Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Superliga Srbije 2019/2020


Preporučeni postovi

@Toza @Flaki @Bole_1981 @SaLe @Đunisimus Za pocetak, kao sto sam rekao u ranijim postovima a vidim i da se @Бели вук  slaze samnom, najveci problem je nemogucnost FSS-a da zadrzi isti sistem takmicenja. Na svake 2-3 godine dodje do promena. Sto se tice prosirenja lige, i dalje sam za, ali ne pod ovim uslovima. Svi uporedjuju nasu ligu sa Engleskom, Spanskom ili Nemackom. Slazem se, kvalitet ne moze da se poredi, ali neka neko razmisli kako su dosli do toga. Upravo suprotno od onoga sto nasi planiraju. Umesto da klubovi koji trebaju uci u prvu ligu dobiju vece bonuse kako bi bili konkurentniji, oni njima uzimaju pare. Time, drugoligasi nece ulagati u igrace, nego ce cuvati pare, jer ne postoji stimulacija da na terenu izbore promociju. Samim tim, prva liga ce biti dosta slabija, bez obzira na to da li u ligi ima 20 ili 12 klubova

  • Svidja mi se 1
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 1,5k
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@BeconiWR @Milan Podrzavam pricu o navijacima ali zaobidjite spominjanje nazalost prminulih i ko ih ima manje ili vise.. Teska je tema, preteska..

@BeconiWR Samo nek Madjari ulazu kad vec mi necemo.. TSC je pozitivna prica Srpskog fudbala pa kako god okrenes.. Da ne zaboravim, stadion napreduje i u vrijeme korone..

@DelijaMomak smiri se malo ?? imate vi puno mladje braće i bez Grafičara ?

Posted Images

Ma dajte ljudi ja mislim da ovo nece biti uopste lose.Ovi sto kupe mesto pa moraju igrati sa nekim ambicijama,bice zanimljivo gledati tolike utakmice,ako nista sa kladionicarske strane😄

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Kneza90Bice bar ekipa za popravljanje gol razlike....Valjda mozemo nesto i dobro da izvucemo iz ove nase lige, nismo najgori na svetu valjda

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Sledece sezone ce iz lige ispasti 6 klubova, tako da ce se brzo vratiti SL na 16 klubova, u sezoni 2020/21 borba za opstanak ce biti veoma zanimljiva. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ali koja muljaža uće ekipe koje nisu zaslužile već samo po tome što imaju više para neće ispasti ekipe koje su to zaslužile i onda posle toga se opet vraćamo na isto kako je i bilo 

Zašto onda uopšte ovo sada rade

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Pa ne bi trebalo da ispadne šest klubova, rekli su da će postepeno smanjivati, ne da će odmah da ispadne šest. A i te pare, nema za šta da skupljaju bukvalno, ne mogu oni tražiti od timova iz Prve lige ne znam ni ja koje pare, pa značajniju sumu ne bi dobili ni od Partizana i zvezde, a ne od timova koji igraju u drugom rangu. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza onda najbolje tri ekipe ispadnu, 4.odozdo igra plej aut sa 4.ekipom i to je to. Pa onda da gledaju da zadrze sistem.

@Milan a kontam i ja isto. Toliko je plasirana ta prica bila, 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR Koliko sam ja skontao, imaćemo sezonu sa 20 klubova, pa sa 18, pa sa 16, odnosno vratiće se na ovo stanje koje je sad. Logično bi mi bilo da ispadnu četiri kluba, znači četiri ispadnu, dva uđu, to je onda 18, pa one sezone isto tako i vratiš na prvobitnih 16. Ali to je period za tri godine, do tada će se verovatno opet mnogo toga promeniti, ne bi me čudilo da gledamo ligu kao što je u Argentini jer non stop nešto izmišljaju.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

IZABRANO 11 STRANACA SUPERLIGE SRBIJE: Po trojica iz Zvezde i Partizana, dva ‘Bosanca’, tu je i Ukrajinac! Sadik MVP!

