Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

WTA Tour


Vuko

Preporučeni postovi

Ne znam ima li fanova zenskog tenisa ovde , ponekad kad gledam zavrsnicu nekog turnira ,pogotovo prethodnih godina u kojima uglavnom Serena Vilijams ima laksi trening sa bilo kojom igracicom,cesto pomislim da nju treba prebaciti na atp a ostale devojke raspustiti i ugasiti zenski tenis generalno, masa igracica je bila 1 na svetu ,ne znaju ni one same kako ? Izdvojio bih Simonu Halep ,koja je osvajala i Rolan Garos i Vimldon ,nazalost 2018 izgubila finale Australian Opena al' mi je nekako najkonstantnija od svih ,godinama je tu u vrhu nema nekih velikih oscilacija ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...

Nije mozda tema aktuelna ali je jako bitna stvar koja se desila na danasnji dan i promenila zenski tenis,

27 godina od incidenta koji je promenio tenis

Na današnji dan pre 27 godina navijač Štefi Graf nožem je ubo jugoslovensku teniserku Moniku Seleš na turniru u Nemačkoj.

 

Monika Seleš

 

Na WTA turniru u Hamburgu se 1993. godine dogodio incident koji je promenio tenisku istoriju. Opsesivni navijač Nemice Ginter Parhe je sečivom dugim 23cm napao Moniku Seleš tokom meča četvrtfinala protiv Bugarke Magdalene Malejeve.

Monika je tada bila najbolja igračica sveta, a 38-godišnji Nemac joj je naneo ubod dubok 1.5 centimetar u predelu lopatice.

Obezbeđenje je brzo savladalo nemačkog navijača, koji nije mogao da podnese to što je Monika smenila Grafovu na prvom mestu WTA liste.

Parhe nije dobio zatvorsku, već uslovnu kaznu od dve godine, uz obavezno lečenje.

Tada se oglasio i portparol nemačke policije Dankmar Lundt.

„On je u izjavi bio veoma jasan rekavši da nije želeo da ubije Moniku. Hteo je da je teško povredi, kako ne bi mogla da se takmiči i kako bi Štefi Graf ponovo izbila na prvo mesto“, rekao je Lundt.

Teniserka iz Novog Sada se oporavila od uboda, ali je taj incident ostavio dugoročne posledice na nju i njenu karijeru. Na teren se vratila dve godine nakon napada.

Monika više nikada nije igrala turnire u Nemačkoj. Kada se incident dogodio imala je 19 godina, ali i osam osvojenih Gren slem turnira, uključujući i Rolan Garo koji je osvojila kao najmlađa u istoriji – imala je samo 16 godina.

Nakon incidenta, do kraja karijere osvojila je još samo jedan GS trofej – 1996. godine pokorila je Otvoreno prvenstvo Australije.

„Mala Mo“ je na devetom mestu na listi najtrofejnijih igračica i ima devet GS pehara. Štefi Graf je treća (22), iza Margaret Kort sa 24 i Serene Vilijams sa 23.

 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Kad se sjetim da je Monika do 20godine igrala 9 GS finala i osvojila 8... 

Grijeh je sto joj je karijera skoro upropasecena na taj nacin, jel vracala se ona ali nikad nije bila ona stara..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko Velika je steta, ali su to imali u vidu ti sto su je napali, a sve to zato sto je igrala za Jugoslaviju, kad je pocela da igra za USA niko nije smeo da je pipne, ali sve je to imalo cenu, karijera unistena zbog politike.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

JJ – povukla se bez pompe, a pompu je zaslužila

Emotivna i često dramatična na terenu, iskrena i harizmatična u komunikaciji s novinarima, Jelena Janković sa pozornice je otišla tiho, bez zvanične objave o povlačenju. Iza nje je ostala velika karijera, višespratna torta raznih ukusa na čijem vrhu ipak nedostaje jagodica, Gren slem titula.

 

Jelena Janković

 

Godine 2008. u Melburnu je u prvom kolu gubila od Tamire Pašek sa 5:1 u trećem setu. Imala je tada mlada Austrijanka dve vezane meč lopte u narednom gemu, tri ukupno, a Jankovićeva je u meču koji je trajao duže od tri sata nekako ipak slavila sa 12:10 u trećem setu. Na tom turniru savladala je i Serenu Vilijams, ispala je u polufinalu od Marije Šarapove, ali bio je to početak puta koji će je učiniti prvom teniserkom sveta.

