Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Borilacki sportovi


Preporučeni postovi

  • 2 weeks later...
  • Odgovori/odgovora 214
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ljudi dosta osudjuju borilacke vestine.Kao kako to moze biti sport kad se tu samo biju. I to je sport gde ti moras svakodnevno da treniras i budes fizicki spreman.Ne mozemo na to gledati kao na n

Deluje mi prespreman iskreno i msm da neće biti problem ko god bude u meču sa njim 

UFC on ABC: Holloway vs. Kattar U 21h počinje prvi Ufc event 2021 i odmah uz brutalnu main event borbu imamo i nastup našeg Duška Todorovića koji otvara večerašnji main card.

Posted Images

Srpski MMA borac Duško Todorović zaražen je koronavirusom. Duško Todorović je svojevremeno bio šampion u organizaciji SBC, pobeđivao je ljude poput Mišela Pereire koji je sada UFC borac.

Duško je član akademije "Secutor" i njega je 25. jula čekao debi u UFC–u protiv Džona Filipsa na čuvenom "Fight Island" na ostrvu Jaz u Abu Dabiju. On je neposredno pred odlazak na put u Abu Dabi dobio pozitivan nalaz na koronavirus i ponovo je UFC debi odložen, pošto je prvobitno odloženo zbog pandemije na proleće 2020. godine

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vlada nadam se da će se brzo oporaviti i da ćemo ipak imati priliku da gledamo taj meč ,sam je rekao koliko se sprema i koliko želi tu borbu 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Odgledah cijeli main card ufc251 i utisci su mi sledeci..

1. Ribas odlicna i vrlo lako/brzo zavrsila VanZant kojoj je istekao ugovor i zavrsila je sa Ufc epizodom..

2. Odlican revans izmadju Rouz i Dzesike i na moju radost pobjeda Rouz odlukom sudija (za nijansu je ipak bila bolja)

3. Novi sampion UFC Bantam kategorije je Rus Petr Yan koji je cijelu bobru bio bolji i zavrsio nekdadasnjeg sampiona Zoze Alda.. Mislim da su Aldu sampionska vrata zauvjek zatvorena (treci poraz u nizu)

4. Volkanovski je u revansu ponovo pobijedio Holoveja split odlukom sudija.. Odluka koja je po mnogima pogresna i ja bih se slozio.. Po meni je Max vise zasluzio pobjedu..

5. I za kraj main event i odbrana titule Usmana portiv Masvidala.. Mada znajuci da je Masvidal prihvatio borbu prije 6 dana nema mu se sto zamjeriti..  I jos nesto, Usmam je vrhunski borac i sampion ali je toliko dosadan za gledanje da je to uzas..

 

Da na zaboravim sa prelimsa brutalan nokaut Porhacke koji je "unistio" Ozdemira.. A nekako mi je i drago, pogotovo poslije kradje Rakica..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Dominantni Figeredo do pojasa u kategoriji do 57kg

U noći između subote i nedelje po srednjeevropskom vremenu održana je treća UFC priredba na “Ostrvu borbe”, a u meču za titulu prvaka u muva kategoriji (do 57 kilograma) Dejvison Figeredo je pobedio Džozefa Benavideza slavivši gušenjem na 12 sekudni do kraja prve runde.

Dejvison Figeredo

Kuriozitet je da je to prvi put da je Benavidez bio primoran na predaju u svojoj karijeri – ranije je bio poražen odlukom sudija, nokautom i tehničkim nokautom.

Figeredo je na taj način ispunio “obećanje” koje je dao pre početka meča, pošto je izjavio da je želeo da slavi baš na taj način – apsolutno je dominirao u tih nepunih pet minuta i zabeležio dva nokdauna uz nekoliko pokušaja sabmišna. Džozef se nije predavao, iako je trpeo “rear naked choke” zahvat, ali je sudija Mark Godard pravovremeno reagovao i prekinuo borbu.