 

Petrovic-Sadik-Crvena-zvezda-Partizan.jpg

Superliga Srbije prekinuta je zbog pandemije korona virusa, ali će biti nastavljena 30. maja i odigraće se preostala četiri kola bez plej-ofa.

HotSport je odlučio da u nedostatku fudbalskih vesti izabere tim stranaca Superlige Srbije koji su ostavili najbolji utisak do prekida u martu. U našem idealnom timu stranaca ove sezone našla su se po tri fudbalera Crvene zvezde i Partizana, i po jedan Voždovca, Javora, Mladosti iz Lučana, TSC-a i Radnika iz Surdulice. Najviše je igrača koji imaju pravo nastupa za selekciju Bosne i Hercegovine, a MVP je napadač Partizana Umar Sadik.

 

Krenimo redom – formacija 4-4-2

GOLMAN – MILAN BORJAN (C. ZVEZDA – KANADA):

Kapiten Crvene zvezde je zasluženo na ovom mestu. Ruku na srce, jedini je inostrani golman u Srbiji, ali takođe i najbolji čuvar mreže u zemlji. Primio je najmanje golova posle 26 kola, svega 14, što je 0,53 gola po meču. Milan Borjan je svoju mrežu sačuvao na čak 12 utakmica i bio je jedan od najzaslužnijih što je Crvena zvezda drugi put zaredom igrala u Ligi šampiona. Standardni je član reprezentacije Kanade.

NIK_6493.jpg

DESNI BEK: JUSTAS LASICKAS (VOŽDOVAC – LITVANIJA):

Pravo je osveženje bio za Superligu Srbije, iako su mnogi bili skeptici, jer stiže iz zemlje košarke, a ne fudbala. Ipak, Lasickas je posle svega šest meseci ubedio ljubitelje fudbala u Srbiji da je odličan igrač. Šta više, Crvena zvezda ga je stavila na svoj radar, do transfera nije došlo zbog ograničenog broja stranaca po ekipi, a crveno-beli ih imaju previše. Litvanac je ove sezone za ‘zmajeve’ odigrao 23 meča, postigao je jedan gol i asistirao je četiri puta. Član je reprezentacije Litvanije.

Lasickas.jpg

ŠTOPER: MILOŠ DEGENEK (C. ZVEZDA – AUSTRALIJA):

Glavni je šraf odbrane koja je primila najmanje golova u ligi – Crvene zvezde. Vratio se iz Saudijske Arabije da pomogne crveno-belima u borbi za plasman u Ligu šampiona i jeste. Postigao je onaj fantastični gol u Bernu. U domaćoj ligi je dominirao, igrao je po potrebi levog beka. Upisao je jedan gol i asistenciju. Nema sumnje da je najbolje ocenjeni defanzivac Superlige Srbije kada se uzmu svi igrači, a ne samo stranci. Važan je šraf tima ‘Ozija’.

ŠTOPER: MILOŠ ŠATARA (MLADOST L – BOSNA I HERCEGOVINA):

Dugi niz godina jedan je od najboljih igrača lučanske Mladosti. Takođe, jedan je od najboljih i najčvršćih štopera u Superligi Srbije. Iznenađenje je da još uvek igra u Dragačevu, realno spreman je za korak više. Ove sezone je odigrao 23 utakmice, postigao je tri gola i jednom je asistirao. Bio je član mlade selekcije BIH, ali bi lako mogao da se nađe i u seniorskom timu koji sada vodi Dušan Bajević.

LEVI BEK: IVAN ROGAČ (JAVOR – CRNA GORA):

Izbor inostranih levih bekova nije veliki, te smo izdvojili solidnog fudbalera Javora Ivana Rogača. Momka koji je odigrao 23 utakmice za Ivanjičane i postigao je dva gola. Igra na poziciji štopera, ali se služi levom nogom i stavili smo ga na poziciju levog beka. Ima srpsko državljanstvo, ali bi mogao da nastupa za Crnu Goru, rođeni je Nikšićanin. Igrao je za mlađe selekcije Srbije.

