Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Auto-Moto sportovi


Preporučeni postovi

Para vrti gde burgija nece, malo je tatinih sinova dobilo mesto u timu... A ovo za Tota, pa mislim da je najjaca glava u F1 vec godinama u nazad i ne bi me cudilo da krene u neke nove avanture od kojih ce imati vise zarade i slave sigurno :D

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 939
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Rodio se 21.marta 1960. u Sao Paolu, Brazilu, kisni covek,kisni maestro, jedan od najvecih vozaca ovog sporta. Imao je trofejnu karijeru iza sebe.  162 trke, 65 pol pozicija, 80, podijuma, 41 pob

Uskoro u Ferariju? Zanimljivosti o Antoniju Đovinaciju Jedini je Italijan trenutno u Formuli 1 i vozi za Alfa Romeo. Ime Antonija Đovinacija sve ćešće se dovodi u vezu sa Ferarijem, pominju ga ka

MotoGP karavan, isto kao i Formula 1 nije poceo zbog ovog korona virusa. Medjutim u Kataru su se vozila Moto3 i Moto 2 trka, pod izgovorom da su oni vec bili tamo, i ssto timovi MotoGP klase jos nisu

Posted Images

@Krnja95 naravno da je tako.Mercedes je bez premca i to ce pokazati i u ovoj sezoni.Molim Boga da se malo neko ozbiljnije suprostavi mečki i da imamo barem malo neizvesniju sezonu nego proslu.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Update vesti za motogp sezonu.

Naime, Karmelo Espaleta, direktor Dorne je izasao sa planom, da sezona pocinje u avgustu u Brnu, Ceska. Dakle Assen VN Holandije je otkazana. Medjutim, ukoliko se sve ovo oduzi Spanija postaje ona koja ugrozava nastavak sampionata, jer ce za tvoriti granice za povratak u svoju zemlju. Zna se da imamo jos 2 trke u Spaniji, VN Aragon i VN Valensije. 

Espaleta dalje navodi da je sada definitvno blizu odluke da se ipak ukoliko bude 10 trka, na nekim voze 2 trke. Jedino sto je zvanicno jeste da je VN Holandije odlozena. Medjutim posto staza u Finskoj nije spremna, nisu odradjeni testovi sa gumama, test9vi vtemena krugova i jos par stavki, sezona bi trebala da pocne u Ceskoj. Za sada je to informacija, ostaje da se vidi hoce li se voziti iza zatvorenih vrata

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Evo lepih vesti koje i imaju i nemaju veze sa F1...

Naime, najpoznatija pustinjska staza - u Bahreinu, pomaže u borbi protiv koronavirusa. Njihovi inženjeri su dizajnirali dve različite naprave za mehaničku ventilaciju koja će pomagati pacijentima koji nisu na intenzivnoj nezi, a imaju teškoće sa disanjem.

Takođe, Silverston i Melburn ustupili su svoje sanitete, medicinske radnike i prostorije za borbu protiv virusa COVID-19... ?

Lepo je videti da u prvu liniju borbe staju i ljudi koji, realno, ne moraju to da urade. ?

U carstvu na žalu sinjega mora
pre mnogo leta to bi -
življaše jednom devojka lepa
po imenu Anabel Li -
i samo joj jedno beše na umu:
to da se volimo mi.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Olav Mol očekuje da sezona Formule 1 krene upravo iz Austrije.

Dr. Helmut Marko izjavio je da bi ova sezone mogla startovati na stazi Red Bull Ring, pošto je epidemiološka situacija u Austriji nešto povoljnija u odnosu na ostatak Evrope i veruje da karavan najbržeg cirkusa početi baš u Spilnergu nego u Silverstonu.

Ovu informaciju potvrđuje i holandski list Kleine Zeitung, koji navodi da je osoblje staze Red Bull Ring već testirano na korona virus kao i da su im uzeti uzorci krvi za dalje analize a to je obavljeno na samoj stazi. Takođe, ovaj izvor piše da su očekivanja da se trka održi bez prisustva publike ali da bi se razmišlja i mogućnost puštanja određenog broja ljudi ali samo ukoliko poseduju negativan test na virus.

run-red-bull-ring-17-1578042658.png

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

NEMA FORMULE 1 U HOLANDIJI!!!!