Uzbudljivi mečevi sa mnogo preokreta poput tog sa Pašek bili su Jelenin zaštitni znak – iskopala bi sebi rupu, zatim bi se nekako dočepala površine i, kada bi bila u ciljnoj ravnini, nešto bi se opet zakomplikovalo. I tako ukrug, uglavnom nije bilo lako biti navijač Jelene Janković, ali njeni navijači apsolutno nikada nisu mogli da kažu: “Pogledaj je, ni ne trudi se“. To je rečenica koju je svako bar nekad uputio omiljenom teniseru/teniserki ili timu za koji navija, ali sa Jankovićevom to nije bilo moguće – Jelena je draga svima onima koji strast smatraju inherentnim delom sporta.

“JJ je meni mnogo pomogla u početku moje karijere, uvek je delila savete nesebično. Pozitivno je tvrdoglava i to joj je sigurno pomoglo da postigne tako vrhunske rezultate. Kod nje nije bilo 'ne može'. Kad smo igrale dubl, uvek je pokušavala još i još, to sam izuzetno poštovala jer pokazuje istrajan karakter“, kaže za Sport klub Aleksandra Krunić i dodaje:

“Svako od nas ima faze na terenu kada kuka, širi rukama itd. Jelena, čak i kad je pokazivala govorom tela da ne može ili se nervirala, uvek je posle toga govorila da nema veze i 'hajdemo', 'idemo sad brejk' i slično“.

U svom zenitu Jankovićeva je bila fizički besprekorno spremna, pa je i protivnicima sa najmoćnijim udarcima bilo teško da je probiju – Serenu je dobila četiri puta u 14 međusobnih okršaja, dok sa Venus ima skor 6-6. Jelenina bekhend paralela bila je jedan od najlepših prizora u tenisu, pogotovo kada protivnicu uhvati na pogrešnoj nozi, volela je da koristi drop šot i volela je da razmišlja na terenu.

Osvojila je Vimbldon u miksu 2007. godine sa Džejmijem Marijem, imala je i dve titule u dublu, a u singlu je osvojila 15 WTA trofeja uključujući onaj u Rimu 2007. i 2008. godine, kao i Indijan Vels 2010.

Najvažniji meč u karijeri igrala je u finalu US opena 2008. i odigrala ga je – junački. I danas tvrdim da bi Jankovićeva pobedila bilo koga drugog osim Serene Vilijams u tom finalu. Bilo je to Jelenino prvo Gren slem finale, ali ne računajući sami početak, nije pokazivala ni najmanje znake straha, naprotiv, igrala je najbolju sortu svog tenisa – stizala nemoguće lopte i nije se plašila da iskoristi priliku za kontru kada bi se ukazala. U drugom setu na Serenin servis imala je tri vezane set lopte, na trećoj i inicijativu u poenu, tada je bio jedan od retkih trenutaka kada je oklevala, a sa najvećom svih vremena i to je dovoljno. Na 5:4 je JJ servirala za set, propustila još jednu set loptu, a na kraju je izgubila sa 6:4, 7:5.

Prethodno je u avgustu već provela jednu sedmicu na prvom mestu WTA liste, a tron je povratila do kraja godine i ukupno je 18 nedelja provela kao najbolja teniserka sveta. Posle tog finala sa Serenom bio sam siguran da će i Gren slem titula doći, ali to se nije desilo.

U naredne dve godine konstantno je bila u Top 10, a lično najviše žalim za Rolan Garosom 2010. godine – tada je Jankovićeva dogurala do polufinala, a da pri tom nije potrošila količinu energije sebi svojstvenu. Ipak, potpuno je zakazala i izgubila od Samante Stosur sa 6:1, 6:2, da bi Australijanka u meču za trofej bila poražena od Italijanke Frančeske Skjavone.

