Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

ABA liga 2019/2020


Preporučeni postovi

@BeconiWR Nista se ja nisam prepucavao o tome kome treba da ide titula, vi ste je sazluzili realno ove sezone, ja sam krivio sistem koji je takav jednostavno da ne moras da igras full focus cele sezone. Jako prosto treba gledati na ovaj sistem, cele sezone se boris za Play off , onda se boris za titulu. U Italiji 8 timova ide u play off i lagano ekipa koja je bila jedva 8 moze da postane sampion, sranje je al je tako i mnogo daje prostora za greske i ja sam protivnik tog sistema. Najrealnije bi bilo da se odigra F4 kao i svake godine, sad gde ce se igrati i da li pred navijacima ili ne, tu ce opet biti neko ostecen, najvise partizan jer nece imati prednost publike. A i ovo za sta pricate da je obrnuta situacija, slazem se verovatno bi krimos prljavi sredio nama titulu.... Al sve ovo je dzabe ako Aba ne bude donosila mesto u EL , moze lagano katanac na ligu da postave. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 932
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@sin_mitar Vidim krenuo si jako.. Nije tacno da Partizan trazi titulu, pogotovo neodigranu!!! Ostoja je sns kadar i kao takav los ali je za gmizavca majka Tereza.. Drugo, Partizan nikad nije igra

@Vuko nemoj mi reći da si se upecao na provokaciju za Zagreb ? Pošto je Partizan obezbedio prvo mesto, mislim da im je totalno nebitno sa kim će igrati u polufinalu a sa kim u finalu jer mislim da nij

@Milan Cimnite ih za neko prijateljstvo 😉😂

Posted Images

@Krnja95 nisam ja rekao da si se prepucavao ? lepo si ovo sve srocio. I za Italiju se slazem. Tu je dosta neizvesnije, a u ABA, imas publiku, pobedjujes. Ne uvek, ali u 90% slucajeva. Vidi da je obrnuta situacija, Coki se ne bi ni cuo. Cutao bi, kao i Ostoja sad. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWRBas me interesuje zasto po tebi Ostoja ćuti?? Ja ne mislim da bi Čović ćutao, lajao bi na sve strane, Aba liga je prosle a takodje i ove sezone pokazala da ne moze da opstane i opstala ja samo zbog prolaza u Evroligu koga od ove sezone vise nema, ne postoji liga u kojoj se nije odigrala utakmica zato sto je bilo ugrozena bezbednost igraca i da se to prvenstvo nastavi normalno, cirkus, Aba je umrla a ova korona samo je poslednji ekser u kovcegu. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Kneza90 zasto cuti? Evo bicu objektivan, pokusacu. Coki, pa Coki bi cutao prvi potpisujem. Prvi si u ABA ligi, dominacija u EK, imas osvojen kup, uz sve to necemo se lagati Vucko nas je ozbiljno potpomogao. Zasto da dize glas? Da li on zna nesto sto mi ne znamo, da li oni svi znaju da ce se liga nastaviti. Mislim to je vec nesto sto je pitanje, alito je moje vidjenje. Ne verujem da je ABA liga sahranjena, nije jos. Ajde sacekajmo da vidimo sta ce bito. Partizan moze da pogura ABA-u ako udje u EL. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ja sam za to da se ABA ukine. Previse je banana liga,previse se mulja,previse manipulacija i mislim da jedino Srpska kosarka ispasta od ovoga. Odma da se ogradim ovo nije zato sto je partizan prvi,to je zasluzeno i svaka cast na tome treba im se dati tutula ako se ne nastavi jer zasluzuju. Ali pogledajte nasu kosarku,kad krene Srpska liga Zvezda i partizan igraju sa rezervnim timovima i gruvaju po 30 razlike,a sve ce se to odraziti na reprezentaciju za koju godinu. Borac Cacak sasvim ok ekipa prosetala se ABA2 ali kad dodje na partizan ili Zvezdu bice kanonada. Izadjimo iz te nakaradne lige i forsirajmo nasu ligu jer smo mi zemlja kosarke,a ako ovako nastavimo za 5 godina ce nam biti kosarka kao i fudbal. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Evo izasao intervju Bartomeua da Aba liga ne treba da brine za mesto u evroligi,e sada ce tek klanica da pocne,sada se mora nastaviti Aba liga pa makar se igralo u decembru,a te utakmice imaju da budu sve na krv i nož.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
2 sati , DelijaMomak rekao/la:

