Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Borilacki sportovi


Preporučeni postovi

  • Odgovori/odgovora 214
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ljudi dosta osudjuju borilacke vestine.Kao kako to moze biti sport kad se tu samo biju. I to je sport gde ti moras svakodnevno da treniras i budes fizicki spreman.Ne mozemo na to gledati kao na n

Deluje mi prespreman iskreno i msm da neće biti problem ko god bude u meču sa njim 

UFC on ABC: Holloway vs. Kattar U 21h počinje prvi Ufc event 2021 i odmah uz brutalnu main event borbu imamo i nastup našeg Duška Todorovića koji otvara večerašnji main card.

Posted Images

Rakić: Ja jesam iz Beča, ali imam srpsku krv

Srpski MMA borac Aleksandar Rakić u dominantnoj predstavi je savladao Entonija Smita i stigao do svoje pete pobede u organizaciji UFC, a za očekivati je da se od sledeće nedelje nađe među petoricom najbolje ranigranih izazivača u poluteškoj kategoriji (93 kg) elitne promocije.

Na konferenciji za medije posle meča Bečlija je bio zadovoljan nastupom.

U glavnoj borbi UFC priredbe održane u noći između subote i nedelje po srednjeevropskom vremenu srpski MMA borac Aleksandar Rakić je jednoglasnom odlukom sudija posle tri runde bio bolji od Amerikanca Entonija Smita u duelu u poluteškoj kategoriji (do 93 kilograma).

Rakić je navijačima pred meč obećao iznenađenje, a pred sam duel bilo je jasno da ga je ispunio kada je u oktagon ušao pod srpskom zastavom. Ovaj 28-godišnjak je rođen u Beču i do sada je nastupao kao austrijski borac, ali će se od sada takmičiti pod obeležjima Srbije.

Nije bilo mnogo dileme oko toga koga će sudije izabrati za pobednika – bodovali su 30:26, 30:27 i 30:27. Rakić je od samog starta plasirao ubojite lou-kikove i povredio levu nogu „Lavljeg srca“ Smita, koji je potom, uvidevši da na nogama nema mnogo šanse protiv srpskog borca, pokušavao da iz defanzivne pozicije u parteru dođe do potencijalnog prekida.

Međutim, i u parteru je Rakić bio briljantan, a u intervjuu posle meča je naglasio da želi da čitav svet zna da se on, iako je on prevashodno udarač, i te kako dobro snalazi u rvanju.

„Čitava divizija će morati da me shvati ozbiljno, a želim da mi protivnik u sledećem meču bude bolji iz duela Dominik Rejes – Jan Blahovič“, izjavio je 28-godišnji Akeksandar Rakić.

Kada je Džon Džons uprazio mesto šampiona u poluteškoj kategoriji, UFC je šansu da se bore za titulu dodelio upravo Rejesu i Blahoviču, a Rakić bi posle nadmoćne pobede nad Smitom vrlo lako brzo mogao do prilike za pojas. Nema sumnje da će posle nove pobede Bečlija biti u prvih pet boraca na listi poluteške kategorije.

O tome koliko je Rakić, koji sada ima skor od 13 pobeda i 2 poraza (5-1 UFC), dominantan bio protiv Rejesa svedoči i statistika – imao je 136 upućenih udaraca naspram 20 Smitovih i 12 minuta i 16 sekundi kontrole u parteru, nasuprot svega pet sekundi za Smita.

Rakić je imao jasnu taktiku i gotovo idealnim rvanjem stigao je do nove pobede, a Smitu je to bio treći poraz u poslednja četiri meča.

U tzv. “co-main” borbi jednoglasnom odlukom sudija Nil Megni je pobedio iskusnog Robija Lolera. Sva trojica sudija su bodovali 30:27, a posle meča u kojem je Megni u potpunosti dominirao, još jednom je posalo jasno da Loler više nije onaj nekadašnji šampion velter divizije.

I statistika svedoči da je Megni bio superioran u ovom duelu – imao je 121 upućen udarac, a Loler ih je imao svega 17, dok je Megni kompletirao i četiri obaranja, a Loleru nijednom nije pošlo za rukom da sruši rivala.

Bio je to 15. poraz za Lolera (četvrti zaredom) u karijeri, a Megni je stigao do 24. pobede. U istoriji velter kategorije u UFC ima samo dve pobede manje od velikog Žorža Sent Pjera.

