Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Rafael Nadal


Vuko

Preporučeni postovi

Svi fanovi Rafe na dobrom su  mjestu. Tema koja ce se baviti desavanjima u karijeri i zivotu jednog od tri najbolja tenisera u istoriji..

44101e01a9fd.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 2 months later...

"Ne razmišljam o 20. Slemu i da li Novak osvaja više"

Španski teniser Rafael Nadal istakao je da se ne opterećuje razmišljanjima o tome hoće li i kada oboriti rekord Rodžera Federera po broju Gren slem titula.

Rafael Nadal

Rodžer Federer drži rekord sa 20 osvojenih najvećih titula, Rafael Nadal ima 19, a Novak Đoković 17.

"Radim stvari na svoj način. Zadovoljan sam svime što sam ostvario kroz karijeru za sve ove godine. Ne mogu da se opterećujem razmišljajući o 20. tituli ili o tome da li Novak osvaja više", rekao je drugi teniser sveta za BBC.

"Želim da uživam u tenisu. Naravno da bih voleo da završim karijeru i sa 25 Slemova, ako to bude bilo moguće. Važna je ambicija, ali ako je ima previše može da bude negativna. Pratim svoj put. Videćemo. Nadam se da ću imati šanse u narednih nekoliko godina".

Nadal bi 20. Gren slem trofej mogao da osvoji već na US Openu, gde brani titulu. Ipak, za sada su male šasne da će Španac učestvovati na turniru u Njujorku.

Narednu priliku imaće ove jeseni i na Rolan Garosu, gde je takođe aktuelni šampion.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 3 months later...

Nadal: GOAT? Trenutno sam jedan od dvojice najboljih

Španski teniser Rafael Nadal izjavio je da će se znati ko je najbolji svih vremena tek pošto on, Rodžer Federer i Novak Đoković završe karijere.

Nadal je 13. put u karijeri osvojio Rolan Garos, pošto je u finalu maksimalnim rezultatom pobedio Đokovića. Na taj način je izjednačio i rekord Federera po broju Gren slem titula u karijeri - 20.

"U sportskom smislu, jasno je da sam uradio nešto značajno - osvojio sam jedan od najznačajnijih turnira na svetu 13. puta, izjednačio sam Federerov rekord od 20 titula. Nekada se činilo da je taj rekord nemoguće stići", rekao je Rafa.

Na pitanje da li to znači da je najbolji svih vremena, 'kralj šljake' je odgovorio:

"Brojeve treba da analiziraju ljudi koji poznaju istoriju tenisa. Ja sam zadovoljan svojom karijerom. U ovom momentu sigurno sam jedan od dvojice najboljih. Videćemo šta će se dogoditi u narednim godinama, šta će Novak uraditi, kakav će učinak Federer imati kada se vrati na teren. Imaćemo vremena sve da analiziramo kada završimo karijere".

Istakao je Španac da sa 34 godine i dalje oseća želju da napreduje i pobeđuje.

"Ja sam srećna osoba. Ne znam šta je još ostalo da osvojim, ali radujem se onome što me čeka. Da taj entuzijazam ne postoji, bilo bi vreme za povlačenje. Moram da nastavim da radim svakodnevno. Kao i svi, imao sam uspona i padova. Na sreću, ljudi koji me okružuju su uvek bili uz mene. Stabilna sam osoba. Nisam ni previše uzbuđen kada stvari idu dobro, niti previše kritičan kada nije tako".

Nadal još nije otkrio hoće li igrati na još nekom turniru do kraja sezone.

 

Screenshot_20201013-132454_Sportklub.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 7 months later...

@Vuko mora mu se odati priznanje da je dominantan na sljaci i ako je Nole juce dobio drugi Set tako lako...ali zasluženo je Nadal podigao trofej 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko ja imam utisak da Novak može pobediti bilo koga i bilo kada ali mi deluje kao da dozira svoju igru iskreno ...zvuci bzvz ali takav utisak ostavlja 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...