Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Auto-Moto sportovi


Preporučeni postovi

Prvi put u Muđelu: Trka F1 na čuvenoj stazi!

Šampionat Formule 1 imaće debitantsku trku na čuvenoj stazi u Muđelu 13. septembra.

Formula 1, Austrian Grand Prix

Staza čuvena po Moto GP trkama, ove sezone neće ugostiti motocikliste, ali hoće vozače iz Formule 1.

Pored premijernog takmičenja u Toskani, domaćin najbržeg karavana biće i Soči, u sklopu trke za Veliku nagradu Rusije, koja je na programu 27. septembra.

Image

Timovi iz F1 do sad su imali priliku samo jednom da zvanično testiraju svoje bolide u Muđelu. Staza pripada Ferariju, koji je koristi za privatna testiranja.

Trka u Muđelu biće i jubilarna 1000. za italijansku ekipu, pa se očekuje i adekvatna proslava.

Podsetimo, tamošnja staza je četvrta u Italiji na kojoj se održava trka u šampionatu Formule 1. Prethodno je to bio slučaj sa Moncom, Imolom i Peskarom.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 939
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Rodio se 21.marta 1960. u Sao Paolu, Brazilu, kisni covek,kisni maestro, jedan od najvecih vozaca ovog sporta. Imao je trofejnu karijeru iza sebe.  162 trke, 65 pol pozicija, 80, podijuma, 41 pob

Uskoro u Ferariju? Zanimljivosti o Antoniju Đovinaciju Jedini je Italijan trenutno u Formuli 1 i vozi za Alfa Romeo. Ime Antonija Đovinacija sve ćešće se dovodi u vezu sa Ferarijem, pominju ga ka

MotoGP karavan, isto kao i Formula 1 nije poceo zbog ovog korona virusa. Medjutim u Kataru su se vozila Moto3 i Moto 2 trka, pod izgovorom da su oni vec bili tamo, i ssto timovi MotoGP klase jos nisu

Posted Images

VN Štajerske: Peres najbrži na prvom treningu

Na prvom slobodnom treningu pred Veliku nagradu Štajerske u Špilbergu najbrži je bio vozač Rejsing Pointa Serhio Peres. Drugi je bio Maks Ferstapen, treći Valteri Botas, a četvrti Luis Hamilton.

Sergio Perez

  U toku prvog treninga su uglavnom svi simulirali ritam za trku. Prva dva vozača koji su postavili vremena su bili Karlos Sains pa zatim i Aleks Albon, a pridružili su im se i Lando Noris, Valteri Botas i Esteban Okon. Nedugo potom je Maks Ferstapen izbio na prvo mesto dok je drugi bio njegov kolega iz garaže Aleks Albon.

Posle pola sata treninga je Nikolas Latifi morao da parkira svoj Vilijams koji je imao kvar na motoru, a kako je to učinio pored staze trening je na kratko bio prekinut.

Uglavnom su svi potom vozili na srednje tvrdim gumama, pa je Serhio Peres napravio dobro vreme, da bi potom Hamilton prvi vozio ispod 1:05. Nedugo zatim je i Šarl Lekler pokazao snagu Ferarija na mekim gumama i uspeo je da dođe na drugo mesto ispred Ferstapena. Probleme tokom treninga je imao i Kevin Magnusen jer je njegov Has imao problema sa motorom.

Na oko pola sata do kraja trke je Serhio Peres preuzeo prvo mesto, Ferstapen je zauzeo drugu poziciju, a pratio ga je Mercedesov dvojac Botas Hamilton.

Image

Inače priliku da voze na prvom slobodnom treningu u Austriji su imali Robert Kubica u Alfa Romeu umesto Antonija Đovinacija, kao i Džek Aitken u Vilijamsu umesto Džordža Rasela.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Italijanski tim priznao je da nova unapređenja ovoga puta nisu donela željeni efekat.

Posle jučerašnjih kvalifikacija vozači Ferrarija doživeli su još jedan debakal, pošto Charles Leclerc ponovo nije uspeo da se probije u Q3 dok je Sebastian Vettel zabeležio tek deseto mesto. Takođe, momak iz Monaka je kaženjen pomeranjem za tri mesta pa će tako startovati sa 14. pozicije.