Bila je to četvrta pobeda u nizu sa Figereda, a pre toga je savladao Alešandrea Pantožu i Tima Eliota.

Dejvison Figeredo i Džozef Benavidez

U drugoj najbitnijoj borbi večeri mogli smo da vidimo još jedan brz “sabmišn” – Norvežanin Džek “Džoker” Hermanson slavio je posle “hil huk” zahvata, a njegov protivnik Kevin Gastelum je morao da preda ovaj meč srednje kategorije (84 kg) posle samo 78 sekundi borbe.

Pokušao je Gastelum jednim krošeom, ali ga je Hermanson lako srušio na pod i onda demonstrirao zašto je majstor partera – pri jednom pokušaju ustajanja iskusnog Gasteluma, Hermanson je iskoristio priliku za polugu na peti i naterao protivnika da eskpresno preda meč.

Hermanson se sada približio borbi za pojas šampiona, a rasplet u srednjoj kategoriji očekuje se narednih meseci – narednog vikenda Daren Til i bivši prvak Robert Vitaker imaće meč, a Hermanson je izjavio da bi želeo da sa pobednikom tog duela ima naredni meč, ali da pre toga mora da osveti svoj poraz protiv Džereda Kanonijea. U septembru će naredni izazivač šampionu Izraelu Adesanji biti Brazilac Paulo Kosta.

U lakoj kategoriji viđen je fantastičan meč – Kirgiz Rafael Fizijev zadao je neverovatan broj udaraca i slavio jednoglasnom odlukom sudija protiv Marka Džakejsija. Bila je to treća pobeda u UFC za Fizijeva.

U ženskom duelu u muva kategoriji Brazilka Arijani Lipski, nekdašnja prvakinja organizcije KSW, slavila je polugom na kolenu u prvoj rundi protiv sunarodnice Luane Karoline. Bila je to dominantna pobeda “Kraljice nasilja”, a bio je to drugi trijumf u nizu za Brazilku.

U prvom duelu glavnog programa, takođe u muva kategoriji, ruski borac Askar Askarov slavio je jednogslasnom odlukog sudija protiv Alešandrea Pantože i približio se prilici za pojas u muva kategoriji.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Poslednji UFC event na Yas ostrvu donio je nekoliko dosta dobrih borbi..

1. Prva od 7 borbi main eventa protekla je u totalnoj dominaciji Čimaeva kojeg zovu Kabib 2.0 i koji se bori slicno kao i isti.. Takodje je Čimaev postavio rekord: dvije pobjede u 10 dana.. Prije 10 dana je uskočio umjesto Duška Todorovića, pobijedio Filipsa a onda i sinoć MekIja.. Odličan borac ali ga čekam protiv jače konkurencije..

2. Oliveira-Sobota.. Možda i najdosadniji meč main eventa i na kraju ipak zaslužena pobjeda Oliveire..

3. Odlična završnica Pola Krejga koji je sa ledja završio veoma opsanog Rusa Antigulova..

4. Jedini ženski meč izmedju bivše šampionke Esparze i Rodrigez je tijesno otišao na stranu Esparze koja je ima dužu kontrolu u parteru i time prelomila borbu..

5. Verdum-Gustafson.. Borba dva velikana i Gustafsonov debi u teškoj kategoriji.. A kakav je nastup imao Švedjanin bolje da se nije ni vraćao iz penzije.. Klasična dominacija Verduma i završetak armbarom.. Mislim da je Gustafsonu sad stvarno vrijeme za penziju iz koje se nece vracati.. Bolje i tako nego da se blamira kao sinoc..

6. Co-MainEvent je donio 3 borbu izmedju Šoguna i Minotaura i 3 pobjedu Šoguna.. Mada po meni možda su sudije malo oštetile Minotaura koji je po meni trebao da pobijedi..

