Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

NBA - vesti, transferi, aktuelnosti


Vuko

Preporučeni postovi

Srbin u NBA za čak milion i po dolara?

Mladi srpski košarkaš Aleksej Pokuševski prijavio se za ovogodišnji draft, a ekipa koja bude želela da ga dovede iz Olimpijakosa moraće da izdvoji do 1,5 miliona dolara. 

Aleksej Pokuševski

213 santimetara visoki igrač ima višegodišnji ugovor sa klubom iz Pireja, ali i orkupnu klauzulu koja može da se menja zavisno od toga sa koje pozicije Srbin bude izabran na 'najvećoj pijaci'.

Ukoliko 18-godišnjak bude među 20 prvih 20 izabranih, njegova izlazna klauzula pod oređenim okolnostima bi mogla da dostigne čak 1,5 miliona dolara.

Talentovali mladi reprezentativac Srbije je u sezoni 2019/20 uglavnom igrao za B tim Olimpijakosa u grčkoj drugoj diviziji, a nekoliko puta bio je u najjačem sastavu velikana iz Pireja.

O kvalitetima Pokuševskog nedavno je pričao i trener Olimpijakosa Jorgos Barcokas.

"Na skoro svakom našem treningu su bili NBA skauti koji su ga gledali, a članovi mog stručnog štaba i ja dobijamo mnogo poziva u vezi sa njim. Trenutno je u NBA pritisak u vezi s takvim stvarima, timovi ne žele da propuste sledećeg Dončića ili sledećeg Jokića. Njih dvojica su stvorili nervozu u NBA ekipama – zašto je Dalas odabrao Dončića i kako su Nagetsi odabrali debelog momka koji ima skoro tripl-dabl u proseku“, kaže Barcokas za Eurohoops i dodaje:

“Sada žele da nađu sličnog igrača u Evropi, zato je svaki igrač sa potencijalom pod mikroskopom, a Pokuševski je upravo taj. Visok je 213 cm, ima sjajan raspon ruku i odlične košarkaške instinkte. Izvrstan je sa loptom u rukama, može da šutira i dodaje, da igra u pik-en-rolu“.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 62
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@VukoTako je, kakav Hardavej, on nosio Nikse, pa jeste, do najgoreg skora u celoj ligi, ljudi nisu mogli da sastave tada kao stoji ne mogu ni sada. Takva franšiza kakvi su oni,mislim da su i dalje klu

Srbin u NBA za čak milion i po dolara? Mladi srpski košarkaš Aleksej Pokuševski prijavio se za ovogodišnji draft, a ekipa koja bude želela da ga dovede iz Olimpijakosa moraće da izdvoji do 1,5 mi

@Vuko Sta reci, znaci Bertrans i Bogdanović zajedno preko 150 miliona dolara! Elem, moram napomenuti da bi Dangubic sad vrlo verovatno igrao u Nba da se odlučio za Partizan, a ne za Crvenu Zvezdu

Posted Images

@Bole_1981 Uveliko se vec prica o njemu, najmladji igrac Olimpijakosa koji je zaigrao Evroligu. Zanimljivo da je prosle godine u mladjim kategorijama igrao na poziciji pleja (tad je zvanicno imao 2.11 bez patika) a sada vec pokriva pozicije 3-4. Bez sumnje veliki talenat a u prilog mu ide i to sto moze vec sada da pokriva skoro sve pozicije na terenu. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
4 sati , Milan rekao/la:

@Bole_1981 Uveliko se vec prica o njemu, najmladji igrac Olimpijakosa koji je zaigrao Evroligu. Zanimljivo da je prosle godine u mladjim kategorijama igrao na poziciji pleja (tad je zvanicno imao 2.11 bez patika) a sada vec pokriva pozicije 3-4. Bez sumnje veliki talenat a u prilog mu ide i to sto moze vec sada da pokriva skoro sve pozicije na terenu. 

To sto je igrao pleya je ekstra,znaci sa tom visinom ima odlicnu kontrolu lopte,e sada u NBA je uvek pitanje sta i gde ali ako se kockice poklope mogao bi da bude ekstra.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
On 27.4.2020. at 11:03, Bole_1981 rekao/la:

@MilanSamo još malo da se razvije i biće top igrač naš i velika budućnost srpske košarkaške reprezentacije, mogao bi da nasledi Jokića, čak i Divca.