“Ovo je razočaravajući dan za nas.” izajavio je Mattija Binotto. “Mi moramo da prihvatimo činjenicu da štoperica nikada ne laže. U dve kvalifikacione sesije u različitim uslovima mi nismo bii konkurentni. Ne samo naspram naših rivala, već to nije slučaj u odnosu na ostale koje smo mogli uvek da ostavimo iza sebe.”

Šef Ferrarija prokomentarisao je i kako su se ponašali novi delovi koji su stigli na VN Štajerske.

“Unapređenja su došla pre vremena, ali očigledno je da ona nisu donela željeni efekat na stazi. Mi moramo da saznamo zbog čega je to tako. Naša trenutna situacija nije vredna imena Ferrari. Ne bi trebalo da slepo gledamo u ovu situaciju, ali ne možemo da je ignorišemo.” dodao je Švajcarac.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Hamilton: Lepo je vratiti se pobedama; Botas: Nije loše

 Aktuelni šampion Luis Hamilton zabeležio je na drugoj trci u šampionatu Formule 1 prvi pobedu ispred timskog kolege Valterija Botasa, koji je i dalje lider u generalnom plasmanu.

Lewis Hamilton

- Prvo, želeo bih da zahvalim timu i čitavom osoblju. Tim je odradio fantastičan posao sa strategijom, moje je bilo samo da to kontrolišem na pravi način i odvezem trku - rekao je Hamilton.

Za potpuni užitak falio mu je još samo bod za najbrži krug, koji je završio u rukama Karlosa Sainsa.

- Vozio sam završnicu sa srednjim gumama, tako da nisam mogao. Ali nema veze, zadovoljan sam što sam se vratio na prvo mesto posle lošeg prethodnog vikenda. Ovo je veliki korak napred.

Valteri Botas završio je na kraju kao drugi, ali zadovoljan je pošto još uvek vodi u šampionatu

- Luis je dobro startovao, od starta bio na čelu i kontrolisao trku. Juče je bilo loše, ali još imam dva boda više, tako da iz te perspektive danas nije bilo tako loše.

Botas je veliku borbu za drugu poziciju vodio sa Maksom Ferštapenom, koga je na kraju i pobedio. Priznao je Maks da nije imao mnogo šanse.

- Pokušao sam, ali sam bio spor. Uradio sam šta sam mogao. Pokušao sam da mu otežam koliko sam mogao, ali sam znao da će da me pretekne. Ipak, bilo je zabavno. Podijum je dobar, ali još je posla pred nama.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Hamilton pokorio Štajersku, katastrofa Ferarija!

Vozač Mercedesa Luis Hamilton trijumfovao je na Velikoj nagradi Štajerske, drugoj trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1.

Lewis Hamilton

Šestostruki svetski šampion je na stazi „Red Bul ring“ upisao svoju 85. pobedu u karijeri, što znači da ga još šest deli od rekorda Mihaela Šumahera.

Hamilton je pre nedelju dana na istom mestu zauzeo četvrto mesto, a ovoga puta je vodio od starta do cilja, sa izuzetkom nekoliko krugova, i njegov trijumf nijednog trenutka nije doveden u pitanje.

Drugo mesto zauzeo je Valteri Botas u drugom Mercedesu, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao vozač Red Bula Maks Ferstapen.

Pored Hamiltonove dominacije, drugu trku sezone obeležio je i incident u prvom krugu, u kojem su učestvovali vozači Ferarija Šarl Lekler i Sebastijan Fetel, koji su nedugo zatim i odustali.

Velika nagrada Štajerske nije bila ni izbliza zanimljiva kao prošlonedeljna trka u Špilbergu, ali je donela dominantno izdanje Hamiltona. Njegova pobeda nijednog trenutka nije dovedena u pitanje, pošto je odmah posle starta uspeo da se odvoji od Ferstapena i Botasa. Iako je mladi Holanđanin tokom većeg dela trke bio najbliži pratilac aktuelnog šampiona, u finišu zbog istrošenih pneumatika nije mogao da parira drugom vozaču Mercedesa u borbi za drugu poziciju.