Pošto je i Holandija teško pogođena pandemojom korona virusa, Vlada ove zemlje objavila je da će produžiti mere operza sve do 1. septembra. Pošto se staza Zandvort pominjala kao jedana od opcija za održavanje trke preko leta, sada ovaj plan pada u vodu.

Direktor VN Holandije Jan Lammers izjavio je da su oni razmatrali mogućnost održavanje trke bez prisustva publike, ali da je i ova opcija sada nije moguća.

 

20200422_124435.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Staza Imola ponovo se oglasila o mogućnosti održavanja trke.

Pošto je sam start šampionata odložen zbog pandemije korona virusa, organizatori razmatraju sve opcije kako bi što pre i na bezbedan način počeli sezonu. Za sada jedan od realnih planova svakako jeste start iz Austrije a sve više se spominje mogućnost da i pored svega karavan svrati i u Italiju i to ne jednom već dva puta. Tako bi pored staze u Monci na kalendaru mogla da ponovo bude i Imola.Ova staza je poslednji put bila domaćin Formule 1 još 2006. godne a šef ovog objekta Uberto Selvatico Estense je već nudio svoje usluge za zamenu VN Kine. On je kazao da je se trenutna situacija sa virusom u Italiji stavlja pod kontrolom i da bi trka mogla da se održi tokom jeseni, kada bi šampionat bio u Evropi što ne bih zahtevalo neko veće putovanje.

FILEF1ThroughLensExcess1990PresentDayySW8TPdmW97x.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Prvi čovek Red Bullovog tima spreman je da organizuje otvaranje šampionata u Spilbergu.

Prema rečima dr. Helmuta Marka i pored trenutne pandemije virusa, sezona Formule 1 se sve više sprema da krene iz Austrije. On je izjavio da su prvi planovi već spremni.

Planirane su dve trke, svake nedelje i to 5. i 12. jula.” kazao je Marko za O3 a prenosi ORF. “Samo bi drugi talas ove epidemije mogao da spreči ovaj plan.”

Zajedno sa organizatorima Formule 1 napravljen je koncept koji bi mogao da uključi manje od 2000 ljudi. O3 prenosi da neće biti prisustva publike i novinara, kao i da svi članovi tima moraju da imaju negativni test nalaz na virus.

Red-Bull-1.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Uskoro u Ferariju? Zanimljivosti o Antoniju Đovinaciju

Jedini je Italijan trenutno u Formuli 1 i vozi za Alfa Romeo. Ime Antonija Đovinacija sve ćešće se dovodi u vezu sa Ferarijem, pominju ga kao jednog od kandidata za naslednika Sebastijana Fetela.

 

Ima više od 25 pari belih cipela

Mnogi vozači se bave kolekcionarstvom, neki sakupljaju satove, neki automobile "old-tajmere", a Đovinacijev hobi je sakupljanje cipela. I to onih belih.Uostalom, kakav bi toItalijan bio, a da ga ne interesuje moda!

 

Ne ume da kuva, ali voli italijansku kuhinju

Naravno, ljubav prema jelima kao što su pica ili pasta prevazilazi granice Apenina, pošto su specijaliteti ove zemlje obožavani širom sveta. Pulja, region iz koga potiče, poznat je kao veliki snabdevač maslinovog ulja, čak 40% od ukupne proizvodnje u Italiji. Takođe ima veliki doprinos u industriji paste i hleba.

Antonio Giovinazzi

Markjone je želeo da ga dovede u Ferari

San svih mladih vozača, ne samo onih u Italiji, jeste da se jednoga dana trkaju u crvenim bojama Ferarija. Podrazumeva se da je i Đovinaci je bio među njima, pa možete zamisliti njegovo oduševljenje kada ga je nekadašnji prvi čovek Ferarija Serđo Markjone pozvao u Akademiju ovog tima.

