Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

WTA Tour


Vuko

Preporučeni postovi

Serena preživela sedam meč lopti, Sakari na kraju bolja

Sinsinati je u noći između utorka i srede ostao bez trećeg nosioca u ženskoj konkurenciji. Maria Sakari eliminisala je Serenu Vilijams.

Maria Sakari

Maria Sakari slavila je protiv Serene Vilijams nakon preokreta i tri odigrana seta. Na kraju je rezultat bio 5:7, 7:6, 6:1 u korist 13. favorita turnira.

Mučila se Serena i veče pre, a ovoga puta dozvolila je rivalki preokret i za nju je turnir završen.

Amerikanka je nakon velike borbe dobila prvi set, d abi već u prvom gemu drugog seta pretrpela brejk. U svom stilu, Serena je uzvratila i to ne jednim već sa dva brejka i preokrenula rezultat. Vodila je 5:3 i bila na servisu, ali Sakari nije bila zastrašena. Upravo je tada napravila brejk i vratila se u set da bi zatim izborila tajbrejk koji je rešila u svoju korist i uvela meč u treći set.

A u odlučujućem setu - potpuna dominacija Grkinje. U drugom gemu je iskoristila osmu brejk loptu i čini se potpuno slomila Serenu. Dodala je na to još jedan brejk i vodila 5:0 pre nego što je Vilijams došla do prvog gema u ovom delu meča i to na spektakularan način - spasivši sedam meč lopti.

Protiv osme nije mogla, Sakari je na svoj servis potvrdila plasman u četvrtfinale gde je čeka duel sa osmim nosiocem Džoanom Kontom.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Japanska teniserka Naomi Osaka povukla se sa WTA Sinsinati turnira. NBA igrači odbili su da igraju mečeve plej-ofa u znak borbe protiv policijske brutalnosti u Sjedinjenim Američkim Državama, a sada im se pridružila i Naomi Osaka.

Osaka je prošla u polufinale pobedom nad Anet Kontavejt, ali neće igrati svoj meč protiv Elis Merten.

Da radi za 10e dnevnice u nekoj krcmi u Lipovackoj sumi, bas bi odustala od polufinala. Kao i kod kosarkasa, sportovi koji su im sve obezbedili, oni bojkotuju. Nista se sa tim nece postici, ali dobro.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Osaka se ipak predomislila :

" Kao što znate, juče sam saopštila da se povlačim sa turnira čime sam htela da pružim podršku u borbi protiv rasne nepravde i policijske brutalnosti. Bila sam spremna, a i dalje sam, da predam meč protivnici", kaže Osaka i dodaje:

"Ipak, posle moga saopštenja sam imala dugačke pregovore sa WTA i USTA i odlučila sam da ipak igram u petak. Oni su ponudili da se mečevi odlože za petak, što je dobra odluka jer će privući pažnju u borbi protiv svega navedenog. Želim da se zahvalim WTA i organizatorima turnira na podršci".

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 3 weeks later...

Posle titule na USO: Osaka odustala od Rolan Garosa

Šampionka US Opena Naomi Osaka saopštila je da neće učestvovati na Rolan Garosu. Kako je navela, još se nije sasvim oporavila od povrede zadnje lože.

Naomi Osaka

"Zdravo svima. Prvo želim da vam zahvalim na podršci koju ste mi pružili poslednje tri sedmice. Ove rezultate ne bigh ostvarila bez vas", poručila je Japanka svojim navijačima.

"Nažalost, neću moći da se takmičim na Rolan Garosu ove godine. I dalje imam problema sa zadnjom ložom i ne bih imala dovoljno vremena da se pripremim za šljaku - ova dva turnira su preblizu za mene. Želim organizatorima i iračima sve najbolje".

Osaka je u subotu trijumfovala na Gren slemu u Njujorku, iako je imala problema sa zadnjom ložom.

Pre toga je zbog povrede bila primorana da preda finalni meč Sinsinatija Viktoriji Azarenki.

