno izdvojio i istakao da je bila ključna u njegovom košarkaškom razvoju.

„Pre dve sezone sa Milanom Tomićem kada smo osvojili ABA ligu, zatim polufinale sa Partizanom i  finale protiv Budućnosti. To mi je mnogo doprinelo da se razvijem kao igrač, to su bile bitne utakmice, mislim da sam odigrao na dobrom nivou i to mi je pomoglo u daljoj karijeri“.

Dobrić je izdvojio i nekoliko saigrača koji posebno utiču na njega i njegovu igru.

„Od domaćih igrača izdvajam Davidovca jer znate i sami koliko je miran i siguran u tim nezgodnim situacijama. Nekada je i previše miran, nekada pokušavamo da ga probudimo jer je nekada ’ravna linija’ i kada ne treba, ali to je u nekim situacijama i dobro jer je miran kada treba da se pogodio šut ili odigra neka akcija. Što se tiče stranih igrača, izdvojio bih Džoa Reglanda. Sa njim sam voleo da igram i mislim da je on stvarno dobar igrač“, rekao je Dobrić.

Košarkaš Zvezde je govorio i o tome kako je proveo period izolacije tokom pandemije virusa korona, gde ga je zatekla vest o prekidu sezone i o tome šta očekuje u novoj sezoni. 

Kompletan intervju sa Ognjenom Dobrićem pogledajte 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Zvezda bezidejna u 4/4, Žalglris slavio u Pioniru

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Žalgirisa sa 75:69 u trećem kolu Evrolige i sada imaju skor 1-2.

U sledećem kolu u četvrtak crveno-beli gostuju Asvelu od 20.45 (ako do tog meča uopšte dođe), dok Žalgiris dočekuje Anadolu Efes od 19 časova.

Utakmica je počela trojkom Lojda, a zatim je i Kuzmić poentirao u polukontri za 5:0, ubrzo je bilo 7:2 posle bacanja Lazića i 9:2 posle floutera Hola nakon četiri minuta igre. Lovernj je iskoristio fizičku snagu u odnosu na Rita i poentirao, a laki poeni Lojda posle prodora razljutili su trenera Šilera koji je odmah zatražio tajm aut.

Ulaskom igrača sa klupe (Rit, Volden, Davidovac, posle i Jagodić Kuridža) Zvezda nije uspela da očuva isti ritam, pa je Žalgiris uzvratio serijom 7-0 preko Jokubaitisa, Lekavičusa i Grigonisa, da bi još jedan rezervista Dobrić prekinuto tu seriju za vođstvo crveno-belih 14:11. Ponovo je Jokubaitis lepo pogodio s distance, a posle bacanja Jankunasa gosti su prvi put poveli – 15:14.

Otišao je Žalgiris na +3, ali Hol je ubacio trojku i potom asistirao Jagodiću Kuridži koji pogađa oba penala, ali je na kraju prve deonice bilo 19:19.

Druga četvrtina počela je trojkom Lojda, ali Zvezda je ponovo dozvolila propust u odbrani i lako primljene poene, međutim Kuzmić uzvraća sa četiri poena – igra leđima i posle skoka u napadu – a onda i Volden pogađa trojku za 29:25. Igralo se u naletima, pa su gosti posle trojke Vasturije vodili 30:29.

Lako su ispali crveno-beli još jednom u odbrani i Lovernj je lako poentirao za 32:29 i tajm aut Obradovića. Mučio je Lovernj centre crveno-belih, Ritu je uzeo dve lopte u napadu, da bi zatim pogodio uz faul i dao bacanje za 36:31.

Više od dva minuta bez poena usledilo je zatim, Lojd je dvaput napravio korake, a Žalgiris posle zicera Gebena otišao na +7, da bi na poluvremenu bilo 39:33 za goste.

Pogodio je Hejz trojku uz zvuk sirene u prvom napadu drugog poluvremena, ali Zvezda je bila bolja u odbrani, na drugoj strani je Davdovac vezao pet poena, da bi posle još jedne dobre odbrane Davidovac pogodio uz faul, i to nesportski faul Lovernja. Iz lopte sa strane Volden je prodorom do koša doneo vođstvo Zvezdi 43:42, tajm aut Šilera.

Nije Zvezda iskoristila još koju dobru odbranu da se dodatno odlepi, ali Davidovac je pogodio težak šut, a na trojku Hejza i odbojku Lovernja odgovorio je Volden pogotkom uz faul – 49:47.

Stvorio je i Žalgiris otvorene pozicije i pogodio, Lekavičijus je nastavio sa dobrom igrom iz prvog poluvremena, igralo se koš za koš, Lojd je jednom atraktivno zakucao i pogodio trojku, ali to nije bilo dovoljno da se Zvezda odlepi – 58:58 posle bacanja Rubita, da bi isti igrač pogotkom iz jako teške pozicije doneo prednost 62:60 na kraju treće četvrtine.

