Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

FC Bayern Munich


Preporučeni postovi

Bajern "samleo" Fortunu

Fudbaleri minhenskog Bajerna došli su do nove ubedljive pobede u 29. kolu Bundeslige, pošto su na domaćoj „Alijanc areni“ sa čak 5:0 (3:0) bili bolji od Fortune iz Dizeldorfa.

Robert Levandovski i Alfonso Dejvis

Bila je to deseta pobeda u nizu za Bajern u svim takmičenjima.

U ovom meču Bavarci nisu imali problema, a u vođstvo su došli već u 15. minutu kada je autogol postigao danski defanzivac Marijas Jorgensen.

U 29. minutu Benžamen Pavar pogodio je na asistenciju Jošue Kimiha, a do poluvremena je bilo 3:0, kada je u 43. minutu Robert Levandovski zatresao mrežu posle pasa Tomasa Milera.

U 50. mnutu je ubojiti Poljak postigao svoj drugi gol na meču, a 29. u prvenstvu. Konačnih 5:0 postavljeno je u 52. minutu kada je Dejvis bio strelac.

Hrvatski fudbaler Ivan Perišić je u 62. minutu ušao u igru umesto Kingslija Komana.

Fortuna se nalazi u zoni ispadanja sa jednim bodom manje od Majnca, koji je prvi „iznad crte“. U narednom kolu ekipa iz Dizeldorfa dočekuje Hofenhajm dok će Bajern u Leverkuzenu gostovati Bajeru.

Na taj način Bavarci su povećali prednost na čelu tabele na deset bodova u odnosu na prvog pratioca Dortmund, koji ima odigrani meč manje.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 288
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@NemanjaVeliko iskustvo, najbolji strelac i učesnik 4 svetska prvenstva, igranje i golovi glavom, veliko iskustvo. Ako tako kao što je igrao bude uspešan i na trenerskom planu smeši mu se svetla buduć

Posted Images

Do pre dva kola nadali smo se nekoj neizvjesnoj borbi za titulu ,Bayern sve resio u dva kola i realno obezbedio sebi novu titulu ,prevario sam se kada sam pomislio da može neko da ih stigne 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ma bajern je pokazao da je najdominantnija ekipa u nemačkoj i čekamo opet sledeću sezonu da vidino hoće li biti konkurencije al nwšto sumnjam

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Nemanja @Đunisimus Oni su bukvalno klasa za sebe, za dve klase su iznad cele lige i jedini mogu da izdrže taj tempo a da ne posustanu. Dortmund dobro krene pa onda ovi timovi iz donjeg dela tabele krenu da im otimaju bodove i to je to, dok Bajern samo melje i melje, imaju i dobru klupu i čitav roster, po meni su bili i glavni favoriti za osvajanje LŠ ove sezone.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga Slazem se, ali meni je Bayern poslednje 2-3 godine, nekako favorit iz senke, bas zbog lige koju lako igraju, ocekujem neki BUM u LŠ bar ove godine

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga Ne vidim ko bi mogao da ih izbaci na dva meča. U jednom meču ajde, može svako svakog da dobije ali ne znam ko bi mogao da bude bolji od Bajerna i kod kuće i u gostima. Igraju konstantno cele sezone a i sedam - osam godina nisu uzeli LŠ. Nije im više motiv da osvajaju samo njihovo prvenstvo jer to urade s pola gasa.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza

Ma ne mogu sa Komanom i Perisicem da uzmu usati pehar! Fali im jedan top igrac, Kutinjo los, i ne dobija priliku kod Flika, Alaba po meni ne može da igra na mestu stopera, tesko je ocekivati da dvojica - trojica igraca iznesu ceo teret na svojim leđima, mislim na Levandovskog, Gnabrija i Kimiha! 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza u Bundesligi stvarno bez konkurencije već dugo ... realno u LS su me iznenadili kako su pregazili protivnike , od preostalih ekipa po meni su favoriti oni i PSG 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga @Nemanja Ako ne mogu oni, ko može? Nešto mi ni drugi klubovi ne blistaju, Bajern je tu najkonstantniji, garantujem da u dvomeču mogu svakoga da izbace, pogotovo ako se bude igralo pred praznim tribinama, a svi znamo da hoće, imaće bukvalno dve utakmice na neutralnom terenu, pa počistiće koga god. Eto ta trojica što si nabrojao, dovoljno, ostali timovi nemaju ni to. Pogotovo Levandovski koji igra u životnoj formi, lagano svakome može da uvalja po dva komada, s pola gasa. Vidim ih sigurno u finalu, pa na jednu utakmicu - šta bude.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza

