Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Auto-Moto sportovi


Preporučeni postovi

  • Odgovori/odgovora 939
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Rodio se 21.marta 1960. u Sao Paolu, Brazilu, kisni covek,kisni maestro, jedan od najvecih vozaca ovog sporta. Imao je trofejnu karijeru iza sebe.  162 trke, 65 pol pozicija, 80, podijuma, 41 pob

Uskoro u Ferariju? Zanimljivosti o Antoniju Đovinaciju Jedini je Italijan trenutno u Formuli 1 i vozi za Alfa Romeo. Ime Antonija Đovinacija sve ćešće se dovodi u vezu sa Ferarijem, pominju ga ka

MotoGP karavan, isto kao i Formula 1 nije poceo zbog ovog korona virusa. Medjutim u Kataru su se vozila Moto3 i Moto 2 trka, pod izgovorom da su oni vec bili tamo, i ssto timovi MotoGP klase jos nisu

Posted Images

@Flaki sa ove tacke gledista nezahvalno je govoriti. Ali verovatno da ce 75% trka biti pred praznim tribinama. A moguce i sve trke. O tome niko nista ne govori bar ne za sada.

Ista situacija je i za MOTOGP, Ezpaleta takodje razmatra nastavak sezone u julu. Isti scenario

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
18 sati , BeconiWR rekao/la:

@Flaki Silverston potvrdio. Trka bez publike

VN Velike Britanije i zvanično će se održati pred praznim tribinama.

Organizatori ove trke izjavili su da će ove godine biti nemoguće održati trku sa publikom, pošto je Chase Carey izjavio da oni spremaju novi kalendar koji bi mogao da ima 15 do 18. trka. Po tom planu sezona bi trebalo da krene iz Austrije, pa su tako već nekoliko puta organizatori trke na Silverstonu kazali da bi i oni voleli da karavan dođe i kod njih.

Pored toga Britanci priznali su da ove godine neće biti prisustvo fanova, a kako prenosi Andrew Benson iz BBC-a, organizatori su već poslali mejl ljudima koji su kupili karte da neće moći da prisustvuju trci.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Flaki ma samo neka krenu. Konacno lepih vesti. Konacno. Ovi iz motogp nista ne javljaju jos. Ali sve mi se cini da ce ici istim putem, sto se organizacije. Opsta procena da ce u toku sledece nedelje direktor Dorne, Karmelo Ezpaleta izaci sa konacnim planom i programom za ovu sezonu

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ma realno.Ja ne vidim toliku potrebu za navijacima na ovim trkama.Veci je to ugodjaj za same navijace nego sto je sama pomoc nekom timu ili vozacu.Naravno nije isto sa i bez navijaca kada se dodeljuje pehar ili skavi pobeda.Mislim da su to ovi ljudi shvatili i pocece sampionat kao sto i treba da bude.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Kneza90 Ali racunaj da ide 50k-100k ulaznica sa prosjekom cijene 100-2.000e pa racunaj koje su to pare i kako to nadoknaditi.. 

Gubi se sigurno 10-20mil po trci samo na ulaznice, plus sve ostalo..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Kneza90 mozda navijaci nemaju neki uticaj ali svakako je lepo videti publiku pored staze,plus sto kaze @Vuko sa ekonomskog aspekta ogroman je profit u pitanju.Ja godinama pratim domaci sampionat na kruznim stazama pa je lepo kada si pored staze i kada je yugo u pitanju a mogu tek da zamislim kako je na formuli 1.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Kneza90 navijaci? Nemaju uticaj na vozace? Samo cu ti reci pogledaj Rosijeve voznje pred navijacima i njegov odnos prema istim. Ok mozda u nekoliko poslednjih sezona u formuli, ali Meksiko ne smemo da batalimo. Ali ako pogledas MotoGP. Imas mnogo staza koje su krcate uvek i tu zaradjuju jako fine pare. Mudjelo, Brno, Le Man, Saksenring, Mizano, Herez, katedrala sporta Asen, Malezija, naravno kada gledas trke 60% su Rosifumi, ostalo su rasporodjeni. Ne znam @Kneza90da li si pratio koju trku od ovih. Vise gubi motogp od formule po mojoj proceni. Ti u Mudjelu imas oko 100k navijaca. Ja prvi sam smanjio da pratim kako su uveli ove turbo motore i kako je pocela dominacija Mercedesa,navijam za Meklaren pritom. Ne ferari, redbul... 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Organizatori trke u Italiji demantovali su navode da će oni ove godine ostati bez trke.

