Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

ATP Tour


Vuko

Preporučeni postovi

  • 1 month later...
  • Odgovori/odgovora 124
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@Nemanja Sto kaze Velja Ilic za Beckovicu....sve to moze da se kaze za ovu moroncinu....  

Posted Images

Čas tenisa: Filip Timu prepustio samo tri gema

Filip Krajinović napravio je pravu senzaciju na Sinsinatiju i u dva seta eliminisao drugog nosioca Dominika Tima.

Filip Krajinović

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u osminu finala Mastersa Sinsinati pobedom protiv trećeg igrača sveta, a drugog nosioca na turniru, Dominika Tima.

Krajinović je slavio u dva seta, za 63 minuta rezultatom 6:2, 6:1!

Samo pola sata bilo je potrebno Krajinoviću da dobije prvi set u kome je napravio dva brejka. Pokazao je Krajinović da će biti uporan već u drugom gemu, prvom na Timov servis koji se igrao na razliku. U šestom gemu Filip dolazi do brejk lopte koju odmah pretvara u poen, da bi set završio novim brejkom u osmom gemu, za 6:2 i vođstvo od 1:0.

Drugi set otvorio je Krajinović gemom bez izgubljenog poena, i brejk loptom već u drugom gemu. Prvu Krajinović nije iskoristio, ali se izborio za drugu, ali pravi grešku i ostavlja rivala u gemu. Na kraju je bila treća sreća i Filip je poveo 2:0 u drugom setu.

Istini za volju, Tim nije bio na prepoznatljivom nivou, ali to ne umanjuje Filipov uspeh u ovom meču niti činjenicu da je bio precizan i smiren u svojim gemovima i da je odlično koristio sve prilike koje su mu se ukazale na servis trećeg igrača sveta.

Tim je u četvrtom gemu konačno uspeo da se "upiše" o drugom setu i da smanji na 3:1, ali još jednom je Filip samouvereno odgovorio na svom servisu i polako, ali sigurno išao ka pobedi. Donekle se Asutrijanac razbudio u šestom gemu, uspeo je da dođe do brejk lopte, prve u meču, ali Krajinović na sve u ovom duelu ima odgovor pa je tako došao i do vođstva od 5:1.

Novim brejkom bez izgubljenog poena, Filip je očitao lekciju Timu i prošao dalje.

Krajinović će se u osmini finala igrati protiv Martona Fučoviča koji je nakon tri seta savladao Grigora Dimitrova. Slavio je Mađar 7:5, 4:6, 6:2.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ovo je pravi Đoković: Rutinski do 1/4 finala

Prvi teniser sveta Novak Đoković obezbedio je plasman u četvrtfinale Sinsinatija, pošto je u dva seta savladao Tenisa Sandgrena 6:2, 6:4.

Novak-Djokovic

 Za razliku od prvog meča protiv Berankisa prvi teniser sveta mnogo bolje je izgledao protiv domaćeg tenisera. Već u prvom gemu došao je do brejka, a prvi set je završio duplim brejkom. U drugom je takođe napravio brejk u prvom gemu, ali je odlučujući bio osmi, kada je Đoković na svom servisu spasao tri vezane brejk lopte. Sandgren od toga više nije mogao da se oporavi i Srbin je rutinski finiširao.

U četvrtfinalu Novak Đoković će se sastati protiv Nemca Štrufa, koji je izbacio Davida Gofana.

Tok meča

Odličan početak Novaka Đokovića. Uzeo je prvi gem na servis protivnika. Sandgren je počeo sa 30:0, imao i 40:15, a onda je proradio Novakov ritern, vezao četiri poena i došao odmah do brejka. U narednom gemu Srbin je bez izgubljenog poena potvrdio brejk.

Sandgren se u trećem gemu upisao na semafor. Prvi poen dobio je Novak, ali onda je vezao tri poena Sandgre, najviše zahvaljujući dobrim servisima i poveo ponovo 40:15. Iako je Novak osvojio naredni poen, Sandgren nije dozvolio da mu se ponovi prvi gem i smanjio je na 2:1. Đokovića u narednom gemu nije najbolje služio servis, ali i pored toga nije dozvolio dramu. Sandgren je osvojio prvi poen, ali naredna četiri pripala su Srbinu, koji je poveo 3:1.