Pre finala US opena, Jankovićeva je četiri puta stizala do polufinala na Slemovima, a najbliža finalu bila je 2006. godine takođe u Njujorku – vodila je 6:4, 4:2 i imala gem loptu u duelu sa Enan, ali posle rasprave sa sudijom nije osvojila niti jedan gem. U Parizu 2007. godine u polufinalu bolja je bila Žistin Enan, u Melburnu 2008. Šarapova, a na Rolan Garosu te sezone Ana Ivanović.

 

Posle čuvenog finala sa Serenom samo je još te 2010. godine u Parizu Jankovićeva bila tako blizu. Zapravo, jedino je još na Rolan Garosu 2013. godine uspela da dogura do Gren slem četvrtfinala (izgubila je od Šarapove 0:6, 6:4, 6:3). Koji su tome razlozi? Koliko god to možda zvučalo kao izgovor, povrede su jedan od najvećih – bilo je onih bizarnih kada je stala na loptu i iskrenula skočni zglob ili kada joj je pukao mišić dok je podizala torbu, ali delom je za njih Jelena i sama kriva – njen borbeni karakter i “glavom kroz zid“ stav imali su i negativne posledice, u brojnim intervjuima govorila je kako je ponekad previše igrala, kako se prerano vraćala na teren posle problema i kako “nije slušala signale svog tela“.

“Sigurna sam da je mogla još nekoliko godina da bude u samom vrhu da ju je telo slušalo kako je ona navikla, ali svako od nas doći će u situaciju gde noge više nisu tako brze i gde se više tako brzo ne regenerišemo. Mislim da je nju samo to moglo da zaustavi s obzirom na to da je uvek bila veliki radnik na terenu i da je imala ambicije da postigne što je više moguće“, naglašava Krunićeva.

Posle meča sa Tamirom Pazek 2008.

Posle meča sa Tamirom Pazek 2008.

Van terena Jelena je prirodna, iskrena i uvek spremna da se našali na svoj račun. Mečeve je detaljno analizirala, a poslednjih godina naročitu frustraciju kod nje proizvodilo je baš to što joj telo nije dozvoljavalo da zamišljeno sprovede u delo.

“Kad završim karijeru, prvo što ću da uradim jeste da se odmorim – namučena sam i napaćena duša, ha-ha-ha“, napisala je svojevremeno u blogu

Poslednji zvanični meč odigrala je još na US openu 2017. godine. Nije objavila povlačenje, ali otišla je bez pompe, pompe koju je zaslužila jer imala je karijeru vrednu poštovanja i divljenja.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ali mi je u celoj situaciji oko JJ bio najjaci Federer kad je izjavio da ne moze neko biti prvi na svetu, a da pri tom nije osvojio GS. Ima logike. Izostali su joj rezultati sa istih. 

Sto naravno ne opravdava njegov  napad na nju, ali sta je tu je. Lepo je bilo imati 2 teniserke kao svetski broj 1. Ana je pri tom mnogo razocarala, licno smatram da je mogla mnogo vise da postigne. 

Zato imamo malu Olgu, koja bi trebala da bude top 10 igracica. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR  bas tako , ne kapiram samo zasto veliki broj teniserki "bljesne" na sezonu ,dve ,dodje do tog 1 mesta i bas se kratko tu zadrzava , poslednja igracica od koje sam bas dosta ocekivao je Eugenie Bouchard,devojka je kidala jedno vreme , onda se secam tog finala 2014 te godine i Wimbldona protiv Kvitove ,gde sam navijao za nju kao da smo rod , a ona joj uzme par gemova i posle toga je nema nigde ,ni 2 kola da prodje ni jednog turnira ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Uginho  dal im udari slava u glavu, da li osete nesto drugo. Ko ce mu znati. Pa i Sabine Lisicki isto. Vimbldon i puf nestala.

Trenutno ima 3,4 teniserke koje su konstantne. 

Ali najvise me je izludjivala Radvanjska. Sa onim svojim ultra defanzivnim tenisom... 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR jaaao Radwanska, devojka vodi npr  5 2 u gemovima i ima 40 15 i ne pobedi set??ona je u stanju bila da vraća satima lopticu bez da napadne ?? moguće da ih opali ta slava pa nemaju taj kontinuitet, čast izuzecima, poslednja koju sam gotivio i imala je to je bila po meni bar ona Žastin Enan Belgijanka ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Uginho Kim Clijsters takodje. Pa se posle porodjaja vratila.... Koliko bi dominirale danasnjim zenskim tenisom njih dve u sestre Vilijams da su na vrhuncu. Henin, sa svojim bekhendom. Nije ni cudo sto su je prozvali pojedini mediji Federerom zenskog tenisa.

