Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Preporučeni postovi

  • Odgovori/odgovora 402
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Poslednjih 48h donela su dve ozbiljne vesti. Prva je da je LB Denver Broncosa Von Miler oboleo od korone, ali se oporavlja(zanima me kako je on samo oboleo, posto imaju ostre mere) druga je malo lepsa

@Flaki Dobra slika 😉  

@Flaki Brejdi je po meni prevazišao ne samo status GOAT-a Americkog fudbala nego je i možda najveći sportista svih vremena.. Naravno mislim na ekipne sportove.. Ova ostvarenja koja on ima nema ni MJ n

Posted Images

NFL. Americki fudbal. Sport koji nije toliko pracen u Srbiji, samo 30 % populacije prati sport, od toga 15% ozbiljnije poznaje istoriju kao i pravila samog sporta, ostali su culi za taj sport kroz poznatu igricu madden, a samo 3 do 5 % je upoznato sa nasim klubovima, gde imamo 3 lige, preko 17 klubova, i reprezentaciju koja je sasvim solidna, nedavno su izgubili nesrecno od aktuelnog prvaka Evrope Francuske. 

Odakle poceti. Pocnimo od proslogodisnjeg SB koji je zasluzeno osvojila ekipa Kansas Citya. Sve 3 plej of utakmice su gubili i potom rutinski resavali. Ali preokret ni blizu onog vec istorijskog Pateiota protiv Falkonsa. 

Sezona se time zavrsila, Mahomes je bio mvp finala i skinuo prokletstvo cover igraca sa madden igrice. 

U nedostatku fudbala, XFL liga je oformljena, nesto kao AAF, aali nije zazivela. Mnogo je drugaciji od samog NFL-a pravila, dosta su grublji startovi. 

NCAA je zavrsen, i svi zaludjenici ovog sporta sa zarom cekaju ovogodisnji draft koji ce biti drugacijeg formata, virtualno. Prvi pik imaju Bengalsi i uzece QB-a LSU-a. 

Najzvucnija vest je prelazak cuvenog Tom Brejdija u Tampu posle skoro 20 godina provedenih u Patriotama i osvojenih 6 SB... 

Ko ce docekati najspremniji, moze li Lamar Dzekson da donese treci SB prsten u Baltimor, hoce li Sejntsi konacno prekinuti prokletstvo plej ofa, moze li Kansas odbraniti trofej. 

Videcemo u septembru. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Slazem se da Mahomes ima talenta, vreme ce pokazati da li moze doci da ranga Brejdija. Za pocetak mu trebaju dobri saigraci, a Kanzas bar za sada iako su sampioni meni deluju tanko

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Mahomes ima odlicnu ruku, bullet pass mu je idealan, uz to ume da deli pasove bez gledanja. Mahomes je ozbiljno napredovao u odnosu na proslu sezonu, a igrali su "samo" finale AFC... Gde su izgubili od Patriota, buducih sampiona. Dakle Slazem se da je buducnost sporta. Od Baltimora i Sejntsa ocekujem dosta. 

32 minuta , joca_scar rekao/la:

Mahomes je budućnost ovog sporta i ako ostane u Kansas-u kao Brejdi u Patriots-ima uzeće Chefs-i još prstenja sigurno

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Mahomes je dobar zato što nikad ne znaš šta će uraditi da li će da trči ili da ide na pas, Lamar takođe, s'tim što je kod Lamara trčanje još izraženije jer je slabiji u pasu ako poradi na tome može biti dobra konkurencija Mahomesu. (Što bih iskreno voleo da se desi jer sam veliki fan Ravensa)

Edited by joca_scar
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ne slazem se da je Lamaru slabiji pas. Na skill posicijama na pro bowlu je pas bio ocajan. Jednostavne pasove nije pogadjao otvorenim igracim. Lamar je sjajn QB, osvajac hajnsmanov trofeja, ima on odlican pas pod pritiskom. Jednostavno dolazi takva generacija kvotera, gde im je trcanje primarno. Evo Kajl Marej npr, proslogodisnji prvi pik. Pretpostavljam da si zbog 52 Rej Luisa veliki fan.

A sto se tice Mahoumsa, nadovezao bih se na raniji komentar, ne verujm da ce ostati on u Cifsima. Raste mu cena, a Cifsi ako ga zadrze, zbog salary capa, morace da prodaju ili da trejduju par igraca... 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Definitivno Mahoms ima bolju ruku od Lamara i trenutno je i bolji igrac.. I ne slazem sa da ce on igdje iz Cifsa. Kvoterbek koji ti dones Supebol se ne daje do kraja karijere..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Sta cemo sa Peyton Meningom sto je otisao iz Indijanapolisa, evo i Brejdi npr... Iako je on na kraju karijere. NFL je soubiznis, imas para, kup8 najbolje. Nije to profesionalizam. Kao nekad

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

I onda ti ja spomenem Rogersa, Big Bena, Breesa, Wilsona..