Nerealno je ocekivati da Levandovski bude u ovakvoj formi za dva meseca! Gnabri je izrastao u odličnog igraca kao i Kimih, ali po meni najveći favorit je Sity sa Gvardiolom, kvalitetniji roster ima, takodje ne bih otpisao ni Juventus, elem, mnogo ce zavisiti od forme igraca! 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga Baš zato što su i krenuli ranije sa prvenstvom Bajern ima tu neku prednost, makar i malu, ranije će ući u takmičarski ritam. Navijam da se sretnu sa Sitijem, ako je moguće u finalu, jer mislim da bi tu prštalo na sve strane iako se u finalu naravno taktizira. Videćemo kad se nastave ostala prvenstva i kad se odigra prvih nekoliko kola gde se ko nalazi. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza

Ja mislim da je to mana Bayerna, jer su ranije poceli sa prvenstvom od Italije i Engleske, doduse sada mogu i da taktiziraju, ali mislim da nece biti kadri da doguraju u finalu, to je neko moje mišljenje! 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 1 month later...

@Vlada Samo da ga povrede zaobiđu i lagano će biti najbolji igrač Bundeslige. Mašina, s obzirom na to kako se kreću cene igrala, dobili su ga za džabe bukvalno 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vlada strašan igrač ... imaju napad stvarno ubitacan , Sane moze da igra protiv bilo koga ,samo malo više da ima odgovornosti i pristup na terenu da mu bude bolji ,nekada deluje tako odsutno na terenu ,nezainteresovano ...ali opet odradi posao 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vlada24-godišnjak je potpsao ugovor do 30. juna 2025. godine, a već naredne sedmice će se priključiti timu u pripremama za sledeću sezonu.

"Zadovoljstvo nam je što možemo da poželimo Saneu dobrodošlicu. On je izuzetan igrač, koji je svoje kvalitete dokazao tokom prethodnih godina, pogotovo u reprezentaciji. Naš cilj je da u Bajernu okupimo najbolje nemačke fudbalere", rekao je prvi čovek kluba Karl-Hajnc Rumenige.

Sane dolazi iz Mančester Sitija, za koji je igrao od 2016. godine.

"Bajern je veliki klub, koji ima velike ciljeve, kao i ja. Radujem se novim izazovima i jedva čekam da počnem da radim sa timom. Znam već Hansija Flika iz reprezentacije, imali smo dobar odnos tamo. Želim da sa Bajernom osvojim svaku moguću titulu, a Liga šampiona je prioritet", dodao je 24-godišnjak.

Kako su ranije preneli inostrani mediji, reprezentativac Nemačke se u klub iz Bavarske preselio za 54.8 miliona funti. Navodno će zarađivati 17 miliona evra po sezoni.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 3 weeks later...

Sane: Braco mi je objasnio kako Bajern funkcioniše

Nemački fudbaler Liroj Sane je za Bild govorio po prvi put o razlozima prelaska u Bajern iz Mančester Sitija. Kaže da je sportski direktor bavarskog kluba Hasan Salihamidžić imao ključnu ulogu u njegovoj odluci.

Leroy Sane

O prelasku Liroja Sanea iz Mančester Sitija u Bajern se govorilo veoma dugo, a na kraju je ovaj fudbaler konačno odlučio da svetlo plavi dres engleskog kluba zameni najvećim dresom za većinu nemačkih fudbalera.

"Hasan Salihamidžić je bio iza ovog transfera od prvog momenta. Veoma sam mu zahvalan na tome. Pokazao mi je kako klub funkcioniše, šta tim ima na umu, kako stvari izgledaju ovde. Odmah sam primetio da poznajem mnogo momaka ovde, da se dobro uklapam i da sam hteo da budem deo uspešnog Bajernovog puta", kazao je Liroj Sane za Bild.

Sane je rekao i da odluka da napusti Siti i menadžera Gvardiolu nije bila laka.

"Naš odnos je dobar, nikada nije bilo trenutka da smo se Gvardiola i ja umorili jedan od drugoga. Zahvalan sam mu na svemu što me je naučio. Pep mi je pomogao da dođem do veoma visokog nivoa. On hoće da igrač napreduje svaki dan. Uporan je što se tiče taktike i to je pozitivno i to mi je pomoglo. Čak smo živeli u istoj zgradi tako da smo se često viđali", kaže Sane.