Sve je to još sam početak ,pored  iscrpnog rada na sebi Morave još dosta kockica da se slozi kako bi sazrelo i postao vrhunski igrač , nadam se da će otići u pravi tim i dobro okruženje gde će stvarno napredovati , inače stvarno veliki talenat !

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@NemanjaTako je u NBA moze da uspe mozda i losiji igrac ali ako ga pogleda sreca.Da udje u pravu ekipu gde bi imao prostora da igra,da se ne povredjuje,da barem u pocetku razvali da ovi vide potencijal u njemu,onda samo je nebo granica.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
9 minuta , Kneza90 rekao/la:

@NemanjaTako je u NBA moze da uspe mozda i losiji igrac ali ako ga pogleda sreca.Da udje u pravu ekipu gde bi imao prostora da igra,da se ne povredjuje,da barem u pocetku razvali da ovi vide potencijal u njemu,onda samo je nebo granica.

Mnogo lošiji su uspeli i mnogo bolji propadali ... znas i sam sigurno mnogo primera ! Zato i kažem ,navijam da se kockice poklope za njega ,nas je momak ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@NemanjaKlasican primer je Nemanja Bjelica,lik otisao u NBA kao MVP evrolige,dosao tamo u Minesotu,sa dva buzdovana,Taunsom i Viginsom.Tuzno je bilo gledati ga kako stoji sam i mase rukama dok ova dvojica sutiraju preko 3 ruke.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Kneza90 o tome pričam ,rekao bi covek kad je išao tamo da će biti vodja ekipe ,imati vrhunsku minutažu i glavni ulogu u ekipi , a ustvari dobija šanse sa klupe i bukvalno se otima da bi uzeo koji sut ..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Sto je najgore on je i tamo imao neke vrhunske partije ali ne vredi.Tamo imaju igraci kojima menadzeri nalazu koliko mora da sutne u toku utakmice,nebitno je da li je ekipa pobedila ili izgubila on ga pita jesi li ti sutnuo ono sto sam ti rekao.Jos ako imas dva takva igraca pa ubi se odmah,cekaj da ti prodje ugovor uzmi pare i bezi odatle.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Nemanja @Kneza90 Ejbg., ne mogu dovijeka drugi biti krivi s tim sto ja mislim da je Bjelica odigrao odlicnu sezonu..

Odlican podcast sa bivsim NBA igracem..

 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko Ovo moram pogledati ! Msm da takav igrač zaslužuje mnogo veću minutažu , sjajan je suter ,lagan je na terenu i igra leprsavo ,volim da ga gledam ,imao je dobrepartije pogotovu zadnjih par utakmica kada je preuzeo malo veću odgovornos  i igrao sa većom minutazom ,sato i kazem da po meni nije dobra sezona jer je ovo daleko od njegovog maksimuma , moze on mnooogo bolje samo sto nema dovoljno minuta na terenu da se dokaze lepo !

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@VukoPa slazem se da je on odigrao dobru sezonu za kingse i jos ovde i igra u prvoj petorci a i po 20+ minuta,pricam za Minesotu,hvala Bogu da je otisao iz tog tima.Damjan Rudez,mislim da trenutno igra u Monaku,veliki je on bio prospekt za NBA,medjutim nije mu se dalo.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Kneza90 otišao WIGINS ,Towns već dosta dugo povredjen , zato je i dobio toliku minutažu ,u zadnjem periodu ove da kažem polu sezone ,na početku nije toliko igrao . Zato i kažem ,treba mu vise minuta i pokazace koliko vredi ,to se videlo i zadnjih nekoliko utakmica gde je odigrao atomski u sipao preko 25 poena .

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Milos91 i ja mislim brate, pored Midltona nema konstantnog igraca ,ima tu par imena al ' daleko su ti igraci od idealne forme bili ,msm da su dosta kvalitetnih igraca pustili bezveze .

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...

Antetokonmpo u GSW? pogotovo ako bi se kojim slučajem sezona poništila msm da bi im šanse za transfer znatno porasle, čitao sam i ranije da ga baš prate, izjavljivao je on da je srećan u Bucksima al' svi znamo da je NBA surovi biznis postao...

Screenshot_20200517_113836.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Izgleda da se Bruklin Netsi ozbiljno raspituju za Bredlija Bila iz Wasington Wizardsa, uopšte se više ne krije da da su veoma zainteresovani da ga vide sledeće sezone u klubu! Zamislite ovaj trio! 

 

FB_IMG_1590156552957.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...