Rolan Garos na programu je od 27. septembra do 11. oktobra. Učesnici će morati da poštuju striktna pravila, a više o tome pročitajte http://sportklub.rs/Tenis/Grand-Slam/Roland-Garros/a342843-RG-Rigorozna-pravila-zbog-korone-sta-vodi-eliminaciji.html

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Pliškova predala, Halepovoj prva titula u Rimu

Simona Halep nova je šampionka turnira u Rimu. Rumunka je do titule u 'večnom gradu' došla pošto joj je Čehinja Karolina Pliškova predala finalni meč posle seta i tri odigrana gema.

Simona Halep

Pliškova, koja je branila titulu, bila je primorana da preda meč zbog povrede u momentu kada je Halep vodila 6:0, 2:1.

Rumunka je prvi put u karijeri osvojila trofej u Rimu. To je treći pehar u nizu za Simonu u 2020, pošto je prethodno trijumfovala u Pragu u avgustu i Dubaiju u februaru.

Takođe, Halep je došla do 22. titule u karijeri, devete na šljaci.

Simona je znatno bolje servirala u prvom setu, dominirala je u razmenama, a u prvom setu je zabeležila 8 vinera i samo tri greške. S druge strane, Karolina nije imala nijedan direktni poen, a zabeležila je 9 grešaka. U celom setu Pliškova, koja se očigledno mučila sa povredom noge ili leđa, osvojila je samo devet poena.

Pliškova je zaigrala bolje u drugom setu. Iako je Halep prva napravila brejk, uspela je češka teniserka odmah da vrati izgubljeno. Ipak, posle novog brejka Rumunke, Karolina je odustala i predala krunu.,

 

Image

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Podvig Natalije Kostić, još pobeda do glavnog žreba RG

Natalija Kostić plasirala se u poslednje kolo kvalifikacija za Rolan Garos. Srpska teniserka je rezultatom 2:1 savladala Čalu Bujukakčaj. Po setovima je bilo 6:3, 2:6 i 6:2.

Natalija Kostić

U prvom setu su veoma rano viđena čak tri brejka i to jedan za drugim, a iz toga je srpska teniserka izašla sa prednošću 4:1. Do kraja nije bilo više brejk šansi i ona je dobila prvi set 6:3.

Drugi set je u potpunosti pripao turskoj igračici koja je u dva navrata iskoristila svoje brejk šanse i set je dobila 6:2.

Ipak opet se desio potpuni preokret u situaciji na terenu jer je Kostićeva napravila odmah dva brejka i vodila je 4:0 i to joj je omogućilo da mirno privede meč kraju.

Natalija, koja je 202. na svetu, će u poslednjem kolu kvalifikacija igrati protiv bolje iz duela Kamila Rahimova, An Li. Li je inače prvi nosilac u kvalifikacijama.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

London ostaje bez WTF, ali dobija Lejver kup

London će biti domaćin petog izadnja Lejver kupa, koje će se održati od 23. do 25. septembra 2022. godine, saopštili su organizatori.

Roger Federer, Rafael Nadal

Plan je da se mečevi igraju u poznatoj O2 Areni.

"London je uvek zauzimao posebno mesto u mom srcu. Biće neverovatno igrati Lejver kup u jednom od mojih omiljenih gradova na svetu. Znam da Britanci vole ovo takmičenje koje okuplja najbolje igrače sveta, istovremeno odajući poštu legendama ovog sporta", poručio je Rodžer Federer, osnivač takmičenja.

Ove sezone neće biti Lejver kupa zbog pandemije koronavirusa, a četvrto izdanje će biti održano u Ti-Di Gardenu u Bostonu od 24. do 26. septembra 2021 godine.

Podsećamo, London će ostati bez Završnog mastersa ATP, koji će se od naredne godine igrati u Torinu.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Azarenka jača od Kovinić, kiše i hladnoće

Viktorija Azarenka opravdala je ulogu favorita protiv Danke Kovinić. Beloruskinja je u prvom kolu Rolan Garosa savladala Crnogorku sa 6:1, 6:2.