 

TOP 10

Hamilton 
Bottas
Verstappen
Albon
Norris 
Perez
Stroll
Ricciardo
Sainz
Kvyat 

#AustrianGP 🇦🇹 #F1

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ma kakav Hamilton. Lando je odvezao fantasticnu trku, fenomenalna 3 poslednja kruga. 3 pozicije. Definitivno istice kandidaturu za Hamiltonovog naslednika u Mercedesu

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR meni je generalno najveci utisak trke ocajni ferari...i cini mi se da Mercedes ima da pokida ovu sezonu,Verstapen tu nesto pokusava ali sve je to traljavo.Za mene je Albon pobednik ove dve trke.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Flaki  slazem se za mecku, ali pogledaj ko je 3 a ko drugi u plasmanu vozaca i konstruktora. Meklaren sa Saincom i Norisom zaista su prijatno iznenadjenje.

Ferari je opasno podbacio. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Rejsing Point: Razočarani smo protestom neobaveštenih

Rejsing Pont se oglasio zvaničnim saopštenjem u kome se navodi da je tim sasvim siguran da će FIA odbaciti protest Renoa.

Racing Point

Argument Renoa je da su u Rejsing Pointu više nego što je dozvoljeno iskopirali prošlogodišnje Mercedesove bolide. Iz FIA su istakli da će bolidi biti pregledani, kao i da će prikupiti sve dokaze, ali da im je za to potrebno vreme.

"Razočarani smo što su rezultati poslednje trke dovedeni u pitanje zbog protesta koji se zasniva na pogrešnim činjenicama i neobaveštenosti.

Svaku sugestiju o pogrešnom postupanju odlučno odbacujemo i tim će preduzeti sve neophodne mere kako bi obezbedio ispravnu primenu propisa.

Pre početka sezone, tim je sarađivao sa FIA i na zadovoljavajući način rešio sva pitanja u vezi sa dizajnom RP20.

Uvereni smo da će protest biti odbačen", navodi se u saopštenju.

Vozači Rejsing Ponta Serhio Peres i Lens Strol su trku za Veliku nagradu Štajerske u nedelju završili na šestom i sedmom mestu

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR Ovo sto je rekao Wolff žele svi ljubitelji Formule 1,zato je Formula eefinitivno najbolja. Očekujemo bolji Ferari narednih trka ....                                                                                       Ferrari na otvaranju sezone nije uspeo da pokaže dobre performanse na stazi Red Bull Ring.

Charles Leclerc uspeo je da na prvoj trci u Austriji stigne do podijuma dok je na drugoj on bio kriv za udes u kome je najviše štete naneo svom timskom kolegi. Italijanski tim je tako ostao bez bodova, nije pokazao dobre performanse, pa se tako Toto Wolff nada da oni mogu uskoro da se vrate na sam vrh.

“Jasno je da su imali loš start. To je neverovatan bred sa ljudima koji puno rade.” kazao je Wolff za Speedweek. “Mi želimo jak Ferrari. Oni nam trebaju u borbi velikih timova. Ono što se desilo na poslednje dve trke svakako nije dobro za Formulu 1. Ja ih još ne bih otpisivao. Sada su imali vozačku grešku koja im je nanela još veću štetu.” 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Flaki  znas kako kaze narod.

Ne laje kera radi sela, vec sebe radi. 

Treba NAM u borbi protiv velikih timova. Sto otvoreno moze da se izvuce iz konteksta u smislu da im treba Ferari, posto nisu konkurentni. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Valteri Botas, finski vozač, ostaće deo tima Mercedesa u narednoj sezoni Formule 1.
Kako prenosi motorsport, Valteri Botas i Mercedes su se dogovorili da Finac ostane tamo i u sezoni 2021.

"Verujemo našim momcima i voziće za nas naredne godine", rekao je Ola Kalenijus, jedan od direktora Mercedesa. Ostalo je samo da dve strane dogovore tehničke detalje i da se vidi na koliko će Botas "staviti paraf", ali je definitivno sigurno da će u 2021. godini voziti uz Luisa Hamiltona.

Botas je za sada lider u šampionatu Formule 1 i narednog vikenda trkaće se na Hungaroringu za Veliku nagradu Mađarske.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Pocelo je. Dugo cekan pocetak MotoGP karavana je stigao. 