I Peyton i Tom su proveli vecinu karijere u IND/NEP. Da te ne podsjecam da su Coltsi zazalili a Denver slozio Lombardija u vitrinu.. Mozda se isto desi i Petriotsima..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko ono sto ja hocu da kazem, da se sadasnji kvoteri, mbogo razlikuju od stare garde. Niko ne govori da Mahomes nece ostati, samo da ce ga Cifsi jako tesko zadrzati. Kao sto ce Baltimor tesko zadrzati Lamara. Moje misljenje, a vreme ce pokazati 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR U nfl od svih Usa liga najmanje igra parola “velikog” tržišta.. Imas primjere da su NOP, Seatle, Indianapolis uspjeli kao mala tržišta zadrzati legendarne QB.. S druge strane timovi sa velikih trzista nije da bas dominiraju..

Pogotovo Mahoms sa SB u džepu nece imati nikakav pritisak.. Moze da ganja rekorde/sponzore/zene ?? 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko ne bih bas rekao da je tako. Evo najsvezija vest je Kris Mekefri RB Karoline, Panteri ga potpisali na 3/4 godine, moracu da proverim danas,  14 mil USD po sezoni, moguce da sam permutirao cifre. Ispravka, NOS, ako mislis na Nju Orleans. Pa zadrzali su ih jer su u njima prepoznali prave lidere. Neko ko ce biti srce i dusa tima. 

A sto se tice pritiska... Ne mogu da se slozim, nista licno, ali on ima prsten i svaki qb koji se domogne trofeja tezi da dostigne sada vec legendu Brejdija, tako da ce biti sigurno veci pritisak nego ove sezone. Cist primer Rasel Vilson. Sa Patrikom je najbitnije da ga povrede zaobidju. Ostalo, videcemo. Da se razumemo ne omalovazavam Mahomsa, ne osporavam ga. 

Mislim svakako je am. fudbal sport koji se najbrze menja, po stilu. Tako da jedva cekam prvo draft, pa onda predsezonske utakmice, i onda u septembru sezonu. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR Za kvoterbekove pogotovo nivoa Mahomsa vaze potpuno druga pravila.. Nekad su vredniji nego 50 ostalih igraca na rosteru. Nije pravedno ali je tako, tako da ce Cifsi sve uraditi da on ostane do kraja karijere tamo.. Sto se Nfl generalno tice, ja sam vec godinama u faonu da prije gledam nfl nego li Nba ili Evropski top fudbal.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Brejdiju su ponudili ugovor ali manji nego što mu je bio predhodni i zato je otišao. A indijani svakoko fali CB. Tako da ćemo sada da vidimo da li će Brejdi biti to što je bio bez Beličeka i linijaša koje je imao u Patriotama.
A za Ravense navijam od 2013 kada su osvojili Super bowl i kada je bio onaj legendarni pas ,čini mi se , Flaka za Luisa sa 30 na 30 jardi.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@joca_scar Bas covjek sa 6 SB i pune 43 godine u trenutku kad pocne sezona ima nekome nesto da dokazuje.. To bi bilo recimo kao da si 2001/2002 ocekivao da Jordan donese Vasingtonu prsten.. Mnogo vec je znak pitanja sta ce Belicek da uradi bez Brejdija!

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@VukoPa vidi Brejdi svakako više nije dobro rešenje što se videlo i time da Patrijote posle dužeg vremena nisu prošli u doigravanje vreme je za promenu a mislim da velika većina kvotera može da bude dobra ako ima 5-6 sekundi da izbaci loptu što on uglavnom ima zahvaljujući odličnim linijašima.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@joca_scarVelika vecina ne moze da bude dobra ali ni jedan ne moze da dodje ni blizu 6 osvojenih SB.. A prosle su se sezone su se ko si zaboravio plasirali u PO i to lagano.. Slazem se da je neuspjeh izgubit kuci od Tenesija ali Brejdi ima toliko kredita da moze nikad vise jednu utakmicu da dobije.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@VukoSlažem se ja sa tobom da Brejdi ima kredita ali sam mišljenja da je najbolje povući se dok si najbolji a ne da upropastiš kakvu je on imao.

Edited by joca_scar
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Pa evo da se recimo povukao sa 35-36 godina bio bi isto legenda ali bi imao tri finala manje od kojih dva osvojena..

Evo recimo Fderera vec godinama salju u penziju a on sa 36/37 godina osvoji 3 GS (koliko Marej za karijeru), plus ga godinama samo Novak pobjedjuje u velikim mecevima.. Ne zaboravi i da recimoCR7 ima 35 godina i sto kao treba da se povuce?  Tesko se povuci kad si u necemu najbolji na svijetu ili top5/top10 a i mi ljubitelji sporta bi bili uskraceni za neke legendarne momente..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...