Na početku, dok je na semaforu pisalo 2:1 za Azarenku, dok nije bilo brejka, meč je prekinut zbog kiše, a obe teniserke su se bunile zbog uslova u kojima igraju. Azaranke je bila u jakni, a Danka u duksu.

Posle pauze od nešto više od pola sata, kiša je stala, Azarenka i Kovinić su se vratile na teren, a Viktorija odigrala na izuzetno visokom nivou. Za tili čas je osvojila četiri uzastopna gema za vođstvo u setovima – 6:1.

Bilo je jasno da će se Danka boriti do poslednjeg atoma snage.  Međutim, Azarenka je u ovom trenutku bila zaista preveliki zalogaj.

Beloruskinja koju mnogi svrstavaju u grupu favorita kada je reč o osvajanju Rolan Garosa, dobila je drugi set sa 6:2, pa će u narednoj rundi igrati sa boljom iz duela Venus Vilijams – Ana Karolina Šmjedlova.

Inace temperatura pre meca je bila 8 stepeni.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Venus ispala od 161. na svetu, bez pobede na Slemovima

Slovačka teniserka Ana-Karolina Šmijedlova pobedom nad Venus Vilijams 6:4, 6:4 plasirala se u drugo kolo Rolan Garosa.

Venus ima 40 godina i pohvala je što se uopšte njen poraz smatra iznenađenjem, a šljaka joj je uvek bila najslabija podloga, u Parizu je samo jednom igrala u finalu, i to davne 2002. godine. Ovo je prva sezona u karijeri za stariju Vilijams bez pobede na Slemovima, doduše nije bilo njoj najdražeg VImbldona.

Šmijedlova, trenutno 161. teniserka sveta (bila je 26. pre pet godina), gubila je sa 4:2 u prvom setu, ali je onda vezala četiri gema, da bi u drugom stvorila dva brejka viška – ispustila je jedan, ali je u poslednja dva gema na svoj servis bila sigurna za svoju prvu pobedu u Parizu još od 2014. godine.

Venus je napravila čak 47 neiznuđenih grešaka, uz 20 vinera manje, a Šmijedlova je imala 23 direktna poena i grešku više.

Nije nagrađena baš 26-godišnja Slovakinja za pobedu nad Venus, u drugoj rundi čeka je Viktorija Azarenka, koja je ubedljivo savladala Danku Kovinić.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Nina: Propuštena dobra prilika, vraćam se treninzima

Srpska teniserka Nina Stojanović kaže da može samo da nastavi da trenira posle poraza od Barbore Krejčikove sa 6:3, 7:5 u prvom kolu Rolan Garosa.

Nina Stojanović

„Jeste bila dobra prilika za prvo kolo. Igrala sam već protiv nje, doduše na betonu – jesam izgubila, ali bila sam srećna što sam izvukla nju… Nadala sam se pobedi, ali nisam uopšte uspela da igram svoju igru, nisam bila fokusirana čitav meč, a na ovom nivou se to ne prašta“, rekla je Stojanovićeva.

Prethodno je Nina izgubila prva kola i u Melburnu i u Njujorku ove godine.

„Fizički se ne osećam dobro, nisam u formi zbog zdravstvenih problema, razgovarali smo i ranije o tome (Nina se mučila sa mononukleozom). Trudila sam se, ali ispada da je ovo moj maksimum u ovom trenutku i jako mi je žao zbog toga. Da mogu više, dala bih, ostaje mi samo da nastavim da treniram i da idem dalje“, kaže Stojanovićeva i osvrće se na uslove:

„Mnogo su loši, ali kako je meni, tako i njoj. Vreme nije krivo što sam ja izgubila, ali činjenica je da su lopte teške, kiša je padala sve vreme. Vlažnost ogromna, spore lopte, ne ide mi to u korist, ali kažem, svima je isto“.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Serena se povukla sa Rolan Garosa!

