Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Auto-Moto sportovi


Preporučeni postovi

  • Odgovori/odgovora 939
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Rodio se 21.marta 1960. u Sao Paolu, Brazilu, kisni covek,kisni maestro, jedan od najvecih vozaca ovog sporta. Imao je trofejnu karijeru iza sebe.  162 trke, 65 pol pozicija, 80, podijuma, 41 pob

Uskoro u Ferariju? Zanimljivosti o Antoniju Đovinaciju Jedini je Italijan trenutno u Formuli 1 i vozi za Alfa Romeo. Ime Antonija Đovinacija sve ćešće se dovodi u vezu sa Ferarijem, pominju ga ka

MotoGP karavan, isto kao i Formula 1 nije poceo zbog ovog korona virusa. Medjutim u Kataru su se vozila Moto3 i Moto 2 trka, pod izgovorom da su oni vec bili tamo, i ssto timovi MotoGP klase jos nisu

Posted Images

S obzirom sta je Mecka uradila ove sezone na testiranju i inovacijama koji su jedino oni uveli, mislim da ova pauza svima prija, da unaprede bolide, ako je to dozvoljeno za ovu pauzu ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Krnja95mercedes je standardno dobar, ali ekipa koja najmanje nekako iz godine u godinu naoreduje. Ferari mi iskace, na testovima je stvarno bio odlican. A sto se tice pauze.... Ne odgovara nikome, 1: ne smeju da razvijaju bolide

2: finansijski gubitci su ogromni

3:previse trka je odlozeno.... 

Znas koga ja vidim u top 3 ekipe naredne sezone. Meklaren. Imaju ovog malog Landa Norisa, koji mi je harizmatican, nesto kao Jenson Button. Iskreno nadam se da ce do avgusta da pocne sezona. I to u najboljem slucaju. Do tada mozemo da uzivamo u klasicima i prisecamo se nekih od najboljih trka. Evo npr pitanje, koja je tebi bila najbolja koju si gledao

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Flaki cisto sumnjam da ce poceti sredinom jula. Tek u avgustu. Pre ce moto gp karavan da pocne. Mada, obzirom da su ozbiljni ekonomski udarci. Mozda i nesto srede. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR Uhhh, iskreno razmisljam i ne znam koju bi trku naveo ? Pratim F1 od 2006 bukvalno i bas sam zagrizen i veliki sam fan Alonsa, cak sam predprosle godine sve pokusao kako bi otisao u Monzu i gledao ga uzivo, al nisam uspeo da se snadjem za kartu jer je bilo tipa 2 nedelje pred trku kad je objavio da se povlaci, a bio sam spreman bas dosta para da puknem.... Ove godine sam trebao ici u Monzu, ali s ozbirom na ovo stanje, nista od toga. A za ovu sezonu, pa Mecka sa ovim DAS sistemom tesko da bi imala konkurenciju iako iskreno mislim da ne daje toliku prednost, opet su izasli najspremniji, mozda bi Ferrari to nadomestio sa jacinom motora i na nekim stazama nosio pobede , ali ko zna... Za McL iskreno mislim da ne bi bili ni 4 tim ove godine iako sam njihov fan, ne mogu oni da pariraju nikako vodecoj trojki a Has je bukvalno doneo Ferrarijev bolid iz prosle sezone, RP puno napredovao, nekako mi McL zaostao ove sezone, nisu ispunili moja ocekivanja. Kako god svi se spremaju za sledecu sezonu i nova pravila, cini mi se da se niko nije preterano kidao da unapredi toliko bolid ove sezone. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Krnja95izbor je stvarno tezak, ali evo top 5 trka. Hungaroring i pobeda Buttona po teskim uslovima, zatim Monza, opet Button protiv Fetela, potom Sena Interlagos, kada mu je menjac otkazao i vozio u 6 brzini, ponovo Sena po kisi u Monte Karlu i za kraj najodvratnija trka Indijanapolis kada su bila svega 3 tima, ako se secas. Pa vidi Meklaren je dosta napredovao, nije da nije. Bilo bi lepo da ih vidimo opet na vrhu, za nas njihove fanove. Nista mi ne spominji odlaske na trke... Moram se dotaci motogp sampionata. Trebao dam ici u Mudjelo ove godine, ali eto, medjutim, ako sve bude po planu Brno je tu, San Marino... Dusa me boli jer sam svestan da se jedna velika karijera blizi svom kraju.... 