Poslednji period Zvezda je počela promašajima Hola i Simonovića, na drugoj strani je Jokubaitis lepo pronašao Jankunasa za 64:60, ali Lojd odgovara pogocima sa linije penala. Zvezda nije imala ritam u napadu, a na drugoj strani je Rubit opet pogodio s distance, da bi posle trojke Jokubaitisa iz ćoška za 69:62 Obradović zatražio tajm aut.

Zvezda nije mogla ništa da ubaci, ali posle tog tajm auta nije mogao ni Žalgiris, više do četiri minuta lopta nije prošla kroz obruč, do novog tajm auta na 2:52 do kraja – mnogo indivdualnih rešenja i promašaji Voldena, Lojda, Davidovca, Lazića…

Konačno, posle tog tajm auta Lojd je prodorom poentirao, na 2:44 do kraja Zvezda je dala prve poene iz igre u poslednjem periodu, a zatim je Volden u borbi za defanzivni skok iznudio faul i pogodio samo jedno od dva penala – 69:65 za Žalgiris. Još jedna dobra odbrana i Hol je pogodio sa poludistance za -2 na 1:45 do kraja.

Odigrala je Zvezda još jednu dobru odbranu, ali na 56 sekundi Hol promašuje sa distance, da bi u narednom napadu faulirao Lekavičijusa, koji na 40 sekundi do kraja pogađa oba – 71:67.

U narednom napadu Volden je igrao jedan na jedan, krenuo na prodor i promašio i to je de fakto bio kraj.

 

Screenshot_20201013-205850_Sportklub.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Zvezda ne putuje u Lion, otkazan meč protiv Asvela

Košarkaši Crvene zvezde neće putovati u Lion, pošto je meč protiv Asvela otkazan.

"Žao nam je što je došlo do otkazivanje utakmice protiv Asvela zbog zdravstvenih razloga. Bili smo spremni da putujemo, ali zdravlje igrača, trenera i svih u timu je najvažnije u ovom momentu", navodi se u Zvezdinom saopštenju.

Uskoro opširnije...

Asvelov duel sa Panatinaikosom koji je bio zakazan za utorak je otkazan jer francuski tim nije mogao da obezbedi osam košarkaša za nastup na ovom meču. Utakmica je otkazana samo sat vremena pre zakazanog početka i Evroliga još nije donela odluku po tom pitanju iako je izvesno da će Asvel ovaj meč "izgubiti" službenim rezultatom 0:20.

Košarkaši Asvela u sredu obavljaju nova testiranja na koronavirus i u skladu sa tim čekaće se i odluka Evrolige o sudbini meča Asvel - Crvena zvezda.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...

Džinovska pobeda: Zvezda od -14 srušila CSKA!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su CSKA sa 86:84 posle produžetka u petom kolu Evrolige.

Crveno-beli imaju skor 2-2, uz odloženi meč sa Asvelom, dok su Armejci na 2-3.

Delovalo je da CSKA davi Zvezdu kao zmija žabu, kroz celo prvo poluvreme gradili su prednost do +8, da bi odličnom odbranom imali i 14 poena viška sredinom trećeg perioda. Malo-pomalo Zvezda se vraćala u igru boljom odbranom, čvrstinom i borbenošću.

U tome je prednjačio Jagodić Kuridža, Lojd je bio konstanta, a posle trojke Rita Zvezda je došla do izjednačenja 56:56. Međutim, taj nalet Zvezde odbio je sjajni Haket teškim šutom, pa trojkom.

Ipak, Obradovićev tim je navaljivao i nije odustajao, da bi posle pet vezanih poena Davidovca poveo 71:70 na 63 sekunde do kraja. Bilo je to prvo vođstvo još od rane faze utakmice, a Zvezda je imala i napad za pobedu na kraju regularnog dela – Lojd nije izgradio dobru poziciju i nije ni dobacio do koša.

U dodatnih pet minuta Zvezda je bolje počela, dva alej-upa Ročestija i Terija, plus trojka Lojda za +5. Sada je bio red na Itudisovu ekipu da se vrati, ali na 84:84 Lojd pogađa posle prodora. Rit lupa rampu Džejmsu na drugoj strani, da bi Zvezda odigrala smušen napad i dala novu šansu CSKA, ali Džejms promašuje trojku i crveno-beli dolaze do velike pobede.

 

Ponovo je blistao Džordan Lojd sa 31 poenom (9-15 za dva, 2-6 za tri) i 6 skokova, Marko Jagodić Kuridža imao je 11 poena (2-6 iz igre), 6 skokova i 2 asistencije, Emanuel Teri dodao je 10 poena (4-5 iz igre) i 2 skoka, a Kori Volden imao je 12 poena (4-9 iz igre) i 2 skoka. Hol je imao 6 poena i 6 asistencija, a 7 poena dodao je Duop Rit.