Meksikanka Aleksa Graso bila je bolja od Južnokorejke Đi-Jon Kim jednoglasnom odlukom sudija, što je bio lajtmotiv ovog iventa, na kojem nije bilo mečeva završenim prekidom u okviru glavnog programa. Sva tri arbitra su bodovala 30:27. Bio je to impresivan debi za Meksikanku u muva-kategoriji.

U meču perolake kategorije iskusni Rikardo Lamas imao je meč sa Bilom Aldžiom, a sudije su jednoglasno bodovale za Lamasa 29:27. Posle prve dve runde u kojima je svaki borac uzeo po jedan bod, u poslednjoj je Lamas bio daleko bolji i zasluženo stigao do pobede.

Bila je to veoma važna pobeda za Lamasa jer u poslednja četiri meča imao tri poraza (Kejtar, Emet, Bektić).

Duel između Magomeda Ankalajeva i Jona Kucelabe odložen je drugi put – prvi put nije održan na priredbi UFC 252 (Miočić – Kormije III) jer je Moldavac bio pozitivan na koronavirus, a pred sam meč sa Ankalajevim opet je imao pozitivan test. To je trebalo da bude revanš kontroverzno prekinute prve borbe ove dvojice boraca.

“Osećam se dobro – želeo sam da slavim prekidom, ali nisam hteo da forsiram i mislim da sam se dobro borio. Ostvario sam nokdaun u trećoj rundi, ali znam da je Entoni žestok momak i da može da primi mnogo udaraca, pa sam bio oprezan. Baš sam ga jako udario, znaju to i moji treneri. Nije im lako kada mi drže fokusere. Na kraju je to ipak bila dominantna predstava, rekao bih. Gledao sam zajedno sa svojim trenerima stare Entonijeve borbe, naročito onu sa Volkanom Ezdemirom, i bilo mi je jasno da ne brani dobro kikove, naročito niske. Osetio sam na zemlji da je dobar u rvanju, ali i ja sam mnogo radio na tom aspektu. Mnogo sam ga umorio, čuo sam kako je teško disao. Plan mi je bio da ne žurim i da ne idem po prekid, osim ukoliko se ne ukaže velika prilika”, izjavio je Aleksandar Rakić, koji je protiv Smita prvi put nastupio pod zastavom Srbije, pošto se ranije takmičio kao Austrijanac.

Screenshot_20200830-134133_Sportklub.jpg

Screenshot_20200830-134119_Sportklub.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...

Radnički izborio majstoricu, odluka u Smederevu

Šampion Srbije u boksu će biti poznat posle majstorice koja će biti održana 19. septembra na centralnom gradskom Trgu u Smederevu u 19 časova.

Radnički, Loznica, boks

Radnički je u sredu u praznoj dvorani na Crvenom krstu bio bolji od ekipe Loznice 8:6 i rezultat u finalnoj seriji izjednačio na 1-1.

"Oba tima su pokazala ogromnu želju i žar za pobedom koji su ih i odveli do pobeda na domaćim terenima i do zakazivanja majstorice u kojoj će sve karte biti otvorene. Sledi neutralni teren, isti pritisak i isti motiv. Boks je plemenita veština u kojoj posle bitke sledi zagrljaj protivnika koji označava pobedu sporta, što i jeste najlepša slika i poenta svega što se na terenu dešava. Ponosni smo što će ko god da zagrli šampionski pehar slaviti sport i sportska priča i što će sa te strane svi biti pobednici," rekao je predsednik Bokserskog saveza Srbije Nenad Borovčanin.

BK Radnički Beograd - BK Loznica 8:6

do 57 kg Veljko Gligorić - Semiz Aličić 0:2, do 63 kg Pavel Fedorov - Nenad Jovanović 2:0, do 69 kg Bakhid Abbasov – Jaroslav Marsiz 2:0, do 75 kg Viktor Džiaškević - Sandro Poletan 2:0, do 81 kg Vladimir Mirončikov - Đokić Vouter 2:0, do 91 kg Andrej Batirev - Sergej Horskov 0:2, + 91 kg Sergej Kalčugin - Dušan Veletić 0:2.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

UFC Fight Night: Covington vs. Woodley

Main card:

1. Holland-Stewart - U prvoj borbi main carda pobjeda podijeljenom odlukom Holanda u jednom dosta izjednacenom mecu.. Cak je Stjuart u poslednjih 2-3 minuta trece runde imao sansu da zavrsi mec. Ipak na kraju je Holand ipak za nijansu vise zasluzio pobjedu.

