Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Srbija/Crna Gora/Hrvatska


Preporučeni postovi

Iako se situacija sa koronavirusom polako umiruje, vaterpolo i sportovi u bazenu spadaju u kategoriju najrizičnijih sportova.
I kada je već tako čelnici FINA su odlučili da pomere održavanje Svetskog prvenstva u vodenim sportovima. Prvenstvo je trebalo da se održi u julu 2021. godine u Fukuoki, ali je pomereno od 13. do 29. maja 2022. godine.

Kada je u pitanju vaterpolo svetsku titulu brani reprezentacija Italije.

Dok je Srbija svesno žrtvovala to takmičenje zbog nastupa na Olimpijskim igrama. Tako da će puleni Dejana Savića 2022. godine imati prilike da krenu u novi pohod na svetski tron.

dejan-savic,-vaterpolo-jpg_660x330.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 117
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@Conga u vaterpolu smo u istom kosu, i mi i vi i Becej smo prvaci Evrope, kolko god se to vama svidelo ili ne. Doduse da, ima razlika. Nama gospodar nije POKLONIO bazen sa komplet infrastrukturom kao

@Conga ja ne znam sta si ti po struci, ja sam visi sportski trener, tako da sto se sporta tice mogu samo da drzim casove, a da se edukuju trebaju drugi!! Kolko znam vi cete igrati baraz za opstanak u

Hahahahahha ovo je kao skrivena kamera, cekam coveka da kaze da se zajebava ?

Posted Images

@VladaVaterpolo organizacija ispade i najodgovornija.Ljudi ne lupetaju,lepo odlozise svetsko prvenstvo koje treba da se igra za godinu dana.Sve poznato,ljudi znaju kada za sta da se spremaju,kada ce se nesto igrati,stvarno sam iznenadjen.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Kneza90 A lako je njima, kao sto smo gore vec pricali, malo para je u ovom sportu, tako je moguce i odloziti ga. Nego me zanima, da li ce i prvenstva regularna ovako zavrsiti, ili ce se ipak osmeliti i igrati

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Filip Filipović klub iz Đenove napustio posle devet godina provedenih u toj ekipi.Filipović, koji je ponikao u Partizanu, član Pro Reka je bio u dva navrata, od 2009. do 2012. i od 2014. do sada.Pauzu je napravio samo tokom dve sezone, kada je nosio kapicu kragujevačkog Radničkog.Sa Pro Rekom je osvojio osam titula u nacionalnom šampionatu, sedam kupova, tri Lige šampiona, dva Superkupa Evrope i jednu Jadransku ligu.LEN ga je u tom periodu proglasio četiri puta za najboljeg vaterpolistu Evrope.Sledeća Filipovićeva destinacija biće najverovatnije Barseloneta.

796137_screenshot-1_iff-e1554650805522-1024x794.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...

Aktuelni olimpijski prvaci kreću sa treninzima, prvi posle koronavirusa.Radiće se do 29. maja, zatim sledi slobodan vikend, pa od 1. do 6. juna drugi ciklus. Takvi ciklusi će trajati do 25. jula uz desetodnevni odmor na polovini rada, tačnije posle četvrte nedelje."Počinjemo, za sada bez bazena. Radićemo u teretani i na terenima Zavoda za sport. Biće u početku malo improvizacije ali ću se potruditi da bude što ozbiljnija. Moramo da radimo, da ne gubimo vreme. U interesu je svih nas", rekao je Savić za sajt Saveza.Na prvim pripremama pojaviće se: Gojko Pijetlović, Dimtrije Rističević, Duško Pijetlović, Nemanja Vico, Đorđe Lazić, Petar Velkić, Sava Ranđelović, Milan Aleksić, Radomir Drašović, Đorđe Vučinić, Petar Tomić, Filip Filipović, Viktor Rašović, Nikola Dedović, Andrija Prlainović, Gavril Subotić, Ognjen Stojanović, Draško Gogov i Strahinja Rašović.Naknadno će se priključiti: Branislav Mitrović, Stefan Živojinović, Lazar Dobožanov, Nikola Jakšić, Dušan Mandić, Nikola Lukić, Miloš Ćuk i Stefan Mitrović."To je spisak igrača koji će raditi. Ipak, u zavisnosti od rada mlađih kategorija postoji mogućnost da i jedan broj mladih vaterpolista priklučimo radu", istakao je Savić.