7. Main Event borba za izazivača u srednjoj kategoriji izmedju bišeg šampiona Vitakera i Darena Tila.. Zaslužena pobjeda Vitakera koji je slavio poslije svih 5 rundi.. Til je imao odličnu prvu rundu ali je kako je borba odmicala bio sve umorniji dok je Vitaker očigledno bio spremniji i na kraju to i iskoristio..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

"Naš" čovek pred vratima UFC: Idemo pun gas

Tokom trećeg od četiri MMA događaja na „Ostrvu borbe“ u regionu je odjeknula vest da će Srbija potencijalno dobiti još jednog borca u elitnoj promociji UFC. Novosađanin Uroš Medić govorio je za Sport klub o ogromnoj šansi da postane deo „zvezdanog“ rostera.

Uroš Medić

Ovaj borac koji živi i trenira u Enkoridžu, savezna država Aljaska, nastupiće na priredbi u organizaciji prvog čoveka UFC Dejne Vajta – MMA reviji koja najboljim pojedincima kao nagradu nudi UFC ugovor i priliku da se oprobaju sa najkvalitetnijim borcima sveta.

Medić će biti jedan od učesnika iventa „Dana White’s Contender Series“ (Serija kandidata Dejne Vajta) četvrtog avgusta u Las Vegasu, a protivnik će mu biti 35-godišnji Amerikanac Majki Gonzales.

Medić je govorio o svojoj dosadašnjoj karijeri, tome kako je uopšte stupio u kontakt sa organizacijom UFC i generalno se predstavio domaćoj publici, koja do sada uglavnom nije imala priliku da gleda njegove mečeve.

Veliki duel u Vegasu trenutno je "najvrelija" tema.

„Pripreme idu odlično, iako sam borbu prihvation na tzv. ’short notice’ – za meč su mi javili oko dve i po nedelje pre samog događaja. Međutim, to ne igra veliku ulogu kod mene jer sam cele godine u formi i kada god mi se ukaže prilika trudim se da budem prilično spreman. Bitno je samo da doteram kilažu da bih mogao da se borim“, rekao je.

Srpski borac je do sada na svakom od pet profesionalnih mečeva slavio prekidom. Takmičio se u velter kategoriji (do 77 kilograma), ali će mu divizija u predstojećem susretu biti laka – do 70 kilograma. Međutim, Medić je naglasio da za njega promena kategorije ne predstavlja nikakav problem.

Uroš Medić,

„Svi me pitaju otkud druga kategorija u ovako bitnom meču – razlog je što ja zapravo šetam okolo sa oko 77 kilograma, eventualno malo iznad toga. Tu kilažu održavam i kada sam punom treningu, čak i kada radim snagu i dižem tegove. Ljudi koji prate profesionalne borbe znaju da se momci čak i sa prirodnom kilažom od npr. 84 kilograma ponekad bore u kategoriji do 70 kila. Ja sam znao da ću ja u nekom trenutku preći u laku kategoriju, a bilo je samo pitanje vremena. Zapravo, bilo je nužno da konkurencija dođe do tog nivoa da ja zapravo imam potrebu da skidam kilažu. I eto, ukazala se prilika, pa sada idemo pun gas“, objasnio je momak iz Budisave.

MMA mečevi na elitnom nivou u jeku pandemije kovida zahtevaju i neke ranije nezamislive izazove.

„Doputovao sam u Vegas ranije kako bismo odradili sve stvari vezane za medijsku promociju borbe. Na raspolaganju imamo ’UFC Performance Institute’, gde treniram, oporavljam se i skidam kilograme. Prvog avgusta odrađen je dodatni test na kovid i posle njega moram da budem u karantinu u hotelu. Prakitčno neću izlaziti iz sobe – u njoj skidam kilograme, spremam hranu i jedem, ali i treniram. Sve je malo teže nego obično, ali to ništa ne menja. Što je uspeh kojem stremiš veći, to su žrtve veće. Nadam se da će sve sa Gonzalesom dobro proći“, kazao 27-godišnjak.