Sandgren je definitivno našao ritam. Osvojio je servis gem bez izgubljenog poena i tek sada do značaja dolazi brejk već u prvom gemu koji je Đoković napravio. Iako je imao ponovo manjih problema u svom servis gemu, Đoković je sačuvao servis ne prepustivši protivniku brejk loptu ni u ovom gemu i poveo je 4:2.

Kao i u prethodna dva servis gema i u ovom je Sandgren krenuo autoritativno, poveo je 30:0. Ali onda je Đoković sveo greške na minimum. Amerikanac je imao nekoliko promašaja, Đoković nekoliko odlično pogođenih udaraca i vezao je četiri poena za novi brejk i velikih 5:2. Tek u narednom gemu Đoković je imao ozbiljan izazov na svoj servis. Odlično je krenuo Sandgren, poveo 30:0, zatim je Novak sa dva odlična servisa došao do poravnanja, a onda je Amerikanac stigao do prve brejk lopte na meču. Novak ju je spasao, potom nije iskoristio dve set lopte, ali jeste treću i posle 34 minuta došao do prvog seta - 6:2.

All aboard the @DjokerNole express! He leads Tennys Sandgren 6-2 at @CincyTennis. pic.twitter.com/VzEiaKot0W— ATP Tour (@atptour) August 25, 2020
Novak je jako započeo i drugi set. Nije dozvolio Sandgrenu da uzme prvi servis gem, borili su se osam i po minuta i na kraju je Đoković iskoristio drugu brejk loptu i na gotovo isti način započeo i ovaj drugi servis. Za razliku od prvog, drugi gem je znatno kraće trajao i Đoković je potvrdio brejk. Poveo je 40:0, zatim vezao duplu servis grešku i grešku iz forhenda i dozvolio Sandgrenu da priđe na 40:30, ali je u narednom poenu osvojio gem i poveo 2:0.

Drugi set veoma slično se razvija kao i prvi. Sandgren je u trećem gemu došao sebi, dobro servirao, prepustio Đokoviću samo jedan poena i smanjio na 2:1. Ipak, i Đoković mnogo bolje servira u drugom setu. U četvrtom gemu zabeležio je prvi as i za svega minut rešio taj gem, bez izgubljenog poena za 3:1.

Gotovo na isti način Sandgren je odgovorio u petom gemu i veoma brzo smanjio na 3:2. Međutim, Đoković nastavlja odlično da servira i vezao je drugi gem bez izgubljenog poena za vođstvo 4:2.

Konačno se pojavila razlika u odnosu na prvi set. Tada je Đoković drugim brejkom praktično zatvorio set, ovog puta Sandgren bez mnogo muke osvojio servis gem i ostao je u drugom setu, pošto ima samo brejk manjka i gubi 4:3. U narednom gemu Đoković je upao u prvu krizu, a to je Sandgren odlično iskoristio i došao do tri vezane brejk lopte. A onda je prvi teniser sveta odgovorio na krizu kao što to najbolje radi - mukotrpnim radom i rudarski je odradio naredna tri poena i spasao sve tri brejk lopte. Posle toga bilo mu je daleko lakše da privede gem kraju i dođe do kapitalnih 5:3.

Očekivano, Novak je napao Sandgrenov servis u želji da odmah reši meč, dok je protivnik u nokdaunu posle onako propuštene šanse. Potrajao je ovaj gem, skoro 10 minuta, Novak je propustio pet meč lopti, a u četvrtoj je praktično imao dva zicera ali se Sandgren odlično branio. Na kraju, to mu je donelo nagradu u vidu osvojenog gema i smanjenja na 5:4, tako da će Đoković ipak morati svojim servisom da završi meč.

Mala pauza prijala je Đokoviću da potpuno izbaci iz glave da je propustio pet meč lopti i na svoj servis je rutinski završio meč i plasirao se u četvrtfinale Sinsinatija.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Još jedna Fićina simultanka: Neka se spremi Raonić

Posle velike pobede nad Dominikom Timom Filip Krajinović je zabeležio još jednu brzu i ubedljivu pobedu nad Martonom Fučovićem i tako zakazao duel sa Milošem Raonićem u četvrtfinalu.