 

Edited by BeconiWR
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR Covece kad se samo setim koliko sam bio besan sto nisam mogao da odem, nadjem bio sam spreman da izdvojim 1000e samo da odem i cak ni to nije bilo dovoljno u takvim trenutcima, sve se nadam da se mozda vrati sledece godine ipak je to veliki majstor i za ove danasnje vozace, samo je F1 postala one team show u proslih 10ak godina slobodno mogu reci, od cuvenog difuzora Brawn GP pa ere RB i sada Mercedesa, prosla sezona je bila najuzbudljivija u zadnjoj deceniji. Ako mozes i imas priliku i volis Rosija toliko pretpostavljam iako ne pratim MotoGP , idi pod svaku cenu! A za F1 ja i par drugara smo se organizovali i bice verovatno jos 1 ili 2 mesta u autu pa ako si za sve se mozemo dogovoriti, samo nam je plan bio petodnevna eksurzija i zajebancija ? A za McL na sta lici poslednjih godina,.... Honda im je zabola eksercinu u sanduk 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Krnja95 Pa mercedes je kao neki naslednik Brawna gp-a? Gresim? Ali da je honda ocajan motor bar u formuli to jeste. sto se mene tice ja sam uvek za eurotripove ? Rosijev fan? Ne, on je za mene bog, legenda sporta ? vise sam u Moto gp-u. Znas sta je sad super stvar, sto organizuju virtualne trke, preko sonija. Bio je prenos na SK. Kakva je to sprdnja bila☺️

Pratis li Formulu E? 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Udarna vest:IRTA je uputila pismo svim tim menadzerima u motogp, da dostave spisak o broju osoblja potrebnom za normalno funkcionisanje. Dakle mediji, marketing i sve to, ako se odluce za trke iza zatvorenih vrata. Podsecam i da Dorna razmatra krajnje ozbiljno ideju da se vozi iza zatvorenih vrata. Najsvezija vest je i da je Nemacka zabranila sva veca okupljanja do 31.avgusta, dakle nista od Saksenringa, u tom slucaju bi se vozilo 10 od 20 trka, malo, ali opet dovoljno, i da, Kimiring u Finskoj nije jos spremna. Tako da bi TT Assen mogao da zameni Katar kao premijerna trka ove klase. Nadam se da cemo ubrzo gledati ove ljude na malim ekranima. 

Edited by BeconiWR
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Danas cu malo i ja diskutovati o F1 i najbrzem,najopasnijem i najuzbudjivijem sportu danasnjice,dotaci cu se pre svega nekih legendarnih vozaca.

Po meni najbolji i najveci vozac formule 1 je bio Mihael Sumaher,osvojio je 7 sampionata,pobedio u 91 trci i 155 puta je bio na podijumu.

Drugi na mojoj listi legendarnih vozaca je Huan Manuel Fandjo,osvojio je 5 sampionata,pobedio u 24 trke i 35 puta je bio na podijumu.

Treci na mojoj listi vecnosti je Ajrton Sena Brazilac koji je dobio i nadimak "Kisni covek",jer je fenomenalno vozio po kisi,zato je i dobio taj nadimak,na veliku zalost svih zaljubljenika F1 poginuo je vozeci svoj bolid na trci u Imoli(San Marino),okitio se sa 3 sampionata,41 put je pobedjivao u trkama,a na 80 podijuma se popeo.

Cetvrti na mojoj listi je Alan Prost,osvojio je 4 sampionata,pobedio na 51 trci,popeo se na 106 podijuma, i bio je najveci rival pokojnom Ajrtonu Seni.

Peti na ovoj mojoj listi je Niki Lauda,osvojio je 3 sampionata,ostvario 25 pobeda,i 54 puta je bio na podijumu.

Sesti na listi je Luis Hamilton,osvojio je do sada cak 6 sampionata,84 puta je prvi stigao do cilja,i cak 151 put je bio na podijumu do sada.

To su po meni najveca imena Formule 1,mozda sam mogao jos nekog da dodam,npr.mogao sam da stavim Fernanda Alonsa,Sebastijana Fetela,Miku Hakinena i mnoge druge legendarne vozace,ali neki drugi put,ima vremena!

 

 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Conga Sutra se nadovezujem i sirim na moto gp pricu. Misslim da je to ipak malo opasniji sport od formule. Kad vozaci formuke kazu da nisu normalni vozoci na dva tocka. Sto se tice vozaca. Sve kao i ja sto bih stavio. Kakva imena covece. Sena, Fandjo, Sumi, Prost, Hamidza, Niki, zamisli njih na stazi na svom vrhuncu zajedno... Kakva bi to trka bila. Najezio sam se. 

Edited by BeconiWR
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Nova sezona Formule 1 trebala je početi prošlog meseca  trkom za Veliku nagradu Australije, ali je očekivano odložena zbog pandemije koronavirusa.