Mada niko ka legendarne Navratilova, Stefi Graf, Kris Evert... Kakva imena samo imamo u zenskom tenisu. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 weeks later...

Konta podržava Federerovu ideju o spajanju ATP i WTA

Džoana Konta podržala je predlog Rodžera Federera o ujedninjenju muškog i ženskog tenisa, ali kaže da bi u tom slučaju svi morali da budu jednaki.

Džoana Konta

Rodžer Federer je svojim predlogom o ujedinjenu ATP i WTA otvorio vrata raspravi na ovu temu.

Mnogo je onih koji podržavaju ovu ideju, ali ima i onih koji sumnjaju da bi to moglo da se dogodi. Veliki broj tenisera smatra da bi to dovelo do smanjenja njihovih prihoda.

Članica Saveta igračica WTA Džoana Konta rekla je da joj se ideja dopada, ali ističe da bi u tom slučaju svi morali da budu jednaki.

"Lično, ne razumem kako bi tu moglo da bude nejednakosti jer ako pričamo o tome to već znači da bukvalno same govorimo da smo manje vredne od naših muškoh kolega. To bi bilo spajanje jednakih, jer mi to jesmo. U današnje vreme ne bih ni dozvolila da me gledaju na bilo koji drugi način", rekla je Konta.

Britanska teniserka podsetila je da Federer nije prvi koji poziva na ovakav potez:

"Bili Džin King je to odavno predlagala. To je nešto o čemu se dugo priča, ali Rodžerova izjava skrenula je pažnju na to. Na dugoročnom planu mislim da to ima smisla, ali znam i da je tu mnogo posla koji mora da bude urađen. Znam i da je mnogo onih koji ne bi želeli da se to dogodi, ali i da je mnogo onih koji su za"dodala je ona.

"Smatram da je dug put od same ideje do realizacije. Ja sam za i mislim da to treba da se dogodi, ali verovatno ćemo morati da sačekamo i vidimo šta će reći 'ljudi u odelima'. Najveće protivljenje može da dođe od direktora turnira i 100 najboljih muških igrača, odnosno od onih koji zarađuju milione. Oni bi mogli da se opiru kako bi zadržali ekonomsku nadmoć", dodala je Konta.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Teniska elita u Čarlstonu – igraju Kenin i Andresku

Osvajačice poslednja dva Gren slema Sofija Kenin i Bjanka Andresku biće među 16 učesnica turnira u Čarlstonu narednog meseca.

Sofia Kenin

Turnir u Severnoj Karolini će biti najveći koji će se igrati u ženskoj konkurenciji otkako je sezona prekinuta sredinom marta zbog pandemije koronavirusa, a počinje 23. juna. Mečevi će biti igrani bez prisustva navijača, da bi se sprečilo širenje virusa.

Keninova je osvojila Australijan Open ove godine, dok je Andresku na prošlogodišnjem US Openu stigla do svoje prve Gren slem titule.
Teniserke će u Čarlstonu biti podeljene u dva tima, čiji će kapitenke biti Amerikanke Medison Kiz i Betani Matek-Sends. Igraće se 16 singl mečeva, uz osam u dublu.

Pored pomenute četiri teniserke, učešće su potvrdile i nekadašnja najbolja teniserka sveta Viktorija Azarenka, osvajačica US Opena iz 2017. godine Sloun Stivens i aktuelna olimpijska šampionka Monika Puig.

Čarlston je tradicionalno u aprilu domaćin najboljim teniserkama sveta, ali je ovogodišnje izdanje turnira otkazano zbog koronavirusa.
Sezona na WTA turniru je trenutno suspendovana i mogla bi da se nastavi tek u avgustu.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 1 month later...