Filip Krajinović

Krajinović je tek u finišu ovog meča izgubio set, ali ako se računaju svi izgubljeni gemovi u oba meča. Onoliko gemova koliko je prepustio Timu, toliko je i mađarskom teniseru - tri. Više od dve ubedljive pobede iznenađuje što je Filip vezao dva fantastična meča bez sekunda oscilacije, što se ne pamti u njegovoj karijeri i što može itekako da raduje.

Još jedna stvar koja može da raduje kod navijača Filipa Krajinovića je to da se, za razliku od meča protiv Tima, nije u potpunosti oslanjao na servis. Fučoviću je u prvom setu dozvolio dva brejka, ali ih je napravio četiri i tako pokazao da može da dobija mečeve i kada ga ne ide servis. U drugom setu je prepustio samo tri poena na svoj servis i tako u odličnom raspoloženju najavio okršaj sa Milošem Raonićem, koji će biti poslednji na Grendstendu oko 1 posle ponoći u noći srede na četvrtak

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 3 weeks later...

ATP lista: Novak kao Sampras, Kecmanović na 39. mestu

Na novoj ATP listi, objavljenoj u ponedeljak 14. septembra prvo mesto i dalje drži Novak Đoković. U top deset samo jedna promena.

Novak Đoković

Na novoj ATP listi koja važi od 14. septembra, prvo mesto i dalje drži Novak Đoković sa 10.860 poena. Rafael Nadal na drugom mestu ima 1.010 poena manje. Slede Dominik Tim, Rodžer Federer, Danil Medvedev, Stefanos Cicipas, Aleksander Zverev, Mateo Beretini i Gael Monfis na devetom mestu.

Đoković je započeo 256. nedelju na prvom mestu po čemu se izjednačio sa Pitom Samprasom i sada je ispred njega samo Rodžer Federer sa 310 nedelja na mestu svetskog broja jedan.

Jedina promena u top deset dogodila se upravo na desetoj poziciji na kojoj je Roberto Bautista-Agut zamenio Davida Gofana.

Posle Novaka Đokovića, najbolje plasirani igrač iz regiona je Dušan Lajović koji je pao za jedno mesto i sada je 25. igrač sveta sa 1695 poena. Iza njega je Borna Ćorić koji je napredovao za šest pozicija.

Filip Krajinović je pao za pet mesta i sada je 29, dok je Miomir Kecmanović nakon prvog osvojenog trofeja u karijeri napredovao za osam pozicija i od ovog ponedeljka je 39. igrač planete. Iza njega je Marin Čilić koji je "izgubio" dve pozicije".

U top 100 od igrača iz regiona još su Aljaž Bedene na 55. i Laslo Đere na 71. (nakon napredovanja za deset mesta). Damir Džumhur je pao za pet pozicija i sada je 114. igrač sveta dok je Ivo Karlović 130. Nikola Milojević zauzima poziciju 143, Danilo Petrović je 158, a Viktor Troicki 188.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

DA PUSTIMO U MELBURN SVE OSIM NOVAKA! Kirjos opet o Đokoviću: Ne volimo ga mi... 

DA PUSTIMO U MELBURN SVE OSIM NOVAKA! Kirjos opet o Đokoviću: Ne volimo ga mi... (FOTO)

Nik Kirjos je po prvi put posle ko zna koliko vremena rekao nešto pozitivno o Novaku Đokoviću.

Gostujući u australijskoj emisiji "Today show", Kirjos je izgovorio nešto što do sada nije.

U jednom trenutku voditelj je pitao Kirjosa u vezi sa održavanjem Australijan opena sledeće godine i s obzirom na situaciju sa pandemijom koronavirusa, pa je tako konstatovao da bi možda trebalo pustiti strane tenisere da se takmiče, sve, osim Đokovića.

"Znate, ne volimo ga mi, ali on je taj zbog kog publika u velikom broju dolazi na tribine", ispalio je Kirjos koji je govorio o tome da li bi Gren slem u Melburnu mogao isto da se održava pod uslovima kao Rolan Garos, sa zabranom igračima da idu bilo gde van hotela i teniskog kompleksa.

"Mislim da bi ipak trebalo omogućiti i neke privatne smeštaje za vrhunske igrače (Đoković je to iskoristio u Njujorku). Prosto, da se ta velika imena osećaju malo prijatnije. Jer, oni su ti koji privlače publiku tenisu. Znam da svi govore kako vole da igraju Australijan open, kako svi vole Melburn, pa mislim da bismo morali da se pobrinemo da svima njima i omogućimo da, čak i u ovoj situaciji, uživaju kod nas", rekao je Kirjos.

