Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

FC Manchester United


Preporučeni postovi

Daili Miror sada pise a prenose i italijanske novine da je Solskjer sada zainteresovan za stopera Intera Milana Skrinjara, i da je cak upucen zvanična ponuda na adresu Neroazura!

Spekuliše se da je Manchester ponudio oko 45 miliona evra za usluge reprezentavca Slovačke i jednog od najboljih stopera u Seriji A. Navodno Inter bi ga pustio za 60 miliona evra. Ne znam bas koliko je realno da Skrinjar obuce dres Crvenih Djavola, predstavljao bi znacajno pojacanje i u paru sa Megvajerom bi bio jedan od najboljih stoperskih tandema na svetu, ostaje nam da vidimo da li ima indicija za ovaj transfer! 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 410
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@Step i ja mislim da im je Bruno Fernandes top pogodak ove sezone, odigrao je par meceva i uspeo da postigne i gol i da asistira ,vidi se prevaga na sredini terena koja im je bila potrebna , kad se Ra

@Nemanja U borbi za pozicije 5-7 slažem se da je Matić odličan.. Za nešto više veliko je pitanje..

@Nemanja  daj bre da se umrezimo da pikamo fifu kad je vec spomenu 😂😂

Posted Images

Ja ne znam ima li neka ekipa da se ne dovodi u vezu sa škrinjarom, bio bi lepo pojačanje ali da budu najbolji štoperski tandem smehotres ali bože moj vodećemo šta će se sve izdešavati

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Jeste vidić odličan igrač ali on za repku nije igrao kao za klub nije čak bio ni blizu igara samo bleda senka. I pitanje kako bi sada igrao kad se stil napadača mnogo promenio brži su manji eksplozivniji tehnički jaki a tad su bili skok i snaga. Jeste naš ali mnogo još ima van dajk da igra da dokaže da je možda i bolji od vidare

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Đunisimus Vidiceva prednost naspram Van Dijka je to sto je igrao mnogo srčanije i bukvalno kidao kada uleti u igrača , Van Dijk mi je malo drugaciji tip stopera igra glavom i smireno , treba uzeti u obzir i to sto je Vidić imao jak o dobar ucinak u napadu posle prekida ,mnogo golova je postigao ! 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Nemanja

Sve to stoji ali vidić da igra sad imao bi crvenih i žutih koliko hoćeš još var i sve ne bi imao šanse da igra

Van dajk je mideran štoper vidara je old skul kostolomac i ratnik

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Njegovo Veličanstvo Kantona

April 1996. godine. Kapiten Junajteda je u izvanrednoj formi, šest ligaških mečeva u nizu na kojima je bio strelac, postavljen je novi klupski rekord, uspavani "Crveni đavoli" se polako bude...

Erik Kantona

 

Počelo je majstorijom iz voleja na Sent Džejms Parku protiv Njukasla, potom je postigao nezaboravne golove protiv Totenhema i Arsenala, a sve je zaokružio pobedonosnim pogotkom na utakmici sa Koventrijem.

Tih dva meseca koje je Kantona odigrao sa velikom inspiracijom pokazali su koliko ovaj čovek znači Mančester Junajtedu i engleskom fudbalu.

Vratio se nakon duge suspenzije i odveo "Crvene đavole" na vrh tabele. Pokazao je da je nezamenjiv, da bez njega Ser Aleksov Junajted nije isti.

Bio je igrač kojeg ste jednostavno morali da gledate, kao kada neki veliki bend dolazi u vaš grad.

"Ljudi, vratio se Kantona, to je već ona dobra stara Premijer Liga!"

Nije bio samo fudbaler koji pravi razliku, već je imao "personaliti", taj "x-faktor" u sebi, karakter koji je magnetski privlačan svakome ko voli fudbal.

Kantonu nisu veličali samo zbog postignutih golova, već i zbog raznovrsnog talenta, ključnog u njegovom imidžu. "Skejtovao" je kroz odbrane, pogađao levom i desnom, nije mu smetao ni loš teren, niti je bilo važno da li igra protiv Ruena u Kupu Francuske ili Čelsija u Premijer Ligi.

Kao da je u sebi imao petoricu različitih igrača čiji talenti su spojeni u jedan. Ne možete reći da je Kantona imao svoj "trejdmark". Ali važio je za jednog od najboljih u istoriji u situacijama jedan-na-jedan. Kažu dalje, da su u njemu oličeni fascinantni kontrasti. Da je mogao da šutira sa distance ili da bude još suptilniji u ključnim proigravanjima.

