Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Zimski sportovi


Preporučeni postovi

Kako sam nekada  obozavao ski skokove,pogotovo 4 Novogodisnje skakaonice,kakve su legende sporta bile,cuveni Finac Jane Ahonen ledenog lica,covek se nikada nije najsmejao,Simon Aman Svajcarac decijeg lica,Adam Malis Poljak sa simpaticnim brkcicima,Nemci Martin Koh Martin Smit,Sven Hanevald,Austrijanci Tomas Morgensten,Gregor Slirencauer,Andreas Kefler,Jakub Janda Ceh,Japanci Noriaki Kasai,Daiki Ito,uf kakva imena i skakaci,kakvi su to dueli bili uz komentar pokojnog Duska Koraca...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 3 weeks later...

@Conga Sad si me vratio jedno 10-15 godina unazad... secam se svih skakaca koje si nabrojao, legendarni Sven Hanavald,  koji je jedini u istoj sezoni osvojio sve 4 skakaonice, je u to vreme zavrsavao karijeru. Slirencauer koji je se odmah sa 16 godina namentuo kao jedan od najboljih...Da ne zaboravimo i Andersa Jakobsena, Volfganga Lojcla, Matija Hautamekija, Slovenca Primoza Peterku...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Milan

Secas li se i Austrijanca Andreasa "Andi" Goldbergera. Bila je prica da promeniti drzavljanstvo zbog sestomesecne suspenzije od strane Austrijskog saveza. Ozbiljna prica je bila da ce uzeti drzavljanstvo SR Jugoslavije, ali na kraju se to ipak nije desilo. Sada više ne pratim toliko ski skokove, nekada sam gledao celu sezonu, sada mi nije više toliko zanimljivo kao ranije! 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ne bas, jedva se secam i Hanavalda, bio sam klinac, ali se ureze u memoriju posle Koraceve najave ?. Najbolje se secam perioda od kako je Slirencauer poceo karijeru i odmah prve sezone zamalo izasao kao pobednik u generalnom plasmanu. Dok je jedan od najmladjih Stefan Kraft, tada su skoro sve legende koje si nabrojao bile u penziji i nije vise to bilo to...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Kakva zavrsnica u Obersdorfu...Gaiger dobija skakaonicu,Kamil Stoh jako dobar,ma predobar u drugoj seriji...pa Lindvik pa tek cetvrti drugi norvezanin i glavni favorit Granerud...tek nas ocekuju zanimljive borbe na ostale tri skakaonice.

20201229_204222.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Kakva dominacija Poljaka Kamila Stoha u Insbruku...fenomenalnim skokovima ostavio je daleko uza sebe svoje konkurente.

20210104_111711.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

U generalnom plasmanu Kamil Stoh ima lepu prednost pred poslednju skakaonicu...glavni favorit pred pocetak takmicenja norvezanin Granerud tek treci u generalnom plasmanu.

20210104_111728.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Nakon što je Karl Gajger pobedio u Oberstorfu, David Kubacki u Garmiš-Partenkirhenu, Stohu su pripali trijumfi u Insbruku i sada na poslednjoj stanici.

Time je na kraju završio ka šampion 69. izdanja "Turneje", treći put u karijeri posle 2017. i 2018. godine.

Na zatvaranju Turneje skočio je 139 i 140 metara i u poslednjoj seriji nadmašio Marijusa Lindvika iz Norveške i Nemca Gajgera.

Iza njih su redom završili Štefan Kraft (Austrija), Robert Johaneson (Norveška), Mihael Hajbok (Austrija), Pjotr Žila (Poljska)...

Stoh je Turneju završio sa 1.110 bodova, ispred Gajgera (1.062) i još jednog Poljaka Davida Kubackog (1.057).

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...