Jump to content
Obaveštenje
  • Dobrodošli na Meridianbet forum Srbija!

Koronavirus (COVID-19)


Preporučeni postovi

@BeconiWR Pa da, ocekuje se da bude manje od 100 pozitivnih, tako da je sasvim uredu. Ali opet, ukidanjem ovog stanja u narodnoj skupstini, znaci da smo prepusteni sami sebi, jer ne moze niko sada uvoditi zabranu kretanja, a nadam se da nece odmah krenuti okupljanja i tako to, jer očas posla moze da se vrati na staro

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
  • Odgovori/odgovora 208
  • Created
  • Poslednji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Evo prvih znakova da će polako sve da se vrati u normalu ???

Ima nade za penzionere :) Jutros pricaju 2 naprednjaka u maxi-ju,tiho da ih cuje pola maksija,kako vanredno stanje traje do Djurdjevdana,a da ce nakon 10og maja poceti da se organizuju koncerti sirom

U 30 sekundi objasnjena korona u Srbiji   

Posted Images

@Vlada iskreno mislim da ce posle izbora sve da se vrati. I policijski i sve jovo nanovo. Nadam se da gresim, samo gledam van okvira malo. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Eto danas manje od 100 zarazenih, bas cudno ? Ukida se cas, mere (sa varijacijama) ostaju. E sad za ostale gradove ne znam, ali ovde ako budemo prepusteni sami sebi, tesko nama. Kao prvo situacija po bolnicama nije idilicna kako sminkaju u javnosti, ali danas ljudi moji... baste kafica pune kao oko. U 90% se ne postuju propisane mere, pocevsi od razdaljine od 2m pa na dalje... i to sto je bilo prohladno, sta li ce biti za koji dan. Ne razumem te ljude sto se trpaju tamo.jedan drugom na glavu bez ikakve zastite ili svesti, kao sto ne razumem gde su te inspekcije, kontrole...

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ukidanjem kucnog zatvora se napokon desava ono sto je trebalo da se desava od pojave prvog obolelog - da sami sebe cuvamo, i da mislimo o sebi i ljudima oko sebe. Nema tog doktora, preCednika, struke ili ne znam ni ja vec koga koji zna bolje od svakog od nas, sta svakom od nas kao pojedincu treba, godi, prija. Kucni zatvor nikom ne prija, i nikog ali nikog nije zastitio od virusa jer zidovi virus ne zaustavljaju. Zaustavlja ga samo ljudski mozak. E sad da li znamo ili ne znamo da ga koristimo to je drugo pitanje. I u vezi s' tim, ako znamo bicemo ok ako ne znamo pa onda smo i zasluzili to sto nas je snaslo!!!

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Nzm kakvo je stanje u vašim mestima ali su ovde kod mene ljudi kao pušteni sa lanca , kafići su već puni i nikakvi propisi se ne poštuju skoro nigde ... neće ovo niko obuzdati od četvrtka kada ne bude policijskog casa ..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Nemanja Pa brate i otvoreni su kafici, frizerski, kladionice da bi se u njih dolazilo.. Moraju ljudi od neceg da zive.. Evo recimo ja sjedim u kafic, stolovi razmaknuti, napolje je, ne vidim ni jedan problem.. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Mora privreda od neceg da zivi, kako plate da dobijamo. Sve mora malo po malo da krene da radi, da se skupi neki kapital za zivot. Kako rekoste ljudi kao pusteni sa lanca nagrnuli svuda i niko maske ne nosi sto me jako nervira, niko se ne pridrzava odstojanja. Mada je veca guzva bila u prodavnicama recimo u vanrednom stanju nego sada, valjda smo navikli na naredbe. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama
4 minuta , Nemanja rekao/la:

@Vuko naravno da treba , ali 50 ljudi u kafiću na razmaku od pola metra ? 

To je vec za kazne.. Sve moze da se organizuje da bude po propisima..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Problem je sto vecina stvari nije po propisu. Ja razumem, zeljni smo svega, ali neki red, malo discipline, nista nam nece pobeci. A ne kao muve bez glave, jedan na drugoga, bez postovanja nekih mera, a inace svi znamo kako se prenosi virus. Inspekcije naravno nigde, kao i kod fabrika, izgleda da se svi tale lepo. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Od sutra se ukida vanredno stanje i policijski čas, danas je skupština izglasala. Na snazi i dalje ostaju mere opreza i norme koje se moraju poštovati. Zabranjeno je do 31. maja svaki vid masovnog okupljanja, bioskopi, mitinzi, publika na stadionima. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Ma sve je to...bioskopi i pozorista ne rade, kafici, kladionice i teretane rade? ?? vanredno stanje je uvedeno kad smo imali 48 obolelih dnevno, sada svakog dana trocifren broj, a ukida se? Nego idu izbori, mora drzava malo da zaradi jer su se izgleda preracunali strucnjaci. Zdravstvo nam i nije bas na nekom nivou, bez obzira sto ga sminkaju, samo svest ljudi o ponasanju, malo discipline i bice to okej...pregrmeli smo i jace stvari ?

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@NemanjaNis presmesno šta su napravili od ovog virusa ,dobro su utjerali strah medju ljude pa mogu da rade šta hoće ,i taj broj oboljelih su kontam davali ofrlje iz glave kako im dune,kada se malo bolje pogledasta su sve pričali ,radili ,odluke ,zabrane ,videce se koliko su propusta imali dok su muljali narod sve ovo vreme . 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vlada Prošao sam sinoć tuda, ti ne možeš da veruješ šta je to majke mi. Pa nije trebao ovaj karantin biti ukinut narednih sto godina kad smo takvi kakvi smo.

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vlada @Toza Ali najača mi je ona priča koja se provlači u poslednje vrijeme u fazonu “Nista vise nece bit isto”..

Jok nece, sve ce biti isto u roku odmah..

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza@Vuko @Vlada  e upravo zbog ovakvih stvari me je sramota sto sam i Srbin i Novosadjanin. 31 godinu sam gledao kako ovaj grad odjednog mirnog pitomog, prerasta u divlji zapad.

Kafici i nisu toliko prepuni, kej gori, smece na svakom uglu. I posle kad me neko pita odaklea sam, spustim glavu i kazem, sta cu, iz Srbije

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Vuko Da da, ništa neće biti isto.. Do sutra. Kao pušteni sa lanca bukvalno. Razumem ja da smo se svi uželeli da budemo napolju, ali ova slika sa Keja je stvarno bruka. Puni kafići, kladionice, ljudi šetaju, nisam primetio nešto ni da se više guraju po prodavnicama. U prevodu = korona, koja korona? 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

@Toza Ma ok je da prošetaš, sjedneš na klupu ili u kafić na piće, uplatiš tiket i sl..

Ali mi smo iz gore priloženog klasična stoka i to pitanje hoće li se ikad promijeniti.. 

Link teme/posta
Podeli na društvenim mrežama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovor na ovu temu ...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...