Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Auto-Moto sportovi


Preporučeni postovi

Šef ekipe Ferrarija je izneo svoja očekivanja.

On smatra da je Mercedesova prednost prevelika i da Ferrari prosto neće moći da se takmiči sa njima i pored znatno poboljšanog motora za 2021.

Binotto veruje da bi jedino neki haos na stazi mogao da omogući njegovom timu da se nađe na najvišem stepeniku podijuma.

„Iskreno, zaostatak za najboljim timom je veliki i sigurno ga nećemo nadoknaditi ove godine. Ipak, nikada ne znate šta može da se desi u trci. Ako se ukaže prilika, nadam se da ćemo moći da je iskoristimo. Nemam kristalnu kuglu. Videćemo šta će biti. Ono što je sjajno u vezi Formule 1 je što uvek postoje nepoznanice, a mi radimo najbolje što možemo kako bi bili u dobroj formi. Treba sačekati mart da vidimo kako tačno stojimo u poretku“, izjavio je Binotto.

375c31862a787cc1249989f91a521a6249e1f7ca.jpeg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 939
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Rodio se 21.marta 1960. u Sao Paolu, Brazilu, kisni covek,kisni maestro, jedan od najvecih vozaca ovog sporta. Imao je trofejnu karijeru iza sebe.  162 trke, 65 pol pozicija, 80, podijuma, 41 pob

Uskoro u Ferariju? Zanimljivosti o Antoniju Đovinaciju Jedini je Italijan trenutno u Formuli 1 i vozi za Alfa Romeo. Ime Antonija Đovinacija sve ćešće se dovodi u vezu sa Ferarijem, pominju ga ka

MotoGP karavan, isto kao i Formula 1 nije poceo zbog ovog korona virusa. Medjutim u Kataru su se vozila Moto3 i Moto 2 trka, pod izgovorom da su oni vec bili tamo, i ssto timovi MotoGP klase jos nisu

Posted Images

Hamilton vozi za Mercedes još od 2013. i sa nemačkim timom je postigao velike uspehe i oborio brojne rekorde. Sada, kada je produžio saradnju sa Mercedesom, Britanac cilja nove rekorde i čini se da je samo pitanje vremena kada će se ponovo upisati u anale.„Uzbuđen sam što ću započeti svoju devetu sezonu sa Mercedesom. Zajedno smo postigli neverovatne stvari i verujem da ćemo nastaviti da nižemo uspehe i u budućnosti. Takođe, potpuno sam posvećen nastavku podizanja svesti o važnosti raznolikosti i zahvalan sam timu koji me je podržao u naporima da skrenem pažnju na ovo pitanje. Ponosan sam na sve što smo stvorili zajedno i jedva čekam da se vratim na stazu u Martu“, izjavio je Hamilton.

v2_large_1d728b689a1ac4ad68ee52c7190f1f2bddaee686.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Organizatori šampionata žele da prošire ovogodišnji kalendar.

Od kako je Liberty Medija preuzela ovaj šampionat, jasna je namera da oni žele da trke naprave što atraktivnijem. Odrađene su neke promene, ali su one dale malo upseha. U 2021. Liberty Media želi da napravi još veće izmene i doda 3 sprint vikenda.

Kako prenosi Racefans.net, Formula 1 ima nameru da ubaci još 3 trkačka vikenda na trenutni kalendar koji već ima 23 trke. To znači da bi u tom slučaju imali 26 trka a u planu su da se dodaju staze u Kanadi, Italiji (Monca) i Brazil. Svakako te trke bi bile zasebni trkački vikendi.

Takođe se navodi da je ideja da se za ovaj format vikenda kvalifikacije održavaju petkom, pre sprint trke koji bi bile na programu u subotu. Rezultat sprint trke nosiće startni raspored za nedeljnu glavnu trku. Tako bi se ovaj predlog našao na razmatranju pred F1 komisijom već u četvrtak, kako bi se utvrdio bodvni sistem i dodatna pravila.

f1_sprint_trke.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Italijanski tim je danas po prvi put upalio novi automobil.

Danas je objavljeno da će Ferrari svoj novi bolid prezentovati 26. februara a šef tima Mattija Binotto kazao je da je SF21 poboljšan na svim poljima.

“Očekujemo puno izazova tokom ovog puta i želimo da budemo što bolji. Moramo da ostanemo posvećeni, ali takođe da budemo svesni gde smo bili i gde želimo da budemo. Ali, sada je vreme da SF21 krene da priča.” izjavio je Binotto.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Pocela sezona u Nascaru.Na startu je bilo velikog iznenadjenja pobedio je Micel McDowel.Trku je obelezio veliki udes u 15 krugu.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
24 minuta , Nemanja rekao/la:

@Flaki uhhhh jezivoooo kakav udes ... steta sto se desilo ,trka je bila odlicnaaaa.

Po ovome sto smo imali u prvoj trci sezone ocekuje mnogo zanimljivu sezonu.Udes uzasan,pa kisa,pa pauza jako duga i onda izuzetno trkanje.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Flaki definitivno nas ocekuje zanimljiva sezone ,mnogo zanimljivija nego prethodna ...nadam se da će neko prekinuti dominaciju kralja postalo mi je monotono da čovek svuda uzima prvo mesto 😄

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

⁹Novi bolid je jasna evolucija prošlogodišnjeg, pa tako u oči najviše upada nova kolor šema. Donja polovina bolida je bela, a gornja tamno plava. U neku ruku, boje sada po malo podsećaju na one koje je koristio Williams u periodu od 2010. do 2013. Ono što takođe odskače od onoga na šta smo navikli su bele felne.