2. Dern-Markos - Dern je majstorka u parteru i rutinski zavrsila borbu armbarom..

3. Walker-Spann - Kratka ali odlicna borba u kojoj je Voker preokrenuo mec i laktovima zavrsio Spana. Veoma vazna pobjeda za Vokera poslije dva vezana poraza.

4. Chimaev-Meerscheart - Cimaev je potvrdio da je najveca mma senzacija 2020te godine i poslije samo 17 sekundi brutalno nokautirao iskusnog Dzeralda..

5. Cerrone-Price - Draw (majority) (29-27, 28-28, 28-28) - Jedna dosta izjednacena borba odlukom sudija proglasena za Draw.

6. Covington-Woodley - Totalna dominacija Kolbija i pobjeda u 5oj rundi (TKO (rib injury)). Kolbi se ovom pobjedom vrace na pravi put dok Vudli polako ali sigurno ispada iz samog vrha kategorije!

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Kovingtonu glavna borba, nokaut Hamzata za 17 sekundi!

Održana je poslednja UFC priredba u Las Vegasu pre povratka na "Fight Island" (Ostrvo Borbe) u Abu Dabi, a u glavnoj borbi posle više od dve godine čekanja konačno su snage odmerili omraženi rivali Kolbi Kovington i Tajron Vudli – slavio je Kolvington posle minut i 19 sekundi u petoj rundi.

Colby Covington

Tada je tzv. "The Chosen One" sugerisao sudiji da prekine borbu zbog očigledne povrede rebara Vudlija, bio je to tehnički nokaut. Očekivalo se mnogo više od Vudlija, ali Kovington je uspeo da se vrati na pobednički put i očekuje se da u budućnosti dobija novu šansu protiv šampiona velter divizije (do 77 kg) Kamarua Usmana.

U prethodnom duelu Usman mu je slomio vilicu, a Usman je upravo od Vudlija prethodno preuzeo pojas – do kraja godine očekuje se da Kamaru brani pojas protiv Gilberta Burnsa.

Bio je to treći uzastopni poraz Vudlija, što mu se nikada ranije u karijeri nije desilo.

Image

U drugoj borbi po važnosti borili su se Donald Seroni i Niko Prajs u velter kategoriji, taj meč na kraju je završen nerešenim ishodom većinskom odlukom sudija. Po mišljenju mnogih, to je iznenađenje jer je Prajs u prvoj rundu bio neuporedivo bolji, verovatno i u drugoj. Uspeo je tako Seroni da izbegne i peti poraz u nizu, ali uz malo sreće – jedan sudija glasao je 29-27 za Prajsa, ostala dvojica 28-28, a Prajs je ostao bez pobede jer je nenamerno gurao prste u oči protivniku nekoliko puta, te mu je zato oduzet bod.

U hit borbi večeri, u srednjoj kategoriji Čečen Hamzat Čimajev, koji živi i trenira u Stokholmu, nokautirao je Džeralda Miršarta posle svega 17 sekundi – postavio je rekord UFC, za svega 66 dana došao je do tri vezane pobede. Prvo je pao nožni udarac, zatim je skraćivao distancu i čim je rival bio blizu žice, bacio je direkt u bradu i tu je bio kraj. Čimajev ima skor 9-0 u karijeri, od toga šest nokautom.

U poluteškoj kategoriji gledali smo Džonija Vokera protiv Rajana Spena, Voker je slavio posle 2:43 u prvoj rundi, kada je u neverovatnoj razmeni udaraca Spen bio u dva navrata bllizu pobede, ali Brazilac Voker se izvukao i potom nokautirao Spena laktovima i "čekićima". Takoje 28-godišnji Voker prekinuo niz od dva poraza i želi što pre ponovo da se vrati u oktagon, a Spen je poražen posle osam pobeda u nizu, to mu je šesti poraz u karijeri, prvi od sredine 2017. godine.

U konkurenciji dama u slamka diviziji Mekenzi Dern pobedila je Rendu Markos polugom na ruci u prvoj rundi posle 3:44, druga pobeda za Dern u 2020. godini. Ona je očekivano demonstrirala nadmoć u parteru, dvostruka je svetska šampionka u brazilskom džijudžicu.