Liroj kaže i da ne očekuje automatski mesto u Bajernovom timu kog predvodi Hansi Flik. Kaže da je rotacija na krilnim pozicijama normalna i da mu zvuči dobro što ima saigrače poput Kingslija Komana i Serža Gnabrija.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 4 weeks later...

Znak četvorice

Ne, nije o avanturi čuvenog Šerloka Holmsa i jednoj od priča Artura Konana Dojla, ovde su glavni junaci ljudi koji su učestvovali u dve najupečatljivije fudbalske pobede u poslednjih šest godina.

Thomas Mueller, Manuel Neuer

Dva dana koja za nekoga ko nije ljubitelj fudbala ništa ne povezuje – 8. jul 2014. godine i 14. avgust 2020. godine. Pre nešto više od šest godina najveća sramota u istoriji reprezentacije Brazila, a pre nekoliko dana blamaža Barselone kakva se ne pamti. I samo četiri čoveka mogu da kažu da su učestvovala u obe istorijske pobede – Manuel Nojer, Žerom Boateng, Tomas Miler i Hans-Diter Flik.

Pre šest godina pomoćnik Joahima Leva bio je Hans-Diter Flik, a još se prepričavaju njegovi razgovori sa reprezentativcima, naročito onaj kada Lev nije znao kako da objasni Mertezakeru da neće igrati u četvrtfinalu... Flik je bio desna ruka Leva, koji ga je podržao i kada je postavljen za privremenog trenera Bajerna. Lev i Flik su pre šest godina u Belo Horizonteu na teren poslali sledećih 11 igrača: Nojer – Lam, Boateng, Humels, Hevedes – Kedira, Švajnštajger – Miler, Kros, Ozil – Klose, a kasnije su sa klupe ušli Širle, Mertezaker i Draksler.

U 11. minutu prvi gol, strelac Tomas Miler. Do 30. minuta su svi već bili u šoku, a Nemci su nemilosrdno gazili Brazil. Klose za 2:0 u 23.minutu, 60 sekundi kasnije Kros za 3:0, pa u 26. još jednom Kros, da bi Kedira završio seriju golova u 29. minutu. Do kraja meča je Širle još dva puta matirao Žulija Sezara, da bi Oskar u 90. minutu savladao Nojera.

Podseća vas na utakmicu koja je odigrana u petak? Logično jer je na stadionu Luž takođe prvi gol postigao Tomas Miler, a igrači Bajerna su u periodu od 21. do 31. minuta dali tri gola, mada su mogli i još koji put da matiraju Ter Štegena. Ali su zato u finišu za sedam minuta dali još tri gola, prvo Levandovski, pa potom dva puta Kutinjo. Na kraju nestvarnih 8:2.

Joachim Loew, Hansi Flick

Ali, to je mentalitet, nemački mentalitet. Nema stajanja. Nema popusta ni za koga, pa makar bio domaćin Mundijala. Pa makar bila velika Barselona. Pa makar bio Totenhem (7:2) ove sezone. Pa makar bio nekadašnji prvak HSV – jedini klub kome je Bajern dva puta dao osam golova u poslednjih deset godina.

Bajern je oborio i neke rekorde, nikada od osnivanja LŠ nije se desilo da jedan klub u nokaut fazi da osam golova na jednom meču (pre uvođenja LŠ to je poslednji uradio Real 1990. godine protiv Tirola 9:1). Bajern je dao četiri gola za 31 minut, što niko ranije nije uspeo. Bajern je došao do 39 golova u takmičenju oborivši klupski rekord koji je do sada iznosio 33 gola.

Barselona je prvi put u Kupu ili Ligi šampiona primila više od pet golova na jednom meču, a poslednji put kada su u Katalonci takmičarskom duelu primili osam golova bilo je 1946. godine protiv Sevilje u Kupu kralja. Bajern je ove sezone dao 155 golova u svim takmičenjima, ubedljivo najviše od svih klubova iz liga petice. Bajern je neporažen na 28 utakmica u nizu i za to vreme je dao 94 gola. I Bajern ima priliku da postane prvi tim u istoriji LŠ koji će sa svim pobedama završiti takmičenje.

Jerome Boateng, Marcelo

Ali, da se vratimo četvorici ljudi koji će biti dva puta upisani u istoriji i čija će se imena čitati uvek kada se budu gledali mečevi Brazil – Nemačka i Barselona - Bajern, bez obzira da li će Bavarci podići pehar u nedelju ili ne.