Medićev protivnik u borbi sa velikim ulogom trebalo je da bude Tejlor Kejlens, momak iz Tenesija, ali je nažalost došlo do promene protivnika nekoliko dana pred borbu.

„Kejlens je nažalost otkazao, ali je zamena ubrzo pronađena, pa sam ekspresno potpisao ugovor. Nadam se da je Kejlens dobro, ali ne znam koji je bio razlog njegovog odustajanja. Znam da je u prošlosti nekoliko puta uspevao da pobedi kancer i nadam se da će biti okej. Nisam razgovarao sa njim. Novi protivnik je momak po imenu Majki Gonzalez. Izgleda da se i on ranije borio u kategoriji iznad, baš kao i ja, pa ništa nije stopostotno što se tiče prolaska vage, ali je ugovor potpisan, što je najbitnije. Gledao sam snimke njegovih borbi i deluje kao dobar borac.“

Mnoge ljubitelje borilačkog sporta iz Srbije zanima kako uopšte dolazi do ostvarivanja kontakta sa organizacijom poput UFC, tačnije njenim ‘regruterskim’ partnerom DWCS.

“Mi ovaj nastup planiramo već čitavu godinu. Moj menadžer, tim i ja sâm smo računali da će se tako nešto uskoro dogoditi – bilo je pitanje vremena. Prethodnog puta kada samo razgovarali sa predstavnicima DWCS, mečmejkeri su želeli da ja dođem do još jedne ili dve profesionalne pobede pre ovog nastupa, ali su oni rešili da nam duel ponude i ranije. Prihvatili smo bez razmišljanja – ko god da je protivnik, nije me briga. Ovo je prilika o kojoj svaki borac sanja danas. Zaista sam ponosan što sam dobio tu šansu da se borim i pokažem pred Dejnom Vajtom i kompanijom. Osim toga, veoma mi je drago što ću moći da predstavljam svoju zemlju, svoj tim i porodicu, kao što sam na svom Instagram postu i napisao. Takođe, bitno je da naglasim da ja predstavljam i ‘Fight Club Novi Sad’ i trenera Srđana Nadrljanskog, koji je uložio mnogo vremena i truda u treniranje i vaspitavanje jednog borca. Jedva čekam meč”, rekao je Medić, koji se zatim predstavio publici koja nije imala priliku da ga do sada gleda.

„Borio sam se u svih pet profesionalnih mečeva u promociji ‘Alaska Fighting Championship’. To je veoma dobra organizacija, dala je dosta UFC boraca: pre svih tu je MMA ikona Dimitrijus ‘Mighty Mouse’ Džonson i jedan od najboljih boraca srednje kategorije u UFC trenutno – Džered Kanonir. Zatim Loren Marfi, devojka koja je poreklom baš sa Aljaske. Tu je i mnogo ljudi koje lično znam koji su otišli u druge uspešne promocije: Belator, PFL, Kejdž Voriors... Ima ovde boraca i sa Havaja i iz Kalifornije, organizacija je odlična, ali sada nažalost nema priredbi tokom pandemije. Promocija je akreditovana za ‘UFC Fight Pass’, pa gledaoci mogu lako da je prate i tamo mogu da se i vide neke moje borbe.“ 

„Moj klub je Enkoridž BJJ – to je najuspešniji klub sa Aljaske i imali smo mnogo trofejnih boraca, koji su beležili sjajne rezultate i u brazilskom džiudžicuu, kao i u MMA. Spomenuti Kanonir je dolazio ovde da trenira, kao i svako ko se bavi boričalkim sportovima u ovom kraju sveta. Velika je koncentracija kvaliteta – imamo osam ili devet crnih pojaseva i zaista ima od koga da se nauči. Ja sam sa tim timom već pet godina i imam samo reči hvale. Sa mnom u Vegas idu trojica trenera – jedan sa kojim radim fokusere, a potom su tu dvojica mojih glavnih trenera – Rajder (BJJ crni pojas) i Met (udaranje). Oni mi pomažu sa poslednjim pripremama”, objasnio je Medić, koji je potom ukratko opisao kako je to živeti u najsevernijoj teritoriji SAD.