VEZNI RED: BIBARS NATHO (PARTIZAN – IZRAEL):

Posle svega osam odigranih meseci u Superligi Srbije možemo reći da je Natho jedan od najboljih stranaca koji su ikada igrali u našoj zemlji. Motor je čete Save Miloševića i igrač od koga mnogo zavisi igra Partizana. Odigrao je 19 mečeva, postigao je sedam golova i pet puta je asistirao. Ljubitelji fudbala u Srbiji se nadaju da će još dugo ostati u Beogradu, iako je u dobrim fudbalskim godinama. Kapiten je selekcije Izraela.

Natho-4.jpg

VEZNI RED: SEJDUBA SUMA (PARTIZAN – GVINEJA):

Čudni su putevi fudbalski, a dokaz za to je Sejduba Suma. Stigao je u Partizan za ogroman novac (1,7 miliona evra) iz Slovana. Najavljen kao ogromno pojačanje, a onda ga dve godine nigde nije bilo. Trener Savo Milošević je rešio da mu pruži novu šansu i to iza napadača gde mu odgovora. Odgovorio je. Suma je vodio Partizan do Lige Evrope, a u Superligi Srbije je na 22 utakmice postigao devet golova i šest puta je asistirao. Rehabilitovao je karijeru u selekciji Gvineje.

DESNO KRILO: EL FARDU BEN (C. ZVEZDA – KOMORSKA OSTRVA):

Koštala ga je puno odluka Crvene zvezde da ga proda na Bliski istok. Posao se zakomplikovao, a Ben se vratio u Beograd 31. avgusta. Nije registrovan za Ligu šampiona i na kraju su izgubili svi. Sam igrač nije mogao da se predstavi protiv Bajerna, Olimpijakosa i Totenhema, a Crvena zvezda je igrala bez svog najboleg igrača u Superligi Srbije. El Fardu Ben je odigrao 19 utakmica, postigao je 13 golova i dva puta je asistirao. Prva je zvezda selekcije Komora.

Muhamed-Elfardu-Ben.jpg

LEVO KRILO: ĐURO ZEC (TSC BAČKA TOPOLA – BOSNA I HERCEGOVINA):

Možda će nam neki zameriti što smo ovog 30-godišnjeg Novosađanina stavili u tim stranaca. Ali, Đuro Zec ima državljanstvo BIH i mogao bi da zaigra za tu selekciju. Trebalo bi Dušan Bajević da proba momka koji ima sjajnu sezonu u Bačkoj Topoli (čitaj Senti). Odigrao je 25 utakmica, postigao je šest golova i četiri puta je asistirao. Za ovu poziciju su konkurisali N’Doj iz Čukaričkog i Eze iz istog tima (mada jesenas nosio dres Vojvodine), ali je krilni napadač TSC-a zaslužio više mesto u našem timu. Bravo, Đuro za sjajnu sezonu.

Djuro-Zec.jpg

NAPADAČ: EVGEN PAVLOV (RADNIK SURDULICA -UKRAJINA):

Kao ‘grom iz vedra neba’ odjeknula je vest da će Ukrajinac-Rus Evgen Pavlov pojačati Radnik. Ispostavio se gorostasni napadač kao dobro pojačanje, te ne bi čudilo da već tokom leta se vrati u Ukrajinu ili Rusiju. Postoje indicije da bi mogao da pojača i pojedine klubove Superlige Srbije. Pavlov je za Radnik ove sezone odigrao 16 utakmica i postigao je sedam golova. Igrao je u svim mlađim selekcijama Ukrajine, ali nije debitovao za ‘A’ tim.