Italija je jedna od zemalja koja je najteže pogođena pandemijom korona virusa, pa tako javnosti nije izgledalo čudno da će karavan Formule 1 ove godine ostati bez trke pored Milana. Ipak, prema navodima Sticchia Damiania, vesti koje su se pojavile sa ovom temom su lažne i da su oni uvereni da će ovaj događaj biti održan.

“Mi smo uvereni da će Monca biti na kalendaru, ali bez prisustva publike. Ne razumemo zbog čega se šire razne lažne vesti u kojima je moguće otkazivanje VN Italije.” kazao je Damiani za Sky Sports 24 i dodao da se svakako trka neće voziti u suprotnom smeru od onoga koji je trenutno zastupljen. “Trenutno mi nemamo kristalnu kuglu da vidimo šta će se dešavati, ali smo uvereni da će trka biti početkom septembra. Nadamo se da će ova nezgoda proći do tada i da će se desiti čudo.”

hi-res-ac23e24d21e75c6f3ad91fe4a504834d_crop_north.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Pored Austrije i Velike Britanije i Mađarska je zemlja koja bi mogla da organizuje dve trke.

 Zvanično još nisu obavljeni detalji oko novog rasporeda trka, ali su organizatori trke na Hungaroringu potvrdili da su na staloj vezi sa Liberty Medijom.

“Mi smo u stalnom kontaktu sa vlasnicima Formule 1 i Liberty Medijom i oni znaju da smo otvoreni za sve opcije. Spremni smo za trku.” kazao je Zsolt Gyulay direktor Hungaroringa. “Mi smo pričali da održimo trku bez prisustva publike i zbog toga mi radimo na protokolu u Austriji. Sa tim protokolom, mi bi smo bili spremni da se trkamo. Ali jedna stvar je sigurna, veoma je važno Vladi Mađarske kao i Hungaroringu da smo spremni da organizujemo VN Mađarske ove godine.”

6942-img-4368.jpeg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Flaki  sta mislis koliko i da li je realno da F1 ustupi koju stazu motorasima? Tipa Monca, Hungaroring? Mislim u Italiji smo ostali bez Mudjela, bez naznaki da bi mogao da se vozi. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR da nazalost video sam za Mudjelo ali tu je San Marino mislim da to pokriva Italiju,mada ovo sto vidim u kalendaru za sada samo 12 trka sto je jako malo i zvanicni start je u Brnu 9 .avgusta..nadam se da ce se naci neko kompromisno resenje i da ce biti jos koja trka u kalendaru.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Flaki jedino sto vide kao potencijalno resenje je da Katar, Tajland i Ameriku pomere za kraj sezone, a na nekim stazama po dve trke u istom danu. 

I ne mogu ti opisati koliko mi je tesko pala situacija.... Hteo sam ici u Mudjelo ove godine... Ostaje naredna. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

E sad, sto se tice Rosija, najnovija informacija koja se pojavila je da Petronas yamaha ceka njegovu odluku, ustvari pokusavaju da razumeju sta on zeli. Izvesno je da ce nastaviti u sampionatu, sto je izmamilo osmehe sirom sveta. 

Naime Razlan Razali tim menadzer Petronasa je izjavio kako iscekuje poziv ili poruku od devetostrukog sampiona. I u skladu sa njegovim zahtevima pravice tim, taktiku i sve kako bi sto korektniji bili prema njemu. 

Dakle ukoliko Rosi trazi da Lorenco bude u timu, morace da ga ispostuju, ukoliko bude trazio fabricki motor morace da dobije. Lopta je u Rosijevom dvorostu, ali verujem da ce polovinom maja stvoriti slikusta tacno zeli od 2021

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Flaki  sad izvini sto te tagujem ? ali na sk1 sjajna trka Kanada 2011 i famozni povratak Batona. I pobedjuje Fetela u direktnom duelu. Ne moram da te podsecam kakvi su uslovi bili i koliko je trajao prenos ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR naravno da znam,kisa oni udesi i na kraju okretanje Fetela i pobeda Batona..znam to sve...samo iskreno cekam da sezona bude malo zanimljivija da ne dominira mercedes onako kao prosle sezone

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...