„U Ameriku sam došao preko fakulteta pre pet godina, a ostao sam preko MMA kluba jer ja već nekoliko godina radim i kao trener. Mnogo mi se dopada život u Enkoridžu jer je priroda neverovatna, a imam priliku da se bavim snoubordingom i mauntin bajkingom. Mislim da nigde na svetu ne postoji takva netaknuta priroda kao ovde na Aljasci. To je divljina kakvu sam oduvek zamišljao”, govori srpski borac.

Nedavno je preko serijala DWCS ugovor obezbedio srpski “srednjaš” Duško Todorović, a Medić je izjavio kako ga je obradovao njegov uspeh.

Uroš Medić, Džered Kanonir

“Pratim koliko mogu srpsku i regionalnu MMA scenu, a mnogo mi je bilo drago kada sam video da je Duško izborio ugovor u UFC i jedva čekam da vidim kako će debitovati – siguran sam da će daleko da dogura. Nadam se da ćemo obojica uspeti da se dokažemo još više i možda jednog dana nastupimo zajedno u Srbiji ili negde drugde. Ja njega lično ne poznajem, niti smo se čuli, ali mi je mnogo drago kada čujem da naši borci dolaze do pilika da se oprobaju na najvišem nivou. Takođe, Aleksandar Rakić je jedan od naših najvećih boraca i ima veliku šansu za najviši uspeh – UFC pojas. Voleo bih da ga upoznam i da treniram sa njim, to je na kraju i poenta sporta”, kaže srpski borac.

Jedan čovek izdvaja se na listi MMA velikana kojima se Medić najviše divi.

“Iskreno, ne mogu da kažem da imam omiljenog MMA borca jer ih ja sve ipak gledam kao konkurenciju. Doduše, mogao bih da priznam da nekima zavidim na njihovim veštinama kao što je Habib Nurmagomedov. Obožavam da gledam kako on radi rvanje i stvarno se nadam da ću s njim nekada trenriati, a ako bog da i da imamo meč. To bi mi bio san. Želeo bih da se oprobam sa momcima iz samog vrha i mislim da tu i pripadam, a vreme će pokazati da sam u pravu.”

Iako trenira u Ekoridžu, Medić je svestan da će se njegov duel za UFC ugovor verovatno najvatrenije pratiti u Srbiji.

“Iskreno, zahvalan sam svima koji ovih dana kontaktiraju sa mnom i šalju mi znake podrške, a pre svega Sport klubu, koji je voljan da promoviše borilačke sportove. Mnogo mi to znači, kao i svim sportistima koji se bore da uspeju. Velika mi je želja i nastup u Srbiji jednog dana, ali što kažu ovde u Americi: ‘first things first’ – da se pobrinem za ovaj ugovor, pa će sve ići lako”, zaključio je Uroš Medić pred meč dosadašnje karijere.

MMA u Srbiji je napredovao mnogo poslednjih godina, ali sada se probija i do “mejnstrim” medija. Kako bi ovaj mladi sport potpuno “eksplodirao” u regionu, potrebna je jedna istinska UFC zvezda, a poslednjih meseci broj Srba se u elitnoj promociji ubrzano povećava. Medić je neko ko, bez obzira na ishod meča u DWCS, ima neophodnu sportsku zrelost za velike rezultate.

Četvrtog avgusta budite uz njega.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

UFC zakazuje: Kodi izazivač Figeredu, Bektić se vraća

Brazilski MMA borac Dejvison Figeredo osvojio je u Abu Dabiju pojas UFC prvaka u muva kategoriji (do 57 kg), a poznato je kada će ga i provi koga prvi put braniti – priredba UFC 255 održaće se 21. novembra, a izazivač će mu biti Kodi Garbrant, čovek koji je već dva puta imao priliku za UFC pojas.

