Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

UEFA Champions League 2021/2022

Preporučeni postovi

UEFA Champions League 2021/2022

Sve vezano za ligu sampiona u sezoni 2021-2022..

1024px-UEFA_Champions_League_logo_2.svg.png

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 68
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

https://www.uefa.com/uefachampionsleague/news/026a-12824f333955-deca19aacd7e-1000--first-qualifying-round-draw/

Tezak zrijeb za Borac iz Banja Luke koji je dobio Rumunskog Kluza najtezeg moguceg portivnika..

Podgoricka Buducnost igra protiv Helsinkija, Dinamo protiv Valura dok imamo i ex-yu derbi Skendija-Mura..

Link teme/posta
  • 3 weeks later...

Danas krece 1.kolo Kvalifikacija za Ligu Šampiona

20210706_130313.jpg

20210706_130248.jpg

Link teme/posta

Odigrani prvi mecevi 1.kola Kvalifikacija za Ligu Sampiona...revansi za 7 dana.

20210707_221434.jpg

Link teme/posta

@Flaki većina favorita skoro da je resila posao već u prvom kolu .. tu nema vecih iznenadjenja skoro niksd 

Link teme/posta

Skoro sam ubedjen da Borac nema nikakve sanse za prolaz dalje!!!

20210713_151207.jpg

Link teme/posta

Zamalo Borac da me demantuje..steta sto nisu uspeli..

Link teme/posta

@Flakinije im dobro došla promena da ne vazi gol u gostima ,da su stara pravila Borac bi otisao dalje ..steta 

Link teme/posta

@Flaki pzbiljne utakmice sve jake ekipe ..biće iako interesantan duel PSV i Celtika ..brz fudbal ,sa mnogo kontakta 

Link teme/posta

FIFA I UEFA ZELE DA UVEDU NOVA KOBNA PRAVILA ZA FUDBAL !Probni balon je već bačen, turnir mladih na kome igraju PSV, AZ Alkmar, Briž i Lajpcig igra se po novim pravilima, FIFA testira ono što deluje kao fudbalsko samoubistvo. 

Radi se o novim pravilima za koje Infantino i saradnici smatraju da bi povećao udeo mlade publike u gledanosti, tačnije, naslanja se na ono što su pričali Perez i Anjeli u pokušaju da oforme Superligu, nove generacije nisu zainteresovane za igru u sadašnjem obliku.

O kojih pet pravila se radi?

Ideja je da se sve ubrza, da bude dinamičnije, sa što manje prekida, ali i da traje kraće, zbog pada sposobnosti ljudske pažnje.

Prvo je promena dužine, umesto 2x45 minuta, igralo bi se 2x30 minuta efektivno, kao u košarci, što bi odugovlačenje učinilo besmislenim.

Što se tiče izmena, one bi bile praktično neograničene. Zbog korone već godinu i po dana je broj izmena podignut sa 3 na 5, sada bi trener mogao da promeni ceo tim. Ovo je povezano sa prethodnim pravilom, jednostavno, ne bi bilo gubitka vremena oko izmena.

Treće su isključenja kao u hokeju, rukometu, vaterpolu, ova ideja nije novac, "narandžasti" karton, kada ga dobijete morate van igre na pet minuta, bez prava zamene. Što se penala, žutih i crvenih kartona tiče tu sve ostaje isto.

Četvrto pravilo je iz futsala, aut se izvodi nogom umesto rukom i to je uvod u revolucionarnu promenu, igrač ne mora prilikom prekida da doda loptu rivalu, sam iz auta i kornera može da započen akciju, što po FIFA ubrzava dinamiku igre.

Na šta će ličiti, ako se donesu ova pravila videćemo, u biti starijih je da se opiru promenama, ali nema garancija da će ovo privući mlade generacije. Fudbal bi se ovako približio nekim američkim profesionalnim sportovima, ali svejedno, sigurno da bi starije generacije teško prihvatile ove izmene.

Link teme/posta
  • 2 weeks later...

Ludogorets me je bas iznenadio u Atini.Odigrao je izvanredno,takticki zrelo...bas bas onako kako se igraju eliminacione utakmice.Olimpijakos bas bas tanak.Sve ce se resavati u Razgradu u revansu.

Link teme/posta

Ja ne pmatim kada sam gledao ovako mocni PSV poslednji put...ovo je stvarno odlicno odigrano od ekipe iz Ajndhovena.Krenuli su Evropsku odiseju ,,muski,,.Deklasirali su Galatasaraj i sada poluvreme iz snova protiv Mitdjelanda.Meni ovaj PSV izgleda jako jako ozbiljno.Izgleda da su napravili ekipu koja ce uspeti i u prvenstvu da se suprodstavi ravnopravno Ajaxu.

Link teme/posta

Svi su videli mec u plej ofu izmedju Dinama i Zvezde...moje neko misljenje je bilo polako..Pre svega sam mislio tu na Legiju.Legija nije uopste naivan protivnik.U Varsavi ce biti paklena atmosfera i ja bih u ovom mecu prednost svakako dao Dinamu.

Link teme/posta

Mnogi su u ovom mecu videli Slaviju kao favorita.Meni je odmah upalo u oci to sto je Ferencvaros u podredjenom polozaju a zna se da Ferenc u poslednje vreme izrasta u jedan ozbiljan klub u ovom delu Evrope.Organizacija je na vrhunskom nivou ,,nemacka skola,, i ovde sam siguran da Ferencvaros ide dalje.

Link teme/posta

Ruski fudbal u sustini je los,to je neko moje misljenje.Videlo se to reprezentativno na nedavno zavrsenom Evropskom prvenstvu a klupski su jako ,,mrsavi,,Po meni svi osim Zenita nisu za neka ozbiljnija Evropska nadmetanja.Benfika je lagano prosla kroz Moskvu 0:2.

Link teme/posta