Tehnički izuzetno nadaren bez obzira na svoju visinu (187cm), fizički jak, temperamentan i (neretko) agresivan. Instinkt, harizma, liderstvo. "Zaboravili ste aroganciju", reći će neko? Ona proističe iz svega ovoga!

Možda je lob na utakmici sa Šefild Junajtedom definicija fenomena Kantona. U užasnim uslovima za igru (vetar duvao toliko jako da je bilo veoma teško napadati) izveo je remek-delo, odraz kreativnosti i dosetljivosti, potez kojim kao da je provocirao vetar da pokaže šta ume i da li je dovoljno jak da ga spreči.

Niko nije mogao sedeti mirno kada je lopta u blizini Kantone. To je ono što je vas je držalo ispred TV aparata, znali ste da utakmica ne može biti dosadna.

Čak je i ona "mračna" strana njegove ličnosti doprinela da ga svet posmatra uzvišenije. Fudbalska istorija bila bi mnogo siromašnija bez anegdota sa njegovih mečeva.

Kao što je "ozloglašen" nasrtaj na navijača na Selhurts Parku u januaru 1995. Biti ozloglašen za ovog Francuza je samo plus, poput junaka Tarantinovih ili Skorsezeovih filmova. Zaista, bio je lik koji je fudbalu podario elemente drame ili "crne komedije". Nikada niste znali šta mu je na umu i šta će sledeće učiniti.

I pre nego što je došao u Englesku, bio je poznat po ispadima. Gađao je sudiju na utakmici sa Sent Etjenom 1991, kasnije čak pretio da će da se penzioniše iz fudbala, besan zbog kazne koja mu je izrečena. Njegovoj reputaciji doprineli su i sukobi sa protivničkim igračima, napadi kopačkom u lice ili oštri startovi.

U Engleskoj je njegov temperament mogao samo da se pogorša. Događaj u Istanbulu nakon meča sa Galatasarajem prepričao je njegov saigrač Geri Nevil u svojoj autobiografiji. Na povratku kroz tunel, jedan od policajaca udario je Kantonu po glavi. Igrači Junajteda morali su u svlačionici da obuzdaju tu zver koja je bila spremna da se vrati i obračuna sa policijom. Držali su ga sve vreme, tuširali se naizmenično kako bi neko uvek bio uz njega.

Priznajte, ko se ne bi poistovetio sa ovakvim stavom?! Stavom čoveka spremnog da se osveti svakome ko krene na njega. Bez ikakvih obzira na granice koje su mu nametnute, u ovom konkretnom slučaju zakonske. Jer ko, dođavola, sme da se tuče sa policijom?!

Erik Kantona

"Buntovnik koji če postati kralj" je naziv biografije koju mnogo smatraju za najbolju ikada napisanu o nekom fudbaleru. Knjiga otkriva njegovo specifično odrastanje i proces nastajanja jedinstvene životne filozofije koja se manifestovala u njegovom pogledu na svet.

Postoji uobičajen način i postoji Kantonin način. Kada je debitovao za reprezentaciju Francuske, izašao je pred reportere i umesto uobičajenih fraza o tome "koliko je ovo poseban dan za njega i da je san svakog fudbalera za zaigra za svoju zemlju", nastupio prilično hladno, bez emocija.

"Nisam osećao nikakav pritisak, nisam emotivna osoba i ovu utakmicu sam doživeo kao najobičniju ligašku. Zašto bi bila velika stvar to što igram protiv Zapadne Nemačke? Samo sam razmišljao o taktičkim stvarima, bio sam fokusiran. To je sve."

To je bila njegova rutina, da se nonšalantno ophodi prema stvarima, čak ih sa lakoćom i odbacuje. Ali probajte da mu se zamerite i videćete njegovo pravo lice. Kao kada ga je selektor Anri Mišel 1988. izostavio iz tima.

Kantona je tada izjavio da je on obična "vreća g***na". Naravno, ubrzo je suspendovan iz reprezentacije na neodređeno. Tek ga je Mišel Platini pozvao nazad, rekavši:

"Da se ja pitam, Kantona bi igrao za reprezentaciju sve dok se ne penzioniše iz fudbala."

Erik Kantona

Za Francusku je na 45 nastupa postigao 20 golova. Na kraju krajeva, golovi su ipak ostali njegov identitet, ono po čemu će ga svet pamtiti. Čak 82 za četiri i po godine na Old Trafordu.