2325161_87878787_ff.jpg?ver=1600167425

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Đoković protiv Krajinovića oko 15 časova

Trojica preostalih srpskih predstavnika igraće u petak na Centralnom terenu na turniru Masters serije u Rimu. Međusobni duel Novaka Đokovića i Filipa Krajinovića počeće negde oko 15 časova, dok će Dušan Lajović u 19 časova izaći na megdan Rafaelu Nadalu.

Filip Krajinovic

Đoković i Krajinović odigraće treći meč na glavnom stadionu. Biće to njihov drugi međusobni duel. U jedinom dosadašnjem davne 2010. godine, Krajinović je pobedio u četvrtfinalu Srbija opena, kada mu je Novak zbog povrede predao meč. Lajović i Nadal su do sada dva puta ukrstili rekete. Španac je dobio duele na Rolan Garosu 2014 i US openu 2017. godine.

Program na Centralnom terenu otvaraju Italijani Beretini i Travalja u 11 časova, a ne pre 13 na teren izlaze Simona Halep i Dajana Jastremska. Hrvat Marin Čilić na Grand standu, trećem terenu po važnosti odmeriće snage sa Norvežaninom Kasperom Rudom negde oko 13, dok će Crnogorka Danka Kovinić, na terenu jedan, u 11 časova igrati protiv Belgijanke Elis Mertens.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Đoković bolji od Krajinovića u dvosatnom dvoboju

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu pobedom protiv Filipa Krajinovića u dva seta, nakon velike borbe viđene posebno u prvom setu.

Novak Đoković savladao je Filipa Krajinovića u osmini finala Mastersa u Rimu. Đoković je slavio u dva seta, 7:6(9:7), 6:3. Đoković u Rimu nikada nije ispao pre četvrtfinala u 14 nastupa na ovom turniru.

Samo prvi set trajao je sat i po vremena, videli smo veliku borbu, po jedan brejk na samom startu meča, brojne brejk prilike na obe strane tokom celog seta i tajbrejk u kome je Đoković posao završio iskoristivši petu set loptu. sjajan tenis prikazala su oba igrača i priredila su nam odličnu zabavu.

U drugom setu je donekle ritam opao, ali i dalje smo gledali odlične poene sa obe strane mreže. Iskusniji od dvojice tenisera ovaj set rešio je jednim brejkom koji je napravio u trećem gemu drugog seta.

Novak će za mesto u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Muzeti - Kepfer.

Tok meča:

Duel je svojim servisom otvorio Novak, a Filip je odmah došao do tri vezane brejk lopte. Treću je iskoristio i poveo 1:0. Ipak, ni njegov prvi gem ne prolazi bez problema, pa i Đoković odmah ima priliku da uzvrati brejkom. Već su prva dva gema njavila zanimljivu borbu i dobar meč. Uspeo je Đoković da četvrtu brejk priliku pretvori u izjednačenje.

Nakon prva dva gema i dva brejka, dobili smo tri gema u kome su oba igrača osvajala svoje poene. Đoković je u četvrtom gemu imao tri nove brejk lopte, ali je Krajinović umeo da ih odbrani. Novak vodi 3:2, Filip je na servisu. 

Nakon dve neiskorišćene brejk lopte na Đokovićev servis u sedmom gemu, Krajinović se ponovo suočio sa situacijom da on brani svoj servis gem, ali je to učinio dosta lako.

Servira Filip za ostanak u setu, ponovo se bori sa brejk loptama i odoleva. Sve u svemu, sjajnu zabavu nam priređuju dva srpska igrača u osmini finala. Imao je Đoković dve set lopte, ali najduži gem u meču na kraju, za 5:5, pripada Krajinoviću.

Već su 76 minuta na terenu i tek se sada nazire kraj prvog seta jer smo ušli u tajbrejk koji je mini brejkom otvorio Krajinović. Do drugog mini brejka i vođstva od 4:1 Krajinović dolazi uz duplu servis grešku Đokovića. Novak je odmah vratio oba i vratio tajbrejk praktično na "nulu" i nakon toga da prvi put povede u tajbrejku - 5:4. Posle sat i 23 minuta igre Đoković je došao do treće set lopte koju je "poništio" duplom servis greškom. Rezultat je 6:6. Velika borba vodila se i u poenu koji je bio četvrta prilika za Đokovića da osvoji set, ali Krajinović hrabro izlazi na mrežu i dolazi do 7:7, ali je nakon toga usledila dupla servis greška. Na kraju je sve stalo u jedan Filipov promašen forhend. Sat i 27 minuta igre, Novak vodi 1:0.