Kod CSKA je najbolji bio Danijel Haket sa 29 poena (3-4 za dva, 6-8 za tri), 5 skokova i 3 asistencije, Vil Klajburn imao je 18 poena (6-15 iz igre) i 4 skoka, a Majk Džejms nije imao svoje veče – 9 poena (2-8 iz igre), 8 asistencija i 4 izgubljene lopte. Nikola Milutinov dao je 2 poena (1-1 iz igre za 9 min), uz 3 skoka.

U narednom kolu Crvena zvezde gostuje Himkiju 30. oktobra.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Lojd radio Moskovljanima šta je hteo 

Bek Crvene zvezde Džordan Lojd je odigrao još jedan fantastičan meč u Evroligi. Ovoga puta je "stradao" CSKA i to je Lojd ostvario rekord evroligaške karijere ubacivši 31 poen.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 3 weeks later...

Opet ista priča ,dobar početak i odlicna igra u ona pravca ...prvo poluvreme odlično odigrano dok u drugom poluvremenu ogroman par pogotovo u odbeani to ih je i koštalo juce , neverovatno kako lako ispuste prednost 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 4 weeks later...

KK Crvena Zvezda Beograd nize poraze u elitnom takmičenju na Starom Kontinentu! Roster je po imenima nikad jaci, ali izgleda da je hemija u timu poljuljana, pogotovo dolaskom O'Brajanta, pa najavljivane ambicije ovog leta su već sad u domenu teorije! Takođe se spominje da bi Fenerbahce mogao da kupi drugog najboljeg strelca u dosadašnjem delu Euroleague Dzordana Loyda, ali je ipak pitanje koliko ima istine u tome! 

Sasa Obradović trazi playmakera, a izgleda da je izbor pao na Francuskog internacionalca Albisija, igrača Gran Canarije, po meni to nije dobro rešenje za Crvenu Zvezdu Beograd, ali strucni stab ima izgleda drugačije mišljenje! 

 

Andrew-Albicy-Gran-Canaria-270x370.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga previše ‘zvucnih’ imena u ekipi ne donosi ništa dobro , dzaba sve ako na terenu nema hemije , ovde je definitivno nema i nzm samo šta traže u francuskom pleju po meni najgori mogući izbor

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Nemanja

Hemija se narusila dolaskom O'Brajanta, to sam u jednom od ranijih postova predvideo i rekao da moze biti problem iako je izvanredan igrac i da poseduje kvalitet, ali ekipa ga nije bas prihvatila! Albisi ima iskustvo igranja utakmica na visokom nivou, ali po meni nije kalibar za prvog playmakera! 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga jer se jute imena i igrači koji su vise individualci a ne timski igrači ,ne možeš u jednoj ekipi imati vise igrača koji igraju košarku za sebe a ne za tim to je problem odma 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Evo sad kruzi prica da bi Crvena Zvezda Beograd mogla promeniti cak tri igrača u svom rosteru! Naime, sad je na poziciji playmakera iskočio Qolom koji nije u planovima Valencie i za kog ne treba obestecenje, takodje je vrlo verovatno da će ipak Nnoko na kraju obuci crveno-beli dres, posto je dobio dozvolu lekara za nastavak profesionalne karijere(imao problem sa srcem, tacnije srcanom manom), to znači da će Terry dobiti otkaz i na kraju Marko Simonović iz Mege na pozajmicu a suprotnom smeru bi otišao Simanic! Znaci novca ima na pretek, daju se otkazi, dovode novi igrači, samo mislim da bi za karijeru Marka Simonovića(Crnogorski reprezentactivac) bilo pogubno da ode u Crvenu Zvezdu Beograd, jer tu je O'Brajant, plus Nnoko i Kuridza, tako da bi bio tek treca opcija u napadu Sase Obradovića! 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 4 weeks later...

Publika u Pioniru na mecu između Crvene Zvezde Beograd i Fenerbahcea! Kako sad ima uslova za povratak navijača u zatvorenom odjednom? Da li je bitnija bezbednost svih ili pak ne? Sta se to promenilo kod Alfa i Omege od Aprila kad je bio protiv odigravanja tacnije zavrsetka Aba lige? Je l ovo opipavanje pulsa za povratak navijača samo na utakmicama jednog kluba koji se zove Crvena Zvezda? 

 

Collage_20210108_004247.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga prodavanje magle sa virusom , moći će navijači na tribine svuda uskoro siguran sam . Kakav poraz Zvezde sinoc uz zvuk sirene ,strasno dobra utakmica ,steta sto se onako zavrsilo

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Vuko changed the title to Crvena Zvezda u Evroligi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...