Prva teniserka sveta

Pokušala je da pobegne od tenisa, ali od sudbine nije mogla. Uz dvogodišnju pauzu, kratku karijeru kriket igračice, te mnogo uspona i padova u tenisu, Ešli Barti postala je Gren slem šampionka i zauzela je prvo mesto na WTA listi

Esli-Barti

Ešli Barti morala je da pobedi sebe pre nego što je počela da pobeđuje i rivalke. Iako je imala obećavajuću juniorsku karijeru, Australijanka je 2014. odlučila da želi pauzu. Sa samo 18 godina poželela je da proba 'normalan život'.

Iako je potencijal pokazala i u kriketu, zasigurno je znala da je čeka mesto u istoriji kada se tenisu vratila 2016. Tri godine kasnije postala je Gren slem šampionka i prva teniserka sveta. Tu poziciju 24-godišnjakinja drži i danas.

A njen put ka vrhu počeo je pre tačno dve decenija.

Želja da bude najbolja odvela ju je na teniski teren kada je imala svega četiri godine. Kao dete je igrala netbol. Ipak, odlučila je rano da se posveti tenisu jer nije mogla da parira sestrama Sari i Ali u netbolu.

"Prvi put kada sam joj dobacio lopticu, beng! Vratila ju je nazad", prisetio se njen prvi trener Džim Džojs. "Nikada nisam video odlučnije dete".

Već sa devet godina je trenirala sa starijim dečacima, a sa 13 je igrala protiv odraslih igrača.

Kvalitet je brzo pokazala i na takmičenjima. Imala je obećavajuću juniorsku karijeru, bila je druga na svetskoj rang listi, a 2011. je osvojila Vimbldon.

"Moje prvo putovanje u Evropu je trajalo šest ili sedam nedelja. Plakala sam svako veče. Sećam se da sam govorila mami da mrzim to što radim", prisetila se Ešli svojih početaka.

Ipak, nije još bila spremna da odustane. Profesionalnu karijeru počela je u aprilu 2010. godine, da bi u glavnom žrebu WTA turnira učestvovala prvi put 2012.

Tokom 2013. ostvarila je prvu pobedu na WTA turniru u Maleziji, ali  to nije bila godina u kojoj se istakla u pojedinačnoj konkurenciji.

Zapravo, bila je to sezona u kojoj se probila u konkurenciji dublova. Partnerka joj je bila Kejsi Delakva. Udružene, dve Australijanke su odigrale tri finala Gren slemova - za titule su se borile na Australijan Openu, Vimbldonu i US Openu. Ipak, nisu osvojile nijednu.

Bila je to izazovna godina za Ešli, koja je tek napunila 17,  pošto je kod kuće provela samo 27 dana.

Esli-Barti

Uprkos svim problemima sa kojima se suočavala u singlu, Barti je i naredne sezone imala dobre rezultate u dublu. Zajedno sa Delakvom je osvojila drugu titulu, dok je do četvrtfinala stigla na Rolan Garosu i Vimbldonu.

Ipak, posle US Opena, došlo je do sloma. Nezadovoljna životom koji je vodila i sasvim sigurno izostankom boljih rezultata u pojedinačnoj konkurenciji, Barti je odlučila da je vreme za pauzu.

"Ešli je bila tužna sve vreme. Rekao sam ženi da moramo da se postaramo da bude srećna", otkrio je otac Robert.

"Jesmo li bili razočarani kada je rešila da napravi pauzu? Jesmo. Ali kada smo je videli kako uživa sa sestrama, to je bilo mnogo bolje".

Australijanka je odlučila da upozna sebe i stekne prijatelje, zbog čega se okrenula kriketu.

Iako nije prethodno tenirala taj sport, brzo je dobila ponudu da zaigra za Brizbejn Hit.

"Sve se dešavalo prebrzo u tenisu. Mnogo vremena provodila sam na putovanjima... Želela sam da steknem iskustva kao normalna tinejdžerka", objasnila je Ešli.

"Htela sam da izađem iz mehura u kome sam živela dok sam igrala tenis putujući 30 sedmica godišnje. Upoznala sam mnogo prijatelja igrajući kriket, to me je dodatno oslobodilo pritiska. Opustila sam se, odmorila i ponovo stekla želju da igram tenis".


Tenisu se vratila 2016. godine u februaru, posle završetka WBBL sezone. Prvobitno se takmičila u dubl konkurenciji i slabijim turnirima u singlu.