 

Član je teniskog kuba u kome trenira i Novak Đoković

Potpuno je normalno za vozača da ima omiljeni sport van trkanja, a za Đovinacija je to tenis. Kada je u Italiji, posećuje Pijati Teniski Centar u Bordigeri, čiji je i član. Reč je o ekskluzivnom klubu i teniskoj školi gde trenira i osvajač 17 Gren Slem titula Novak Đoković. Najbolji teniser sveta je imao priliku da sarađuje sa vlasnikom kluba Rikardom Pijatijem.

Antonio Giovinazzi

Sa Krisom Frumom može da priča o biciklizmu

Život u Monaku pruža vam mnogo pogodnosti, ne samo kada su u pitanju provod i luksuzan život, već je tu i povoljan teren za bavljenje sportovima kao što je biciklizam. Mnogo je brda na kojima možete da testirate sebe, a Antoniju je voženje bicikla takođe velika strast. A još i kada sretnete velikog Krisa Fruma...

 

Simulator mu je omiljeni predmet u stanu

Ako nemate simulator u stanu, onda i niste pravi vozač Formule 1! Italijan je sebi pribavio jedan početkom godine i uspeo da nađe pravo mesto.

 

Voli brojeve

Mnogim ljudima matematika nije išla od ruke u školi, ali italijanskom vozaču je bila omiljeni predmet. Te veštine sada može da upotrebi u analitičkom poslu.

 

Misli mu nikad ne skreću sa Formule 1

Ne morate provesti mnogo vremena sa njim da biste shvatili koliko je posvećen ovom sportu. Gotovo je nemoguće da ga odvučete iz tog sveta.

Antonio Giovinazzi

Obožava pčele

Mnogi od vas koji gledate F1 primetili ste zanimljiv detalj na njegovoj kacigi, na kojoj je nacrtana pčela sa žaokom. Ovaj dizajn je osmišljen pre nekoliko godina i jasno govori o njegovoj ljubavi prema ovim malim stvorenjima.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Upravo sam pogledao zanimljiv zoom chat izmedju Mat Birta, Maverika Vinjalesa i Valentina Rosija. 

Fantastican komplet pitanja za oba vozaca. Ukoliko ne zna neko ko je Mat Birts, to je zvanicni Dornin komentator za MotoGP trke. 

Prvo cu poceti sa Rosijem. 

"Vikend koji bih mogao kao dan mrmota da prozivljavam, Mizano 2009,kada sam sve treninge, kvalifikacije, warm up i trku zavrsio na prvom mestu." 

"Kako bi hteo da se nastavi sezona?" Doktor je odgovorio "10 do 12 trka, bezdasevoze duple trke kao u Superbajku. "

Ono sto najvise zanima njegove navijace" Verujem da cu nastaviti u 2021.za sta ce mi trebati 5,6 trka,ali moguce da tu odluku donesem i pre starta ove sezone. Ali velike su sanse da nastavim u 2021" upitan za trenutnu situaciju oko Lorenca, Rosi je rekao "Svidja mi se sto je po pobratlu u Yamahu pokazao konkurentnost, ko zna, mozda ce Yamaha i 5 motora morati da isporuci" 

Maverik Vinjales. Upitan koga bi voleo kao drim tim kolegu, koji motor i koju stazu:"Valentino, Asen i Yamaha" poruka za lekare sirom sveta "Budite hrabri, srcem sam uzvas, izdrzite" na pitanje kako mu se svidjaju e trke "Pa tu smo hde smo, jak sam, brz, dva puta na podijumu, posto se oporavljam od povrede imam vremena da se spremam za trke na PS4, Vale je malo stariji pa mu je teze" 

Samo neka od pitanja i neki odgovori. 

Uz poruku ostanite kod kuce, budite zdravi i izdrzite, intervju je zavrsen. 

Prema informacijama koju ovi vozaci imaju, ineirektno sezona hi trebala da pocne u septembru ili krajem avgusta. Ostaje nam da vidimo. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

U narednim danima ocekuje se odluka o buducnosti Velike nagrade Belgije.