 
 

Nakon toga otkazano je još nekoliko trka, a o početku sezone tek se nedavno počelo govoriti. Situacija s koronavirusom se smiruje u Evropi, te ima prostora da se razgovara o tome kada bi se najbrži cirkus na svetu mogao vratiti.

Engleski mediji pišu da bi nova sezona Formule 1 trebala početi 5. jula trkom za Veliku nagradu Austrije. Također, BBC prenosi da će se sigurno trka voziti pred praznim tribinama, a da će pre toga svi vozači i članovi ekipa biti testirani.

Nakon trke u Austriji postoji plan da se čak dve trke održe u Velikoj Britaniji na legendarnoj stazi Silverstone. Devet trka u 2020. godini je otkazano i zbog toga čelnici Formule 1 razmatraju opciju da se više  trka vozi na jednoj stazi kako bi se nadoknadio zaostatak.

 

U Austriji veruju da ministar sporta Werner Kogler neće blokirati održavanje trke na stazi Spielberg, te da će se ona održati, ali pred praznim tribinama. Veruje se da će se to desiti 5. jula što će biti zvanični početak nove sezone.

U F1 se nadaju da bi iz ove sezone mogli nekako "izvući" 15 do 18 trka u kalendaru kojeg je pandemija koronavirusa itekako poremetila.

F1-Discussion-1200x800.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

MotoGP karavan, isto kao i Formula 1 nije poceo zbog ovog korona virusa. Medjutim u Kataru su se vozila Moto3 i Moto 2 trka, pod izgovorom da su oni vec bili tamo, i ssto timovi MotoGP klase jos nisu pristigli. Odlozene su redom: Tajland, Herez, Mudjelo, LeMan, Katalunja, Saksenring je poslednja trka u nizu obzirom da je Nemacka vlada raspisala zabranu vecih javnih okupljanja do 31.avgusta. Tako da bi sez9na mogla poceti tek u Holandiji i to iza zatvorenih vrata, sto Dorna ozbiljno razmatra. Kako bi uspeli izvuci makar 10 trka. Staza Kimiring u Finskoj nije jos funkcionalna. Cak je moguca opcija da se na nekim stazama voze po 2 trke, sto ne bi bilo nista cudno nekada je veliki Djakomo Agostini vozio motocikle u 3 razlicite kategorije u istom danu. Inace covek sa 121 pobedom, rekord ciji Rosi juri. Rekord pokojnog Anhela Nijeta nece pasti skoro od 13 titula(kako je on voleo da kaze 12+1)

Moto 3 trku je dobio Arenas u fotofinisu svega 0.053s ispred Dzona Mekfija. Postavsi tako prvi pobednik u novoj dekadi, i 100 pobeda za KTM. 

Moto2 trka je prosla u znaku Tetsuya Nagashime, koji je startovao sa 14.mesta, a slavio je ispred po mom misljenju glavnog kandidata za titulu Lorenca Baldasarija. Raniji sampion Alex Markez je presao u MotoGP gde ce voziti sa svojim bratom Markom. 

Sto se tice MotoGP sampionata,titulu brani Mark Markez koji se u predsezonskim testiranjima nije proslavio, i podlegao je dvema operacijama levog ramena koje je povredio na trci u Maleziji,mnogi ce ga okarakterisati kao najomrazenijeg vozaca nakon 2015,o cemu cu pisati u drugom delu. 

Predsezonska testiranja su protekla u znaku Jamahinih vozaca Fabia Kvartarara i Maverika Vinjalesa. Takodje, ono sto raduje sve navijace i postovaoce lika i dela velikog Valentina Rosija, i najvece zive legende ovog sporta, je cinjenica da je pokazao konkurentnost. A zna se da su mu trke uvek bila jaca strana.

Sto se tice timova i vozaca,Rosiju je ovo poslednja sezona na fabrickoj Jamahi, na njegovo mesto 2021 dolazi Fabio Kvartarao koji je pokazao ozbiljne kvalitete tokom cele sezone. Lorenco je test vozac jamahin. Janone je suspendovan zbog koriscenja Dopinga, Bred Binder je novajlija, Iker Lekuona, Aleks Markez.... Nova generacija dolazi. 

Ostaje nam da uzivamo u virtualnim trkama koje Dorna organizuje sa vozacima iz karantina. Na prvoj trci vozenoj u Mudjelu slavio je Aleks Markez, na drugoj vozenoj u Spielbergu do pobede je dosao Francesco Bagniaia u uzbudljivoj zavrsnici. Vozaci: Braca Markez, Maverik Vinjales, Fabio Kvartararo, Valentino Rossi, Aleks Rins. 