Narednu sezonu počela je van Top 250 i u singlu i u dublu, da bi godinu završila među najboljih 20 na obe liste. Na turniru u Maleziji, gde je ostvarila prvu pobedu u karijeri, osvojila je prvu titulu u pojedinačnoj konkurenciji. Tu sezonu završila je na 17. mestu.

Tokom 2018. osvojila je prvu Gren slem titulu. U paru sa Koko Vandevej trijumfovala je na US Openu. U polufinalu je par pobedio Barboru Krejčikovu i Katerinu Sinjakovu, koje su bile aktuelne šampionke Rolan Garosa i Vimbldona. U borbi za trofej savladale su Timeu Baboš i Kristinu Mladenović, koje su iste godine trijumfovale na Australijan Openu. Barti i Vandevej su spasle čak tri meč lopte u finalu.

Sa jasno određenim ciljem, pomalo ispod radara, Barti je počela 2019. godinu. Uoči Rolan Garosa je odigrala samo dva turnira na šljaci - u četvrtfinalu Madrida je izgubila od Simone Halep.

U Parizu je do prve i za sada jedine Gren slem titule u singlu došla kao osmi nosilac. U finalu je pobedila Marketu Vondrušovu, kojoj je prepustila samo četiri gema. Tokom celog turnira izgubila je samo dva seta.

Esli-Barti

Barti je postala prva Australijanka koja je trijumfovala na Rolan Garosu još od Margaret Kort 1973, te prva igračica iz Australije koja je osvojila Gren slem od Samante Stosur 2011.

"Kada sam pravila pauzu, nisam mislila da ću se ikada naći u ovakvoj situaciji. Tada nisam mislila da ću ikada više igrati tenis. Bio je to period života u kojem sam morala da se pozabavim nekim stvarima u privatnom životu. Tada je to bila velika odluka, ali ona je učinila ovu titulu još značajnijom", proučila je Ešli u Parizu.

Osvojila je potom titulu u Birmingemu i postala prva teniserka sveta.

Niz od 15 pobeda prekinut je na Vimbldonu, gde je u četvrtoj rundi izgubila od Alison Riske.

Godinu je završila na prvom mestu, pošto je na kraju trijumfovala i na Završnom turniru WTA, za koji je nagrađena sa 4.42 miliona dolara, što je najveća novčana nagrada u istoriji.

Kakva lekcija za sve.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Kritikovala Novaka, pa izbačena zbog kršenja protokola

Američka teniserka Deniel Kolins izbačena je sa turnira „World Team Tennis“ u Zapadnoj Virdžiniji, zbog kršenja protokola o kovidu 19, saopštili su ogranizatora. Kolins je u junu zbog stavova o potencijalnom održavanju US opena kritikovala sprskog tenisera Novaka Đokovića.

Početkom juna Kolins je oštro reagovala na Đokovićevu izjavu da će biti teško organizovati US open zbog svih pravila koja će morati da se poštuju, rekavši da prvi teniser sveta „sve kvari“.

“Otpustili smo Kolins pošto je prekršila pravila vezana za koronavirus i napustila mesto turnira i saveznu državu Zapadnu Vidržiniju. Protokoli koje imamo su jasno predstavljeni svim učesnicima i njihov cilj je da obezbedi sigurnost i zdravlje svih igrača, trenera i svakog člana osoblja na WTT”, stoji u saopštenju organizatora turnira.

Kolins ima 26 godina, ima jednu WTA titulu, a najveći uspeh ostvarila je 2019. godine na Australijan openu kada je igrala polufinale.

WTT će biti jedan od prvih sportskih događaja u SAD koji će se održati uz prisustvo publike, a na njemu će, između ostalih, učestvovati Venus Vilijams, Sofija Kenin, Sloun Stivens i braća Brajan.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

ATP i WTA otkazali sve teniske turnire u Kini u 2020.

Sledeći odluku kineske Vlade da se u toj zemlji otkazuju svi međunarodni sportski događaji u 2020., Udruženje teniskih profesionaca (ATP) i Žensko tenisko udruženje (WTA) otkazali su sve planirane teniske turnire u Kini do kraja ove godine.

Shenzhen

Tako su iz kalendara ATP Tura ispali jedini azijski Masters 1000 turnir u Šangaju, turnir serije 500 u Pekingu, te dva turnira serije 250 u Čengduu i Žuhaiju.