Manuel Nojer je u martu napunio 34 godine, a član Bajerna je od 2011. kada je stigao iz Šalkea u kom je proveo punih 20 godina (sa pet počeo da trenira u klubu iz Gelzenkirhena). Sa Šalkeom je osvojio Kup Nemačke i to u poslednjoj sezoni 2010/11. Sa Bajernom je već osvojio Ligu šampiona i triplu krunu 2013. godine kada je sa klupe dirigovao legendarni Jup Hajnkes. Sada ima priliku da učini isto jer je Bajern već osvojio oba domaća trofeja. A pored tog trofeja u LŠ ukupno ima još osam pehara prvaka Nemačke, pet Kupova, četiri Superkupa, UEFA Superkup i FIFA klupsko prvenstvo sveta. Kada je u pitanju reprezentacija, sa selekcijom do 21 godine je bio prvak Evrope 2009. godine, a 2014. je podigrao i pehar namenjen prvaku sveta kada je proglašen za najboljeg golmana turnira. Još brani za reprezentaciju, za koju ne nastupaju njegovi saborci – Miler i Boateng.

Da nastavimo Tomasom Milerom, igračem koga su tokom karijere mnogi potcenjivali i govorili da ne znaju „šta on to poseduje da bi igrao za Bajern i Nemačku“... Dobro je da se oni ne pitaju, već ljudi koji su stručni, pa je Miler uvek bio među ključnim igračima, bez obzira ko je bio trener. Samo je trebalo znati iskoristiti ga na pravi način. Kod Jirgena Klinsmana je debitovao 2008. godine (15.avgusta), ali je malo igrao te sezone i činilo se da bi mogao na pozajmicu, ali je Van Gal mislio drugačije i od te 2009. godine Miler je nezamenljiv u Bajernu. Na ukupno 568 utakmica dao je 215 golova, a nažalost ne zna se tačan broj asistencija. Zna se da je ove sezone oborio rekord Kevina de Brujinea po broju asistencija u Bundesligi, imao je 21. A do dolaska Flika je bio u senci. I posle neka bilo ko kaže da nije do trenera.

Thomas Mueller

Sa Bajernom je osvojio devet titula prvaka, šest puta Kup Nemačke, pet puta Superkup, jednu Ligu šampiona, Superkup Evrope i Svetsko klupsko. Za reprezentaciju Nemačke je odigrao tačno 100 mečeva i bio prvak sveta, ali od 2018.godine ne igra za pancere... Ali, to bi možda moglo da se promeni, jer je, kako mediji u Nemačkoj prenose, Lev kontaktirao Flika sa pitanjem šta Miler misli o povratku u nacionalni tim (precrtao je njega, Humelsa i Boatenga posle SP u Rusiji)... Na Mundijalu 2010. bio je najbolji strelac, a četiri godine kasnije drugi, ukupno je na Svetskim prvenstvima dao deset golova.

I na kraju je tu Žerom Boateng, koji je u Bajern došao 2011. godine i osvojio sve trofeje kao i Manuel Nojer. Jedno vreme je bio u senci, zakucan za klupu, ali dolaskom Flika i uz povrede Zilea i Ernandeza je ove sezone dobio minute i prostor i opravdao očekivanja stručnog štaba i otklonio sumnje javnosti da je za staro gvožđe i da mu je vreme odavno bilo da menja klub. Rođen je pre 32 godine u Berlinu, otac mu je iz Gane, a majka Nemica. Davno je odlučio za koga će da igra i 2009. godine je debitovao za Nemačku, dok njegov brat Kevin Princ igra za Ganu i imali su i međusobni duel u dresu nacionalnih timova. Jedno vreme je igrao i na poziciji desnog beka, ali od dolaska u Bajern nije bilo takvih izleta (možda nekoliko puta za devet godina). Za Bajern je odigrao 494 meča, a za selekciju Nemačke 76.

Hansi Flick, Hans-Dieter Flick

O Hansiju Fliku sam pisao nekoliko puta, ako niste tada pročitali možete da se podsetite puta kojim je išao čovek koji je svojevremeno i igrao za Bajern.