Krajinović je servisom otvorio drugi set, a Novak je taj koji u trećem gemu dolazi do brejka. Đoković vodi 2:1 i serviraće za potvrdu brejka. 

Opao je malo tempo igre u drugom setu, Đoković drži brejk prednosti i ne dozvoljava Krajinoviću prilike za povratak u set kakve mu je davao u prvom delu meča. Vodi prvi igrač sveta 4:3 i servira

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ništa od treće u nizu: Rafin kraj u Rimu!

Španski teniser Rafael Nadal završio je učešće na Mastersu u Rimu u četvrtfinalu, pošto je bolji od njega bio Argentinac Dijego Švarcman u dva seta.

Švarcman, 15. na ATP listi, savladao je Nadala sa 6:2, 6:5 i tako ga sprečio da i treću godinu zaredom dođe do trofeja u Večnom gradu.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

"Iz male smo zemlje, neljudski postupak, negativan sam"

Petar Popović, trener Damira Džumhura, razočaran je odlukom Rolan Garosa da izbaci Džumhura sa turnira, a pre svega odlukom da mu ne dozvole da radi drugi test.

Popović i Džumhur bili su u istoj sobi, Popović je imao pozitivan nalaz, a za Sport klub objašnjava kako je sve teklo.

"Od samog početka imao sam virus, preležao sam ga, u SAD smo testirani skoro svaki dan, tamo su mi vadili krv i našli su veliku količinu antitela. Rekli su mi da sam dva-tri meseca OK, a to je bilo pre mesec dana. U Rimu sam bio negativan na svakom testu, i u Parizu na prvom. U subotu sam bio na granici, to mi je rekao doktor, a ja sam mu odgovorio da imam antitela", kaže Popović za Sport klub i dodaje:

"Taj doktor mi je rekao da od toga umeju da ostanu ostaci, uveravao me je da će biti sve u redu. Paskal Marija, koji je bio zadužen za to, rekao je da je već poslato francuskoj Vladi, da ćemo Damir i ja biti izbačeni, ali doktor mu je rekao kakva je moja situacija. Posle tri sata je odlučeno da nas izbacuju s turnira, iako sam im dao ceo svoj medicinski dosije..."

Popović kaže da je šteta njima već učinjena, ali nada se da će drugi proći bolje i da se za to između ostalog i bore.

"Mi smo samo tražili pravo na još jedan test koji bi dokazao da je to lažno pozitivni test, što se dešava u više od 15% slučajeva... Nažalost, to nisu prihvatili, rekli su nam da možemo u sobi da ostanemo u izolaciji nedelju dana, a mi smo odlučili da idemo kući jer sam znao da nisam zaražen – uradio sam u Srbiji dva testa i negativan sam. Sada ćemo se boriti i za prava svih drugih igrača, da ne izbacuju igrače sa Rolan Garosa koji su lažno pozitivni. Izborićemo se. Sada su već izbacili nekoliko igrača, ali verujem da će uskoro da počnu da rade i drugu proveru. Znali smo pravila igre, to ne osporavamo – ako si pozitivan, izbačen si, ali u SAD su proveravali po dva-tri puta, radili različite testove kako bi bili sigurni".

Džumhur sprema tužbu

Odmah po objavljivanju rezultata u glavnom gradu Francuske, Džumhur je izjavio da je Popović "lažno pozitivan", jer je već imao koronavirus i poseduje antitela. Džumhurov naredni korak je da pokuša da se nagodi sa organizatorima Otvorenog prvenstva Francuske. Ako do dogovora ne dođe, tužiće turnir.

Džumhurov trener siguran je da neko iz veće zemlje ne bi imao sličan tretman i najavljuje sudski postupak.