Iz kalendara VTA Tura ispalo je čak sedam turnira, među kojima je posebno važno VTA Finale, završni turnir osam najboljih teniserki sveta u Šenženu sa nagradnim fondom od 14 miliona američkih dolara. Otkazani su još obavezni Premijer turnir u Pekingu, turnir iz serije Premijer 5 u Vuhanu, Premijer turnir u Džengžou, VTA Elit Trofej u Žuhaiju, te turniri iz serije Internešnal u Tijanđinu, Nančangu i Gvangdžou.

„Posebno smo razočarani što se naši turniri svetske klase u Kini ove godine neće održati. Nažalost, ta odluka uključuje i otkazivanje Šiseido VTA Finala u Šenženu, a kao posledica toga je i ukidanje tabele „Porše Trke do Šenžena”, izjavio je predsednik i izvršni direktor VTA Stiv Simon, zahvalivši se organizatorima na naporima koje su do sada uložili u pripremi za turnire koji neće biti održani.

„Tokom pandemije je naš pristup bio da sledimo lokalna uputstva kada je u pitanju održavanje turnira. Poštujemo odluku kineske Vlade koja želi da učini sve što je najbolje za svoju državu u ovoj globalnoj situaciji bez presedana”, saopštio je predsednik ATP, Andrea Gaudenci.

U sadašnjem okvirnom kalendaru ATP Tura za 2020. preostalo je još 13 turnira, uz poslednje izdanje ATP Finala čiji će domaćin biti London, te „Next Gen” ATP Finala u Milanu. Prvi turnir u nastavku sezone trebao bi da započne 20. avgusta, a to je Masters 1000 Western & Southern Open koji će, umesto u Sinsinatiju, biti odigran u Njujorku neposredno pre US Opena.

VTA Tur u svom kalendaru za 2020. sada broji 14 turnira, a prvi od njih je Palermo „Ladies Open”, koji bi trebalo da počne 3. avgusta.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Prva teniserka sveta ne igra na US openu

Australijska teniserka Ešli Barti, trenutno prvoplasirana na WTA listi, neće nastupiti na US openu u Njujorku zbog zabrinutosti usled pandemije koronavirusa, objavio je Njujork Tajms u sredu..

Ashleigh Barty

Biće to prvi put da najbolje ranigrana teniserka planete ne učestvuje na US openu otkad ga je 2010. godine zbog povrede propustila Serena Vilijams.

“Nećemo nastupiti na US openu, a odluku o Rolan Garosu ćemo saopštiti naknadno. Rizik od zaraze kovidom 19 je i dalje veliki i jednostavno se ne osećam prijatno da izlažem svoj tim toj bolesti”, izjavila je Ešli Barti.

Prema navodima Njujork Tajmsa, Barti neće nastupiti ni na “Otvorenom prvenstvu Zapada i Juga”, turniru koji se smatrao drugim najvećim događajem američke sezone tokom leta. Taj turnir počinje 20. avgusta, a za sada je poznato da na njemu neće biti četiri teniserke iz top 10 – u pitanju su Simona Halep, Elena Svitolina, Bjanka Andreesku i Naomi Osaka. Ostaje da se vidi da li će neko od njih igrati i na US openu.

“Poštujemo odluku svakog takmičara. Ešli je napravila taj potez imajući u vidu šta je najbolje za nju i njen tim. Želimo joj sve najbolje i jedva čekamo da se vrati na naš turnir jer je jedna od miljenica publike”, izjavila je Stejsi Olaster, direktorka US opena.

Australijanka Barti ima 24 godine, a do sada je osvojila osam WTA titula u singlu, uključujući i Rolan Garos 2019. godine.

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Bole_1981 svako ima drugačiji pogled na situaciju ... mnogi turniri će biti dosta slabiji bas zbog ovakvih izostanaka nekih od najboljih ... mada sa druge strane ukazace se prilika nekim od slabijih na rang listi 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Danas pocinje WTA sezona i to kvalifikacijama u Palermu..

Nijesam neki ljubitelj zenskog tenisa ali ima dosta ljudi koji jesu tako da ce imati sta da prate/gledaju..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...