Ja sam za to da se ABA ukine. Previse je banana liga,previse se mulja,previse manipulacija i mislim da jedino Srpska kosarka ispasta od ovoga. Odma da se ogradim ovo nije zato sto je partizan prvi,to je zasluzeno i svaka cast na tome treba im se dati tutula ako se ne nastavi jer zasluzuju. Ali pogledajte nasu kosarku,kad krene Srpska liga Zvezda i partizan igraju sa rezervnim timovima i gruvaju po 30 razlike,a sve ce se to odraziti na reprezentaciju za koju godinu. Borac Cacak sasvim ok ekipa prosetala se ABA2 ali kad dodje na partizan ili Zvezdu bice kanonada. Izadjimo iz te nakaradne lige i forsirajmo nasu ligu jer smo mi zemlja kosarke,a ako ovako nastavimo za 5 godina ce nam biti kosarka kao i fudbal. 

Sve potpisujem od A do S,tu se ne zna vise ko sta radi,niko ne sljivi pravila,radi ko sta hoce,samo gledamo neka saopstenja/prepucavanja na relaciji Zvezda,Partizan,Buducnost tako da bi bilo najbolje da se sve to ugasi jer zbog te lige najvise gubi srpska kosarka...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Kneza90 moze link ako ti nije frka? Zivo me interesuje sta je taj covek izjavio. Pa tek sad ce Covic sam sebi da uskace u stomak, morace da se igra, ocekujem i Ostoju da se oglasi shodno KK Saopstenju 1 i KK Saopstenje 2 ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Sad citam, sastanak svih 12 predstavnika ABA lige u sredu 22og preko video linka. Verovatno ih je pritisla EL,a i dugo se nije igralo pa se ispraznili dzepovi. Voleo bih to da bude uzivo strimovano, bilo bi ludje od zadruge i parova ?

A tek kad krenu saopštenja sa svih  "ostecenih" strana. Mislim da je normalnom coveku ovo zalosno ali ne mogu vam opisati koliko ja jedva cekam ovo ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@DelijaMomak

Evo sada jedno pitanje na temu Aba lige,ko je uposte srpske klubove uvukao u to takmicenje,kada se tadasnja liga osnivala,cini mi se da je bila tada Nlb gudjer liga ili tako neki naziv,vas sadasnji predsednik je jedan od osnivaca te iste lige,koja se sada zove Aba,da li znas koji je klub(mislim na srpske timove)zadnji usao u tu ligu i zbog cega je morao da udje?

  • Svidja mi se 1
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Kneza90 @BeconiWR

Znamo svi ko je i sta je Djordi Bartomeu i da je u stanju da pogazi datu rec,tako da jos uvek nije sigurno da Balkan ima svog predstavnika u najelitnijem klupskom takmicenju,takodje nije izjavio da se Aba mora nastaviti,vec Euroleague i Eurocup,a ja imam saznanja iz vrha jednog srpskog kluba,da je Djordi njih pozvao da budu sledece sezone u eliti evropske kosarke,ta informacija se za sada vesto krije od ociju javnosti,jer znajuci Djordija za cas moze promeniti misljenje,i pozvati neku drugu ekipu...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
Pre 1 sat, Conga rekao/la:

@DelijaMomak

Evo sada jedno pitanje na temu Aba lige,ko je uposte srpske klubove uvukao u to takmicenje,kada se tadasnja liga osnivala,cini mi se da je bila tada Nlb gudjer liga ili tako neki naziv,vas sadasnji predsednik je jedan od osnivaca te iste lige,koja se sada zove Aba,da li znas koji je klub(mislim na srpske timove)zadnji usao u tu ligu i zbog cega je morao da udje?