"Iako smo iz male zemlje, želimo da pokažemo da nismo mali i da ne mogu tek tako neljudski da se ophode prema nama. Mi smo mesecima trenirali, spremali se jako, na US openu se desio Đoković u prvom kolu, a sada još gori protivnik... To su najbitniji turniri, nepošteno je izbačen. Naš advokat je stupio u kontakt sa glavnima iz Rolan Garosa i Teniskom asocijacijom Francuske – videćemo hoćemo li to rešiti mirnim putem ili ćemo morati preko suda. Uglavnom, prvi cilj smo sigurno postigli, malo će da razmisle pre izbacivanja. Sada su na Tur d' Fransu takođe promenili pravilo da mora da bude više testova, nadam se da ćemo uspeti da za glavni turnir ljudi ne budu u lošoj situaciji kao mi jer svi smo prijatelji iako smo i konkurenti, držimo jedni drugima leđa", zaključuje Popović 

Screenshot_20200923-091615_Sportklub.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Odlični Lajović lako do 2. kola u Hamburgu

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala turnira u Hamburgu pošto je na startu bio bolji od Francuza Adriana Manarina rezultatom 6:4, 6:1.

Meč je trajao sat i 36 minuta, a 24. igrač sveta u drugoj rundi će se sastati sa osmim nosiocem Karenom Hačanovim. Rus je bio bolji od Jan-Lenarda Štrufa 7:6 (5), 4:6, 7:5 za dva časa i 36 minuta.

Tridesetogodišnji Srbin je dobio sva tri dosadašnja duela sa šest godina mlađim rivalom. Poslednji put igrali su na ATP kupu ove godine i bilo je 7:5, 7:6 (1) za Lajovića.

Duci je već u prvom gemu oduzeo servis Francuzu, u trećem nije iskoristio još dve brejk lopte, a kazna je sueldila već u sledećem gemu kada je Manarino izjednačio na 2:2.

Srbin je ipak uspeo da ostane fokusiran i uzbro je po drugi put oduzeop servis protivniku za 4:3, a potom i realizovao šestu set loptu.

Lajović je dominirao u drugom setu, Manarinu je prepustio samo dva poena na svoj servis i uz tri brejka lako je obezbedio plasman u drugo kolo.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Lajović deklasirao Hačanova za četvrtfinale Hamburga

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale turnira u Hamburgu pošto je za samo sat vremena savladao osmog nosioca Karena Hačanova 6:1, 6:2.

Dusan-Lajovic

Bio je to četvrti međusobno duel Srbina i Rusa, a Lajović je zabeležio četvrtu maksimalnu pobedu.

Nastavio je 24. teniser sveta sa odličnim igrama na šljaci, pa je savladao osmog nosioca za samo sat vremena.

Znatno bolje je servirao Dušan, a koristio je svaki pad u igri rivala za ubedljiv trijumf.

Image

Odlično je počeo meč Lajović, igao je agresivno od starta, pa je već u drugom gemu imao tri brejk lopte. Ipak, tada se nekako izvukao Hačanov. Međutim, u nastavku Rus nije imao odgovor na igru Srbina. Koristio je svaki loš servis rivala Lajović, a nije služio početni udarac 16. tenisera sveta. Uz dva brejka u nastavku, srpski igrač je došao do prvog seta.

Početkom drugog se vodila veća borba. Na samom startu je viđeno pet brejkova, posle čega je Lajović vodio 3:2. Do kraja je koncentrisaniji bio Dušan, koji je još jednom oduzeo rivalu servis za sigurno dobijen drugi set i pobedu.

Lajović sada čeka boljeg iz duela Stefanos Cicipas - Pablo Kuevas.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

RG: Novak kreće od Imera, Tim u Rafinom delu žreba!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković na startu Rolan Garosa igraće protiv Šveđanina Mikaela Imera, odlučeno je žrebom u Parizu.

Mladi igrač (22) trenutno je 80. na ATP listi, a najbolji plasman bila mu je 67. pozicija. Srbin se u dosadašnjoj karijeri nije susretao sa njim.

Potencijalni rival Đokovića u drugom kolu biće Ugo Delijen ili Rikardas Bernakis.

Prvi reket se zatim može susresti i sa Hubertom Hurkačom, Karenom Hačanovim, Pablom Karenjo-Bustom, Jan-Lenardom Štrufom, Mateom Beretinijem, Danilom Medvedevim i Stefanosom Cicipasom na putu do finala.

Žrebom je odlučeno da prošlogodišnji finalista Rolan Garosa Dominik Tim ne bude u Novakovom delu žreba.