Bilo je mnogo igrača čiji talenat je mogao da se meri sa njegovim, čak i mnogih koji su imali narav poput njegove. Ali Kantona je bio izvan ove orbite, nije bio tipičan sportista u dresu i kopačkama, već neko ko se tukao sa navijačima, neko ko nije imao problem da ljude naziva "idiotima", neko ko se u 31. godini povukao iz fudbala da bi postato filmski i pozorišni glumac.

Njegov karakter koji kao da je mogao da se "preoblikuje" u svakoj novoj situaciji, učinio ga je neponovljivim. Legenda je rođena na današnji dan, 24. maja 1966. godine u Marseju. JOYEUX ANNIVERSAIRE, ERIC!

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Van Gal: Junajted nije imao kvalitet da bude šampion

Nekadašnji menadžer Mančester junejteda Luj van Gal kritikovao je klub sa Old Traforda zbog načina na koji su dovođena pojačanja.

Louis Van Gaal

Luj van Gal zamenio je na mestu menadžera Dejvida Mojesa 2014. godine i dve sezone je proveo na Old Trafordu pre nego što je dobio otkaz.

U prvoj godini koju je proveo u Mančester junajtedu za oko 150 miliona funti u klub su došli Ander Erera, Luk Šou, Markos Roho, Falkao, Dejli Blind i Anhel di Marija.

Sledećeg leta Junajted je ponovo trošiomnogo na pojačanja. Stigli su Memfis Depaj, Antoni Marsijal, Morgan Šniderlin, Mateo Dermijan, Serhio Romero, Viktor Valdes i Bastijan Švajnštajger.

Ali i nakon svega toga, Van Gal nije zadovoljan načinom na koji je vođena transfer politika kluba.

"Mančester junajted nije imao kvalitet da bude šampion. Imali smo deset igrača preko 30 godina i pet preko 35. Rekao sam im da moramo da podmladimo tim. Rekao sam im i koji igrači treba da dođu. I nisam dobio nijednog od njih. A oni su dovodili druge igrače, u toj situaciji kao trener moraš da se snalaziš i pomeraš granice. Ne očekuješ to u najbogatijem klubu na svetu. Zarada od 600 miliona funti, a ja ne mogu da dovedem nijednog igrača koga želim. Valjda kupuješ prvog na listi menadžera, a ne sedmog", rekao je Van Gal za Fudbal internešnal.

"Naravno, klub koji ti prodaje igrača takođe misli da ako si tako bogat moraš da mu platiš više. To je ono što se dešavalo u tim transferima. I onda moraš na treningu da radiš sa igračem koji je bio sedmi ili osmi na tvojoj listi želja za koga je plaćeno previše novca, a treneru sude na osnovu toga", dodao je Van Gal.

"Uprkos svemu tome, sa Mančester junajtedom sam osvojio FA Kup. Mančester junajted je najveće dostignuće moje karijere", zaključio je Van Gal.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Manchester United je blizu dogovora o produzenju pozajmice sa Sangajem za Odiona Igaloa i to do Januara 2021 godine! 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Mancester je zainteresovan za Kai Haverca talentovanog igraca Leverkuzena ,ali čisto sumnjam da mogu da se izbore sa klubovima koji takodje zele ovog igraca 🙂

 

EZaQbkaXQAADwxG.jpeg.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@SaLe dečko realno kida ,samo sto će ga tesko dovesti Man u . prvo kao sto si rekao da je dosta klubova zainteresovano ,drugo imaju vec mnogo dugova i ne mogu sebi dozvoliti još jedan minus ,posto ga neće dati sigurno ispod 80 m.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ma haverc će u bajern ili borusiju ne verujem da će van švabije pogotovu bajern da ispusti takav domaći biser a mančesta ne može tolike pare nuditi trenutno a ni juriti se sa ostalima tako da mislim da nema ništa od te priče samo spekulacije

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Odbrambeni fudbaler Mancestera Cris Smoling koji je na pozajmici u Romi i koji pruza zadovolkavajuce partije u dresu Rimljana izjavio je da bi najradije ostao i potpisao ugovor sa vucicom 🙂

 

EZS5aDzWAAAxD_5.jpeg.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 1 month later...

Nemanja Matic produzio ugovor sa Mancesterom do leta 2023 godine. Izgleda da se racuna na njega 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vlada naracno da racunaju ,čovek daje čvrstinu na terenu ,siguran na lopti, napad manje više sli je zahvalan mnogo u odbrani ...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Nemanja Sve to sto si nabrojao je bio prije npr. 3 godine.. Poslednjih par nije ni blizu svog vrhunca..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...