Zvezda je igrala prva potom je Partizan usao i napravio je dominaciju jel, koja je trajala dugo. Usli su iz sopstvenog interesa, niko njih nije uvukao da to igraju. A sto se tice Djordia, sve stoji sto si rekao, da li onda to znaci da Partizan uopste ne mora da forsira u EK jer ima mesto u EL, ako se ABA ne nastavi. Slazem se i da moze da se desi da nekom petom klubu. Ali isto tako, opet subjektivno. Zbog istorije koju Partizan ima, i navijace negde je pod nadom da cemo igrati evroligu,tj da ce Djordi nama dati i dugo cekanu A licencu, jeste tesko, ipak verujem u to. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR Ne moze da bude dalje od istine da Partizan u Aba usao iz svog interesa nego je NATJERAN!!

  • Svidja mi se 1
Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko mislis na situaciju da mu je pretilo neigranje EL? Mozda, ali nemojmo zaboraviti da je Zvezda tada igrala tu ligu zbog novca, jer je bila dosta losa sto se tice finansija. A Partizan pored toga sto je hteo ravnopravan tretman srpskih klubova, zeleo je i vise novca, ovo mi je ostalo negde u glavi od ranije, znam da smo kolega i ja o tome na faksu raspravljali. E sad, ne mozemo reci da je nateran, imao je on tad i uleb kup da igra. Naravno da to ne bi islo,elem da poentiram. Ima svega i sopstvenig interesa i primoranost da igraju. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
Pre 1 sat, Conga rekao/la:

@DelijaMomak

Evo sada jedno pitanje na temu Aba lige,ko je uposte srpske klubove uvukao u to takmicenje,kada se tadasnja liga osnivala,cini mi se da je bila tada Nlb gudjer liga ili tako neki naziv,vas sadasnji predsednik je jedan od osnivaca te iste lige,koja se sada zove Aba,da li znas koji je klub(mislim na srpske timove)zadnji usao u tu ligu i zbog cega je morao da udje?

Zvezda je usla prva,pa fmp,pa hemofarm ja mislim i na kraju partizan,zasto je zvezda usla ,jer je mislila da ce tako lakse u evroligu nego preko partizana a zasto partizan nije hteo pa upravo zato sto smo mi imali kao Srbija jedno mesto u evroligi a partizan bi to glatko osvajao.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@BeconiWR

Prvo je cini mi se usao Reflex ili kako vec, posto malo-malo pa se menja naziv ekipa koje Covkins vodi???, zatim Crvena Zvezda, Partizan je igrao domace prvenstvo, znam da se Vujosevic protivio ovakom regionalnom takmičenju, negodovao i govorio da je pogubno pre svega za  Srpske kosarkaske centre i dobrobit Srpske košarke u celini, tada je ceo Balkan, mislim svaka domaca liga je imala svog predstavnika u Euroleague, ali pritiskom celnika Uleba Partizan biva primoran da udje,da nije usao ne bi mogao da igra uopšte Euroleague, posle par sezona se domaca prvenstva obezvredjuju i ukida se prolaznost u Euroleague iz tih takmičenja, a Nlb liga dobija na značaju zbog prohodnosti. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Svega je tu bilo ali da se ne vracemo u sad vec daleku proslost.. Tema je Aba 19/20 a kako stvari tu stoje ko zna šta nas tek čeka..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Po meni Aba liga i celni ljudi lige ne mogu sami da donesu odluku,vec cekaju sta ce reci Djordi pa ce tek tada,kada on aminuje Aba izaci sa resenjem,jer sta god se odluci neko ce biti nezdovoljan,iovako se u zadnje vreme Aba nekotira bas najbolje i da stoji na rasklimanom stolu koji se svakog trenutka moze srusiti.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Vlada locked i unlocked this tema
  • Vlada locked i unpinned this tema
  • Vlada unlocked this tema
  • Vlada locked this tema
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...