Na otvaranju "mejn karda" u srednjoj kategoriji borili su se Kevin Holand i Daren Stjuart, slavio je borac iz SAD Holand podeljenom odlukom sudija. To mu je treća pobeda u nizu, a momak iz Londona doživeo je drugi poraz u poslednja tri meča i napustio je oktagon razočaran s obzirom na to da je pružio dostojan otpor. Najveću razliku Holand je napravio u drugoj rundi

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Mekgregor: Sledeći protivnik mi je Pakjao

Irski MMA borac Konor Megregor najavio je da će se vratiti iz penzije zbog borbe sa Manijem Pakjaom u ringu na Bliskom Istoku.

Conor McGregor

Nekadašnji svetski šampion je u junu objavio povlačenje, i to po treći put u poslednje četiri godine.

Prethodno se vratio za svoj prvi profesionalni bokserski meč sa Flojdom Mejvederom 2017. godine, a sada kaže da ga čeka nova borba u ringu sa osmostrukim svetskim šampionom.

„Biće mi prava čast što sam odmerio snage sa dvojicom najvećih boksera u modernoj eri“, istakao je Mekgregor.

Pre toga, Megregor je na Instagramu objavio video na kojem se vidi da je u ringu.

Poslednju borbu 32-godišnji borac je imao u januaru, kada je pobedio Donalda Seronea, protiv kojeg je slavio i tako došao do skora 22-4 u MMA.

Filipinski bokser se poslednji put u ringu našao u julu prošle godine, kada je pobedio Kita Turmana. Pakjao je tokom karijere ostvario 62 pobede, uz sedam poraza i dva nerešena ishoda.

U svom prethodnom bokserskom meču Mekgregor je izdržao 10 rundi protiv Mejvedera, a ta borba je ostala upamćena kao najskuplja u istoriji. Samo od prenosa tog meča zarađeno je 450 miliona funti.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Dok se Konor zeza da se okrenemo jednom od najvecih UFC evenata u 2020 godini..

Veceras ce se odrzati UFC253 i imamo dvije borbe za pojas.. Adesanja brani pojas srednje kategorije od Koste, dok se Rejes i Blahovic bore za pojas u poluteskoj..

Takodje veceras ce u preliminarnom dijelu nastupiti srpski borac u polu teskoj Aleksa Camur portiv opasnog Viliam Najta.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

UFC 253

1. Dawodu-Tukhugov - Odlicna borba koja je mogla otici na obije strane.. Ipak na kraju je pobijedio Dawodu podijeljenom odlukom, najvise iz razloga sto je u finisu meca isao naprijed dok je Zubairi jako pao kardio u trecoj rundi..
2. Vieira-Eubanks - Pobjeda 2:1 u rundama za Vieiru koja jeste bila bolja i zasluzeno pobijedila.
3. Royval-KaraFrance - Bonus za borbu veceri i odlicna borba.. Prva runda je jedna od bolji u MMA 2020toj godini dok je u drugoj Rojval bio dosta bolji i giljotinom zavrsio mec.
4. Blachowicz-Reyes - Novi sampion poluteske kategorije je Jan Blahovic koji je bukvalno unistio Rejesa.. Dva midlkika u prvoj rundi su ostavila veliku stetu na Rejesu dok mu je u drugoj Blahovic slomio i nos i zavrsio ga veoma ubjedljivo.. Jan je zasluzeno sampion!
5. Adesanya-Costa - Izrael je veoma ubjedljivo odbranio pojas.. Kosta je izgledao uzasno i veliko je iznenadjenje koliko lako ga je Adesanja pobijedio!
 
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Sinoc je na Belatoru 247 u Milanu uspješan debi u toj organizaciji imao borac iz Slovenije Uroš Jurišić.. Moglo bi se reći odlična i rutinska pobjeda protiv opasnog rivala..

Uroševa borba je na 01:31:32 mada vrijedi odgledati cijeli event..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Za vikend imamo dugo cekani debi Duska Todorovica u UFC-u protiv Towsenda.

Zelim Dusku sve najbolje i da krene sa pobjedama i u najjacoj svjetskoj organizaciji!

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

 

Pobjeda i bonus za Duska Todorovica u UFC debiju, bravo majstore!!

Dusko je u prvoj rundi na nogama pokazao da je bolji borac dok je u drugoj rundi rusio rivala i zavrsio ga sa GNP na podu. Odlicna predstava i potpuno zasluzen bonus za nastup veceri..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...