Amerikanka Serena Vilijams povukla se sa Rolan Garosa! Kao razlog povlačenja navela je povredu Ahilove tetive, od koje se još nije oporavila.

Na zvaničnom sajtu Rolan Garosa, navodi se da je Vilijamsova predala meč druge runde Cvetani Pironkovoj.

"Volim da igram u Parizu, obožavam šljaku. Ipak, nisam se dovoljno oporavila od povrede Ahilove tetive posle US Opena. Bilo je bolje, ali dugoročno gledano, ne bih mogla da odigram toliko mečeva. Nisam mogla normalno da hodam, to je bio znak da moram da se posvetim oporavku", objasnila je Serena.

Serena je na startu turnira u Parizu bila bolja od sunarodnice Kristi An, 102. na svetu, rezultatom 7:6 (7:2), 6:0.

U drugom kolu je trebalo da se sastane sa Bugarkom Cvetanom Pironkovom. Ipak, organizatori su u sredu ujutru na zvaničnom sajtu objavili da do meča neće doći pošto se 23-struka Gren slem šampionka povukla.

Podsećamo, Serena je zbog povrede Ahilove tetive propustila turnir u Rimu. 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Posle osam godina: Kvitova u polufinalu Rolan Garosa

Češka teniserka Petra Kvitova plasirala se u polufinale Rolan Garosa, pošto je savladala Lauru Zigemund iz Nemačke 6:3, 6:3.

Atipično za dosadašnji tok turnira i za šljaku, u prvom setu videli smo samo jedan brejk, kada je Kvitova povela 3:1. Više nije bilo šansi za brejk, a levoruka Čehinja je povela u setovima.

Drugi set tekao je drugačije, Kvitova je bila malo nervoznija i dvaput je ispustila brejk viška uprkos tome što se Nemica mučila sa leđima.

Međutim, Kvitova pravi novi, ključni brejk bez izgubljenog poena za 4:3, i naredni gem uzima sa nulom, da bi u sledećem realizovala drugu meč loptu i došla do pobede za 80 minuta igre.

Tako je Kvitova izjednačila svoj najbolji rezultat u Parizu, 2012. godine u polufinalu je izgubila od Marije Šarapove, a sada će se u toj fazi sastati sa boljom iz okršaja Sofija Kenin - Danijel Kolins.

 

Screenshot_20201007-160138_Sportklub.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Švjontek šampionka Rolan Garosa

Poljakinja Iga Švjontek osvojila je titulu u ženskom singlu na Rolan Garosu.

Kenin, šesti favorit u Parizu, ove godine se već upisala među Gren slem šampione. Osvojila je titulu na Australijan openu. Sa druge strane Iga Švjontek, 53. igračica sveta je prvi put među stigla do finala na četiri najveća turnira. Igralo je impresivno u dosadašnjem delu turnira. NIje izgubila nijedan set.

Tok meča

Prvi set: 6:4 za Švjontek

Švjontek je sjajno otvorila meč. Svoj gem je osvojila bez izgubljenog poena, a odmah u narednom brejknula Amerikanku. I treći gem Poljakinja lagano dobija i posle nepunih deset minuta skor na semaforu je 3:0 za Poljakinju. Uspela je Amerikanka u četvrtom gemu konačno da se upiše. Bila je to najava njene daleko bolje igre. U petom gemu stiže do dve brejk lopte, prvu koristi posle duple greške rivalke.

Nije se Kenin tu zaustavila. Servis je proradio. Stigla je do 40:0. Švjotnek je vezala dva poena, ali Kenin koristi treću gem loptu za prvo izjednačenje u meču. Nastavila je Amerikanka, rođena u Moskvi, da pritiska servis Poljakinje. Usledio je dugačak sedmi gem. Kenin je stizala tri puta do izjednačenja, ali ne i do brejk lopte. Na kraju je gem završen, velikom greškom Sofije i Švjontek ponovo vodi 4:3.