Dejvison Figeredo

Doduše, Garbrant je oba puta bio izazivač u bantam kategoriji (do 61 kg), a 29-godišnjaka iz Ohaja oba puta je pobedio Ti-Džej Dilašo. Garbrant se ipak vratio na pobednički kolosek fantastičnim nokautom, kada je u junu pobedio Rafaela Asunsaoa.

Figeredo je do pojasa stigao dominantnom pobedom nad Džoom Benavidezom – 19. jula slavio je sudijskim prekidom u prvoj rundi.

Na istoj priredbi u novembru na talonu će biti i titula u ženskoj muva kategoriji, a šampionka Valentina Ševčenko braniće pojas protiv Brazilke Dženifer Maje, koja je prethodnog vikenda bila bolja od Džoen Kaldervud.

Takođe, UFC je nedavno objavio da će se borac rođen u BiH Mirsad Bektić vratiti u profesionalni oktagon 26. septembra, a protivnik će mu u ovom okršaju u perolakoj kategoriji biti Urugvajac Luis Eduardo Garagori.

Bektić sada ima dva poraza u nizu, i to protiv veoma dobrih boraca – Džoša Emeta i Dena Igea, a u profesionalnom oktagonu zabeležio je 13 pobeda i 3 poraza.

Mirsad Bektić i Den Ajg

 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Zavrsena je i trilogija izmedju Miocica i Kormijera ipak na kraju zasluzenom pobjedmo Miocica..

Sva trojica sudija su dali pobjedu Miociciu ok kojih dvojica 4-1 a to je malo ipak previse.. Po meni je poslije 4 runde bilo 2-2 i onda je Stipe uzeo 5 i zasluzeno pobijedio..

 

Od ostatka main event carda izdvojio bih tesku povredu O'Melija i njegov prvi poraz u karijei.. 

Zairzinjo se vratio pobjedama protiv JDS koji je zreo za borilacku penziju..

Daniel Pineda je brutalno izdominirao favorizovanog Burnsa..

Dvalisvili je boljim rvanjem i kontrolom oktagona dosao do pobjede protiv veceras pasivnog Dodsona

EfhHPKMU4AAAX4-.jpg

EfhDsFqU8AI8PLW.jpg

EfhDr1SUcAAmENT.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...

FNC Armagedon u Zagrebu je održan za vikend i moji utisci su da su odradili vrhunski posao.. Armagedon je inače zamišljen kao kup turnir u 4 kategorije sa po 8 boraca (66kg, 70kg, 77kg, 84kg).. Cilj je promocija mladih boraca iz regiona..

Za vikend je održan prvi event i ja sam veoma prijatno iznenadjen.. Očigledan je napredak MMA sporta na ovim prostorima i da mladi momci rade ozbiljan posao.

Neki utisci iz borbi:

1. Odličan nastup borca iz Crne Gore Lazara Kukuličića koji je dominantnom borbom u parteru lagano riješio meč u svoju korist.

2. Još dominantniji je bio nastup Milana Filipovića koji je takodje u parteru a na kraju brutalnim GNP pobijedio Krajačića.

3. Mladi i veoma perspektivni Djani Barbir je brutalnim nokautom pobijedio veoma mladog i perspektivnog Iliju Brkana.

4. Odličan meč Terzića i Milidragovića koji ja Milidragović pobijedio odlukom sudija.. Bio je malo bolji i na najbolji način iskoristio 10cm razlike u visini. Odlična borba!!

5. Odličan nokaut backfistom Vrtačića protiv Bukvića..

6. Izjednačena borba Čelića i Stepića koji ke odlukom sudija pripala Čeliću.. Meni je ipak više pobjedu zaslužio Stepić.. Takodje odlična borba.

7. UTISAK VEČERI: Marko Bojković!! Kakav nastup i demonstracija sile momka koji ima samo 18godina. Svaka čast!! Marko ako bude pametno vodio karijeru i ako ga zaobildju povrede može napraviti velike stvari!

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...