Zaista ostaje zal, jer je ovo vazilo da bude najneizvesnija sezona ikada. Sto se tice mojih tipova za sampiona, ukoliko se bude vozilo, Valentino Rosi, imao je dovoljno bremena da se odmori, da se psihicki pripremi. Ovo mu je i ujedno poslednja sezona, ali ako bude konkurentan, produzice ugovor i vozice za Petronas ekipu, mozda dobije i treci motocikl od fabrike. Do tada uzivajmo u nekim klasicima Kraljevske kategorije. 

 

 

 

_20200418_115734.JPG

Edited by BeconiWR
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Samo da se osvrnem na danasnji datum. Kada je Valentino Rosi ostvario svoju prvu pobedu na Jamahi 2004.sve ostalo je istorija i pocetak sjajne saradnje na relaciji Rosi Jamaha. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ekipa Williams je ove nedelje dobila ozbiljnu finansijsku injekciju koja će im omogućiti da ostanu solventni u periodu krize usled pandemije korona virusa.

Novac je obezbedio biznismen Michael Latifi, otac novog vozača prve postave Williamsa Nicholasa Latifija. Priča se o sumi od oko 50 miliona funti, ali je bez uvida u ugovor, teško zaključiti pod kojim uslovima je Williams dobio ovaj novac. 

Jedan od motiva Michaela Latifija je svakako činjenica da će njegov sin ove godine imati debitantsku sezonu u Formuli 1 sa Williamsom. Ono što je takođe zanimljivo je da je on 2018. kupio 10% udela u McLarenu.

Šefica ekipe Claire Williams je izjavila:

„Započeli smo proces refinansiranja odmah nakon što smo u decembru prodali WAE diviziju (Williams Advanced Engineering). Sada smo okončali taj proces sa pozajmicama, oko kojih smo vodili detaljne pregovore. Paket pozajmica nam obezbeđuje neophodno resurse za nastavak daljeg funkcionisanja.“

Nekima je ovo zvučalo više kao preuzimanje imovine do koje obično dolazi u trenutku kada dolazi do akvizicije određene kompanije. Do ovakvog zaključka se došlo upravo zbog cifre od 50 miliona funti koja je pomenuta ranije. Zalog za pozajmicu su trkački automobili, hipoteka na zemljište, zgrade, fabriku i mašine, a njihova vrednost se procenjuje na upravo pomenutu sumu. Neki izvori su preneli da je u ovo bio uključen i ugovor tima da se trka u Formuli 1, a to bi faktički značilo da je tim prodat. Čak i ako ov ovo nije slučaj, veliko je pitanje  i da li bi Williams bio u stanju da vraća pozajmicu. Ako tim bankrotira, Michael Latifi bi automatski stekao punu kontrolu nad timom, pa bi na duži rok bi ovo moglo da znači još jedan kanadski tim u Formuli 1, nakon što je Lawrence Stroll preuzeo Force Indiju i preimenovao je u Racing Point.

20200419_150423.jpg

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Flaki  e ovo je vec ozbiljna vest. Vilijams fali kao konkurentan bolid vec godinama unazad. Pravo osvezenje bi bilo ukoliko bi iz ove price Vilijams uspeo da se vrati u vrh formule. Ne govorim o tituli, ali borbi za pobede i podijume da. Jer tesko da ce u naredne 3,4 godine iko pored Ferarija, Mecke Red Bula moci da se umesa. Negde vidim potencijal u Meklarenu. Na dobrom su razvojnom putu bili. Imaju odlicna dva vozaca, prvenstbeno na mislim na harizmaticnog Landa Norisa

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR ja se iskreno nadam da sezona i makar skracena i kakva god bila u Formuli 1 bude makar malo zanimljivija i neizvesnija..ovo je dobra stvar za Wiliams sta ce to doneti i da li ce se nesto pokrenuti videcemo nadam se ubrzo.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Wolff kupio udeo u Aston Martinu

  •  
  •  
toto-wolff-e1587205795979.jpg

Juče je i zvanično potvrđeno da je Toto Wolff kupio akcije Aston Martina.

On je kupio udeo od oko 4.77% u kompaniji koja je od nedavno u vlasništvu Lawrenca Storlla. Vrednost Wolffove investicije se procenjuje na oko 46 miliona dolara.

Što se tiče Wolffovog odnosa sa Mercedesom, portparol tima je izjavio da ova transakcija neće ništa bitno promeniti.

Wolffov trenutni ugovor sa Mercedesom ističe na kraju 2020. a još ranije se pominjalo da bio on od 2021. mogao da pređe u Aston Martin, gde bi vodio tim i blisko sarađivao sa Strollom sa kojim je prijatelj od ranije.

Ipak, Wolff je demantovao ove priče, a u nedavnom intervjuu za austrijski ORF je rekao da platforma u Mercedesu odlično funkcioniše i da vidi sebe u timu i narednih godina.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...