Kenin je u osmom gemu brzo stigla do 30:0, ali je onda napravila dve greške za 30:30. Nezadovoljstvo svojoj igrom iskazuje klimanjem glavom. Sada Švjontek dolazi dva puta do 40:40 a posle duple greške Kenin i do brejk prilike. Međutim, onda je šampionka Australijan opena osvojila fenomenalan poen za izjednačenje. Švjontek stiže do nove šanse da oduzme servis, koju je upropastila svojoj greškom. Nije je to pokolebalo. Sa 11. direktnim poenom sebi stvara novu priliku. Iskoristila je, sjajnom odbranom naterala je Kenin da posalje lopticu u dno mreže. Švjontek je stigla do servisa za set.

Poljakinja počinje odličnim servisom za 15:0, ali onda vezuje neiznuđenu i duplu grešku za 15:30. Usledila je sjajna forhend paralela za 30:30, Kenin greši za 40:30 i Švjontek dobija set loptu. Nije je realizovala. Relativno lak bekhend šaje u dno mreže. Amerikanka je osetila šansu i odličnim napadom dolazi do brejk lopte, koju koristi fenomenalnim riternom iz bekhenda za 5:4.

Propuštena prilika nije uticala na Švjontek. Nastavila je da igra agresivno. Posle poena za Kenin,vezuje tri poena za nove dve brejk i set lopte. Posle sjajne odbrane i dobrog loba, tera Sofiju na grešku i rezultatom 6:4 osvaja prvi set.

Drugi set: 6:1 za Švjontek

Brejk na startu drugog seta za Kenin. Amerikanka se brzo oporavila. Na 30:30, napravila je dva odlična direktna poena za vođstvo od 1:0. Međutim, nikako Sofija ne uspeva da ustali svoju igru. Poklanja Švjontekovoj dve brejk prilike. Prvu spašava sjajnim forhendom, ne i drugu koju Iga pretvara u gem još jednom odličnom paralelom ovaj put iz bekhenda.

Švjontek se prva konsolidovala. Počela je da pogađa prvi servis. Od 0:15, dolazi do 40:15. Prvu koristi servis vinerom i vodi 2:1 u drugom setu. Kenin je zatražila pomoć fizioterapeuta zbog problema sa bolovima u levoj butini. Dobila je medicinski tajm-aut i privremeno napustila stadion.

Ništa dobro za Amerikanku ni po povratku na teren. Sa zavojem oko butine osvojila je prvi poen, ali je onda usledila serija od osam poena za Švjontek i vođstvo od 4:1. Poljakinja je na dva gema od najvećeg uspeha u karijeri.

Povreda je očigledno mučila Sofiju Kenin, ali je i Poljakinja igrala besprekorno. Vezala je tri poena za nove brejk lopte. Koristi prvu i stiže do petog vezanog brejka. Švjontek servira za prvu Gren slem titulu. Stiže do 15:0, a Kenin sjajnim forhendom dolazi do 15:15. Ponovo Iga uzima poen za 30:15, a još jednim vinerom Sofija dolazi do 30:30. Švjontek posle sat i 24 minuta stiže do meč lopte. Koristi je sjajnom forhendom dijegonalom. Poljska tinejdžerka je šampionka Rolan Garosa.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...

Gubila 6:0, 4:0 i pobedila: Osećala sam se čudno

Beloruskinja Arina Sabalenka istakla je da se osećala čudno pred duel sa Sarom Soribes, ali da je na kraju uspela da dođe do svoje igre.

Arina-Sabalenka

Beloruska teniserka je gubila 6:0, 4:0 u četvrtfinalu turnira u Ostravi, ali je potom vezala 12 gemova i slavila sa 0:6, 6:4, 6:0.

"Osećala sam se čudno tokom zagrevanja. Nisam bila umorna, ali nisam osećala noge. Baš je bilo čudno", rekla je Sabalenka.

"Vikala sam, vrištala. Čim sam ućutala i fokusirala sam na tenis, došla sam do svoje igre, počela sam da radim dobre stvari".

Rivalka u borbi za finale biće joj Amerikanka Dženifer Brejdi.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...