Test u Herezu pokazuje ono sto su svi negde i ocekivali, prizeljkivali. Borba dva sampiona Markeza i Rosija. Razlika 0.290. Drugo mesto Aleks Rins. 

Od petka od 10h krecu slobodni treninzi. Kvalifikacije zakazane za subotu od 14h,a trka nedelja 14h. Napokon. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Mark Markez najbrži na testiranju, Rosi na trećem mestu

Na stazi „Anhel Nijeto” u Heresu održan je prvi deo testiranja, koji je trajao 90 minuta, a na kojem su učestvovali svi članovi (22 vozača) kraljevske Moto GP klase.

Marc Marquez

Najbolji rezultat postavio je aktuelni šampion sveta, Španac Mark Markez, koji je zabeležio vreme 1:37.941. Drugo vreme upisao je njegov zemljak Aleks Rins na Suzukiju (1:38.193), a na oduševljenje velike armije navijača, treću poziciju zauzeo je Valentino Rosi, koji je u pretposlednjem krugu sa svojom Jamahom zaustavio štopericu na 1:38.222.

U pola sekunde zaostatka još su bili četvrtoplasirani Aleš Espargaro na Apriliji (1:38.285), petoplasirani Fabio Kvartararo na Jamahi (1:38.312), raspoloženi Kal Kračlou sa Hondom (1:38.313), sedmoplasirani Australijanac Džek Miler na Dukatiju (1:38.384) i sjajni Portugalac Migel Oliveira, koji je na KTM-u vozio 1:38.426.

Prvih deset mesta popunili su Franko Morbideli i Frančesko Banjaja.

Aleks Markez, mlađi brat i klupski drug Marka Markeza, zauzeo je 18. mesto, sa sekundom i 210 hiljaditinki zaostatka.

Najveću brzinu tokom 90 minuta testiranja zabeležili su Dukatijevi asovi Džek Miler i Andrea Doviciozo - 292.6 kilometara na čas! Popularni „Dovi” je posle operacije ključne kosti izdržao 22 kruga (ostali vozači između 28 i 32 kruga) i zabeležio 19. vreme.

Trening je vožen u idealnim uslovima, na 30 stepeni Celzijusa.

U prvom delu Mark Markez je zabeležio najbolji rezultat - 1:38,985, a onda su Maverik Vinjales i Aleš Espargaro odvezli identičnih 1:38,873

Potom je na red došao Australijanac Džek Miler, koji je na svom Dukatiju „proleteo” nekoliko krugova i zaustavio se na 1:38,348.

U završnici je ponovo pojačao Mark Markez, spustio rezultat ispod 1:38, a tih 1:37,941, bili su na kraju i najbolji rezultat dana.

Ipak, da Španac ne bi bio toliko ubedljiv, potrudili su se Rins, Rosi, Espargaro, Kvartararo i Kračlou, koji su sjajnim vožnjama najavili uzbudljive kvalifikacije, a verovatno i samu Veliku nagradu Španije, koja je na programu u nedelju, 19. jula.

U Moto 3 klasi, na prvom testu, najbrži je bio Britanac Džon Mekfi, koji je na svojoj Hondi prošao krug za minut, 46 sekundi i 263 hiljaditinke. Drugo mesto, sa 330 hiljaditinki zaostatka osvojio je Španac Haume Masija, dok je treće najbolje vreme, za potpunu dominaciju Honde imao Japanac Tacuki Suzuki, sa zaostatkom od 382 hiljaditinke za Mekfijem.

Image

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Konfiguracija Hungaroringa bi trebala da pogoduje Red Bullovoj šasiji, a Wolff kaže da će morati dobro da se obrati pažnja i na visoke temperature.

Red Bull se na prve dve trke našao u senci Mercedesa i nemački proizvođač već sada ima 53 boda prednosti u šampionatu konstruktora.Potpuno sam siguran da će Red Bull na Hungaroringu biti jači. To je staza na kojoj su uvek bili jaki. Mi smo popravili naše performanse na ovoj stazi u prethodnih par godina, ali to je uvek težak vikend. Visoke temperature su za nas malo problematične i koliko sam video u nedelju će biti oko 30C. Moramo dobro da se spremimo i budemo potpuno fokusirani“, izjavio je Wolff.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...