NAPADAČ: UMAR SADIK (PARTIZAN – NIGERIJA):

Apsolutno MVP dosadašnjeg dela sezone u Superligi Srbije. Najbolji potez uprave Partizana je otkup ugovora ovog napadača od Rome. Sad imaju priliku da ga prodaju za cifru od deset miliona evra. Tek mu je 23 godine. Ove sezone u SLS je odigrao 22 utakmice, postigao je 11 golova i isto toliko puta je asistirao saigračima. Član je mlade selekcije Nigerije, ali nema sumnje da ako nastavi da trese mreže da će u prvi tim ‘crnih orlova’.

Sadik.jpg

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

retka glu[post je 20 timova za prvenstvo koje trteba da igra 10 klubova najvise kakvi klinac dizanje kvaliteta i ostalo svake godine ovaj sto udje iz prve lige vrati se nazad opet i tako u krug neko se i zadrzi malo ali retko pola lige iz beograda ako oces kvalitet i ulaganja onda uklojucis i ostale gradove jbt sumadija nema predstavnika u ling longu kragujevac i cacak nemaju klkub ali tu je neki rad da igra sto godina.... ne znam stya planiraju ali ovo je glupost i pretrpavanje lige i samo ce da opadne kvalitet

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Đunisimus Beograd sa razlogom ima najvise klubova. Prosto, citava drzava je centralizovana i logicno je da ce se to odraziti i na sport. Slazem se da odredjeni klubovi svake sezone idu gore-dole, ali ako su na terenu zasluzili promociju, sto je onda bitno da li su prosle sezone ispali iz prvog ranga? Kako ce onda sezonu u prvoj ligi zavrsiti neki klub koji je prethodnu sezonu zavrsio kao recimo 10. ako sampion te iste lige nije u stanju da se odrzi duze od godinu-dve u najvisem rangu?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@ĐunisimusStvorice se opet beogradska zona ili liga u krugu dvojke, a sve me podseća na onu sezonu kad je prvi put oformljena liga sa 20 klubova, a tada se posle kratkog vremena 4-5 klubova ugasilo, samo da se istorija ne ponovi.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Bole_1981 @Đunisimus Znaci prema vama Cuka, Vozdovac i Rad svoje mesto treba da ustupe treceligasu ili cetvrtoligasu, pod izgovorom da nije bitan kvalitet nego lokacija kluba?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Milan @Bole_1981 @Đunisimus Logično je da Beograd daje najveći broj klubova jer gotovo da trećina celog stanovništva Srbije živi u Beogradu. A Čukarički i Voždovac su uz večite postali stabilni klubovi i konkurenti za izlazak u Evropu, naravno više Čuka nego Voždovac. Jeste malo bezeze što je tako, što svako drugo kolo timovi ne mrdaju iz Beograda ali tako je pa je tako. Zato bismo svi voleli da se grado kao štu su Užice, Čačak, Kragujevac vrate u najjači rang. Nije to zapravo toliko ni liga Bg klubova koliko se stvorio mit o tome.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@MilanNisam rekao da treba da oni ustupe svoje mesto nekome,nego sam konstatovao sta se desilo sa ligom koja je imala 20 klubova, koja moze dosta klubova da odvede u gasenje. Neki timovi treba da imaju konstatnost u ligi, mozda  nikad da ne ispadaju, ali ne da ima 10 klubova iz Beograda, najbolje da ima svako naselje klub u ligi.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Možda grešim ali mislim da trenutno imamo pet klubova koji su iz Beograda što i nije toliko strašno, opet kažem s obzirom na to koliko ljudi živi u Beogradu. Sad zavisi ko će ući u SLS pa ćemo videti da li će se taj broj možda povećati, a one tamo sezone možda i smanjiti. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza Ma u BG je 1/3 stanovnistva tako da je ok da bude i dosta klubova..

Problem je sto manje vise imaju najmanju posjetu i najgore stadione (Rad, Zemun i sl.)

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Vuko locked i unpinned this tema
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...