Tim naravno nije propustio da tokom prenosa maksimalno promoviše i AlphaTauri modni brend, pa je viđena i virtualna modna revija.

Spreman sam da preuzmem ulogu lidera ove godine. Yuki je veoma brz vozač i i svakako će nam pomoći da dodatno napredujemo. Zajedno ćemo raditi na ostvarenju tog cilja. Verujem da je prošla sezona bila možda i najbolja u istoriji ekipe. Bili smo konstantni sve vreme, razvoj je išao dobro i pripreme za trkački vikend su bile na drugom nivou. Uvek želim više i verujem da možemo da budemo bolji u 2021.”, izjavio je Pierre Gasly.

Pored Gaslyja, ove sezone će boje italijanskog tima braniti najbolji novajlija Formule 2 iz 2020, Yuki Tsunoda.

“Imao sam tu sreću da sam proveo neko vreme sa timom pre ove sezone i spreman sam da razvijem dobar odnos sa svima i da učim. Svakako očekujem da najviše znanja upijem od Pierrea, koji je neverovatan talenat. Moj glavni cilj je da se što brže adaptiram i donesem rezultate. Jedva čekam da sezona počne”, rekao je Yuki Tsunoda.

20210219_113938.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

 

Južna Afrika radi sve šta je moguće kako bi se ponovo vratila u najbrži cirkus.

Prema rečima prvog čoveka organizacije VN Južne Afrike, cilj je da se Formula 1 dovede na stazu Kialami najkasnije već naredne sezone ili u roku za dve godine. Poslednji put F1 posetila je ovo mesto još davne 1993. kada je pobedio Alain Prost a već se postavlja pitanje da li ima mesta i za ovu stazu pošto već imamo 23 trka u kalendaru.

“Cilj je da već 2022. budemo u kalendaru ali zbog efekta pandemije onda sve to možemo da pomerimo i za 2023.” kazao je prvi čovek organizacije trke Jody Scheckter za RaceFans.net.

Staza Kilalami nalazi se blizu Johanezburga, dugačka je 4529 metara i sadrži 16 krivina.

20210222_104916.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ekipa će bolid prikazati 10. marta.

Ferrari u ovu godinu ulazi sa jasnim ciljem da popravi utisak u odnosu na prethodnu sezonu. Ekipa je tokom 2020. imala velikih problema, pre svega sa motorom, koji jednostavno nije bio na visini zadatka.

Šef ekipe Mattia Binotto je nekoliko puta tokom prethodnih meseci istakao da su svi u fabrici izuzetno zadovoljni napretkom koji je napravljen na ovom polju, ali je i više puta smirivao očekivanja i govorio kako se njegov tim neće boriti za titulu u 2021.2021. će biti izuzetno važna godina. Imamo puno izazova. Prvi je naravno novi bolid SF-21, koji je nasledio dosta toga od svog prethodnika. Druga velika stvar je ograničenje budžeta i to je prvi put u istoriji da imamo limit koliko smemo da potrošimo tokom godine. Pored toga, bolid za 2022. je nešto što od svih timova zahteva početak od nule. Sve je potpuno novo i moramo da iskoristimo da svaku našu slabu tačku popravimo. Moramo odlučno da se suprotstavimo ovim izazovima, a ove godine imamo i izmenjenu vozačku postavu od koje mnogo očekujemo”, izjavio je Binotto.

Veoma rano sam počeo da se interesujem za automobile. Bio sam okružen njima, pogotovo što mi je otac bio profesionalni reli vozač i dvostruki svetski prvak. Sa 10-11 godina sam išao na VN Španije gde sam imao priliku da upoznam Alonsa i Schumachera i od tada sam opčinjen Formulom 1. Život vam se potpuno menja u trenutku kada potpišete papir i shvatite da ste vozač Ferrarija. Moj prvi pravi radni dan sa timom je bio u decembru kada sam se upoznao sa svima. Dan kada sam prvi put obukao crveno je nešto što neću nikada zaboraviti. Mislim da sam u godinama u kojim sam i planirao da dođem do ovako velikog tima. Moj cilj je da u narednih pet godina postanem svetski šampion i verujem da je Ferrari pravo mesto gde mogu da pokušam to da ostvarim. Samo nam treba malo vremena”, rekao je Sainz.

“Počeo sam sa trkanjem  kada sam imao tri godine. Moj otac je išao u posetu svom najboljem prijatelju Philippe Bianchiju, ocu Julesa Bianchija, koji je bio vlasnik karting staze. Prve krugove sam vozio tamo i odmah sam se zaljubio u auto trke. Svom ocu sam nakon toga rekao da je to ono što želim da radim u životu kada porastem. Bio je to poseban trenutak kada sam potpisao sa Ferrarijem. Mnogo truda sam uložio kako bih došao dovde. Mislio sam da znam šta mogu da očekujem kada dođem u tim, ali tek kada počnete da radite shvatite koliko su ovi ljudi predani svom poslu i koliko traže savršenstvo za svaku stvar. Od vas kao vozača se očekuju velike stvari i pritisak je veliki, ali nikako ne možemo da se žalimo na svoj posao”, izjavio je Leclerc.Ferrari je na ovaj način završio prvu polovinu prezentacije za 2021. Sada čekamo 10. mart i predstavljanje bolida SF-21 za koji se poslednjih dana špekuliše da bi mogao da bude po prvi put u dve nijanse crvene boje.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...