Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Australia A-League


Preporučeni postovi

Ljudi mozda cete misliti da sam lud ali ja bas ozbiljno pratim ovu ligu. Poceo sam pre dve godine igrajući na njih u kladzi, vremenom poceo da trazim strimove, a sada bih mogao da kazem da sam bas dobro upucen u desvanja tamo. Hjundai (glavni sponzor lige) trpa ozbiljnu lovu u ligu. Iako liga deluje amaterski, cesto se desava da pada mnogo golova (4+,7+) pa bude zanimljiva. Liga ima 11 klubova (10 Australija, 1 Novi Zeland). Isto ima regularni deo lige i plej of, samo sto kod njih prva 2 idu u polufinale a od 4.do 6. mesta igra se "baraz". Kao i kod nas i tamo se kidaju 2 kluba (Melburn viktor i Sidnej) i izjednaceni su po titulama. Pokusavaju da dovedu igrace tamo pa je igrao Del Pjiero i moćni Hari Kjuel i naravno Milos Ninkovic. Pisem sve ovo u nadi da nisam jedini ludak koji prati ovu ligu i da cu imati sa kim da caskam ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ja ne pratim ne znam koliko ali sam pratio Ninkovica i stvarno video da tamo se mnogo daje golova bas saam se zainteresovao da vidim sta je a najbolje objasnjenje je upravo dao Ninkovic,on kaze,zatvorena liga,nema ispadanja,igra samo ko moze finansijski da isprati takmicenje,a samim tim posto niko ne ispada niko se i ne brani,kakve veze ima sto si poslednji kada ne ispadas,uvek se igra na pobedu i gol vise,jos je covek rekao da bi tako trebalo i u nasu ligu da se premesti ali gde ce to ovde kod nas kada mi imamo 3000 klubova a od toga 2 mogu sami da se finansiraju i ne mislim tu na zvezdu i partizan,sve u svemu atraktivna liga za pracenje i vredi je pogledati,naravno i sa kladionicarske strane,utakmice pocinju ujutru od 7 do 10,uzmes pare do 12?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Moje misljenje je da je to slicna prica kao u MLS ligi.. Dovode se odlicni ofanzivci a cuvaju ih anonimusi a to rezultuje i velikim brojem golova. U tim zemljema dje fudbal nije broj1 nece niko da gleda 0:0 i tucu na terenu..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ono sto karakterise ovu ligu ( zbog drzave u kojoj se igra) jesu jutarnji termini, to je nesto sto svaki pravi kladioničar mora da ima na tiketu, mora da se uhvati tekma u 7h pa onda gledas na areni,  jer sta gledati ako si prva smena.  Trenutno na tabeli stanje takvo, da Sydney svakako prvi, ali isto sa ovu ligu karakteristican play off, koji nam pokazuje iz godine u godinu, da ako si prvi, ne znaci i da ces ga osvojiti. Mozda i tempiranjem forme pri kraju sezone( treba biti odigrano 27 utakmica), moze dovesti do pobednika na kraju u play off-u( savet hvatati sledece tekme protiv Sydneya ?).  Isto tako, jako zanimljive utakmice koje se igraju za 6-5-4 mesto, gde je i ekipa koja je 10, odnosno pretposlednjr, ima sanse ici dalje. Mislim da je svakom pravom kladioničaru, pored liga Petica, ova liga mozda i najvise nedostaje. Opet zbog ove situacije, isrkeno mislim da ce oni krenuti prvi, jer su poslednju utakmicu odigrali 23.3, a ostalo je jos jako malo utakmica da se odigra + play off, koje se mogu igrati sve  na jednom stadionu zbog bezbednosti.

Screenshot_20200415-112908_Chrome.thumb.jpg.0cebbbc56aa5b3a15e625b2f4f9ad245.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vlada Odlicana stvar je sto i Arena ima te jutarnje prenose.. Uvjek je bolje kad fudbal moze da se gleda pa ga je lakse i odigrati na tiketu..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Iskreno odlicna tema, bas sam se odusevio kad sam je video,mislio sam da sam jedina "budala" koja prati kengure vikendom u ranim jutarnjim casovima, prosto ih je milina gledati kako igraju opusteno sa velikim brojem golova  i cestim cuvenim "namestaljkama" ? Najvise pratim Melburn ,obozavam onog napadaca Meklarena , ubitacan je ? 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Veoma zanimljiva liga,ispratio sam par utakmica ujutru ili ako uhvatim reprizu na Areni,prvo poluvreme moze da bude 0:0 a drugo 4:1,nepredvidive utakmice,ali eto verovatno se manje prati zbog jutarnjih termina

