Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

FK Partizan - Nastupi u Evropskim takmicenjima


Preporučeni postovi

@Toza

Gde zaboravi da spomenes Aleksandra Davidova, koji je takođe ispario sa fudbalske mape, koji je namestio drugi gol Cleu, ona parabola, Cleo majstorski prihvata loptu na grudi, i popularnim drop kikom crno beli dolaze do dva gola prednosti nad favorizovanim domacinom, ruku na srce u tom revanšu nas je i sreca malo pogledala, ponisten je cist gol Lukakua, ali sreća prati hrabre, možda nam se i vratilo za Fenerbahce, kada su nas sudije ukopale na oba meca. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 331
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Partizan - Real  Madrid 0:0 Beograd, 4. novembar 2003. - U utakmici 4. kola "F" grupe evropske Lige šampiona beogradski Partizan i madridski Real iz Madrida odigrali su bez golova na krcatom i du

Na današnji dan 1998 godine na tadašnjem Sent Dzejms Parku, Alan Sirer u sendviču između Vladimira Ivica i Sase Ilica!   

@Nemanja Dosta ljudi je razocarano igrom i sl. ali ne kapiraju koliko je vazna utakmica igrana sinoc.. Prvo igrao si za proljece u Evropi a nije da smo 50 puta to ostvarili u istoriji, drugo igra

Posted Images

@Conga u pravu si skroz, tačno sam znao da sam nekoga zaboravio! ? Eno ga Davidov igra u nižem rangu našeg fudbala i drži menjačnicu, ali opet to su sve igrači koji su imali značajan doprinos ulasku u LŠ a da verovatno ni sami ne znaju kako. Kleo je te sezone postizao golove odakle je hteo, bukvalno. Sa 30 metara, voleji, teške pozicije, sve sve, i verujem da takav igrač dug još neće igrati, ne samo u Partizanu već i u Srbiji. A taj famozni Fenerbahče. Ubismo ih u Beogradu, i još poništen onaj gol Bogunovića zbog milimetarskog ofsajda kada je iz prijema lopte uspeo toliko da je odbije da je otišla u gol ? velika šteta za taj meč, ubiše nas sudije baš. Tad je čini mi se debitovao Raća Petrović i pokidao na tom meču. Prava Grobarčina, jedva čekam da ga vidim nazad u Partizanu.

 

Edited by Toza
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza

Steta sto bar nismo minimalno dobili Fener kuci, jer smo ih pojeli u prvih pola sata na Jna, tada smo igrali u okrnjenom sastavu, jer su na Olimpijadi bili Fejsa i Tosic, vratili su se za revanš , a da tada je Raca Petrovic debitovao, odigrao je fantastično taj mec, izuzetno ga je vec sada nazalost pokojni Radomir Antic cenio, pricao je u superlativu o Raci i njegovim fudbalskim kvalitetima. Evo i dokaza da su nas sudije ukopale i u Istanbulu, cist gol su nam ponistili, dosudili nepostojeći ofsajd kod auto gola, i naravno fantastičan slobodnjak Bambija Tosica. 

https://youtu.be/kPS0Y6EonoI

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga šteta, baš šteta. Ubili smo ih u prvih pola sata, ubili. Raća je sve iznenadio tim mečom, s obzirom da je došao iz treće lige čini mi se. Ako ga je Antić cenio onda je to dovoljno, gde ćeš veću pohvalu od toga. A sudije naravno na strani Fenera, čini mi se da bukvalno nikada nisu bile na našoj. Bukvalno su nas osakatili. A mogli smo da izbacimo Turke. Bambi ubio pauka, ali to nije bilo dovoljno.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza  treba dodati i da je posle utakmice u Finskoj tada i uprav trgovala za, nasoj javnosti, nepoznatog Medu Kamaru. Cigrica na sredini terena, po meni jedan od boljih igraca u tadasnjem Partizanu. Partizan Arsenal na JNA, pa cuveni sada vec problem sa osvetljenjem, a sponzor EPS na dresu stoji, ironije li, pored navijanja trejdmark te utakmice. Posteno su ostavili srce, muda i dusu na terenu tu grupnu fazu. Nekako ce ostati zal mozda, moglo je da se uradi vise, makar bod, dva.

Ali 2003.svima ostaje u srcima. Bekam se zalio na oranicu, na batine koje je dobio, kao nikad u zivotu. Sta reci, to je bio Partizan koji bi u ovoj ligi sa pola gasa se prosetao do titule. 

 

Carobne noci u Njukaslu i Briselu. Kad se tad nisam slogirao nikad necu. Uz cuvene recenice Strajnica 

 

RADISA BRANI POGLEDOM. Busufa preko gola. 