Tim je prošle sezone savladao Đokovića u polufinalu, ali se dvojica tenisera ove ne mogu sastati pre finala, pošto je Austrijanac svrstan u deo žreba u kojem se nalazi Rafael Nadal.

Nadal u prvom kolu turnira igra protiv Jegora Gerasimova, a Tim se sastaje sa Marinom Čilićem.

Od ostalih srpskih predstavnika, Miomir Kecmanović imaće težak zadatak na startu. Za protivnika je dobio Dijega Švarcmana, finalistu nedavnog Mastersa u Rimu.

Dušana Lajovića čeka okršaj protiv Đanluke Mađera, dok će Filip Krajinović saznati ime rivala posle završetka kvalifikacija.

Laslo Đere na otvaranju takmičenja igra protiv Kevina Andersona, iskusnog tenisera iz Južnoafričke Republike.

Šansu da se nađe u glavnom žrebu ima i Nikola Milojević, koji mora da savlada Leandra Majera u poslednjem kolu kvalifikacija.

Rolan Garos na programu je od 27. septembra do 11. oktobra. Titulu brani Rafael Nadal.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Milojević u glavnom žrebu Rolan Garosa!

Nikola Milojević, biće peti srpski predstavnik u glavnom žrebu na Rolan Garosu. Pridružio se Đokoviću, Krajinoviću, Lajoviću i Kecmanoviću. U poslednjem kolu kvalifikacija bio je posle preokreta bolji od Argentinca Leonarda Majera 6:7 (4:7), 6:2, 6:3.

U prvom setu nije viđen nijedan brejk. Jedine šanse imao je Milojević u trećem gemu, ali ih je Majer neutralisao. Došlo se do taj brejka, gde je obojici popustila koncentracija. Napravljeno je nekoliko mini brejkova. Sve se prelomilo na rezultatu 3:3. Majer je vezao dva poena, Milojević smanjio na 5:4, ali je sa još dva uzastopna poena Majer došao do seta.

Drugi set je bio jednosmeran u korist srpskog igrača. Posle spašene brejk lopte u trećem gemu, Milojević je vezao četiri gema. Majer je samo do kraja uspeo da smanji na 6:2.

U odlučujućem setu sve je bilo mirno do 3:3. Usledio je maratonski brejk na servis Argentinca. Bilo je sedam gem i šest brejk lopti. Milojević je sačuvao fokus i konačno sedmu šansu da oduzme servis rivalu pretvorio u brejk. Pun samopouzdanja Milojević je osvojio lako gem na svoj servis, a onda u narednom novim brejkom overio prolaz u glavni turnir.

Za 25 – godišnjeg Beograđanina biće ovo debi među 128 najboljih tenisera na jednom od četiri gren slema. Do sada mu je najveći domet bilo treće kolo kvalifikacija.

 

Screenshot_20200925-141741_Sportklub.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Lajović propustio svoje šanse, Cicipas u polufinalu

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u četvrtfinalu turnira u Hamburgu. Bolji od njega bio je drugi nosilac Stefanos Cicipas, koji je slavio sa 7:6 (5), 6:2.

Grk je slavio za sat i 38 minuta igre, te tako upisao treću pobedu u četvrtom međusobnom susretu sa Srbinom.

Velika borba vodila se početkom meča. I jedan i drugi su bili sigurni na svoj servis. Prva brejk lopta viđena je u petom gemu, kada je Lajović prvi put zapretio rivalu. Ipak, spasao se Cicipas. Imao je potom Grk priliku da oduzme servis protivniku, ali je i Lajović bio dobar pod pritiskom.

Veliku priliku propustio je Srbin kada je u sedmom gemu imao 15:40. Tada je drugi nosilac spasao dve brejk lopte.

Do kraja su obojica ponovo bili sigurni kada su ubacivali lopticu u igru, pa je odlučivao tajbrejk. Tamo je Lajović poveo 5:3. Ipak, Cicipas je potom napravio dva mini brejka i došao do seta.

U drugom je već znatno bolje igrao šesti teniseer sveta. Posle serije brejkova, Cicipas je poveo 2:1. Potom je još jednom oduzeo servis Lajoviću za 5:1 i onda rutinski priveo meč kraju.

U polufinalu će Grk igrati sa boljim iz duela Bublik - Garin.

Screenshot_20200925-185426_Sportklub.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...