Odluka o održavanju sportskih događaja u ovoj zemlji pomerena je za narednu nedelju.

Holandija je nedavno odlučila da suspenduje sportske događaje sve do početka septembra meseca, pa su tako propale ideje o održavanju trke na stazi Zandvort. Ipak, još se ništa ne zna kakvu bi odluku doneo njihov sused, ali veruje je da će slične mere biti donešene i u Belgiji. Kako navode mediji postoji šansa da trka bude održana pred sam kraj avgusta.

Organizatori trke u Belgiji svakako traže da se ona održi bez prisustva publike ili se ona uopšte neće dogoditi. Zbog toga je prošle nedelje zaustavljena prodaja karata.

spa_sastanak.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR iskreno se nadam da ce poceti sto ti kazes neka se vozi i bez publike samo da krene vise.Voleo bih i da se Imola vrati u sampionat.Nesto me ne greje sunce vidim da Moto GP nece poceti pre avgusta.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ceo karavan Formule 1 sa nestpljenjem je očekivao start sezone u Melburnu, ali je te planove otkazao novi korona virus. Zbog toga Liberty Medija i FIA pokušavaju da sastave novu vrstu kalendara, ali je veliki problem mesto odakle bi mogao da krene novi šampionat ali izgleda da je ovo pitanje rešeno.

Prema navodima Dr. Helmuta Marka prva trka mogla bi da se dogori 5. jula na Red Bull Ringu u Austriji a to je potvrdio i Christian Horner.

Bilo bi lepo da startujemo šampionat samo ukoliko bude dovoljno bezbedan. Znam da Red Bull radi sve što je moguće kako bi to bilo spremno na najbolji način.” kazao je šef Red Bull za The Sun. “Ako se njihova vlada kao i zdravstevi sistem slože, to će nam biti polazna tačka za sve a koju i ostali mogu da prate. Naravno, do sada je urađeno puno istraživanja kako trka može da se održi bez prisustva publike i koliko ljudi bi svaki tim mogao da dovede.”

Ipak, 5. jul još nije zvanično potvrđen kao datum za prvu trku.

thumbs_b_c_67f359fa9696f72e9b47d6b92e9d0957.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Flaki  ooovo je ohrabrujuca vest, ako uzmemo u obzir i da se motogp vozi na toj stazi, moguce je da se i dvotockasi onda vrate na stazu bas u Austriji? Sta mislis? Ili je ipak realnije u avgustu? 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR mislim da je formula 1 skoro pa na startu,ove poslednje vesti sto stizu iz Austrije pokazuju da svi daju sve od sebe da sezona krene i nadam se  da ce biti tako..sto se tice Moto GP mislim da ne vidim toliki optimizam to je neko moje subjektivno misljenje mozda gresim ali sto se Formule 1 tice cini mi se samo sto nije.Mislim da si za Moto GP merodavniji od mene da kazes sta su tvoja ocekivanja za start sezone.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Flaki evo sada je objavljeno Francuska otkazana za F1. Zvanicna info.

A sro se tice MotoGP-a, pa vidi, mogu poceti vec sledeci vikend, generalno i jedni i drugi. Iza zatvorenih vrata. Ok iz predostroznosti je i bolje da se ceka i sam avgust. Mada poznavajuci politiku Dorne i Espalete, ne bih se iznenadio da pomere start za jul. Jer je to ona letnja pauza izmedju Nemacke i Ceske. Taman da krenu tipa oko 15 jula da zavrse u novembru sa normalnim brojem trka cak. 

Jer, vidi, ako krenu u avgustu, septembru. Do decembra se nece zavrsiti. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Sezona će početi 5. jula, a cilj je da se održi 15 do 18 trka, sa finalom u decembru u Abu Dabiju.

Odluku o početku sezone 5. jula sa trkom u Austriji, Formula 1 donela je danas.

Prethodno je otkazan planirani početak sezone trkom u Francuskoj 28. juna.

Za sada je neizvesno kako će se sprovesti takmičenje, jer postoje brojna ograničenja prilikom putovanja.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...