Edited by BeconiWR
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza @Conga ne treba zaboraviti ni ovu utakmicu. Bio sam na njoj. Smrzao se kao ona stvar, ali je vredelo. Oprostajna utakmica od lige evrope i pobeda protiv Sahtjora. Oko 3000 3500 dusa je bilo.

https://youtu.be/aN6C40eu55Y

I poslednja utakmica na kojoj sam bio protiv Besiktasa. Nisam hteo da stavim turske komtatore. 1:1 dok je JNA bio u Delirijumu nakon gola Rikarda, usledio je hladan tus za 1:1

 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR da da, Kamara nam se preporučio u duelu sa Helsnikijem a i postigao je prelep gol za njih kada smo ih pobedili sa 2:1 u gostima. Zapamtio sam da je Medo postigao jedan gol protiv Partizana, ali da za Partizan nije postigao ni jedan jedini ? naravno njegov doprinos nije bio uzražen u golovima, nego eto, čisto malo zapažanje ? Nekako mi je baš zato i taj duel protiv Arsenala ostao upečatljiv, nije mi u lošem sećanju taj nestanak struje, baš zato što smo igrali LŠ i šta god se dogodi bude super i ostane ti u sećanju. Bukvalno svaka LŠ je priča za sebe, a nadamo se da će ih uskoro biti još, još i još..

A iskreno da ti kažem, ja utakmice sa Bešiktašom ne pamtim po dobrom ? prvi put su nas pošteno razvalili u sred Beograda, kad im je trener bio Slaven Bilić pa je dobio CD Grupe JNA na poklon, a tamo izgubimo 2:1 uz pogođenu prečku Danka Lazovića u poslednjim minutima sa možda dva metra od gola. Drugi put kad smo se sastali su nas glat izbacili u Turskoj.. Što ti kažeš, Rikardo ga daje za 1:0 i nedugo zatim hladan tuš. Ali navijanje na tom prvom susretu je bilo zaista odlično, još nam je jedan sektor na Jugu bio zatvoren, čini mi se zbog onog transparenta protiv Totenhema gde se pominju Jevreji, ako se ne varam.

Evo u prilogu video posle utakmice sa Arsenalom, kada je ceo stadion ostao da pozdravi igrače i posebno Mareta Jovanovića koji je završio u suzama zbog crvenog kartona. Mnogo lepa vremena!

 

Edited by Toza
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

H@Toza i kako onda da ti sve to ne izmami osmeh na lice. Iju, najezim se svaki put kad se setim koliko smo ustvari bili mocan tim u Srbiji. A bogme i u regionu. U momentu kad je Dinamo topovsko meso, mi se krbamo sa velikanima Arsenal, Totenhem, Real, Porto(sampion 2003 ls). A da se vratim samo na fener. Sa drugom sam gledao kod njega gajbi. I imali smo pov9ljan rezultat, i ja govorim to je to to je to. Idemo dalje. Ovaj me pogleda, kaze cuti maleru vidi gola. Ja ne verujem, tad mi je zabranio ulazak u stan, razbio casu o zid ? ali bratice se opet ta vremena, samo me nasi navijaci sa ovim frakcijama jako nerviraju. Mislim danas sutra bih dete odveo, kad ga dobijem jelte, ovako. Ostaju samo price na Mancea, Mocu, 66-tu,2003,na neke lepe uspomene... A secam se cale kad me odveo prvi put na utakmicu. Protiv Vose, 2:2 je bilo, tada su Grobari bili na severu. I mi na severu, grobari bacaju sve i svasta i Sale Ilic iz slobodnjaka za 2:2. Secam se kao juce da je bilo. I cale kaze, e sine ovo je legenda kluba u najavi. I nije pogresio. I onda prvi put na JNA protiv Djurgardena. Zapad. Prvi put video stadion sa onim plavo zutim, odvratnim avangardnim stolicama. Tad sam osetio nesto sto ne moze recima da se opise.

Ovde sam glas izgubio

https://youtu.be/xYF0c017pns

DSC_0562.JPG

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR Hahahaha, e baš si ga izbaksuzirao za taj Fener ? To su bila baš lepa vremena kad su Grobari bili na severu u NS. A što se tiče te utakmice sa karte, i dalje najbolja utakmica na kojoj sam bio. Povedemo, pa gubimo, pa ih okrenemo, a stadion gori, atmosfera dostigla vrhunac, i posle toga čekanje voza do pola pet ujutru ? moram i da prokomentarišem te čuvene stolice koje si pomenuo. Mi stvarno nismo normalni, a i ja sam među njima, kad si bile žuto - plave stolice tražili smo da se promeni u crno  - bele, onda kad su postavljene konačno, onda smo kukali kako nam nedostaju te žuto - plave hahahaha

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Čitam danas za mene tužnu vest, da je velški Ril, kojeg je Partizan savladao sa ukupno 12:0, posle 141 godine, ugašen zbog 175.000. A neki kod nas u Srbiji opstaju i sa po 40 miliona duga.. Mislim da su protiv nas odigrali i poslednju evropsku utakmicu, da nikada posle nisu uspeli da se izbore za kvalifikacije. Jedan od simpatičnijih klubova protiv kojih je Partizan igrao, dolazak u Beograd su bukvalno shvatili kao izlet i ekskurziju, priliku da vide Srbiju i njen glavni grad. Najupečtaljiviji momenat iz tog dvomeča, čak i pored tolikog broja golova je potez igrača RIla na kraju meča u Beogradu, kada su otišli na Jug da pozdrave Grobare, i zaradili aplauz i skandiranje celog stadiona.