Rođen je u Hajdelbergu 1965.godine, a fudbal je počeo da trenira kada je imao šest godina. Prvi meč u seniorskoj karijeri odigrao je za niželigaša Zandhauzen, za koji je igrao od 1982. do 1985.godine. A tada je ofanzivnom vezisti stigao poziv Bajerna. U Minhenu je proveo pet sezona i osvojio četiri titule uz jedan pehar Kupa Nemačke. Za Bajern je ukupno odigrao 137 mečeva u svim takmičenjima, a 1990.je otišao u Keln i tada je njegova karijera krenula silaznom putanjom, jer je imao velikih problema sa povredama. Sa samo 28 godina završio je ozbiljnu igračku karijeru, otišao je u Viktoriju Bamental, koja je bila član regionalne lige Baden Virtemberg. Jedna od zanimljivosti iz igračke karijere Flika jeste da je sa 18 godina imao ponudu Štutgarta, ali je želeo da završi kurs u banci za službenika i odbio je ponudu popularnih švaba. Sve je to Flik ispričao 2014.godine:

„Želeo sam da završim trening u banci. Kada sam to rekao ljudima iz Štutgarta, oni su mi saopštili da u tom slučaju mogu da igram samo za drugi tim, što ja nisam hteo da prihvatim.“

Inače, Štutgart je te sezone postao prvak Nemačke. Ko zna šta bi bilo sa njegovom karijerom da je prihvatio poziv Štutgarta i prekinuo trening u banci.

Trenersku karijeru započeo je upravo u klubu gde je i okončao igračku, u klubu Viktorija Bamental (Bamental je mali grad nadomak njegovog rodnog grada Hajdelberga). Sve do 200.godine bio je igrač trener, a zatim je usledio poziv Hofenhajma gde se zadržao pet godina. Usledila je ključna godina za razvoj Flika, bioje u Salcburgu, gde je radio sa Trapatonijem, a zatim ga je Joakim Lev pozvao da mu bude asistent u reprezentaciji Nemačke. Zanimljivost je da je brat Jogija Leva, Markus, doveden u Zandhauzen kao zamena za Flika 1985.godine kada je ovaj prešao u Bajern. I prvi put u istoriji Nemačke se dogovdilo da ni selektor ni asistent nikada nisu nastupili kao igrači za reprezentaciju (Flik imao dva nastupa za selekciju do 18 godina). Ulogu asistenta je obavljao sve do 2014.godine, kada je napredovao u FS Nemačke i postao sportski direktor (nasledio Robina Duta). U raznim intervjuima tokom osam godina Lev je uvek isticao značaj ljudi iz stručnog štaba u njegovom radu, a naročito Flika.

U Bajern se vratio posle 29 godina i to kao pomoćni trener. Ali kratko je bio na toj poziciji, jer je Niko Kovač dobio otkaz, a Flik dobio poverenje uprave da u kratkom periodu vodi tim (prvi put od 2005.godine da je samostalno vodio ekipu). Ali rezultati su bili odlični - 18 pobeda na 21 utakmici uz jedan remi i dva poraza, kao i igra, pa je Flik prvo dobio poverenje do kraja prvog dela sezone, a zatim i do kraja šampionata. Kako je Bajern izgledao na terenu svima je bilo jasno šta će uslediti, a to je novi ugovor za Hansija Flika. Bilo je samo pitanje trenutka kada će doći do dogovora dve strane, jer su svi bili prezadovoljni njegovim radom.

Robert Lewandowski

„Verujem da je Flik pravi čovek za posao. Treba da dobije šansu bar do kraja sezone. Imamo odličan odnos sa njim, a njegovo taktičko i fudbalsko znanje je na visokom nivou i za kratko vreme je uspeo da nam pokaže kako možemo da se popravimo i da pobeđujemo“, Robert Levandovski u novembru.

„Ne mogu ništa da kažem u ovom trenutku, to će odlučiti upravni odbor, ali Hansi je odradio super posao za sada. Nema sumnje da će uskoro dobiti ponudu, ali to odlučuju drugi ljudi poput Hasana Salihamidžića. Kada pogledamo ovaj meč (protiv Čelsija) jedna stvar je jasna. Niko ne može da kaže da bismo trebali da dovedemo nekoga umesto Flika. Bez obzira koje trenersko ime da je, možda bi se kod nas zadržao svega nekoliko nedelja ili meseci. Morate da razmišljate dugoročno“, Uli Henes u martu.

„Dugi niz godina Bajern je poznat u svetu kao klub koji igra napadački, koji ima veliki posed lopte, daje mnogo golova. Flik je upravo to vratio Bajernu, taj identitet. Taktički, tim izgleda kao kada su na klupi bili Van Gal, Hajnkes ili Gvardiola. Flik je ključ.On ima jasnu ideju šta želi, fantastičan odnos sa igračima i na sve to se odlično snalazi i sa medijima“, Rumenige u februaru 2020.godine.