20200521_142413.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Bazen još nije blizu ali je rad počeo. Savezni selektor Dejan Savić je danas okupio reprezentativce na rad u sali i teretani Zavoda za sport i omladinu u Košutnjaku. Oko 20 igrača se pojavilo a očekuje se da u narednom periodu bude i svih 27 koliko ih je na spisku.

 

20200525_121737.jpg

20200525_121751.jpg

20200525_121805.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

B92: Zvezdin EKG – da li je pacijent živ? http://www.b92.net/sport/teme/simanovic.php?yyyy=2020&mm=06&nav_id=1690100

 

7 godina od najsvezlijeg trenutka u istoriji. Nazalost, kao sto se kaze u tekstu, danas su nasi klubovi topovsko meso..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Docice dan a polako i dolazi da i reprezentacija polako posustaje..jer lige bukvalno nema,ne znam kako da se stvaraju mladi igraci i to ce se odraziti i na reprezentativne uspehe a kamoli klupske.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

ne slazem se. Mislim da je ovaj region pravi rudnik talenata za ovaj sport. Ako neko ima talenat ako ne nasi, stranci ce to prepoznati u ranom pubertetu i odvesti dete napolje, ali ono ce i dalje igrati za svoju drzavu

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@gazda gruja realno u svakim sportu imamo mnogoo velikih talenata kao i ovde naravno ,ne sumnjam da ćemo nastaviti i sa mladjim igračima ovako kada ode stara garda , samo da se radi sa njima kako treba 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Vaterpolo je naš najuspešniji sport. Osvojili smo sve, ali baš sve, nije stih, nije fraza, osvojili smo sve što je poznato ljudskoj vrsti, ako se u još nekoj galaksiji igra vaterpolo neka se spreme kada dođu ovde. E sad, zamisli da si najtrofejniji igrač najtrofejnijeg sporta! Znači zamisli da si Slobodan Nikić? Momak iz senke u čijoj senci su zapravo ostali svi ostali.

Povukao se iz bazena prošlog meseca! 
Tiho, bez pompe! Hvala Slobodane na svemu! 

 

image-0-02-05-68c882a9fad950f50fd68dee06d00f0003e93a7a31e89d5da5969b56db33031e-V-300x300.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga Nije on u senci jer ga narod ne gotivi ili sl. Jednostavno je lošiji igrač a samim tim i manje zaslužan za sve te trofeje od Filipovića, Mandića, Prlainovića..

 Naravno to ne umanjuje ni malo njegovu veliku karijeru..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@VukoSlobodan "Boba" Nikić je najtrofejniji srpski vaterpolista svih vremena, niko nije ispratio njegov oprostaj od vaterpola! Mnogi ga podcenjuju i umanjuju njegov doprinos u reprezentaciji Srbije! 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga Koliko se većih sportista opraštalo pa isto nikome ništa.. Ovo najtrofejniji ti ne znači skoro ništa, samo da je trajao dugo.. A i koliko ja vidim i on i Filipovic imaju po 15medalja sa velikih takmičenja (EP, SP i Olimpijada), plus je Filip mladji 4godine..

Ne sporim ništ vezano za Nikića ali ti je to otprilike ovakva situacija.. U isto vrijeme igraju Mesi, Eto, Ćavi, Injesta, Pujol, Buskets.. E on je Buskets.. 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Milanović napustio Zvezdu: Rekli da će smanjiti budžet

Legendarni Igor Milanović više nije trener Crvene zvezde. Na tom mestu, njega će zameniti Aleksandar Filipović.

Igor Milanović

Milanović je napustio crveno-bele posle jedne sezone u kojoj je osvojeno peto mesto u Regionalnoj ligi.

"Prijateljski smo se razišli. Nije bilo nikakve drame. Nije bilo ni potrebe. U klubu su mi rekli da moraju da smanje budžet, da će sve biti drugačije od onoga što smo predviđali. Razumeo sam ih, nema tu šta mnogo da se doda", otkrio je Milanović za Sportski žurnal.

Poziciju prvog trenera Zvezde preuzeće Filipović, nekadašnji asistent Dejana Savića.

"Dugo sam u klubu, znam situaciju. Ranije sam ulazio na pola sezone, sad sam prvi put od početka. Rano je još za izjave, mada znam šta mogu da očekujem. Jedino obećavam da ću se truditi da radim najbolje što mogu“, poručio je Filipović.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...