Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Turska - Süper Lig, Turkish Cup


Preporučeni postovi

  • Odgovori/odgovora 48
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Turska Super liga prekinuta posle odigranih 26.kola.To je jedna od poslednjih liga koja je prekinuta u Evropi usled pandemije Korona virusa.Ove sezone Turska super liga je zanimljivija neko ikada nekoliko ekipa se bori za titulu,za izlazak u Eveopu a i u borbi za opstanak bas kljuca.Trabzon i Istnabul Basaksehir vode sa po 53 bodova,u borbi za titulu je i Galatasaray sa 50 bodova i Sivaspor koji je dugo bio vodeci ali sa padom forme pao je i na tabeli ali sa 49 bodova i dalje vidi sebe kao potencijalnog prvaka Turske.Tu su jos Besiktas,Fenerbahce,Alanija,Goztepe svi su u 6-7 bodova i bore se za izlazak u Evropu.Na dnu tabele kljuca kao u kosnici.Kayserispor sa 22,Ankaragucu sa 23 su najugrozeniji,a miran san nemaju ni Rizespor,Malatijaspor sa 25 bodova,Kasimpasa i Konjaspor sa 26 bodova sto ukazuje i da ce borba za opstanak biti vise nego zanimljiva.

20200415_105543.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

skoro sam siguran da ce turci nastaviti, em zbog zanimljivosti, em sto je ostalo malo kola, koja mogu da se odigraju za 3 4 nedelje, i na kraju demokratski rezim ce im "preporuciti" da zavrse sezonu, samo se nadam da im nece sugerisati i zavrsni scenario

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...

Čelnici turskog fudbala odlučili su da će se sezona 2019/2020 ipak nastaviti.        Uprkos epidemiji koronavirusa u toj zemlji, šampionat će se nastaviti, a kao datum određen je 12. jun.

Privremena odluka je da utakmice fudbalskog šampionata ponovo počnu da se igraju od 12. do 14. juna", izjavio je Mehmet Sepil, predsednik Udruženja superligaša u Turskoj, za televiziju TRT.  U Turskoj je do sada registrovano više od 100.000 zaraženih osoba virusom Covid-19, dok je život izgubilo oko 2.600.Uprkos tome, fudbalsko prvenstvo će se nastaviti, za razliku od Belgije koja je vež proglasila prvaka, odnosno Holandije, gde ove sezone neće biti šampiona.Do kraja turskog prvenstva ostalo je još osam kola, a na tabeli prvo mesto zauzimaju Trabzon i Bašakšehir sa po 53 osvojena boda.

turkishsuperligfans.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Po meni, Ljajic radi odlican posao u Besiktasu, mislim ne znam sta su oni ocekivali od njega, da daje 20+ po sezoni. Odlican igrac, za te pare ne znam hoce li naci bolje

https://www.meridianbetsport.rs/fudbal-ademljajic-fkbesiktas-fksivas-transfer-pozajmica/

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@VladaMa bešiktaš ko bešiktaš jesi video da su i kvarežmu oterali isto tako negde a bio im među najboljim igračima loše im ide pa ne znaju ni oni šta da rade pa udaraj po igračima 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Đunisimus Ma video sam, nego je zaista glupo, mislim ne znam ni oni sta zele vise kada obo pocne, nece oni moci da se domognu Evrope nikako, a to ce ih ubiti na kraju

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

ali ubedljivo najjaci igraci i dvojica koje obozavam tursku ligu ugo rodaljega i aleksander sorlot kakve njuske a vidim i demba ba je tu opasne njuske u ligi se sastale i mahom ima napadaca klasnih i onda besiktas koji ne moze da probere od svega toga haahah i basaksehir koji pokusava da uzme titulu 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 months later...

Iako ima već 40 godina, Emre Belozoglu je i dalje jedan od najboljih igrača Fenerbahčea, a u utorak je postigao sjajan gol za istanbulski ekipu.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...

Čudi me da su osvojili titulu, svake godine dobro krenu i na kraju uspeju da upropaste sve, sad izgleda nije imao ko da im preotme titulu 🤣 prošlo kolo izgube i oni i Trabzon, totalno luda liga, uvek je i sve moguće, još im i sinoć nestane struje pred kraj meča

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...

Neočekivana vest iz Turske - Fudbalski savez je doneo odluku da zbog pandemije koronavirusa, zbog koje je šampionat i bio prekinut od 17. marta do 12. juna, ne bude ispadanja iz Super lige. To znači da će se u narednoj sezoni takmičiti 21 ekipa, a u sezoni 2021/2022. u elitnom rangu biće 20 klubova.
Super liga Turske je ove sezone brojala 18 klubova, a poslednja tri mesta zauzeli su Ankaraguču, Kajzeri, čiji je trener Robert Prosinečki, kao i Malatija koja je ispala lane od Partizana u Evropi, ali će sva tri kluba dobiti novu šansu u elitnom rangu.

Zbog pandemije neće biti ispadanja ni iz druge lige, objavio je predsednik FS Turske Nihat Ozdemir, kao ni iz treće, u koju će sada ući čak DEVET klubova.

FS Turske tek treba da objavi na koliko će biti ograničen budžet klubova, a to će objaviti do 4. avgusta, kada počinje prelazni rok

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Galata je dozivio katastrofu danas, ostavljajuci Besiktasu otvorenu situaciju da osvoji titulu..

Posebno je vrhunski bio gol domacina za 2:0

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ipak ni Bešiktaš nije ništa bolje prošao od Galate danas.. Poraz koji ostavlja trku za titulom potpuno otvorenom.. Takodje još jedan fantastičan gol..

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 1 month later...

Nevjerovatna zavrsnica samiponata u Turskoj..

Ipak na kraju mngo teze nego sto se ocekivalo novi sampion je Besiktas..

To je Istanbulskom velikanu 16 titula u istoriji..

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...