Uli Henes, Karl-Hajnc Rumenige

Podršku je dao i čovek koji se uvek pita za savet u Bajernu, u pitanju je legendarni Jup Hajnkes. A njegova reč se izuzetno ceni i poštuje u Minhenu.

„Hansiju Fliku je suđen ovaj posao. On je idealan za ovu poziciju i to za mnogo duži period nego što je kraj sezone 2019/20. Upoznat je sa klubom i sa svim zahtevima koji se postavljaju u Bajernu.Nisu ovde u pitanju neke sitnice, ne, ovde se radi o tome i kakva je trenerska filozofija, kakva je njegova ekspertiza, kako komunicira sa ljudima... Sve. On je izuzetan i takav talenat mora da se prepozna i da se usavrši. Kada neko za kratko vreme potpuno promeni izgled tima i igre, kada se igra uvek ofanzivno i atraktivno, to je ono što se uvek cenilo u Bajernu. Bajern ima šansu da dobije trenera na duže staze i koji može da predvodi novu eru kluba“, Hajnkes 1.decembra 2019.godine.

Bilo bi čudno da se u celoj priči nije oglasio i Jogi Lev.

Joakim Lev

Sve ove pohvale su prouzrokovale da Fil dobije ugovor do 2023.godine. Dakle, Bajern je odustao od Ten Haga, od Poketina ili ko god da je već bio povezivan sa velikanom iz Minhena u prethodnih nekoliko meseci. Flik je pravi čovek za posao. A ko to može da ospori posle zaista izvanrednih igara, kao i preporoda nekolicine igrača, sa posebnim osvrtom na Tomasa Milera, koji igra jednu od najboljih sezona u karijeri, a kod Kovača praktično da nije imao mesto u timu, a i kada je igrao, bio je uglavnom desno krilo. To pokazuje kakav je trener Hans Diter Flik, Mileru je dao slobodu, prebacio ga je više centralno, jer Miler nikada nije izgledao ubedljivo na krilu, a ovaj mu se odužio sa neverovatnih 16 asistencija (prvi u ligi, pokušaće da obori rekord De Brujinea od 21 asistencije u sezoni, ako se ova bude nastavila).

Nešto o čemu se spekulisalo prethodnih nedelja jeste i da je Flik tražio veća ovlašćenja u klubu, naročito kada su u pitanju transferi. Bild je već pisao o tome da je bilo nesuglasica sa Salihamidžićem, prvo po pitanju Vernera, koga Flik izuzetno ceni, a sportski direktor Bajerna je mišljenja da ovaj nije za veliki klub. A drugi sukob je nastao kada je Flik rekao da nema dovoljan fond igrača tokom zimske pauze. Izgleda da su i ove nesuglasice rešene, jer se posle potpisivanja ugovora oglasio i Flik:
„Jedva čekam nove izazove koji me očekuju sa mojim stručnim štabom i sa timom. Razgovori sa Rumenigeom, Kanom i Salihamidžićem su bili veoma dobri i obilovali su poverenjem. Zajedno smo napravili plan za narednih nekoliko godina i siguran sam da možemo da ostvarimo mnogo toga zajedno.“

Videćemo kako će sve izgledati kada bude bio prelazni rok, jer se zna ko je na spisku želja Flika (Verner i Haverc), a ko na vrhu Salihamidžićeve liste (Sane). Naravno, usled novonastale situacije pitanje je šta će od ovih želja moći da se sprovede u delo.

Deluje da je Bajern dugoročno rešio pitanje trenera, bar sudeći po onome što smo do sada videli od Flika i po svemu što o njemu misle legende poput Hajnkesa.

 

„Hansi to može. On ima veliko iskustvo iz mnogo oblasti, njegovo znanje nikada nije bilo upitno. On ima sve preduslove da uspe. Njegove ideje su jasne, tačno zna kako želi da igra tim koji vodi. Zato sam i bio siguran da će imati odličan start kao trener Bajerna“, Lev u novembru 2019.godine.

Bajern je kopirao reprezentaciju Nemačke u duelu sa Barselonom u petak, a videćemo da li kao i panceri te 2014. godine može da podigne i trofej. Na tom putu im prvo stoji Lion, a zatim PSŽ. Kakva bi ovo godina bila za klub iz Minhena da po drugi put u istoriji osvoji triplu krunu. Sa četvoricom ljudi koji vrlo dobro znaju kako se to radi, trojicom na terenu i jednim koji je bio „mozak“ reprezentacije u Brazilu.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...