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

nikada nisam bas pratio tu ligu ali sto rece neko vec,nam sta da se radi u prvoj smeni pa sam par puta ispratio utakmicu i mogu vam reci da mi je bas drzala paznju,svidja mi se sto se igra napadacki fudbal sa mnogo golova jer odbrane prakticno i nema ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
4 sati , Branislav rekao/la:

Veoma zanimljiva liga,ispratio sam par utakmica ujutru ili ako uhvatim reprizu na Areni,prvo poluvreme moze da bude 0:0 a drugo 4:1,nepredvidive utakmice,ali eto verovatno se manje prati zbog jutarnjih termina

ali najjace igra za Australijance koja cesto i najvise ulazi je 2+pp4+cela,to moze da dodje u prvom poluvremenu lagano

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Meni je najjace kad komentator kaze ....Evo gospodin Kurc ubaca Kitoa na teren ....pa vristao sam to kad sam cuo:)

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Australija je liga dobra za gledanje,igra se dosta ofanzivan fudbal,ekipe igraju do kraja i nebrojano puta sam video da ekipe mogu i u poslednjih 5 min da postignu dva gola i tako preokrenu rezultat.Ko igra kladionicu australija je stvorena za IGG&IIGG

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@DelijaMomak David Vilja, Robi Fauler, Vilijam Galas... @Vuko Tacno tako, dosta slicna prica kao MLS. Ali je veliki plus sto im klubovi igraju u Azijskim kontinentalnim takmicenjima, gde je dosta veca konkurencija nego u Severnoj i Centralnoj Americi, tako da imaju mnogo vise prostora za podizanje kvaliteta lige

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@MilanDa da, ozbiljni igraci su prosli tom ligom, jes da su bili u poznim godinama ali velika imena.

Mislim da rade pravu stvar, jer njihovi klinci se razvijaju pored velikih imena i moze biti nesto od njih. A sto je najbitnije to se sve odrazava na reprezentaciju i mogu vam reci da ce biti to solidna repka (mada ni sada nije losa). 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@DelijaMomak Videcemo, trenutno imaju dosta slabije igrace u odnosu na ranije. Seti se da su ranije imali dosta igraca po evropi, Kejhil, Lukas Nil, Bresano, Viduka, Kjuel, Bret Emerton...Od kako je veci broj stranaca dosao u ligu, deluje mi da su zapostavili klince. Nadam se da ti stranci nisu tu samo iz komercijalnih razloga...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Milanpa mislim da jesu iz komercijalnih, jer njihov fudbal jos nije na tom nivou gledanosti. Ali se nadam da ima i ovih drugih. A slazem se i da su pre imali jacu ekipu... Sada je to sve osrednje da ne kazem smesno, imaju Rogica u Seltiku i jos neke igrace po u Engleskoj drugoj tipa Stoke, Hull itd. Ali su dobra repka, sa tom ekipom onu su malo ispod nas na FIFA listi, tipa nesto oko 40og mesta,za razliku od nasih "zvezda" koji su 10 mesta iznad njih. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@DelijaMomak Ne znaci toliko rang lista, Belgija je prva iako nemaju toliko znacajne rezultate u kontinuitetu. To je samo trenutni privid stanja, brzo se to menja, tako da me ne bi cudilo da se uskoro srozaju dole

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@MilanPa nije da ne znaci. Belgija ima mnogo dobru ekipu i stabilno jaka ekipa su poslednjih par godina. Ali su oni uradili ozbiljnu stvar za njigov fudbal. Setimo se, oni su jedno 5 godina zrtvovali i bili su smesna repka, dok nisu napravili ovo sto su sada. Svesno su napravili ozbiljan rez jer su znali cemu to vodi. E kad bi neko bio pametan kod nas pa tako nesto da uradi, ali mi smo cudna nacija, kod nas kad bi to neko predlozio u najboljem slucaju bio bi nacionalni izdajnik ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@DelijaMomak Slazem se, ali hocu sa kazem da su daleko od nivoa koji su imali svojevremeno Spanija, Nemacka, Brazil, Francuska, Italija... A najbolji plasman Australije na rang listi je 9-to mesto 2001. godine, kad su jos ucestvovali u Okeaniji, gde su bodove dobijali demolirajuci neuporedivo slabije protivnike...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@MilanJa bas pratim njihovu ligu i deluje mi da rade dobar posao i da je realno da udju u top 30. Oni igraju prljavo dosta kao Britanci (mada oni i jesu britanci),ali po njihovim klincima vidim da se kristalise polako generacija. A to sto su pre 20 godina bili u top 10,slazem se u potpunosti sa tobom,nije isto igrati fudbal sa normalnim ekipama i sa tamo nekim ostrvima po Okeaniji kao sto su Samoa,Kuk ostrva i Papua Nova Gvineja (mada su oni i ok sta sve ima tamo)

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...