 

ril1.jpg

2qulus4.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 1 month later...

Kada govorimo o pojmovima kao što su “nosilac u žrebu”, odnosno “nepovlaštena ekipa u žrebu” – tu se srećom ništa nije promenilo. Kažemo “srećom”, s obzirom da će Partizan sigurno biti nosilac u eventualnom žrebu 1. kola (nadamo se da tu neće ni učestvovati u žrebu, da to kolo neće ni igrati, tj. da će 24. juna, osvajanjem Kupa Srbije 2019/20, obezbediti sebi tu povlasticu da ovo početno kvalifikaciono kolo u Ligi Evrope preskoči), zatim u žrebu 2. kola, a onda i u žrebu 3. kola (ukoliko naravno do ovih kola i žrebova stigne, čemu se iskreno nadamo). Partizan će u svim tim kolima biti nosilac u žrebu i igraće protiv nepovlaštene ekipe, one koja ima slabiji klupski koeficijent, tj. slabiji evropski rejting od naših crno-belih.

http://partizan.rs/244911-kvalifikacije-za-ligu-evrope-2020-21-jedno-potpuno-novo-takmicenje/?pismo=lat

 

20200618_180004.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

PARTIZANU OTEŽAN PUT: Evo šta poraz u finalu Kupa znači za evropski pohod crno-belih

FK Partizan neće imati mnogo vremena za odmor pošto izabranike Save Miloševića već 27. avgusta očekuje prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Crno-beli su porazom od Vojvodine u finalu Kupa propustili šansu da preskoče prvu rundu, pa će morati od starta da krče put ka grupnoj fazi.

Ovoga puta to će biti znatno teže nego prethodnih sezona jer je UEFA promenila sistem zbog promenjenog kalendara, a usled pandemije korona virusa.

Evropska kuća fudbala saopštila je pre nekoliko nedelja da će se u kvalifikacijama igrati po jedna utakmica, što znači da će Partizanu iz četiri utakmice biti potrebne četiri pobede.

Crno-beli će zbog koeficijenta biti nosioci uvodnim rundama, te će za protivnika imati slabije timove.

Domaćinstvo će se odlučivati na žrebu što znači bi Partizan već u prvom kolu mogao da bude gost nekoj “egzotičnoj” ekipi.

Pored Partizana, u prvoj rundi kvalifikacija učestvovaće i TSC, dok će Vojvodina krenuti od drugog koje je na programu 17. septembra.

Treće kolo igra se 24.9, dok je plej-of na programu 1. oktobra.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Bole_1981 Prvo kolo moraju da prodju pa igralo se na marsu a ne u gostima..

Veći je problem što imaju 3 nedjelje manje odmora ali za to su sami zaslužni.. Sami su sebe kaznili porazom od Vojvodine..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Bole_1981 znajući naše ekipe i prvo kolo će im predstavljati problem , ali da su resili utakmicu protiv Vose kako treba sad bi imali mnogo vise vremena za odmor i preskočili ovu neprijatnost

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko @Nemanja  alo bre, kakav je to pesimizam nemoj da cujem vise pesimizam ovde.

Uoravu si, krecemo od prvog kola, manje odmaranja? Dovoljno su oni odmarali. Neuspeh je ako ne udju u LE. Sramota je ako ne prodju 3. Kolo, opsta katastrofa ako ispadnu u prvom. 

Dakle, imam solidan tim. Ostaju stranci, uz jedno fino pojacanje, dva eventualno 3. Ozbiljan tim cemo biti

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR u pravu si brt , ali kod nas uvek sve na teži način izgleda !! Ali pokazali su da mogu lepo da igraju , ima tu mnogo prostora za bolje ,tome se i nadam ...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Sve o Ligi Evrope na jedno mestu, od sistema takmicenja, koji nam je svima poznat da se igra jedna utakmica, ukoliko bude nereseno idu produzeci, a potom penali.

http://partizan.rs/246591-kvalifikacije-za-ligu-evrope-2020-21-stanje-06-07-2020/?pismo=lat

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Nikako mi se ne sviđa ovaj sistem, bukvalno ako si baksuz možeš sve utakmice igrati u gostima ili ako imaš sreće možeš biti domaćin u svim mečevima kvalifikacija. Mada verujem da to kod nas i nema nekog prevelikog značaja, koliko smo velikih utakmica dobro odigrali u gostima toliko smo loših odigrali kod kuće i to protiv realno slabijih rivala 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza Nama kao nosiocima u 1,2,3 kolu definitivno ne odgovara.. Ali kako nama tako i mnogim..

Jedino potencijalno moze da bude dobro da ako dodjemo do PO i budemo nenosioci da dobijemo domacinstvo..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...